Yardım edin nolur yemek konusu

esraylmz03

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2012
2.305
565
Kızlar az önce eşimle tartıştık bana yemeklerimin çok kötü olduğunu hiç karnının doymadığını mecburiyetten yediğini söyledi 1 senedir çalıştım 2 senelik evliyim şimdi evdeyim haksız da sayılmaz aslında ne bilim tatsız tuzsuz oluyo ya bişey eksik ya suyu fazla çok üzülüyorum gerçekten sizin böle kesin güzel olan tarifiniz var mı nolur bana yardım edin lütfen

sarma mantı içli köfte güveç fırın yemekleri etli yemekler pilavlar hangisi
birtek tatlı yapmam:)))
şaka bir yana kolay gelsin doyacak birşeyler olsun sağlıklı olsun temiz olsun yeter :KK66: eşinizede sağlık olsun lezzete olur zamanla deyin

Kızlar az önce eşimle tartıştık bana yemeklerimin çok kötü olduğunu hiç karnının doymadığını mecburiyetten yediğini söyledi 1 senedir çalıştım 2 senelik evliyim şimdi evdeyim haksız da sayılmaz aslında ne bilim tatsız tuzsuz oluyo ya bişey eksik ya suyu fazla çok üzülüyorum gerçekten sizin böle kesin güzel olan tarifiniz var mı nolur bana yardım edin lütfen

Yaptığın yemeklerden birini örnek olarak yazar mısın, nasıl yapıyorsun. Bir fikir oluşturabiliriz belki

Ediyorum çok sevmiyorum yemek yapmayı ondan mı acaba
Ben hiç sevmezdim,yapmazdım sandviç vs geçiştirirdim.
Evlenince eşimi çok sevdim,kötü bile olsa hep eline sağlık dedi,o öyle dedikçe şevkim arttı daha değişik güzel tarifler aradım buldum denedim oldu.
Ben bir de klasik tencere yemeği yapmam,sevmem pek.Soğan ,salça,su vs gibi.
Değişik tatlar severim,ona göre yapıyorum.

Daha geçenlerde böyle konunuz yok muydu allah aşkına? Hatta iki konunuz da olabilir yemek üzerine. Bu forum yardımcı olmuyorsa yakınlarınıza sorsanız keşke :işsiz:

Hiçbişeyin suyunu çok koyma az koy yetmezse eklersin .
Yağda önemli yudum gibi hafif yağlar alabilirsin
Tuzuda çorba ve sulu yemeklerde enson koy hem bakliyat sebze taş gibi olmaz içi suyuna akar hemde gerektiği kadar koymuş olursun

Kötü yapıyor olabilirsiniz de eşiniz de pek şevklendirmiyor sizi anladığım kadarıyla bence biraz da ondan. Sürekli birine "Kötü yemek yapıyorsun, lezzetsiz yapıyorsun" derse zaten yapası gelmez ve yaptığı yemek de güzel olmaz. Kimse anasının karnından yemek yapmayı öğrenerek doğmuyor, siz de zamanla öğrenirsiniz.

Yaptığın yemeklerden birini örnek olarak yazar mısın, nasıl yapıyorsun. Bir fikir oluşturabiliriz belki
Bugün kuru fasulye yaptım onu anlatayım 1 tane soğan doğradım3 yemek kaşığı ayçiçek yağı ile kavurdum mesela soğan hafif sert kalmış neyse 1 yemek kaşığı salça koydum kavurdum hepsini sonra 1 büyük su bardağı kuru fasulye yi koydum hepsini 2 dk karıştırdım sonra 2 büyük su bardağı su koydum 20 dk düdüklüde pişirdim 2 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı karabiber koydum sonuç iğrenç oldu yemedi eşim ben de yemedim

İnstagram da birkaç hesap var yemek tarifleri veren. Ben onları takip ediyorum, tuzun miktarına kadar söylüyorlar. Birde yemeklere bulyon küpü atıyorum şimdi, benimki de hep şikayet eder
hiç sağlıklı değil kullanmayın bence yapay tatlandırıcıları

Yahu yemek yapmakta ne var? Bütün tencere yemekleri aynı. Yağını koy, soğanı kavur, salça ekle, sebze bakliyat ne yapacaksan onu koy, tuz baharat en son su oldu bitti. Ben bunların hepsinde zeytinyağı kullanıyorum, lezzeti çok etkiliyor.

Sebzeleri ince ince doğra, yağla, baharatla at fırına oldu sana kızartma. Koy üstüne sarımsaklı yoğurt, istersen domates sosu. Miss..

Al hazır mantıyı (güzel yapan bi yerden) haşlama suyuna et bulyon at. Lezzetli ve kolay yemek.

Dört dörtlük yapmak zorunda değilsin, zor yemekler yapmak zorunda değilsin. Karın doyuracak kadar yap yeter. Beğenmeyen kendi yapsın.

Köy tavuklarını al haşla suyunu ayır çorbalarına biraz biraz koy en çok tad veren tavuk suyu ama bulyonlar sağlıksız.

X