Yardım edin...

Fiziksel psikolojik şiddet uyguluyor senle ilgilenmiyor al karşına konuş
Konuşmak istediğim zaman bana kendimi ifade etmem için fırsat tanımıyor, "ben de şu sıkıntıları yaşıyorum, ben de bu sorunlarla karşılaşıyorum" gibi sözcüklerle sadece kendisi sıkıntı çekiyor, sadece ben ona problemler silsilesi yaşatıyormuşum gibi konuşuyor, benim kendimi ifade etmeme izin vermiyor maalesef.

Fiziksel psikolojik şiddet uyguluyor senle ilgilenmiyor al karşına konuş
Şiddet konusunda psikolojik şiddet uyguladığını kabul etmiyor, fiziksel şiddet konusunda da, tenim hassas olmadığı için kolay kolay morarmıyor, o da "çok da hızlı vurmadım, hak ettin, çok sinirliydim" gibi sözler sarf ediyor.

22 yaşında 5 yıllık evliyim. 17 yaşında görücü usulü bir akrabamızla evlendim, kendisi benden 10 yaş büyük, hayat şartları diyeyim evlenmek zorunda kaldım. Bir yıl nişanlı kaldık fakat birbirimizi tanıyabilecek kadar beraber vakit geçirmedik, evliliğimizin ilk zamanlarında (ilk iki yıl) hep beni sevsin diye bekledim fakat beni sevmedi ya da sevgisini göstermedi bilemiyorum. Sonra bana karşı davranışları, mesafesi ve önemsiz tavırları beni kendisinden soğuttu, her kavganın ardından "babanın evine git, topla eşyalarını git, gözüm görmesin seni" gibi sözcükleri, ara ara fiziksel, sıkça pisikolojik şiddeti, yaptığım hiçbir şeyi beğenmeyişi ve her zaman yetersiz ve değersiz hissettirmesi beni kendisinden uzaklaştırdı. İlk zamanlar seviyorum diye kendimi kandırıyordum fakat son 3 yıl boyunca uzun uzun düşündüm, onu sevmiyorum ve istediğim hayat bu değil. Benim de hatalarım olmuştur evlilik sürecinde, zaman zaman yemek yapamamış, ev işlerini onun istediği gibi yapamamış olabilirım hatta oluyorum farkındayım fakat bunu düzeltmek için de çok fazla emek verdim, kendisi bilmiyor ya da bilmek istemiyor. Yaptıklarını da inkar edemem, açıktan eğitimimi tamamlamam konusunda teşvik etmesi ve desteği sayesinde eğtimimi tamamlıyorum. Özünde iyi bi insan, bi abi, bi arkadaş/ komşu/dost olarak çok iyi biri fakat koca olarak... Dışarıya çok iyi fakat evde bana çok yabancı. Mesla 5 yıl boyunca hiç beraber vakit geçirmedik, annesiyle birlikte kalıyorduk 1 yıldır ayrı evdeyiz fakat yine de beraber vakit geçiremiyoruz, söylediğim zaman benim işten fırsatım mı oluyor diyor, fakat evde boş kaldığı zamanlarda bile bana zaman ayırmak yerine telefonuyla oynuyor ya da arkadaşlarıyla dışarı çıkıyor. Kilolu bir kadınım, ne zaman kilo vermek için çabalasam hakaretleri, alayları benim tüm moralimi bozuyor ve en başa dönüyorum. Çocuk yok, pco'luyum, kilo da olunca olmuyor çocuğum. Zaten istemiyorum da ama bunu bile onunla paylaşmıyorum. Boşanmak istiyorum fakat nasıl yaparım, onunla boşanma konusunu nasıl konuşurum bilemiyorum, çok bunaldım, sevmediğim bi adamla yaşamak çok zor geliyor, her günüm bi işkence sanki.
Anladığım kadarıyla sevgi yokmuş zaten saygıda zamanla kendini yitirmiş. Bunu eşinizle konuşun bence aynı buraya yazdığınız gibi anlatın. Boşanma korkusu, çevre baskısından çekiniyorsunuz muhtemelen ama sizin mutluluğunuz önemli neticede. Zaten en ufak tartışma da babanın evine git derse ilerleyen zamanlarda kovarda. Umarım hakkınızda hayırlısı olur. Çocuğunuzda yokken kafanızda netleştirin derim.

Anladığım kadarıyla sevgi yokmuş zaten saygıda zamanla kendini yitirmiş. Bunu eşinizle konuşun bence aynı buraya yazdığınız gibi anlatın. Boşanma korkusu, çevre baskısından çekiniyorsunuz muhtemelen ama sizin mutluluğunuz önemli neticede. Zaten en ufak tartışma da babanın evine git derse ilerleyen zamanlarda kovarda. Umarım hakkınızda hayırlısı olur. Çocuğunuzda yokken kafanızda netleştirin derim.
Çok kez anlatmayı denedim, gerek kavga ederek gerek sakince ama benim kendimi ifade etmeme müsade etmiyor, olayları kendi bakış açısından değerlendirip her şey benim hatammış gibi manipüle etmeye çalışıyor. Defalarca kez kendimi anlatmaya çalıştım fakat nafile, düzeltmeye çalışmasını geçtim, beni dinlemiyor bile.

O
Çok kez anlatmayı denedim, gerek kavga ederek gerek sakince ama benim kendimi ifade etmeme müsade etmiyor, olayları kendi bakış açısından değerlendirip her şey benim hatammış gibi manipüle etmeye çalışıyor. Defalarca kez kendimi anlatmaya çalıştım fakat nafile, düzeltmeye çalışmasını geçtim, beni dinlemiyor bile.
O zaman '' tamam dediğin gibi olsun suç benimse ve sen kusursuzsan, bana sevgini gösterip ben görmemezlikten geliyorsam eyvallah boşanmak istiyorum sonuç olarak mutlu değilim '' de :KK70: Nasılsa her türlü kendini savunuyormuş.

Çok küçük gençsin ne zaman bitireceksin okulu? Lise mi üniversite mi okuyorsun? Lütfen ailenle konuş ve hayatını düzenle.
Lise okuyorum, sadece 4 dersim kaldı şükür. Gidebildiğim en kısa sürede gidip aileme anlatacağım durumu. Annem ve babam ayrı, evliliğimle daha çok halam ilgileniyor, mutsuz olduğumu söylediğim zaman bana destek olması tek temennim, aksi halde yine de düzelsin kocan, evliliğine devam etmeye çalış derse gerçekten kaldıramamam 🥺

O

O zaman '' tamam dediğin gibi olsun suç benimse ve sen kusursuzsan, bana sevgini gösterip ben görmemezlikten geliyorsam eyvallah boşanmak istiyorum sonuç olarak mutlu değilim '' de :KK70: Nasılsa her türlü kendini savunuyormuş.
İşte bu şekilde net konuştuğum zaman 'çok sinirlendim' bahanesine sığınıp şiddete yöneliyor 😔

Lise okuyorum, sadece 4 dersim kaldı şükür. Gidebildiğim en kısa sürede gidip aileme anlatacağım durumu. Annem ve babam ayrı, evliliğimle daha çok halam ilgileniyor, mutsuz olduğumu söylediğim zaman bana destek olması tek temennim, aksi halde yine de düzelsin kocan, evliliğine devam etmeye çalış derse gerçekten kaldıramamam 🥺

Annenin yanına dön o zaman. Allah yardımcın olsun ama ilk amacın üniversiteye girmeye çalış işe gir hemen tekrar evlenme

İşte bu şekilde net konuştuğum zaman 'çok sinirlendim' bahanesine sığınıp şiddete yöneliyor 😔
Zaten psikolojik sorunu olduğuna şüphemiz yokta. Şiddete nereye kadar sessiz kalabilirsin ki? Üstüne Allah korusun birde çocuk olsa bundan hiç ayrılamazsın. Darp raporu alın. Aileniz biliyor mu size şiddet uyguladığını peki bilseler müdehale ederler mi?

Yaşınız p kadar genç ki, ben o yaşlarda üniversitedeydim ve kendimi çocuk gibi görüyordum. Ders çalışıp üniversiteye gidebilirsiniz, istediğiniz mesleği edinebilirsiniz. Sorunlarınızdan ailenize bahsedin, psikolojik ve fiziksel şiddet var, kabul edilebilir bir durum değil.

Almanlarin bir sözü vardir: "Domuzun önüne inciler atmak"..Sizin durumda biraz öyle. Sizi dinlemek istemeyen insanlara kendinizi anlatmaya birakin. Adam hala sizi suclama ve manipüle etme derdinde.

Emin olun kendime güveniyorum ve el/alem ne der gibi bi korkum yok, kendi ayaklarımın üzerinde durabilecek kadar kendimden eminim fakat boşanma konusunda bu kadar ani karar verdiğimi düşünüp ailemin aklının karışması ya da bu durumu onaylamaması beni ürkütüyor
Mutsuzsan o duygu yıllar sonra kaybolmuyor. Sadece diyorsun ki keşke daha önce atsaymışım bu adımı. Yıllarımı heba etmek yerine. Denendi onaylandı

Şiddet konusunda psikolojik şiddet uyguladığını kabul etmiyor, fiziksel şiddet konusunda da, tenim hassas olmadığı için kolay kolay morarmıyor, o da "çok da hızlı vurmadım, hak ettin, çok sinirliydim" gibi sözler sarf ediyor.
O zaman konuşmak için hiç uğraşma aç boşanma davasını

Benim de hatalarım olmuştur evlilik sürecinde, zaman zaman yemek yapamamış, ev işlerini onun istediği gibi yapamamış olabilirım hatta oluyorum farkındayım fakat bunu düzeltmek için de çok fazla emek verdim, kendisi bilmiyor ya da bilmek istemiyor.

Ben nedense bu detaya takıldım, bir kadın yemek yapmak zorunda degıl, ev temizligi yapmak zorunda degıl, bunları yapıyorsa ne guzel ama oyle bir zorunlulugumuz yok, o musmula kocanı her acıdan memnun etmeye calısma yorulursun tecrube konusuyor, madem evlisiniz o yemek ve işi eleştiriyor (ki yine soyluyorum mecbur degılız) sende onu kocalık yonunden elestır, ayrıca fızıkı olarakta sıddet gordugunuzu yazmıssınız, bu boyle olmaz darp raporu alın saklayın, devam ederse sıkayet ederım senı bana boyle davranamazsın de (darp raporundan bahsetme) yıne devam ediyorsa bosan artık durmaa

Canım konu sahibesi öncelikle olan olmuş ve bir evlilik yapmışsın fakat yaşın çok genç hiçbir şey için geç kalmadın güzelim.
Eşine karşı hatalar olarak saydığın şeyler insanlık. Sen o gün yemek yapmak istemedin yapmazsın. Bunu hata olarak saymak için senin düzenli olarak eşini aç bırakman ve başka şeylere (sosyal medyada fazla vakit geçirmek ve yemek yapmamak) öncelik vermiş olman gerekir. İnsansın elinden gelen bu kadar eş kişisi hünkarımız değil o da sana yardım edecek. Temizliği de yemeği de birlikte yapmanız gerekir. Senin yemek yapamadığın gün eş kişisinin elinden makarna mı gelir onu yapacak. Sen cariye değil eşsin.
Eşin seni manipüle ederek kendisine bağımlı hale getiriyor. Güzelliğinin ve gençliğinin farkına varırsan belki onu terk edersin korkusu var. Ama ne münasebet.
Sen genç ve güzelsin. Kilolu musun aman boşver canım ne derse desin verirsin alınıp verilen bişey. Kendine kocanın verdiği kadar değil kendi biçtiğin kadar değer vermelisin. Sen değerli bir kadınsın. Boşver onu ve kendin için çabala artık. Yemek mi yok kalksın yapsın hakaret mi ediyor sensin de geç. Babanın evine mi git diyor sen git ben niye gidiyorum de geç.
Boşanmak gibi bir alternatif de var ama sanırım bunu yapmak istemiyorsun.

X