Yaşamamın hiçbir anlamı yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
strobe cok tesekkür ederim sana.O kadar güzel ve ayrintili anlatmissin ki.Kendi kendinin doktoru oldugun icin de yürekten kutluyorum seni.Konu sahibi arkadasimiza cok güc verdigine de eminim.

Benim kardesim de 25 yildir bu hastalikla bogusuyor.Konu sahibi güclü olmaya devam edin.Hastaliginizi tanimaya basladikca , kendi kendinizi tedavi etmeyi ögreniceksiniz .Kendini yanliz hissetme.Konusmak istediginde bana da yazabilirsin, dinlerim seni.

Yasina göre cok cok olgun bir insansin.Üstesinden gelebilirsin bu hastaligin.Sevgilerle...

Teşekkür ederim, sizlere de Allah kolaylık versin; hasta yakınları olarak sizler de çok güçlüsünüz, size de kolay değil elbette. Zamanla artık hastalığın yokladığı anları fark edip ona göre duruş almak, aile içinde de kolaylaşıyor. Sizlerin sevgisi ile daha hızlı yol alınıyor.

Çok şey öğretiyor bu hastalık hayata ve insana dair, anlayabilene.

Muhtemelen anlatacağım doktoruma. Anlatmazsam tedaviye düzgün devam edemeyiz. Ailede bu aralar birçok kişide önemli sağlık sorunları çıktı. Stresten uzak durmaları gerekiyor. Bunu söylersem gizli tutar diye inanıyorum zaten o güveni alamazsam başka türlü hareket etmek zorunda kalacağım çünkü şu an ailece normal bir durumda değiliz :) doktorum benim güvenim hiç boşa çıkarmadı bugüne kadar, güveniyorum umarım iyi gider. Yarın göreceğiz :)

Güzel dilekleriniz, sözleriniz, desteğiniz için çok teşekkür ederim. Sizin de çok güzel bir kalbiniz var, hiç tanımadığınız birine destek oluyorsunuz. Çok sağolun 🌸😊
Ailenize de çok geçmiş olsun. Bir an önce iz bırakmayan şifalar dilerim 💟 daha gencecikmissiniz umut edeceğiniz çok şey var. Okuyor musunuz? Neler yapıyorsunuz ya da yapmak istiyorsunuz? Umutlu cümlelerden bahsedelim ☺🌾

Teşekkür ederim, sizlere de Allah kolaylık versin; hasta yakınları olarak sizler de çok güçlüsünüz, size de kolay değil elbette. Zamanla artık hastalığın yokladığı anları fark edip ona göre duruş almak, aile içinde de kolaylaşıyor. Sizlerin sevgisi ile daha hızlı yol alınıyor.

Çok şey öğretiyor bu hastalık hayata ve insana dair, anlayabilene.
Aynen dediginiz gibi.Yillar gectikce daha iyi kavriyorsun, panik ve korku yerini anlamaya birakiyor.Allah herkese kolaylik, sabir, dayanma gücü versin.Hem hasta hem de yakinlari icin cok zor.

strobe cok tesekkür ederim sana.O kadar güzel ve ayrintili anlatmissin ki.Kendi kendinin doktoru oldugun icin de yürekten kutluyorum seni.Konu sahibi arkadasimiza cok güc verdigine de eminim.

Benim kardesim de 25 yildir bu hastalikla bogusuyor.Konu sahibi güclü olmaya devam edin.Hastaliginizi tanimaya basladikca , kendi kendinizi tedavi etmeyi ögreniceksiniz .Kendini yanliz hissetme.Konusmak istediginde bana da yazabilirsin, dinlerim seni.

Yasina göre cok cok olgun bir insansin.Üstesinden gelebilirsin bu hastaligin.Sevgilerle...
Desteğiniz için çok teşekkür ederim :) umarım kardeşiniz de çok iyi olur 🌸

Ailenize de çok geçmiş olsun. Bir an önce iz bırakmayan şifalar dilerim 💟 daha gencecikmissiniz umut edeceğiniz çok şey var. Okuyor musunuz? Neler yapıyorsunuz ya da yapmak istiyorsunuz? Umutlu cümlelerden bahsedelim ☺🌾
Çok teşekkürler 🙏💜 evet lise son sınıfım. Önümde üniversite sınavı var işte, bir yandan ona hazırlanmaya çalışıyorum :) tıp kazanmak istiyorum, kendimi bildim bileli hayalim bu :) psikiyatriye özellikle ilgi duyuyorum kendi durumumdan dolayı. Belki o alana yönelirim ama tıpla ilgili her şey çok ilgimi çekiyor, şimdilik kazanayım yeter ki :) tek sıkıntı bu sene kazanabilir miyim bilmiyorum, hastalıktan dolayı lisenin iki senesi gitti çünkü. Ona rağmen sınavlarım iyi geliyor, tıp olacak gibi duruyor ama istediğim üniversite olur mu bilmiyorum. Umutlu olmaya çalışıyorum, hep tıp kazandığım, gece gündüz sevdiğim şeylere çalıştığım üniversite yıllarını hayal ediyorum çünkü tıbbı çok sevdiğim için çok keyif alarak okuyacağıma eminim. Zaten kardeşim de doktor, onu örnek alıyorum ve onun kitaplarını karıştırmak hep çok keyifli gelir bana :) müzik alanında bir şeyler yapmak istiyordum ama o da zor artık, hobi boyutunda kalacak sanırım ama bir sosyal medya hesabı açıp orada çaldıklarımı paylaşmak gibi bir düşüncem var, sınavı atlatınca tabii :) çok hayalim var aslında, umut ettiğim çok şey var sizin mesajınızı görünce bir sürü şey geldi aklıma :) 😊🌸

Çok teşekkürler 🙏💜 evet lise son sınıfım. Önümde üniversite sınavı var işte, bir yandan ona hazırlanmaya çalışıyorum :) tıp kazanmak istiyorum, kendimi bildim bileli hayalim bu :) psikiyatriye özellikle ilgi duyuyorum kendi durumumdan dolayı. Belki o alana yönelirim ama tıpla ilgili her şey çok ilgimi çekiyor, şimdilik kazanayım yeter ki :) tek sıkıntı bu sene kazanabilir miyim bilmiyorum, hastalıktan dolayı lisenin iki senesi gitti çünkü. Ona rağmen sınavlarım iyi geliyor, tıp olacak gibi duruyor ama istediğim üniversite olur mu bilmiyorum. Umutlu olmaya çalışıyorum, hep tıp kazandığım, gece gündüz sevdiğim şeylere çalıştığım üniversite yıllarını hayal ediyorum çünkü tıbbı çok sevdiğim için çok keyif alarak okuyacağıma eminim. Zaten kardeşim de doktor, onu örnek alıyorum ve onun kitaplarını karıştırmak hep çok keyifli gelir bana :) müzik alanında bir şeyler yapmak istiyordum ama o da zor artık, hobi boyutunda kalacak sanırım ama bir sosyal medya hesabı açıp orada çaldıklarımı paylaşmak gibi bir düşüncem var, sınavı atlatınca tabii :) çok hayalim var aslında, umut ettiğim çok şey var sizin mesajınızı görünce bir sürü şey geldi aklıma :) 😊🌸
Harika bir meslek. Derslerinde de demekki son derece başarılısın. Hem şimdiden çok çalışamadığın halde tıp tutuyormuş. Tebrik ederim 💕💕 ben biraz gayretle istediğin ünvde olacağına da inaniyorum. Kimsenin seni anlamadığını hissettiğinde hayallerine sarilsan. En çok sana o iyi gelecek bence baksana anlatırken bile ne kadar bıcır bıcır heyecanlisin☺ ne zaman iyi hissedersen yaz ve ne zaman kötü hissedersende. Intihar fikri geldiğinde de lütfen yaz. Bu güzel kıza yazık etme. Ülkemiz güzel bir doktor kazanacak. Kim bilir kimlere faydan dokunacak. Kimlerin duasını alacaksın.
Sabret lütfen her şey yoluna girecek. Hastalığınla basa çıkmasını ogreneceksin zamanla.

Harika bir meslek. Derslerinde de demekki son derece başarılısın. Hem şimdiden çok çalışamadığın halde tıp tutuyormuş. Tebrik ederim 💕💕 ben biraz gayretle istediğin ünvde olacağına da inaniyorum. Kimsenin seni anlamadığını hissettiğinde hayallerine sarilsan. En çok sana o iyi gelecek bence baksana anlatırken bile ne kadar bıcır bıcır heyecanlisin☺ ne zaman iyi hissedersen yaz ve ne zaman kötü hissedersende. Intihar fikri geldiğinde de lütfen yaz. Bu güzel kıza yazık etme. Ülkemiz güzel bir doktor kazanacak. Kim bilir kimlere faydan dokunacak. Kimlerin duasını alacaksın.
Sabret lütfen her şey yoluna girecek. Hastalığınla basa çıkmasını ogreneceksin zamanla.
Çok teşekkürler. Evet ya, özellikle o hedefe ulaşsam çok iyi olacak. Bir de o hedefi düşünüp rahatlamak da güzel :) umarım öyle olur, dört beş ayım daha var önümde :) Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim, umudumu artırdınız 💜🌸😊

sadece kendimi tükenmiş ,sonuna geldiğimi herşeyin , çok bıkmış olarak hissettiğim sandığım dönemde burda çok bu şekilde açılmış konu okuyorum , ben kendime tekrar yeni bi başlangıç yapıyorum Allah hakkımızda hayırlı olanı versin ama hiçbirzaman kendi elimle ölümü düşünmedim Rabbim veriyosa bu hayatıdq duyguyuda vardır bi hikmet bize Sabır etmek düşer Allah Sabrımızı artırsın ! yani diyeceğim oki gerçekten tek değilsin çaresizlikle tükenmişlikle boğuşan çok kişi var işte biride benim çözümü ilkaki bulucaz bigün bizde çok mutlu huzurlu olucaz inşAllah sende buna inan lütfen canım ♥️

Psikoterapi almanız gerekiyor.

İlaç değil
Konuşmaya ihtiyacınız var gibi hissettim.
Evet konuşmaya çok ihtiyacım var :) ama ilaçla terapinin beraber yürümesi gerekiyor. Tek başına terapiyle tedavi edilen durumlar da var ama bu öyle değil, ilaç almayınca halüsinasyon boyutuna kadar geliyor. Terapiye gitmeyi de göze alamadım fiyatlardan dolayı, keşke gidebilsem. Doktorum terapi yapıyor ama farklı şehirde olunca sık gidemiyorum.

sadece kendimi tükenmiş ,sonuna geldiğimi herşeyin , çok bıkmış olarak hissettiğim sandığım dönemde burda çok bu şekilde açılmış konu okuyorum , ben kendime tekrar yeni bi başlangıç yapıyorum Allah hakkımızda hayırlı olanı versin ama hiçbirzaman kendi elimle ölümü düşünmedim Rabbim veriyosa bu hayatıdq duyguyuda vardır bi hikmet bize Sabır etmek düşer Allah Sabrımızı artırsın ! yani diyeceğim oki gerçekten tek değilsin çaresizlikle tükenmişlikle boğuşan çok kişi var işte biride benim çözümü ilkaki bulucaz bigün bizde çok mutlu huzurlu olucaz inşAllah sende buna inan lütfen canım ♥️
Çok teşekkürler 💜🌸

Ya bu konuyu gören insanlardan bilgisi olan insanlar da çıktı, hasta yakınları falan. Bilen vardır belki diye burada sormak istedim. Geçen gün doktora gittim, kan tahlili istedi ilaç seviyesini görmek için. Bugün de sonuçlar çıktı doktor ilacı artırdı, beş gün sonra tekrar kan tahlili yaptırmamı istiyor. Ama bir sıkıntı var ben kendi şehrime geri döndüm yani kendi doktoruma gidip tahlil yaptıramayacağım, sağlık ocakları falan da o tahlili yapmıyor illa hastaneye gitmem lazım. Devlette zaten randevu bulamıyorum, özel hastanede de bir tane tahlil için en az iki yüz lira isterler şimdi. Sizin bir bilginiz var mı randevu olmadan devlette nasıl tahlil yaptırırım acaba oluyor mu? Eskiden doktordan rica ediyorduk kan tahlili istiyordu ama eski hastası olduğum için beni tanıyordu, gittiğimizde hatırlıyordu. Şimdi üstünden iki sene geçti gitsem hatırlamayacak bile. Bir de sistem değiştiyse covidden dolayı belki randevusuz almıyorlardır. Çok canım sıkıldı mhrs de randevu da yok.

Beni dinleyen kimse yok. Anlayan yok. Umursayan yok. Nasılsın diyen yok. Üzülmeme bile izin yok, duygularımı yaşamama izin yok, üzülürsem azar işitirim. Atak geçiririm, maniye girerim, depresyona girerim, hiç kimseye anlatamam. Yoksa azar işitirim, “her şeyin var mutlu ol artık” derler. Birkaç senedir tedavi görüyorum, ilaçlarımı bıraktım artık. Anlamı yok. Ben ölsem de kimse üzülmez. İlaç içince çok mu mutlu oluyorum sanki? Çok mu normal oluyorum? Herkes gibi olabiliyor muyum? İnsanlar beni seviyor mu? Ailem beni umursuyor mu? İlaç içtim de ne oldu, ne işe yaradı? Kendimi öldürmeyi ciddi şekilde düşünüyorum, daha önce iki kere denedim. Keşke becerebilseymişim. İnsanlar rahat bir nefes alırdı. Anlatacak hiç kimsem olmadığı için buraya yazıyorum. Daha da uzun bir hikaye aslında ama başka konulara da uzun uzun yazmışlığım var, bugün o kadar gevezelik etmeyeceğim. Yemek yemek, uyumak istemiyorum. Uykuya ihtiyaç duymuyorum, yemeğe de. Gözlerimin altı mosmor, hatta maviye yakın bir renk aldı. Gece beşte yattım. Uyuyamıyorum. Hiçbir şey olmayacak benden biliyorum. Sorun bipolar olmak falan değilmiş ben bunu anladım. Ben herkes için bir yükmüşüm. Bipolar olduğu halde herkesin sevdiği, üstüne düştüğü insanlar da var. Benim sevilmeyecek başka taraflarım var belli ki. Keşke hiç doğmasaymışım. Umarım tekrar kendimi öldürmeyi denerim ve bu sefer başarırım. Bilincim yerindeyken böyle bir şeye kalkışmıyorum, ama artık kalkışmak istiyorum. Her an bilinçsiz de olabilirim zaten. Doktorumu aramam gerek ama artık umrumda değil. O da kurtulsun benden, iyi olur. Bir deli eksilir hayatından.
Canım benim neden bukadar degersiz hissediyorsunki kendini.herkes birileri tarafından seçilecek diye bir kaide yok.sen sev önce kendini gerisi gelir.yani kendini sev dediysemde bencillik olarak algılama tabi.bak bugün kandil böyle intihardi ölümdü ne biçim şeyler düşünüyorsun.birak önce Rabbimiz tarafından sevilelim.

Sen ölmeyi bayilmak mi sanıyorsun kanser hastasıyım ölmiyim diye dua ediyorum şifa ver Allahım diye ağlıyorum hayat çok güzel şimdiki aklım olsa hayatta hiç birşeye üzülmezdim hele insanlar beni sevmiyor istemiyor diye hicc inadına kahkahalar atardım inadına mutlu olurdum çünkü bende zamanında çok icerlendim üzüldüm değmezmiş hiç kimse için

Sen ölmeyi bayilmak mi sanıyorsun kanser hastasıyım ölmiyim diye dua ediyorum şifa ver Allahım diye ağlıyorum hayat çok güzel şimdiki aklım olsa hayatta hiç birşeye üzülmezdim hele insanlar beni sevmiyor istemiyor diye hicc inadına kahkahalar atardım inadına mutlu olurdum çünkü bende zamanında çok icerlendim üzüldüm değmezmiş hiç kimse için
Allah şifalar versin canım okadar haklısınki değmiyo kimse için bende şu saatte çektiğim ağrıların sebep olanları Allah a havale ettim Rabbim beterinden korusun inşAllah şifa versin sevgiler hayırlı kandiller

1) Bu konuyu yeni görenler ilk mesajı okuduğu için böyle yorum yapıyor sanırım, şu an aynı durumda değilim ilk mesajın üstünden neredeyse iki ay geçti. Başka bir şey oluyor onun üstüne konuştuğumuz kişiler oluyor o yüzden konu üstte çıkıyor ama şu an durum aynı değil, ilaç kullandım ve düzeldim büyük ölçüde.
2) Herkesin derdi farklı. Sizin daha büyük dertleriniz var diye diğer insanların sorunları sorun olmaktan çıkmıyor. Artık böyle mesajları direkt göz ardı ediyorum, cevap vermemeye çalışıyorum zaten.
3) Lütfen bipoların ne olduğunu bilmeden gelip “ay sen ölmeyi bayılmak mı sanıyorsun” “yaşamak için savaşan insanlar var” “ahiretini yakacaksın” gibi yorumlar yapmayın, eğer sizi bu kadar rahatsız ediyorsa okumadan geçin konuyu. Sürekli başka dertlerden örnek vermenize gerek yok, yorum yapmadan geçin işte bu kadar basit.
4) Bu da bir hastalık ve size basit de gelse o acıyla baş edemediğimiz dönemler oluyor, ölmeyi isteyecek kadar mutsuz olduğumuz ve bunu engelleyemediğimiz günler geçiriyoruz. Şu an belki o durumda değilim ama bazen kanımdaki ilaç düzeyi düştü diye atak geçiriyorum bipolar böyle bir şey. En ufak şey bu atakları tetikleyebiliyor ve bu gerçekten irade dışı bir durum. Atak bittikten sonra zaten “ne oldu bana, ben ne yaptım” durumu yaşıyorsunuz resmen.
5) Hadi burada bana yazıyorsunuz ama lütfen gerçek hayatta intihar düşüncesi olan biriyle karşılaştığınızda “sen ölmeyi bayılmak mı sanıyorsun” “insanların ne dertleri var” gibi toksik pozitiflik içeren cümleler kurmayın. Onlara iyi gelmez aksine iyice kötüye gitmelerine neden olursunuz. Zaten böyle düşünceleri olan bir insana yaşamın ne kadar kıymetli olduğunu istediğiniz kadar anlatın, o anki kafa yapısı bunu inkar edecektir. Sağlıklıyken bizler de sizin gibi düşünüyoruz, yaşamanın güzel olduğuna inanıyoruz. Ama hasta birisi bunu zaten düşünemiyor.
6) Başka bir derdi olan herkese mutluluklar dilerim, umarım sorunları çözüme kavuşur. Umarım ölümcül hastalığı olanlar iyileşir. Herkese hayatlarındaki güçlükler için bolca sabır dilerim. Elbette benim problemimden kat kat daha büyük bir sürü problem var ama bu da benim sorunum ve ben de kendi çapımda bununla baş etmekte zorlanıyorum.
7) Her ne olursa olsun, ne yaşarsanız yaşayın, sizlerin dertleri çok büyük diye diğer insanların yaşadıkları daha basit şeyler tamamen önemsiz olmuyor ve ne olursa olsun kimsenin derdini küçümseyemeyiz. Herkesin sorunlara gösterdiği tolerans farklı, herkesin dayanma gücü aynı değil. Acı eşiği gibi düşünün. Sizin bir parolle atlattığınız ağrı başka bir insanı bir gün boyunca yatırıyor mesela öyle düşünün :)

Bu arada bu yorumu herkes kötü tepki verdi diye yazmadım, aksine o kadar fazla insan hatta yazanların neredeyse hepsi öyle güzel destek oldu ki. Hepsine sonsuz teşekkür ederim. 💜💜 Ama hala arada bazı yorumlar ciddi anlamda canımı sıkıyor muhtemelen bu konu durdukça da böyle mesajlar gelecek, en azından insanlar bunu görür yazmadan önce, bir de “artık bana değil belki böyle konu açan başka insanlara böyle yorumlar yapılmasın en azından” diye düşünerek bunları yazıyorum. Özel mesaj olarak da yine başka insanların çok büyük dertlerini içeren bir öneri aldığım için de yazıyorum. Bu durum günlük hayatta da böyle, derdini küçümsediğimiz insanların arkasından gün geliyor pişman olup ağıt yakıyoruz, keşke öyle demeseydim diyoruz çünkü.

Muhtemelen yine konu yukarı çıkınca konunun başını görecek herkes, lütfen önce bu yorumu okuyun.

Herkese iyi geceler :)

Son düzenleme:

Geçmiş olsun, Allah şifa versin, iyileşirsiniz umarım.

Ancak bipolar dendi mi orada bir durun. Siz de bipoları bayılmak sanıyorsunuz galiba.
Anlamıyorsunuz zaten, anlamanızı geçtik de, bari başka hastalıkları örnek vererek, yarıştırıp yermeye kalkmayın.
Bipolar ciddi bir rahatsızlıktır, intihar, kendine zarar düşüncesi gibi riskli düşünceler atak geldiğinde kişinin elinde olmadığı için yıpratıcı, sabır dolu ve ömürlük bir tedavi gerektirir, sizin böyle gelip kanser anlatmanız da bir halta yaramaz, başka bir hasta insan üzerinden kendinizi mastürbe ettiğinizle kalırsınız.

Geçmiş olsun, Allah şifa versin, iyileşirsiniz umarım.

Ancak bipolar dendi mi orada bir durun. Siz de bipoları bayılmak sanıyorsunuz galiba.
Anlamıyorsunuz zaten, anlamanızı geçtik de, bari başka hastalıkları örnek vererek, yarıştırıp yermeye kalkmayın.
Bipolar ciddi bir rahatsızlıktır, intihar, kendine zarar düşüncesi gibi riskli düşünceler atak geldiğinde kişinin elinde olmadığı için yıpratıcı, sabır dolu ve ömürlük bir tedavi gerektirir, sizin böyle gelip kanser anlatmanız da bir halta yaramaz, başka bir hasta insan üzerinden kendinizi mastürbe ettiğinizle kalırsınız.
Ben bosyere uzuldumu dile getirmiştim konu sahibinde üzülmemesi gülmesi gerektiğini söyledim kendi hastalığımla kiyaslamadim bile kendimi masture ediyorum tabi sizin anlayışın böyleyse diyecek sözüm yok

Ben bosyere uzuldumu dile getirmiştim konu sahibinde üzülmemesi gülmesi gerektiğini söyledim kendi hastalığımla kiyaslamadim bile kendimi masture ediyorum tabi sizin anlayışın böyleyse diyecek sözüm yok

"Ölmeyi bayılmak mı sanıyorsun, ben kanserim" diye konuşmaya başladığınızda öyle olmuyor işte. Yazılan duruyor orada.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X