Yardım edin nolur yemek konusu

Esin ne kadar kaba?! Begenmese dahi insan hanimina böyle der mı? Allah ıslah etsin..

Kimi insan gerçekten doğuştan yetenekli bu islere. Ama ekserisi, yapa yapa eli lezzetlenen insanlardır. O yüzden bol bol videolu tarif izle. Yaptığın şeyi, yarım ölçü yap. Begenirsen daha sonra tam ölçüyle yaparsın. Bir defter edin ve kendi tecrübelerini kaydet.. Yaptığın yemekleri, nasıl yaptığını ( kaç dk pişirdiğini, ne bileyim mesela hamur işi ise sonuca gore bir dahaki sefere kendi damak tadına uyması için şeker mi eklemelisin, tarifteki un miktari az mı geldi şu kadar +un kat diye not al, yada tarifteki baharat sana fazla mı geldi, kendine uyarla) yaz..

Güzel yemek yaptığımı o söylerler ama ben kendimi maharetli bulmuyorum. Ama lezeetli yemekler için bazı o püf noktaları var. Mesela, yemegin suyu ile lezzeti ters orantılıdır. O yüzden birden suyu boca etme. Az koy, takip et, gerektikçe su ekle. İkincisi de az ateşte uzun sürede pişmesi. Tuzunu baharatıni da tadına bakarak ocaktan almadan hemen önce atabilirsin. Soğanı ve salçayı iyi kavur, özellikle salçanın çiğ kokusu gitsin, yemeğin daha lezzetli olur.

Bi de istisnalar olsa da erkek cınnnnnsı, et sever. Mümkün olduğunca yemeklerde et kıyma kullanmaya çalış.

Son düzenleme:
Bugün kuru fasulye yaptım onu anlatayım 1 tane soğan doğradım3 yemek kaşığı ayçiçek yağı ile kavurdum mesela soğan hafif sert kalmış neyse 1 yemek kaşığı salça koydum kavurdum hepsini sonra 1 büyük su bardağı kuru fasulye yi koydum hepsini 2 dk karıştırdım sonra 2 büyük su bardağı su koydum 20 dk düdüklüde pişirdim 2 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı karabiber koydum sonuç iğrenç oldu yemedi eşim ben de yemedim
yanlış yapmışsın kuru fasülye tarifi yazsan bin tane tarif çıkar, önce fasülyeyi geceden suya da bekletmeli, beklettiğin suyu döküp, yeni suyla düdüklüde haşlamalı, haşladıktan sonra kimi suyunu süzer kimi süzmez, neyse sonra soğanı saydamlaşana kadar kavurup salçayıda kavurup suyla beraber fasülyeyi döküp üç dört dk kaynatmalısın mesela, yanına pilav salata... malzemelerin kaliteside yemeklerin tadında çok etkili tabii, belki fasülye kötüydü ya da bayattı bilemiyorum
yemeklere yağlarımı az koyuyorsun acaba...

yani ben de sevmem yemek yapmayı ama sen gerçekten nefret ediyor olmalısın, geçende böyle bi konu vardı onun linki vereyim orayı da oku
googledan ne yapcaksan arat yani google en bol şey yemek tarifidir herhalde

Bugün kuru fasulye yaptım onu anlatayım 1 tane soğan doğradım3 yemek kaşığı ayçiçek yağı ile kavurdum mesela soğan hafif sert kalmış neyse 1 yemek kaşığı salça koydum kavurdum hepsini sonra 1 büyük su bardağı kuru fasulye yi koydum hepsini 2 dk karıştırdım sonra 2 büyük su bardağı su koydum 20 dk düdüklüde pişirdim 2 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı karabiber koydum sonuç iğrenç oldu yemedi eşim ben de yemedim
Kuru fasulyeyi ıslatmışsınızdır sanırım geceden? Salça yerine domates püresi kullanın marketlerde satılıyor, salçacık vb adlar altında meyve suyu gibi kutularda. Kuru fasulye nohut gibi yemeklerde suyunun daha kıvamlı olmasını sağlıyor. Soğandan sonra 1-2 diş sarımsak da kavurun bence. Ben yemeklik pastırma veya kuşbaşı da koyuyorum az biraz daha lezzetli oluyor tabi ama olmasa da bu domates püresi işi götürüyor tavsiye ederim.

Google -> kuru fasulye tarifi -> Enter

Fasulyenin cinsi neydi, onceden islattin mi?

Esinizin tutumu cok yanlis. Begenmiyorsadaha iyisini yapsin :KK43: dangil dungul adam bu ne ya. Mecburiyetten yiyormus bir de pasam

Şimdi kuru fasulye tarifi vermeyeyim, ama etsiz bu yemek olmaz. Et yoksa pastirma ya da sucukla yap. Ve mutlaka mutlaka teyeyagi kullan.

Arkadaşlar demis, akşamdan suya koymak ve pişirmeye başlarken gazlı suyunu da boşaltmak lazım. Diyorum ya, video izle. Sanırım yumurta kırmanın dahi videosu var nette. Bu bakımdan şanslıyız..

Aycicek yagiyla yemek yapmayin. Hem kotu kokar hem de sagliksiz. Tum yemeklerimi zeytinyagiyla yapiyorum. Sonuc gayet guzel oluyor.

fasulyeyi çiğden mi koydunuz
eğer hiç yemek bilmiyorsanız fırın yemedklerinden ilerleyin onların kötü olma şansı pek yok
sulu yemek daha tehlikeli

çok basit bir fırın yemeği
tavuk incik her birinize ikişer tane yeter heralde
iki tane küçük patates
mevsimi değil ama taze yeşil biber
arpa soğan dört tane bir diş sarmısak kekik tuz k.biber kimyon pul biber bir kaşık yoğurt geniş bir kaba alıp iyice harmanlayın bir yarım saat bekletin altına yağlı kağıt serdiğiniz ne geniş nede çok dar olmayan bir tepsiye yayın etler pişinceye kadar bekleyin

ayrıntı etinin taze olması patatesin küçük olması mevsim sebzeleri sarmısak baharatlar yoğurt yumuşatır çok geniş tepside fırın yemekleri kurur dar tepside ise sulanır vs

Az su koymak önemli,çünkü çok konulduğunda yemeğin lezzeti suya geçiyor ve samansı bir tat çıkıyor ortaya,birde çeşitli baharatlarla tatlandırabilirsiniz,ben ve eşim her yemeği hafif acılı severiz mesela..

yani hiç olmadı haşladığın kuru fasülyeyi zeytinyağlı sirkeli limonlu piyaz yap yaw, yanına da fırında köfte patates

Kızlar az önce eşimle tartıştık bana yemeklerimin çok kötü olduğunu hiç karnının doymadığını mecburiyetten yediğini söyledi 1 senedir çalıştım 2 senelik evliyim şimdi evdeyim haksız da sayılmaz aslında ne bilim tatsız tuzsuz oluyo ya bişey eksik ya suyu fazla çok üzülüyorum gerçekten sizin böle kesin güzel olan tarifiniz var mı nolur bana yardım edin lütfen
Nefis yemek tariflerinin uygulamadi var her yemegin 10larca cesit denenmis tarifi var

Bide yemekte baharat kullanmiyirsaniz kullanmanizi tavsiye ederim baharatin yemege buyuk olcude lezzet kattigini dusunuyorum

Şimdi yemek yapmak sabır işidir,daha doğru güzelce yağını koyacaksın kötü yağ kullanma yemeğin tadı bozulur,ardından soğanları kavur,biber varsa doğra ikisi kavrulsun sonra parça haline getirdiğin kıymayı koy(kıymayı kasaptan aldıktan sonra bir avuç büyüklüklüğünde her yemeğe göre top top buzluğa koy,yemek yapmaya başlamadan on dakika önce çıkart bıçakla kuşbaşına benzer parçala) yemeğe koy, onlar da biraz pişsin salça koy tuzunu yemeğine göre baharatını koy daha sonra sebzeleri koy,yemeklere çok su koyma tadını bozarsın pişerken duruma göre ilave edersin.Kısaca her yemeğin yapılısı birbirine benzer sadece yemek pişirme mantığını kavra yeter

Evet ıslattım kuru fasulyeyi yazmayı unuttum of oturup ağlaycam nerdeyse

Birincisi yemeğe iğrenç demeyin. Ne olursa olsun bir nimet .

Soğanlari kısık ateşte , kapağı kapalı olarak , mutlaka tuz koyarak kavurun.
Böylece soğanlar çabuk ölür.

Ikincisi geceden islattiginiz kuru fasulyenin , sabah iki üç defa suyunu değiştirin.

Bir de eşinizin en sevdiği yemek hangisi ?
Problemliyse , yemeklerin çok kötü oluyor diyorsa işiniz zor.
Böyle eşe yemek yapma şevkide olmaz.

Ben hemen hemen tüm sebze yemeklerini yukarıda anlattığım gibi kıymalı pişiririm hem daha besleyici oluyo hem daha şezzetli

X