Yardım edin...

Şiddet kısmı gözümden kaçtığı için tekrar yazmak istedim işin içinde şiddet varsa önce kendini toparla, bir plan yap ve boşan. Şiddet kabul edilebilir bir şey değil.

Konuşunca şiddete yönelen bir insanla konuşulmaması gerektiği düşünüyorum. Tabi söz konusu boşanma kararı olduğunda konuşmadanda olmaz ama seçili cümlelerle planlı programlı kendini korumaya alarak

Canım konu sahibesi öncelikle olan olmuş ve bir evlilik yapmışsın fakat yaşın çok genç hiçbir şey için geç kalmadın güzelim.
Eşine karşı hatalar olarak saydığın şeyler insanlık. Sen o gün yemek yapmak istemedin yapmazsın. Bunu hata olarak saymak için senin düzenli olarak eşini aç bırakman ve başka şeylere (sosyal medyada fazla vakit geçirmek ve yemek yapmamak) öncelik vermiş olman gerekir. İnsansın elinden gelen bu kadar eş kişisi hünkarımız değil o da sana yardım edecek. Temizliği de yemeği de birlikte yapmanız gerekir. Senin yemek yapamadığın gün eş kişisinin elinden makarna mı gelir onu yapacak. Sen cariye değil eşsin.
Eşin seni manipüle ederek kendisine bağımlı hale getiriyor. Güzelliğinin ve gençliğinin farkına varırsan belki onu terk edersin korkusu var. Ama ne münasebet.
Sen genç ve güzelsin. Kilolu musun aman boşver canım ne derse desin verirsin alınıp verilen bişey. Kendine kocanın verdiği kadar değil kendi biçtiğin kadar değer vermelisin. Sen değerli bir kadınsın. Boşver onu ve kendin için çabala artık. Yemek mi yok kalksın yapsın hakaret mi ediyor sensin de geç. Babanın evine mi git diyor sen git ben niye gidiyorum de geç.
Boşanmak gibi bir alternatif de var ama sanırım bunu yapmak istemiyorsun.
Hayır, boşanmak istiyorum fakat bu süreç nasıl gerçekleşir bilemiyorum. Kendisinin bana "eksiklik" adı altında sunduğu bahaneler yemek, ev işleri vs. Bunların zorunluluğum olmadığı bilincindeyim fakat o 'kadın erkek eşit değildir, erkek her zaman üstündür' zihniyetiyle yetişmiş düşünceleri de bu yönde her zaman maalesef ki. Tek isteğim ve duam bir an evvel boşanıp bu hayattan kurtulmak...

+ Sosyal medya kullanmıyorum, buna da izin vermiyor. Telefonumla ya da televizyonla da çok fazla vakit geçirmiyorum, sadece akşamları bir saat bazen bir buçuk saat kadar kitap okuyorum ki bu süre içinde de evi ihmal etmemeye çalışıyorum. Fakat yaptığım hiçbir şeyi yeterli bulmuyor ve her zaman eleştirmek için bi bahanesi oluyor.

Son düzenleme:
Pcos var, kiloluyum, çocuğum olmuyor diye korunmamazlik yapmamani oneririm. Pcos olup beklemedigi anda hamile kalanlar var.
Bosanmayi düşünürken bir de çocuk bağı olusmasin aranizda.
Gizli gizli doğum kontrol ilacı kullanıyordum fakat fark etti, tedavi amaçlı falan dedim ama tekrar kullanmama izin vermedi kendisi de çocuk olsun istediği için koruma konusunda çok olumsuz

Yaşınız p kadar genç ki, ben o yaşlarda üniversitedeydim ve kendimi çocuk gibi görüyordum. Ders çalışıp üniversiteye gidebilirsiniz, istediğiniz mesleği edinebilirsiniz. Sorunlarınızdan ailenize bahsedin, psikolojik ve fiziksel şiddet var, kabul edilebilir bir durum değil.
Evet Kendim için çok daha güzel bir gelecek olduğuna inanıyorum, inşallah bir an evvel bu evlilikten kurtulmak dileğindeyim🙏

Şiddet kısmı gözümden kaçtığı için tekrar yazmak istedim işin içinde şiddet varsa önce kendini toparla, bir plan yap ve boşan. Şiddet kabul edilebilir bir şey değil.
İlk olarak ailemle paylaşıp daha sonra kendisiyle konuşmayı planlıyorum, şiddet ve hakaretlerin kabul edemiyorum ve çok onurum kırılıyor...

Gizli gizli doğum kontrol ilacı kullanıyordum fakat fark etti, tedavi amaçlı falan dedim ama tekrar kullanmama izin vermedi kendisi de çocuk olsun istediği için koruma konusunda çok olumsuz
Cocuk dunyanin en guzel seyi ama bir kadini geriye atiyor. Ozellikle bosanma asamasinda cocukla cok zor. Hamilelik, dogum, lohusalik, gazi yemesi derken eliniz kolunuz iyice baglanir, bosanamazsiniz. Su an valizinizi alip gidecek rahatliga sahipsiniz.
Oncelikle sizin ilk muhattabiniz aileniz. Olasi bir bosanma durumunda kimin yaninda kalacaksaniz onunla goruseceksiniz. Sonra alip esyalarinizi cikip gideceksiniz. Bosanma isteginizi, gordugunuz siddeti vs esinize ozellikle mesaj olarak iletin ki evi terk etmeden dolayi size dava acarsa bunu kullanabilin.

Cocuk dunyanin en guzel seyi ama bir kadini geriye atiyor. Ozellikle bosanma asamasinda cocukla cok zor. Hamilelik, dogum, lohusalik, gazi yemesi derken eliniz kolunuz iyice baglanir, bosanamazsiniz. Su an valizinizi alip gidecek rahatliga sahipsiniz.
Oncelikle sizin ilk muhattabiniz aileniz. Olasi bir bosanma durumunda kimin yaninda kalacaksaniz onunla goruseceksiniz. Sonra alip esyalarinizi cikip gideceksiniz. Bosanma isteginizi, gordugunuz siddeti vs esinize ozellikle mesaj olarak iletin ki evi terk etmeden dolayi size dava acarsa bunu kullanabilin.
Kendi başıma yaşamayı düşünüyorum, kimseye yük olmak istemiyorum

Maalesef, en çok da bu yüzden çekiniyorum. Hala okurken nasıl tek başıma yaşayabilirim bilmiyorum. Kardeşim yanlız yaşıyor belki onunla ev arkadaşı gibi yaşayabilirim fakat nasıl olur bilemiyorum 🥺
Bir basiniza her yere sigabilirsiniz. Ozellikle sizin aile yapiniza sahip aileler cocuktan sonra bosanmayi cok zor kabul eder. Pco kontrollerinde bir bahanr ile spiral taktirin derim. Yoksa karar verip adim atana kadar kucaginiza cocugu alacaksiniz

Bir basiniza her yere sigabilirsiniz. Ozellikle sizin aile yapiniza sahip aileler cocuktan sonra bosanmayi cok zor kabul eder. Pco kontrollerinde bir bahanr ile spiral taktirin derim. Yoksa karar verip adim atana kadar kucaginiza cocugu alacaksiniz
Yarın boşanma dilekçesi vereceğiz inşallah kararı değişmez

X