Yaş farkı... İş farkı... Napıcam???

UI/UX design filan mı? O alanda para oluyor, kazanıyor olabilir.

Herkes niye adama organ mafyası muamelesi yapmış anlamadım. Ben de eşimin işini soranlara net bir şey diyemiyorum çünkü adam bir sürü işi aynı anda yapıyor ve benim o terimleri aklım almıyor. Benim eşimin de geliri fena sayılmaz TR’ye göre.

Herkes niye adama organ mafyası muamelesi yapmış anlamadım. Ben de eşimin işini soranlara net bir şey diyemiyorum çünkü adam bir sürü işi aynı anda yapıyor ve benim o terimleri aklım almıyor. Benim eşimin de geliri fena sayılmaz TR’ye göre.
Evet, gayet kazanıyor olabilir. Benim erkek arkadaşım da okulunu okuduğu benzer bir alanda çalışıyor ve dövizle maaş alıyor. Vergisini de ödüyor. Böyle tanıdığım başka çok insan var. Evden çalışıyor, bilgisayar, internet vs deyince insanların aklına kumar filan geliyor sanırım.

Benim de eşimle aramda 12 yaş var 😊 çok severek çok uyumla evlendik ama biyerden sonra bakiyosun tam tutmuyor, bazen bi olmuyor yani. Senin için daha enerjikken o daha olgun bu her konuda böyle oluyor. Güldüğün eğlendiğin şeyler bile aynı olmayabiliyor sonradan. Hayat yoruyor çünkü insanı. Ben kendim bile 12 sene önce eğlendiğim keyif aldigim enerji bulduğum şeylere şimdi bulamiyorken başkasi napsin. Ha diyeceksin benim sevdiceğimin yapisi şöyle böyle benden daha genç çok ayni kafalardayiz vs ama aynı hayatin içine girince o işler öyle olmuyor malesef ☺️ ve yavaş yavaş enerjimi kaybediyorum, içim duruluyor. Siz 3 ay anlaşmişsiniz ben 4 sene anlaştim, daha genç olsaydı daha başka olurdu dediğim çok nokta oldu. En çok da çocuk sahibi olduğumda. 44 yaşında baba oldu ve kaç yaşına kadar çalışabiliriz oğlumuz ayaklari ustunde durana kadar okutup güzel imkanlar verebilir miyiz diye çok düşünüyorum. Hele ki araya bikaç yıl koyup bidaha çocuk sahibi olmak istesem 48 yaşında falan olacak bu da artik çok fazla. Ha olmaz mi, olur ama ne kadar gelecek sunabiliriz ki o yaştan sonra kaç yıl yanında oluruz ne kadar oluruz o yüzden içime sinmiyor. Kimsenin yarina çıkacağı belli degil ama yine de çok düşünüyorsun bunlari bu levellara gelince☺️ o yuzden sen iyisi mi baştan düşün.
cocuk sahibi olmakla ilgili araya girmek istedim. bir tanıdıgım çift var, kadın 45 yasındayken erkek 48 yasındayken tanısmışlar cocuk düşünmüyormuş ikisi de ama kadın hamile kalınca aldıramamışlar çünkü 45 yasında doğal yolla bir kadının hamile kalması cok cok zor, doktor ikna etmiş senin yasında insanlar neler neler yapıyor cocuk sahibi olmak icin diye, kıyamamış onlar da ve cocuk dogmadan evlenmişler. ikisi de emekli olduktan sonra cocuk sahibi olmuşlar, şuan 4 yasında cocukları, evet belki enerji olarak anne baba icin cok zor ama onlara okadar iyi geldi ki mutluluklarına biz şahitiz. hiç bilemeyiz ki ileride ne olacak, belki 25 yasında cocuk sahibi olan insanlar 45 yasında hastalıktan vefat edebiliyor, 45 yasında anne baba olanlar 90 yasına kadar yaşayabiliyor. imkanlar için de bence öyle cok büyük olanaklara sunmaya gerek yok cocuklar icin, aksine öyle olunca cocuk hayat icin cabalamıyor. hakkınızda hayırlısı olsun, yaş ve performans ilişkisi de kişiye göre değişiyor bence, ben 39 eşim 40 yasında, ikimiz de yasımızı göstermiyoruz, hareketli insanlarız. 3.çocugu bekliyoruz ve enerji olarak da maddi-manevi olarak da yetebileceğimizi düşündük. yani biraz kişiye ve onların koşullarına baglı cocuk sahibi olma konusu

selamlar, aile dostlarımızın yazlık cevresinde tanismistik, cok kalabalik bi ortam yoktu git gel yaparken sohbetimiz ilerledi.
evlenmemiş, evli de degil buna eminim.
üniversite mezunu, kendi iş yeri de olmus su an baska bi firma ile evden calısıyor.
hemen evlilik düsünmüyorum, hayatım ileride degistikce ayrılma olasılıgımız da yüksek görüyorum. bakalım hayırlısı diyorum artık acıkcası.
evet belki zamanla sevmediğim seyler görürüm, o da aynı sekilde… bakalım
aşık oldum demişsiniz. evlilik kararı icin aşk-mantık dengesini iyi kurmak lazım. farklı şehirlerdesiniz, ileriyi nasıl planlayacaksınız vs bunlar önemli. henüz yeni mezun oluyorsunuz, ileride cocuk sahibi olmak istediğinizde, yani 35 i beklerseniz, sevgiliniz icin çok geç olabilir. çok konu var aslında, kapsamlı düşünmek lazım

cocuk sahibi olmakla ilgili araya girmek istedim. bir tanıdıgım çift var, kadın 45 yasındayken erkek 48 yasındayken tanısmışlar cocuk düşünmüyormuş ikisi de ama kadın hamile kalınca aldıramamışlar çünkü 45 yasında doğal yolla bir kadının hamile kalması cok cok zor, doktor ikna etmiş senin yasında insanlar neler neler yapıyor cocuk sahibi olmak icin diye, kıyamamış onlar da ve cocuk dogmadan evlenmişler. ikisi de emekli olduktan sonra cocuk sahibi olmuşlar, şuan 4 yasında cocukları, evet belki enerji olarak anne baba icin cok zor ama onlara okadar iyi geldi ki mutluluklarına biz şahitiz. hiç bilemeyiz ki ileride ne olacak, belki 25 yasında cocuk sahibi olan insanlar 45 yasında hastalıktan vefat edebiliyor, 45 yasında anne baba olanlar 90 yasına kadar yaşayabiliyor. imkanlar için de bence öyle cok büyük olanaklara sunmaya gerek yok cocuklar icin, aksine öyle olunca cocuk hayat icin cabalamıyor. hakkınızda hayırlısı olsun, yaş ve performans ilişkisi de kişiye göre değişiyor bence, ben 39 eşim 40 yasında, ikimiz de yasımızı göstermiyoruz, hareketli insanlarız. 3.çocugu bekliyoruz ve enerji olarak da maddi-manevi olarak da yetebileceğimizi düşündük. yani biraz kişiye ve onların koşullarına baglı cocuk sahibi olma konusu
Ne mutlu, mesajimda da dedigim gibi kimin yarina cikacagi belli degil ki Allah vermesin o apayrı bir olasılık. Normal sartlara bakarsak da çocuğun üniversiteyi bitip güzel iş bulup kendine yetebilmesi ortalama 25 yaşında olsa eşim o sirada 70 yaşında olmuş olacak gençliğimizdeki mevkiilerde olup iyi paralar kazanamiyor olabiliriz o yaşlarda. Şu yaşımızda çocuk bakip okutmakla o yaşımızda çocuk okutmak aynı şey asla olmayacaktır. Benim en çok kafama takılan 'eğer o isterse' eğitimi için ona en güzel imkanlari saglayabilmek. Universiteyi hem okuyup hem çalışarak yaşayanlarda var tabiki ama isteriz ki bizlere sunulan imkanlarin daha da güzeli evlatlarimizin olsun. Ben üniversite okurken annem 45 yaşındaydı okulumu bitirip iş bulana kadar maddi manevi yanımda oldu istediğim okullara ve kurslara gidebildim, sadece eğitimime odaklanabildim, şehir dışında okurken istediğim imkanlarda yaşayabildim. Ayaklarim üzerinde durduğumda ise ailelerimizden hiç maddi destek almadan evlendik tüm ihtiyaçlarimizi kendimiz karşiladik ve çok şükür kendi emeğimizle 2 tane de ev sahibi olduk ama ben garantici bir insan oldugum icin gönlüm tamamen rahat diyemem. Allah onlari bizlere bizleri de onlara bağışlasın da her şekilde yanlarinda olalim 💞

Ben cinselliği kafamda sizinle aynı yere koymuyorum belli ki, bir kadın cinayeti intiharı yakındır yorumunuzu korkunc ve hadsizce buluyorum. Bunu böyle “reva görür” gibi konusamazsınız benimle.
Altına yatıyorsan ne demek ayrıca? İstedim sevgilimle beraber oldum. Çekincem sevişmiş olmak degil zaten. Çekinecek olsam yapmam."Kendi düşen alamaz geçmiş olsun sevişme ye devam, sonrada dayak yerseniz şaşırmayın...

Ben cinselliği kafamda sizinle aynı yere koymuyorum belli ki, bir kadın cinayeti intiharı yakındır yorumunuzu korkunc ve hadsizce buluyorum. Bunu böyle “reva görür” gibi konusamazsınız benimle.
Altına yatıyorsan ne demek ayrıca? İstedim sevgilimle beraber oldum. Çekincem sevişmiş olmak degil zaten. Çekinecek olsam yapmam.
Niçin beraber oldun parası var maddi durumu iyi yedirmiş içermiş altına yatmışsın, senden bıktıgı zaman sakın aglama, zira ögrencin açsın 2 kahve bir yemek sana yetmiş, konsamatristen ne farkın var.. Bence utanmalısın. Yarın çocugunda aynı şeyi yaparsa şaşma..

Niçin beraber oldun parası var maddi durumu iyi yedirmiş içermiş altına yatmışsın, senden bıktıgı zaman sakın aglama, zira ögrencin açsın 2 kahve bir yemek sana yetmiş, konsamatristen ne farkın var.. Bence utanmalısın. Yarın çocugunda aynı şeyi yaparsa şaşma..

Yahu gidip gelip aynı saçma yorumu yapıyorsunuz ben asıl sizin motivasyonunuzu çok merak ettim. 42 yaşındaymışsınız acaba gençliğinizi yaşayamadınız mı? Herkes mutlu mesut sevdiği ile eğlenirken siz baktınız mı ondan mı böyle “altına yatma” gibi çok berbat bir eril dil kullanıyorsunuz? Hayır sizin için cinsellik sadece evlilikte yaşanması gereken bir şey de olabilir de bu kötü üslüplu mesajları bu kaçıncı yazışınız. Bence psikolojik destek almalısınız. Çocuğunuz falan varsa onları travmalarla yetiştirmemeniz için önemli.

Hayat standartları yüksek yedirir içirir.....
burda kac kişi fikir belirtti birine bişi demedim ama siz? bu ne hadsizlik? saygı çizgisinden cıkmayayım diyorum olmuyor.
yani sabredeyim diyorum ama, sanane SANANE amına koyim ya? sanane amk

konsomatristen ne farkım varmışmış?? kişi kendinden bilir işi sen milletin altına parası için yatıyorsan en alasısın zaten demek ki. terbiyesiz.
gelmiş gitmiş yazmış sanane ulan sevdim yattım para yedirdi yattım SANANE benim yatak odamın bekçisi misin? terbiyesiz. ne yaşından utanmış ne bişey hayatsız karı gelmiş salça oluyor millete.
delirttin be delirttin yeter

Yahu gidip gelip aynı saçma yorumu yapıyorsunuz ben asıl sizin motivasyonunuzu çok merak ettim. 42 yaşındaymışsınız acaba gençliğinizi yaşayamadınız mı? Herkes mutlu mesut sevdiği ile eğlenirken siz baktınız mı ondan mı böyle “altına yatma” gibi çok berbat bir eril dil kullanıyorsunuz? Hayır sizin için cinsellik sadece evlilikte yaşanması gereken bir şey de olabilir de bu kötü üslüplu mesajları bu kaçıncı yazışınız. Bence psikolojik destek almalısınız. Çocuğunuz falan varsa onları travmalarla yetiştirmemeniz için önemli.
çıldırdım ya gerçekten delirtti beni. manyak mıdır nedir ruh hastası

burda kac kişi fikir belirtti birine bişi demedim ama siz? bu ne hadsizlik? saygı çizgisinden cıkmayayım diyorum olmuyor.

konsomatristen ne farkım varmışmış?? kişi kendinden bilir işi sen milletin altına parası için yatıyorsan en alasısın zaten demek ki. terbiyesiz.
gelmiş gitmiş yazmış sanane ulan sevdim yattım para yedirdi yattım SANANE benim yatak odamın bekçisi misin? terbiyesiz. ne yaşından utanmış ne bişey hayatsız karı gelmiş salça oluyor millete.
Evet kadının yorumunda problem var. Muhtemelen kocası genç bir kızla filan aldatmış, o yüzden bütün genç kadınları öyle görüyor. Ya da başka birinin de yazdığı gibi gençliğini yaşayamamış. Normal değil yorumu, ciddiye alıp bu kadar sinirlenmeye gerek yok.

Öğrenciyken iki kahve bir yemeğe düştünüz heralde, maşallah ne kadar ince görmüşsünüz. Velev ki dediğiniz gibi oldu, siz neden bu kadar kişiselleştirdiniz acaba, derdiniz ne? Sizin paranız mı yeniyor hayırdır?

Ay yok kesinlikle hatalı bir varsayım bu.

Cinsel beceri konusunda 40>30>20

Yaş ilerledikçe performans kesinlikle artıyor. 20’likler beceriksiz hep 😂

40’lar bittikten sonra ne oluyor bilmiyorum o seviyeye henüz çıkamadım 😂
Buradaki arkadaşlar 40 dan sonra hayat bitiyor sanıyorlar kanımca.47 den bildiriyorum,gayet güzel giden bir cinsel hayatımız var oglan evden çıksın diye gözüne bakıyoruz 🤣🙈

Size yorum yazan iğrenç şeyler yazmış evet ama bu ne böyle ya? Mahalle kekoları gibi küfürleri sıralamışsınız. Cinsiyetçi küfürler bir de. Burda gerçekten konsomatrislik yapan üye vardı. O bile böyle küfür etmedi 🤢

Size yorum yazan iğrenç şeyler yazmış evet ama bu ne böyle ya? Mahalle kekoları gibi küfürleri sıralamışsınız. Cinsiyetçi küfürler bir de. Burda gerçekten konsomatrislik yapan üye vardı. O bile böyle küfür etmedi 🤢
Yok o daha beterlerini ediyordu. Hem de 12 yaşındaki çocuğa.

Yoooo ediyordu.

Bence adam normal, düzgün bir iş yapıyor ama konu sahibesi anlayamamış :olamaz: Zannımca adam UX designer. KOnu sahibesinin doktor olduğuna inanmak istemiyorum gerçekten , ben o mesleklerden anlamammmm ki yazmış ee bilmiyorsan google yapar öğrenirsin ablacığım:KK51:Doktorlar zehir gibi akla sahip insanlar, bilmiyorlarsa da açıp öğrenecek kapasitedeler. Konu sahibesinin doktor olduğundan başından beri şüpheliyim, umarım değildir. Bu tabloda da acınacak taraf konus ahibesi değil bence, adam:olamaz:

X