yavru kedim

kimliksizkedi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2019
627
805
4-5 günlük bir kedi yavrusu buldum, annesinin olmadığını 3 gündür bahçede ağladığını söylediler, ben de eve getirdim şu an 3 gündür benimle, ancak 3 gündür hiç kaka yapmadığını gözlemledim, çişini yapıyor ancak kaka yapamıyor, zeytinyağı ile poposuna masaj yapmam söylendi ama yine de kana benzer bir sıvı akıyor sizce ne yapmalıyım? veterineri sorduğumda onlar bana bunu yapmamı önerdi, tecrübe eden biri varsa anlatabilir mi :KK43:

Gözleri açılmamış yavru kedi bakımı çok zordur, mümkünse hemen süt anne bulun.

Bulamazsanız 4 saatte 1 mama yedirin enjektör/biberonla.yanina pet şişeyle ya da sıcak su torbasiyla sıcak su koyun, üstüne bez örterek. Polar,peluş bez köyün ki, anne sıcaklığını hissetsin.

Ya maketten yenidogan bebek mamasi almalisin ya da vetten anne sütü mamalardan, neyle besliyosun bilmiyorum ama hazim sorunu yasiyo muhtemelen, kanli ishal vs bu kadar bebekken olur mu bilmiyorum, tesekkur ederim ona bakip sokaktan kurtardigin icin ❤

Gözleri açılmamış yavru kedi bakımı çok zordur, mümkünse hemen süt anne bulun.

Bulamazsanız 4 saatte 1 mama yedirin enjektör/biberonla.yanina pet şişeyle ya da sıcak su torbasiyla sıcak su koyun, üstüne bez örterek. Polar,peluş bez köyün ki, anne sıcaklığını hissetsin.
ben olmadan asla uyumuyor :KK43: elimi emmek istiyor kucağıma alır almaz emiyor kendi yerine koyduğumda oraya sadece çişini yapıyor, sanırım orayı tuvalet sandı :KK43: her çişini yaptığında bezleri değiştiriyorum günde 8 9 kere yapıyor normal dimi yoksa acaba sorun mu var

Ya maketten yenidogan bebek mamasi almalisin ya da vetten anne sütü mamalardan, neyle besliyosun bilmiyorum ama hazim sorunu yasiyo muhtemelen, kanli ishal vs bu kadar bebekken olur mu bilmiyorum, tesekkur ederim ona bakip sokaktan kurtardigin icin ❤
teşekkür ederimm, internetten inek sütünün zararlı olduğunu okumuştum, tavsiye üzerine bebeklere verilen ek gıda tozunu aldım, yeni doğan sütü çok pahalı geldi :KK43: onu sütle karıştırıp onu içirdim ancak kakasını yapmadığını görünce bugün de anne kedi sütü tozu sipariş ettim, karnını ovdum, zeytinyağı içirdim biraz ama yine de yapmadı :KK43: süt tozu gelince direk onu içireceğim

ben olmadan asla uyumuyor :KK43: elimi emmek istiyor kucağıma alır almaz emiyor kendi yerine koyduğumda oraya sadece çişini yapıyor, sanırım orayı tuvalet sandı :KK43: her çişini yaptığında bezleri değiştiriyorum günde 8 9 kere yapıyor normal dimi yoksa acaba sorun mu var
Sanırım anne sıcaklıkligi istiyor. Daha çok küçük olduğundan kum eğitimi vs veremezsiniz, bezleri değiştirerek iyi yapıyorsunuz. Normalde annesi yalayarak yaptırdığı için, kaç kez normal olur bilemiyorum. İmkanınız varsa veterinere sorsanız daha iyi olur.
Kedicik adına teşekkür ederim :)

X