Yaş farkı... İş farkı... Napıcam???

Kızlar selam, ilk kez başlık açıyorum. Size akıl danışacagım, benim için çok önemli. Ben 25 yasımdayım, üniversite okuyorum hala. 3 aydır beraber olduğum sevgilim 39 yaşında. Evden çalışıyorum dedi bilgisayarla ilgili ama genelde boş vakti var, durumu da gayet iyi.
Bana sevgisi, ilgisi, aşkı hakkında şüphem yok. Aramız harika, cinsellik de gayet güzel. Her ilişki gibi kavga gürültü oluyor arada. O zamanlar bile sinirlenip deliren ben oluyorum, o olgun sakin karşılıyor durumları. Asla incitmiyor beni.
Ben pek çok arkadaşıma yeni yeni söylüyorum yaş farkından çekindiğim için. O çoktan paylaştı bahsetti benden, ailesinden de çekinmiyor onlara da söylemiş var olduğumu. Bu arada farklı şehirlerdeyiz ama yakın, beni görmeye geleceğini vs söylemiş.
Aslında çok yönden harika bi aşk yaşıyorum, yaşını asla göstermediği ve ben de biraz daha olgun olduğum için çok uyumluyuz. Eğleniyoruz ve mutluyuz, nolur maşallah diyin.
Fakat şöyle bi sıkıntı var, benim annem 46 yaşında. Sevgilim 39. Ben 25. Anneme yaşı bana olandan daha yakın. Mezun olmama az kaldı, iş durumumun düzene girmesi vs derken benimki ciddi düşündüğünü de söylüyor. Ne çabuk ciddiyet derseniz, tanıştığımızdan beri oluşarak böyle oldu bir anda. Zaten o beni daha büyük ben onu daha genç sandığım bir ortamda, asla sevgili düşünmezken tanışıp bi anda aşık oldum. Kendisi de hayatında son aşkı olduğumu söylüyor. İnanıyorum ama bu fark da kafamı karıştırıyor... O evden çalışıyor ben doktor oluyorum... O 40 olacak ben daha 25i yeni bitiriyorum.. Ne yapmalıyım???

edit: kızlar tanıştığımızda aynı şehirdeydik, ben okul için geldim. bir de evli değil diye biliyorum, kendisi de çevresi de kardeşi de öyle yansıtıyor. buna ragmen evli çıkarsa zaten korkunvc bi kumpas demek. en cok bunu demişsiniz diye düzenleyeyim dedim.

EDİT2: Tek takılmadıgım maddi durumu aslında, bu da çok yazılmış diye diyorum. Hayatımda ailem dışında kimseden para almayacak şekilde büyütüldüm, kendi paramı kazanana kadar da bu böyle gider. Ben ipsiz sapsız biri olmadıgını belirtmek için yazmıştım işini.
Yedirmeye devam et..

3 Aylık ilişkide erkegin altına yatıyosan sonunu düşünmeyeceksin geçmiş ola..
Ciddi olan bir erkek daha 3 Ay birlikte oldugu birisine cinsel anlamda yaklaşmaz bir kadın cinayeti veya intiharı yakındır..
Ben cinselliği kafamda sizinle aynı yere koymuyorum belli ki, bir kadın cinayeti intiharı yakındır yorumunuzu korkunc ve hadsizce buluyorum. Bunu böyle “reva görür” gibi konusamazsınız benimle.
Altına yatıyorsan ne demek ayrıca? İstedim sevgilimle beraber oldum. Çekincem sevişmiş olmak degil zaten. Çekinecek olsam yapmam.

Evlenmemiş, evlilik sadece maddi duruma baglı degil ki. Hayatta evlenmek isteyeceğim biri cıkmadı karşıma diye ifade etti bana bu durumu, olabilir gibi düsündüm. sırf evlenmiş olmak icin evlenmemesini takdir ettim acıkcası.
Evet zaten en büyük sıkıntı yaş, kafam da o yuzden karısık size danıstım.
100 kişi 15 yas biriyle ilişki yaşasa 1-2 çift mutlu olur. acaba biz o 1-2 çiftten miyiz yoksa kendimi mi kandırıyorum diye meraktayım…

45 yaşındayım bu yaşta o kadar farka cesaret edemem
Sürekli bir ilişkiniz olmadığı için size güzel geliyor, cinsellik konusunu bayağı gırgıra almışlar ama 25 yaşında bir erkekle 40 yaşın performansı asla kıyas kabul etmez. 40 lar güzel yaşlar, hayat oturmuş, tecrübe artmış oluyor ama perfomans düşüyor bu bir gerçek hem de önemli bir gerçek. Yaşınızda yaşamanız gerekenleri kaçırırsanız mutsuz olursunuz, yaşınız bu tür ilişkilere kapılıp kalacak zamanda değil, yerinizde olsam ilerletmem bu ilişkiyi

45 yaşındayım bu yaşta o kadar farka cesaret edemem
Sürekli bir ilişkiniz olmadığı için size güzel geliyor, cinsellik konusunu bayağı gırgıra almışlar ama 25 yaşında bir erkekle 40 yaşın performansı asla kıyas kabul etmez. 40 lar güzel yaşlar, hayat oturmuş, tecrübe artmış oluyor ama perfomans düşüyor bu bir gerçek hem de önemli bir gerçek. Yaşınızda yaşamanız gerekenleri kaçırırsanız mutsuz olursunuz, yaşınız bu tür ilişkilere kapılıp kalacak zamanda değil, yerinizde olsam ilerletmem bu ilişkiyi
Sözlerinizi dikkate alacagım, teşekkür ederim

aradaki yaş farkı çok
ama benım takıldıgım işi , evden çalışan birkaç tanıdık biliyorum onlar siğortasız ve asgariden biraz yüksek alıyorlar ,

lürfen iyi araştır erkekler iyi oyuncudur ve sen DR olacakmışsın onun için çok havalı bir meslek
Valla benim bildiklerimin hepsi 30+ kazanıyor 😁
Ama iyi araştırmakta fayda var.

Ciddi olan bir erkek daha 3 Ay birlikte oldugu birisine cinsel anlamda yaklaşmaz bir kadın cinayeti veya intiharı yakındır..
A bu ne çirkin bi yorum yahu?

3 ay bence de erken evet ama iki taraf da istediyse yaşamışlar bi şeyler. Nedir bu cinayet intihar? Resmen kısa etek giymeseydi, orada ne işi vardı diyen hadsizler gibisiniz şu an.

hayır şu an ben de evlenmeyi düsünmüyorum en az 2-3 yıl o da bunu biliyor. bu yönde bi düsüncesi olduğunu belirttigi icin yazdım onun böyle düsündügünü.
Anladım zaten ama şu açıdan bakın siz 30-35 yaşında da evlenseniz olur,daha seneler var önünuzde yaş itibariyle ama erkek arkadaşınız yaşı itibariyle evlenmek isteyebilir aceleyle. Siz acele etmeyin ona bakarak. 39 yaşına gelmiş bir adam karşınızdaki,ailesi baskı kuruyordur evlen diye,arkadaşları evlenip çoluk çocuğa karışmıştır vb sebeplerle hızlandırmak isteyebilir. 6 aydır tanıyıp 3 aylık ilişkide evlenmek istemesi bundan olabilir. Birde hic evlenmemiş bu insan daha evvel,kimseyi sevemedim,kafam uymadı ,mantığıma yatmadı vb sebepler bana geçmiyor zira 3 aydır berabersiniz çok yeni ilişkiniz. Birbirinizi tanımıyorsunuz bence

Şuanki duygu yoğunluğundan dolayı gerçekleri göremezsiniz. Sizin benzeriniz ilişkim olmuştu ve bi süre sonra kendisini benim karşımda yetersiz gördüğü için beni aşağılamaya ve kendimi kötü hissettirmeye başlamıştı. Sizin gibi genç, güzel ve başarılı bir kadınla birlikte olmak bu erkekler için göğüs kabartıcı bir durum olduğu için tabiki sizi kaybetmek istemeyecek ama inanın bana bu ilişkinin sonunda ben ne yaptım kendime diyeceksiniz.

Yaş farkı çok çok fazla. Ayrıca evlilik sevgililiğe benzemez gerçekten çok zorlanırsın. Ne çabuk güvenip cinsellik yaşıyorsunuz 3 ay çok kısa bir süre ve ayrı şehirlerdesiniz yani nereden tutsan elinde kalıyor
Isterse ayni gunde yasayabilir. Size yoruma actigi kisim bu degil ki adamin yasi. Insanlarin anlattiklarina bu tip yorumlar yapmak zorbaliga giriyor. Lutfen yapmayin. Sizce erken mi yakinlastim diye bir soru yok. Iliskiye yasina yorum yapmayacaksaniz milletin cinselliginden size ne mahallesi baskisi bitmiyor burada bile.

Evlenmemiş, evlilik sadece maddi duruma baglı degil ki. Hayatta evlenmek isteyeceğim biri cıkmadı karşıma diye ifade etti bana bu durumu, olabilir gibi düsündüm. sırf evlenmiş olmak icin evlenmemesini takdir ettim acıkcası.
Evet zaten en büyük sıkıntı yaş, kafam da o yuzden karısık size danıstım.
100 kişi 15 yas biriyle ilişki yaşasa 1-2 çift mutlu olur. acaba biz o 1-2 çiftten miyiz yoksa kendimi mi kandırıyorum diye meraktayım…

Bunu denemeden bilemezsiniz ama evlenmeyi en az 2-3 sene dusunmediginizi yazmişsiniz onu okudum, bence daha da uzatirsiniz umarim.

40 yaşlar yaşli gorunmuyor ve hissettirmiyor olabilir normaldir ama bu 40 yaşlar 20-25 yaşa bile gider demek değil. Bunu zamanla anlayacaksiniz. Bizim aramizda 8 yaş var eşimle, bazilari 8-9 farkla bile sorun yaşadigini yazmiş mesela. Biz yaşamiyoruz hiç bir sorun ama benim için bile 10+ çok fazla kendine baksa dahi.

Benim de eşimle aramda 12 yaş var 😊 çok severek çok uyumla evlendik ama biyerden sonra bakiyosun tam tutmuyor, bazen bi olmuyor yani. Senin için daha enerjikken o daha olgun bu her konuda böyle oluyor. Güldüğün eğlendiğin şeyler bile aynı olmayabiliyor sonradan. Hayat yoruyor çünkü insanı. Ben kendim bile 12 sene önce eğlendiğim keyif aldigim enerji bulduğum şeylere şimdi bulamiyorken başkasi napsin. Ha diyeceksin benim sevdiceğimin yapisi şöyle böyle benden daha genç çok ayni kafalardayiz vs ama aynı hayatin içine girince o işler öyle olmuyor malesef ☺️ ve yavaş yavaş enerjimi kaybediyorum, içim duruluyor. Siz 3 ay anlaşmişsiniz ben 4 sene anlaştim, daha genç olsaydı daha başka olurdu dediğim çok nokta oldu. En çok da çocuk sahibi olduğumda. 44 yaşında baba oldu ve kaç yaşına kadar çalışabiliriz oğlumuz ayaklari ustunde durana kadar okutup güzel imkanlar verebilir miyiz diye çok düşünüyorum. Hele ki araya bikaç yıl koyup bidaha çocuk sahibi olmak istesem 48 yaşında falan olacak bu da artik çok fazla. Ha olmaz mi, olur ama ne kadar gelecek sunabiliriz ki o yaştan sonra kaç yıl yanında oluruz ne kadar oluruz o yüzden içime sinmiyor. Kimsenin yarina çıkacağı belli degil ama yine de çok düşünüyorsun bunlari bu levellara gelince☺️ o yuzden sen iyisi mi baştan düşün.

Kaçıncı sınıftasınız? Okul bitmeden ve mesleğinizi elinize almadan evlenmeyin sakın. Bunun için de bayağı zaman var galiba. O arada adam gelecek 45 e. Olmaz bu iş. Bir süre arkadaşlık yapın ama gelecek düşünmeyin madem

Beyefendinin işini bilmiyorsanız iş farkı diye neden belirttiniz bir de okudukça aklıma geldi. Eğer yazılımcıysa doktordan çok daha kariyeri kuvvetli bence.

Bunu denemeden bilemezsiniz ama evlenmeyi en az 2-3 sene dusunmediginizi yazmişsiniz onu okudum, bence daha da uzatirsiniz umarim.

40 yaşlar yaşli gorunmuyor ve hissettirmiyor olabilir normaldir ama bu 40 yaşlar 20-25 yaşa bile gider demek değil. Bunu zamanla anlayacaksiniz. Bizim aramizda 8 yaş var eşimle, bazilari 8-9 farkla bile sorun yaşadigini yazmiş mesela. Biz yaşamiyoruz hiç bir sorun ama benim için bile 10+ çok fazla kendine baksa dahi.
yani evet en az 2-3 yıl zaten. illa evkeneyim diyen biri dee degilim acıkcası. bakalım 2 yıla anlasabilecek miyiz? benim zorunlu hizmetim var önümde tus var, bunlara uyum saglayabilecek miyiz? daha cok sınav var önümüzde acıkcası.

Şuanki duygu yoğunluğundan dolayı gerçekleri göremezsiniz. Sizin benzeriniz ilişkim olmuştu ve bi süre sonra kendisini benim karşımda yetersiz gördüğü için beni aşağılamaya ve kendimi kötü hissettirmeye başlamıştı. Sizin gibi genç, güzel ve başarılı bir kadınla birlikte olmak bu erkekler için göğüs kabartıcı bir durum olduğu için tabiki sizi kaybetmek istemeyecek ama inanın bana bu ilişkinin sonunda ben ne yaptım kendime diyeceksiniz.
çok tesekkür ederim fikriniz icin, böylesi bir asagılanma yasamam umarım cünkü zaten yapıma ters. o an biter iliskimiz muhtemelen

X