Yardım edin nolur yemek konusu

Birincisi yemeğe iğrenç demeyin. Ne olursa olsun bir nimet .

Soğanlari kısık ateşte , kapağı kapalı olarak , mutlaka tuz koyarak kavurun.
Böylece soğanlar çabuk ölür.

Ikincisi geceden islattiginiz kuru fasulyenin , sabah iki üç defa suyunu değiştirin.

Bir de eşinizin en sevdiği yemek hangisi ?
Problemliyse , yemeklerin çok kötü oluyor diyorsa işiniz zor.
Böyle eşe yemek yapma şevkide olmaz.
Yok hayır yemek seçen biri değil ama en ufak bi sıkıntı olsa yemiyo bu huyu beni sinir ediyo kabullenemiyorum bi türkü kötü yemek yaptığımı

Kızlar az önce eşimle tartıştık bana yemeklerimin çok kötü olduğunu hiç karnının doymadığını mecburiyetten yediğini söyledi 1 senedir çalıştım 2 senelik evliyim şimdi evdeyim haksız da sayılmaz aslında ne bilim tatsız tuzsuz oluyo ya bişey eksik ya suyu fazla çok üzülüyorum gerçekten sizin böle kesin güzel olan tarifiniz var mı nolur bana yardım edin lütfen
daha cok pratik yap zamanla düzelir.
mesela bazı yemeklere önce az su koy. baktın suyunu cekti su ilave et.
ayrıca yemeklere su koyacaksan soguk su koy. ki su kaynaya kadar malzemeler ile su iyice bütünleşsin.

Bugün kuru fasulye yaptım onu anlatayım 1 tane soğan doğradım3 yemek kaşığı ayçiçek yağı ile kavurdum mesela soğan hafif sert kalmış neyse 1 yemek kaşığı salça koydum kavurdum hepsini sonra 1 büyük su bardağı kuru fasulye yi koydum hepsini 2 dk karıştırdım sonra 2 büyük su bardağı su koydum 20 dk düdüklüde pişirdim 2 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı karabiber koydum sonuç iğrenç oldu yemedi eşim ben de yemedim

Şimdi fasulyeyi önceden ıslat
Soğanları 6-7 yemek kaşığı yağla kavur iyice pembeleşsinler, bu soğanın lezzeti için çok önemlidir. Sonra bir kaç parça et yada bir avuç kıyma koy iyice kavur. Salçasını ilave et iki kaşık kadar, bir iki dakikada öyle kavur, pul biber koy bu arada. Sonra üzerine 1 ya da 1,5 bardak sıcak su koy. Yemeklere soğuk koyulmaz bu detayı atlama. Sonra kapat düdüklünü pişsin. Malzemelerin lezzet almasına izin ver, hepsi birden haşlama usulü olmaz yemek, lezzet bu yüzden tutmuyordur. Bu verdiğim ölçüler 1,5 bardak kuru fasulye için. Düdüklüyü açtığın zaman damak tadına göre tuz ilave et. Yanına güzel bir şehriyeli pilav yap, turşu ve yoğurtla miss hepsi bu. Yemek yaparken baharatları etkin kullan, yemeğin harcını anlattığım aşamalar gibi hazırla. İstediğin yemeği bize sorabilirsin, özelden mesaj at seve seve yazarım:)

Kızlar az önce eşimle tartıştık bana yemeklerimin çok kötü olduğunu hiç karnının doymadığını mecburiyetten yediğini söyledi 1 senedir çalıştım 2 senelik evliyim şimdi evdeyim haksız da sayılmaz aslında ne bilim tatsız tuzsuz oluyo ya bişey eksik ya suyu fazla çok üzülüyorum gerçekten sizin böle kesin güzel olan tarifiniz var mı nolur bana yardım edin lütfen
eee simdi buna mı üzülüyosun ben calısmazken esim le yemek kültürümüz pek uymaz o sulu sever asırı sulu ben kuru susuz mız mız ettiginde kalk yap o zaman der yapmam keser sesii kimsenin usagı degilim zaten sevmiyorum yapmayı buda isime geliyo

nefis yemek sayfasını tavsiye ederim. Hatta aplikasyonu da var. :hamarat:
yapa yapa ögrenirsiniz dert etmeyin

Eşinizi doyurmak mecburiyetinde değilsiniz... Ne kadar kaba ya... Beğenmiyosa kendisi yapsın, en mantıklı çözüm bu.

Olculere gore yapin muhakkak ve yemeklere su fazla koymayin sonrasinda cok yogun olursa kivami acarsiniz..

Bugün kuru fasulye yaptım onu anlatayım 1 tane soğan doğradım3 yemek kaşığı ayçiçek yağı ile kavurdum mesela soğan hafif sert kalmış neyse 1 yemek kaşığı salça koydum kavurdum hepsini sonra 1 büyük su bardağı kuru fasulye yi koydum hepsini 2 dk karıştırdım sonra 2 büyük su bardağı su koydum 20 dk düdüklüde pişirdim 2 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı karabiber koydum sonuç iğrenç oldu yemedi eşim ben de yemedim
Fasulyeyi haşlamadan mı yaptın? Önce bir haşlayacaksın bir gün önceden. Suyun içinde kalacak yumuşayacak gazı çıkacak. Sonra yapacaksın o salçalı yağlı işlemi.
Ekleme: ıslatmışsınız şimdi okudum.
Sıcak su koyun yemeği yaparken. Ve ben pişmiş soğan sevmem o yüzden soğan koymam. Baharat severim koyarım. Öyle dene.

Mutfak sirlari, nefisyemektarifleri, ardanin mutfagi bu sitelerden bakiyorum ben tariflere

Mesela kuru fasulye yapmissin ya, ben de kendi yontemimi anlatayim.
Tereyaginda sogani ve kusbasi eti ceviririm. Etin rengi donunce salcasini koyarim. Fasulyeyi onceden 10 dakikacik haslarim, suzerim ve dudukluye eklerim. Ustune fazla su koymam, tuzunu atarim ve dudukluse 20 dk civari pisiririm.

Yanina bulgur pilavi, tereyaginda yesil biber ve domatesi ceviririm. Bulguru da bir iki kavurup suyunu tuzunu koyarim.

Sana tavsiyem aycicek yagi ile yemek yapma. Sadece kizartma ve hamur isine kullanmani oneririm

Yemeklere tereyagi ve zeytinyagi koymani tavsiye ederim. Lezzetin farkina varirsin. Bir dene

Sebzeyi bile düdüklude yap.Usül hep aynı soğan kavur üstune sebzeyi kavur salcaliysa salça ekle kavur .Yerken suyu ne kadar olsun istiyorsan o kadar su .bitti gitti .Taze fasulye ,bakla ,havuclu pırasa ,kereviz hepsi 5 dk lık iş.
Yanına makarna yada pilav(pilavı bire birbucuk su koyarsın .Pirinci kavurmadan kaynayan suya at .20 dk önceden suda bekletirsin .)
Bide tavuk yada et sote .Yada fırinda tavuk ,bslık patates soğan yanına ustune son beş dakkada kaşar .
Salata ,yoğurt cacık .

Al sana şahane sofra .Kolay kolay öğrenirsin .

Firinda tavuk patates yapin. Kiyma alinca kofte yapip çigden buzluga atin. İhtiyaciniz kadarini cikarip firinda kofte patates yapin. (Agzim sulandi gece gece)
ardanin mutfagindan, domates ve ezogelin corbalarini muhakkak deneyin.

En güzel tarifler google da ama tabi herkesin yaptığı yemek güzel olucak diye birşey yok ben mesela ne yapsam güzel olur hiç bir tarifte aklımda olmaz googledan bakar yaparım tabi belli tafirler hariç :KK66:

ben 13 senelik evliyim. hala yemeklerim idare eder. eşim laf ederse, kalk kendin yap diyorum. elimden gelen bu.

Nefis yemek tarifleri diye bir app var yukle telefonuna cok harika istedigin yemek tarifleri var cok guzel. Bende pek yapamiyordum ama artik cok sukur esim ustasi oldun diyor :)

Bir site var yemek tarifi yorumlar falan da var ordan bak yap gerçekten ben ora sayesinde iyi bir aşçı oldum

Soğanı kavururken bi parça tuz bi parça şeker at kısık ateşte güzel kavrulur salça kavur fasulye mutlaka haşlanmış olsun suyunu katma içine bi tane tavuk bulyon yada hasladigin tavuk suyu kat seviyorsa parça et koy haslanmis

Öncelikle yemek yaparken moralin iyi olacak bu bir gerçek bence :)
Depresyon yansıyor mu ne beni aşırı etkiliyor valla.

Ben zeytinyağı kokusundan rahatsız oluyorum kullanmam.
Tüm yemeklerimi tereyağı ve sıvı yağı ortak kullanarak yaparım.
Salça yanında bir de domates katarım.
Bence lezzeti etkiliyor.
Ayrıca da kesinlikle kaynar su ile yaparım her yemeği.
Baharat, acı da kullanırım bolca..

Bunun için üzülmene değmez.
Hepimiz zamanla öğrendik.

benim çok iyi bildiğim bir site var: google.
hatta şöyle oluyor, oraya "yemek tarifleri" diye yazıyorsun, enter'a basınca karşına onlarca yemek sitesi çıkıyor! Nasıl ama?
Lütfen interneti biraz daha etkili kullanalım :)

X