Yapabileceğime dair inancım yokken nasıl olacak?

Yillardir küs oldugum bir kuzenim var ona benzettim fotonu kalbime iniyordu la😂
Yeme aliskanliklarini bilmiyorum ama tatliyi ve ekmegi tamamen kesince cok fark ediyor. Bu da yapamayacagin bir sey degil. Hani diyet olarak gorme,yeme aliskanligimi degistirdim,hayat tarzimi degistirdim de. Her ogunde bir kase ev yapimi yogurt ye mesela. Saglikli beslenirsen ayni zamanda da zayiflamis olursun. Kendini diyet yapmaya sartlama.zararli olan yiyecekleri hayatindan cikar yeterli

Yillardir küs oldugum bir kuzenim var ona benzettim fotonu kalbime iniyordu la😂
Yeme aliskanliklarini bilmiyorum ama tatliyi ve ekmegi tamamen kesince cok fark ediyor. Bu da yapamayacagin bir sey degil. Hani diyet olarak gorme,yeme aliskanligimi degistirdim,hayat tarzimi degistirdim de. Her ogunde bir kase ev yapimi yogurt ye mesela. Saglikli beslenirsen ayni zamanda da zayiflamis olursun. Kendini diyet yapmaya sartlama.zararli olan yiyecekleri hayatindan cikar yeterli

Benim de baba tarafından yıllardır küs olduğum bir kuzenim var bebişim yoksa ???? 😂😂😂 Ev yapımı yoğurdu kocam pek güzel mayalıyor ondan el alıcam yapıcam artık ❤

Benim de baba tarafından yıllardır küs olduğum bir kuzenim var bebişim yoksa ???? 😂😂😂 Ev yapımı yoğurdu kocam pek güzel mayalıyor ondan el alıcam yapıcam artık ❤
Yokk benimki anne tarafından kuzen :KK66: evli oldugun dogru bilgiyse tirsmamiza gerek yok ahahaha
Sen istersen yaparsin bebisim bence. Kilo nedir ki

Vive dolandırmadan söyleyeceğim kilon fazla en az 15 kg versen iyi olur. Avantajın ise güzel giyiniyorsun (daha önce de resimlerini hatırlıyorum) ve boyun uzun. Uzun boyun böyle bir avantajı var işte normalde 90 küsür kilo orta boylu birinde bile çok fazla görünür sende öyle durmuyor.

Kiloyu sevmediğim için kendimce dikkat ederim yaptıklarımı ve fayda gördüklerimi söyleyeyim ama diyabette zararı olur mu bilmiyorum: günde iki öğün EV YEMEĞİ (burası çokomelli) yerim ve güzel yerim porsiyon küçültme taraftarı değilim. Tencere yemeği doyana kadar ye kilo yapmaz çabucak da acıktırmaz. Dışarıda yediysem sonraki gün dengelerim. Ara öğün vs yapmam zaten bi oturuşta iyi yediğimden acıkmıyorum iki öğün yetiyor. İkindiden sonra ağzıma sudan başka bişey koymam. Sağlıklı atıştırmalık vs bilmem canım çektiğinde kendimi kandırmadan gider efendi gibi baklavamı hamur işimi yerim ama bunları hep gündüz yaparım ki ertesi gün kahvaltıya kadar 16 saat geçsin. İşin sırrı akşam yememekte ve 16 saat aç kalmakta (aç dediysem lafın gelişi açlık hissetmem kahvaltıya kadar). 14 saat de yapabilirsin ama diyabette nasıl olur bilmiyorum 🤔 Şu an 53-54 arası gidip geliyorum, 10 sene önce de bu aralıktaydım aşağı yukarı, hayatımda en fazla 58 kg oldum (boy 1.68). Kan değerlerim vs de iyi, bu yaşam tarzı işe yarıyor yani bende.

Son düzenleme:
Ben diyeti bozduktan sonra amaan nasılsa kaçtı diye abartırdım. Onu kestim. Çok mu kaçırdım bir sonrali öğünde topluyorum. Akşam yemeğinden sonra da haftaiçi en azından yemiyorum.
Yani işe yarayan düzenim şu, yürüyüş, evde yapılan yarım saatlik spor, sabah ekmeksiz kahvaltı, yumurta, peynir zeytin yeşillik yani sadece.
Öğlenleri aslında yemeyip iki ara öğün yapsam sadece daha iyi olacak ama onu hala oturtamadım genelde bu öğünüm kaçar.
Akşamları da ufak tabağa az yemek koyuyorum. Normalde iki kalık pilavsa bir kaşık yani. Tabakları ufaltmak bende porsiyon kontrolü sağladı.
Akşam yemeğinden sonra da sadece çay içer yatarım.
Haftasonu tek bir gün şarap kaçamağı yapıyorum. O zaman biraz ceviz badem peynir yiyorum gece. Ama onu da haftada birle sınırlayınca kiloya etkisi olmadı.
Ama ekmek yok, şeker de mümkünse yok. Mesela bu yeni çıkan top züberler beni kesiyor, çikolata yemişim hissi geliyor. Bir ağa öğünüm kahve ve o tek top züber.

Ben diyeti bozduktan sonra amaan nasılsa kaçtı diye abartırdım. Onu kestim. Çok mu kaçırdım bir sonrali öğünde topluyorum. Akşam yemeğinden sonra da haftaiçi en azından yemiyorum.
Yani işe yarayan düzenim şu, yürüyüş, evde yapılan yarım saatlik spor, sabah ekmeksiz kahvaltı, yumurta, peynir zeytin yeşillik yani sadece.
Öğlenleri aslında yemeyip iki ara öğün yapsam sadece daha iyi olacak ama onu hala oturtamadım genelde bu öğünüm kaçar.
Akşamları da ufak tabağa az yemek koyuyorum. Normalde iki kalık pilavsa bir kaşık yani. Tabakları ufaltmak bende porsiyon kontrolü sağladı.
Akşam yemeğinden sonra da sadece çay içer yatarım.
Haftasonu tek bir gün şarap kaçamağı yapıyorum. O zaman biraz ceviz badem peynir yiyorum gece. Ama onu da haftada birle sınırlayınca kiloya etkisi olmadı.
Ama ekmek yok, şeker de mümkünse yok. Mesela bu yeni çıkan top züberler beni kesiyor, çikolata yemişim hissi geliyor. Bir ağa öğünüm kahve ve o tek top züber.
İşte sade yaşamak ve normal şeyler yemek yeterli, çocukluğumuzda evimizde olan yemek düzenini (çoğumuzun evinde sulu yemek pişerdi onu ekmeğe banıp yerdik, annemiz de canımız her istediğinde bişeyler vermezdi yemeğin belli saatleri vardı) devam ettirsek kilo sorunumuz olmaz aslında. Adını sanını bilmediğimiz pahalı malzemelerle yapılan güya sağlıklı tariflere sebze sularına diyet programlarına detokslara gerek yok aslında. Genel olarak basit yaşadıktan sonra arada kaçamak da yapılsa zararı olmaz.

İşte sade yaşamak ve normal şeyler yemek yeterli, çocukluğumuzda evimizde olan yemek düzenini (çoğumuzun evinde sulu yemek pişerdi onu ekmeğe banıp yerdik, annemiz de canımız her istediğinde bişeyler vermezdi yemeğin belli saatleri vardı) devam ettirsek kilo sorunumuz olmaz aslında. Adını sanını bilmediğimiz pahalı malzemelerle yapılan güya sağlıklı tariflere sebze sularına diyet programlarına detokslara gerek yok aslında. Genel olarak basit yaşadıktan sonra arada kaçamak da yapılsa zararı olmaz.
Kesinlikle.
Benim oğlana büyük teyzeleri sürekli bir şey yedirmek ister mesela, ben hep öğün saatini beklerim bu nedenle. İyilik değil aslında sürekli ağzın dolu olmasını istiyor insan.
Ekmeği hemen hemen kestim gerçi de dediğiniz gibi ev yemeği bir tabak hem doyurucu hem kilo yapmıyor.
Beni ama en motive eden kaçırdıktan sonra tüh diyet gitti dememek ve bir sonraki öğünde kaçamak yapmamışım gibi devam etmek oldu. Eskiden diyeti bozdum diye ertesi güne kadar çıldırmış gibi yerdim.
Bir diğer yol da illa yemeğimi dışarda yiyeceksem artık biriyle paylaşıyorum. Ya eşime ya oğluma ya arkadaşıma paylaşaşım diyorum. Yarım porsiyon pizza da doyuruyormuş bal gibi.

Unlu mamulleri kesinlikle yeme şeker ve tuz dan uzak dur.. Başara bilirsin sen yaparsın ceylan yavrusu

Vive dolandırmadan söyleyeceğim kilon fazla en az 15 kg versen iyi olur. Avantajın ise güzel giyiniyorsun (daha önce de resimlerini hatırlıyorum) ve boyun uzun. Uzun boyun böyle bir avantajı var işte normalde 90 küsür kilo orta boylu birinde bile çok fazla görünür sende öyle durmuyor.

Kiloyu sevmediğim için kendimce dikkat ederim yaptıklarımı ve fayda gördüklerimi söyleyeyim ama diyabette zararı olur mu bilmiyorum: günde iki öğün EV YEMEĞİ (burası çokomelli) yerim ve güzel yerim porsiyon küçültme taraftarı değilim. Tencere yemeği doyana kadar ye kilo yapmaz çabucak da acıktırmaz. Dışarıda yediysem sonraki gün dengelerim. Ara öğün vs yapmam zaten bi oturuşta iyi yediğimden acıkmıyorum iki öğün yetiyor. İkindiden sonra ağzıma sudan başka bişey koymam. Sağlıklı atıştırmalık vs bilmem canım çektiğinde kendimi kandırmadan gider efendi gibi baklavamı hamur işimi yerim ama bunları hep gündüz yaparım ki ertesi gün kahvaltıya kadar 16 saat geçsin. İşin sırrı akşam yememekte ve 16 saat aç kalmakta (aç dediysem lafın gelişi açlık hissetmem kahvaltıya kadar). 14 saat de yapabilirsin ama diyabette nasıl olur bilmiyorum 🤔 Şu an 53-54 arası gidip geliyorum, 10 sene önce de bu aralıktaydım aşağı yukarı, hayatımda en fazla 58 kg oldum (boy 1.68). Kan değerlerim vs de iyi, bu yaşam tarzı işe yarıyor yani bende.

Top züberler şu mentollü&kakaoku falan olan mı? Migros’tan aldım hatta duruyor bir tanesi. Şeker ilavesiz olan minik toplar sanırım doğru mu?

Edit: Değilmiş, kurme markasının bendeki. Netten baktım züber’e ürünler şahane, kaçırmamalıyım çok teşekkürler 😍😍😍

Top züberler şu mentollü&kakaoku falan olan mı? Migros’tan aldım hatta duruyor bir tanesi. Şeker ilavesiz olan minik toplar sanırım doğru mu?

Edit: Değilmiş, kurme markasının bendeki. Netten baktım züber’e ürünler şahane, kaçırmamalıyım çok teşekkürler 😍😍😍
Evet şeker ilavesiz daha doğrusu doğal şeker hurma vs. Ama bana göre pancar da doğal şeker o yüzden baklava yerim yani 😁😍

Bu yaptığınız ıf oluyor.Bunu bilerekmi yapıyorsunuz,yoksa farkında olmadan mı 😊

Bu yaptığınız ıf oluyor.Bunu bilerekmi yapıyorsunuz,yoksa farkında olmadan mı 😊
Tam bilerek sayılmaz daha doğrusu if diye bişey varmış yapayım demedim hiç. Sadece diğer yorumumda da dediğim gibi basit yaşamayı seviyorum, bana göre yemek acıkınca yenir ve gündüz yenir çünkü gündüz hareket ediyoruz, akşam da uyunur gündüz uyunmaz erken kalkılır :)) sadece yemek olarak değil bütünsel yaklaşıyorum beden ile doğanın senkronunu bozmamaya çalışırım sık sık köye giderim köpek gezdiririm inekleri severim kazlara laf atarım falan 🤓 çocukken böyle yaşıyordum onu devam ettiriyorum.

Kilonuz fazla, diyet yapmak zor ama yemenin de sonu yok. Kilo aldıkça alıyor insan. İştahın da sınırı olmuyor. Tüp bebek tedavisi, takviyeler ve stresten 10 kilo aldım. Karar verdim, diyete girdim. Düzenli egzersiz yaptım. 10 kiloyu iki ayda verdim. Eski halime döndüğüm için mutluyum.

Ne mi olacak? Diyet.

Herkese güzel bir hafta sonu dilerim, umarım keyfiniz herşeye rağmen iyidir. Konum anlaşıldığı üzere diyet yapamamak çünkü insülin direncim var ve yoğun bir karbonhidrat bağımlısıyım. Ayrıca duygusal yeme bozukluğum da var ve şu an inanılmaz stresli bir dönemden geçiyorum, eşimin işsizliği, benim işimdeki sıkıntılarım, artık İstanbul’dan bıkmış olmam, yorgunluk vs. derken teselliyi tamamen yiyeceklerde arıyor ve işin kötüsü buluyorum!

Bu arada herhangi bir sağlık problemim yok, cinsel hayatımızda da bir sorun yok , obez değilim çünkü boyum uzun kilomu göstermiyorum, çok şık kıyafetler de buluyorum AMA artık insanlar beni yormaya başladı. Örnek olarak babam bu sabah o kaçıncı börek maşallah dedi tabağıma ikinci dilimi alırken. Ya da kayınvalidem tatilden dönsün hemen laf arasında bir şey söyleyecek her zaman yaptığı gibi, iş arkadaşım iki sene önce ne güzel zayıflamıştın diyecek. Ben artık bunları yaşamamak için zayıflamak istiyorum. Beni ve konularımı tanıyanlar bilir babamdan ötürü gelişmemiş bir özgüvenim var ve kendimi hayatımın hiçbir döneminde beğenmedim, çok çabuk etkileniyorum söylenenlerden. Ve artık bu insanlar bir sussun istiyorum. Annemlere her gidişimizde babam laf sokmasın, kilo ile ilgili konu geçince insanlar bana gözünü dikmesin artık.

Eğer delik deşik bir özgüvenim olmasa hazır şu beden olumlama akımı da varken eeeh size ne taş gibiyim, kocam da halinden memnun koca popomu yiyin diyebilirdim ama o popo bende yok. Yani ebat olarak var ama güven olarak yok.

Size şu an çok ihtiyacım var çünkü bu durum beni yoruyor artık. Belki de genel yorgunluğuma yorgunluk katıyor bilmiyorum. Bu arada fiziğimi anlatayım hatta en sonlardan bir foto da ekleyeceğim. Bacaklarım ince, basen ve göbeğim var ve memelerim büyük. Üstüm yapılı anlayacağınız bu da iri gösteriyor. Bu arada diyabet ilacı alıyorum, değerlerime baktırıyorum korona yüzünden süreci uzatsam da kontroldeyim salmadım yani. Evimden roka, yeşillik eksik olmaz, kırmızı, beyaz et, bakliyat ve sebze karışık besleniriz, kuruyemiş, incir vs. hep vardır evde ama ben özellikle regl ve stresli dönemlerdeysem Nutella ile başlayıp Allah ne verdiyse gömüyorum.

Kısa keseyim ve gazları, taktikleri, önerileri alayım hanımlar zira artık bu tombiş vive ‘den kurtulmak istiyorum.

Okuyan herkese çok teşekkür ederim 🌸
Benim de şeker düşüklüğü problemim var. Açlık asla bana göre değil. Elim ayağım titrer bayilcak gibi olurdum diyet yapınca. Taaakkiii if aralıklı oruc diyetini bulana kadar. Kadınlar kulübü nden bı çok topik var bunla ilgili. Söyle ki aralıklı oruc. Belli saatlerde yemek yiyorsun. Belli saatlerde aç duruyorsun. Ben en klasik olan 16 saat açlık 8 saatlik yeme süresini yapıyorum. Sabah onda basliyor yeme sürem akşam altıda son buluyor. Altıdan sonra sadece sıvı serbest. Çay bitki çayı sütsüz şekersiz kahve sade soda sadece. Yemek yenmeyen bu 16 saat sürecinden vücut yağ yakimina başlıyor. İki ana öğün iki ara öğün yapıyorum ben. Bı iki gün sonra alıştım asla açlık yok. Ve kilolar gidiyor. Çok şükür. Kesinlikle arastir ve dene. Ve şekerini dengede tutan şey kesinlikle tarçınlı su. Su siseme çubuk tarçın atıyorum gun içinde hep bu suyu içiyorum. Kesinlikle sekerim düşmüyor. Çok rahatım. Dene ve gör.

Benim güzel M meredithgrey um :KK200: görmeden sevdim seni görünce daha bayıldım...enerjin resimlerden yansıyor zaten, kilolu musun değil misin bilmem, hayatım boyunca kilo sorunu yaşamadım, hatta bir dönem almaya çalıştım ama kankilerimi hep etli butlu fıkır fıkır hatunlardan seçtim, çünkü iştah demek libido , libido demek neşe demektir:rapci:kilo vermek istiyorsan kendin için ver, bırak babanı kocanı, sen istiyorsan, gerekli görüyorsan yap sadece, zaten güzelsin boylu boyunca, yerim ben seni:KK36:

Benim güzel M meredithgrey um :KK200: görmeden sevdim seni görünce daha bayıldım...enerjin resimlerden yansıyor zaten, kilolu musun değil misin bilmem, hayatım boyunca kilo sorunu yaşamadım, hatta bir dönem almaya çalıştım ama kankilerimi hep etli butlu fıkır fıkır hatunlardan seçtim, çünkü iştah demek libido , libido demek neşe demektir:rapci:kilo vermek istiyorsan kendin için ver, bırak babanı kocanı, sen istiyorsan, gerekli görüyorsan yap sadece, zaten güzelsin boylu boyunca, yerim ben seni:KK36:

Ah ya ❤️ Eridim eridim yum yumuşak oldum nasıl güzel cümleler bunlar 😍 Çoook teşekkür ederim bu konuyu açarken umutsuzdum ama şimdi arkamda sizin gibi bir sürü kendi, kalbi güzel kadın var 😍 Daha da başaramazsam ayıp bana 🤗

X