Yeğenin gelmesini istemeyen hala

Bence anne babaya kızmayın, kızlarına dur demiyorlar diye. Belli ki sorunları olan biri görümceniz . Çocuğun gitmemesine esiniz karar versin. Siz engellemiş olmayın . İnanın bu kadar da olmasa böyle insanlar cevremizde var .onalrla yaşamak zaten zor . Siz sorun çıkaran olmayın torun görme konusunda.çocuğun gitmesini engelleyen bırakın gorumceniz olsun . Eşinize hiç yüklenmeyin Bence. Ne yapsın. Atsın mi satsın mi o ablayı. Siz gitmemekte sonuna kadar haklısınız ama o ayrı

Yani eş ailesi ile çok iyi olayım gideyim geleyim sosyal bir insan değilim ama görümce yüzünden hiç bir sorunumuz olmamasına rağmen çok sıkıntı yaşıyoruz maalesef
Eşim arada kalıyor
Anne kızı koruyor
Hep bize gelsinler iyi olalım ben ağırlliyim eşim gezdirsin ama kimse onları. Kapıyı çalmasın istiyorlar
Kv 65 yaşında kız annesine ben yemeği sen süpürgeyi yapacaksın ev arkadaşı gibi
Anne hasta ama acımaz

niye göndereyim mi diye sordunuz ki. Zaten istenmiyorsunuz ses çıkarmadıklarına göre kv-kp de istemiyor. Eşinizin bu duruma tepkisi ne merak ettim. Size istememelerine ses çıkarmamasını anlarım sonuçta hepiniz yetişkinsiniz birbirinizle anlaşamamanız vs normal ama çocuğunu istemeyen insanların evine nasıl gidebilir
Dede babaanne torun torun görmek
İstiyorlar ben çocuğu kendi isteğimle göndermiyorum
Eşim bi iş için gidecekti dede torunu da getir demiş eşime
Oda sanırım duyunca istemiyorum diye mesaj atmış
Eşim o karışamaz götüreceğim dedi ama ben göndermeyeceğim

Su anlattiginiz bilincli ugrasma halleri dogruysa eger gorumcenizin psikiyatrik bir hastaligi mevcut. Bence acilen tedavi edilmesi gerekiyor. Ama emin olun bu baslikta ima ettiginiz gibi evlenmemekten kaynakli bir sikinti değil, kadının muhtemelen dogustan gelen sorunlari var, Allah sevenlerine sabir versin.
Keşke yalan olsaydı maalesef gerçek 10 yıl yardımcı olmaya çalıştım terapi vs asla ikna edemedim Çok iyi ve normal olduğunu düşünüyor:KK43:
Artık kendi ruh sağlığım için 4,5 yıldır görüşmüyorum
Ama sanırım hep böyleymiş dediğiniz doğru zamanla artmış şiddeti

Dede babaanne torun torun görmek
İstiyorlar ben çocuğu kendi isteğimle göndermiyorum
Eşim bi iş için gidecekti dede torunu da getir demiş eşime
Oda sanırım duyunca istemiyorum diye mesaj atmış
Eşim o karışamaz götüreceğim dedi ama ben göndermeyeceğim
Bence de göndermeyin. Kv ve kp kızlarına çeki düzen verene kadar görmeyiversinler bi zahmet torunlarını. O ne öyle yaa ali kıran baş kesen gibi

Başlıktaki üslubunuz gerçekten kötü her ne kadar kötü olursa olsun görümceniz cirkin bir itham ayrıca görumcem istemediği için çocuğumu niye yollamayim inadına yollarım cocugumun dedesinin babaannesinin evi
Eşimde sizin gibi düşünüyor götüreceğim diyor ama çocuğa zorbalık yapar diye korkuyorum bu arada diğer arkadaşa açıklamıştım onu meslek gibi hani koruyo babaevini bize kullandırtmıyor kıskanıyor gibi yazmıştım başlığı düzeltmeyi bulamadım bilen varsa help
Teşekkürler 🙏

Çocuğu getirme derken eşiniz birşey demeyip çocuğu bırakıp gitmeye devammı ediyor.
Eşim olsa çocuğumu istemiyorsan eşimi istemiyorsan bende gelmiyor der ve asla gitmez🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Asla görüşülmeyecek bir tip.
Arkadaşı fln yoktur herhalde bu tiple kimse geçinemez.
Aileside çok güzel terbiye vermiş kızlarına afferin onlara

Çocuğu getirme derken eşiniz birşey demeyip çocuğu bırakıp gitmeye devammı ediyor.
Eşim olsa çocuğumu istemiyorsan eşimi istemiyorsan bende gelmiyor der ve asla gitmez🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Asla görüşülmeyecek bir tip.
Arkadaşı fln yoktur herhalde bu tiple kimse geçinemez.
Aileside çok güzel terbiye vermiş kızlarına afferin onlara
Evet bende sizin dediklerinizi dedim kavga ettim bizim istenmediğimiz yere sen niye gidiyorsun diye
Annesinin babasının suçu yokmuş
Onlar bizi istiyormuş ben kendim giderim bu kız yüzünden anamı babamı atamam çok yaşlılar diyor
Gerçekten çok kötü değiller
Ama dediğiniz gibi yetiştirme konusuna katılıyorum ciddi sıkıntı var
Örneğin karpuz kesecek görümce kv diyor ki sen bırak elini kesersin ben yaparım
İşte şunu yapma böyle olur 5 yaş gibi davranıyor salata yapıyor sanki baklava açmışçasına övüyor saçmalıyor susuyorlar
Çok uğraştık düzelmedi saldık bizde diyorlar

Aslında ben görüşmeyi kestim artık o uzun yıllardaki gibi sıkıntım yoktu
Fakat bu kez bana yapılanın aynısı çocuğa yapılması gibi bi durum oluştu
Şimdi torunu yollamasam ben suçlu olacağım kesin

Gorumcenizin abes tavirlarinin sadece size karsi oldugunu düşünmüyorum. Muhtemelen psikolojik sorunlari var, herkese kan kusturuyor. Sahsi algilamayin söylemlerini. Onun kafasi bambaska bi dunyada calisiyor. Kendi mantik suzgecinizle onunkini bir tutmayin.
Onemli olan şu. Kv'kp cocugunuzu gercekten seviyorsa ve esinizde yatili gitmiyorsa cocugu yollayin derim. Yatili gidiyosa asla yollamayin cocugu

Merhaba arkadaşlar çok da dert olmayan bir konu ama danışmak isterim :)

43 yaşında bekar bir görümcem var
Biz eşimle 14 yıllık evliyiz

Görümcem klasiklerden daha zorlu bir vaka😎

İş yapmayı sevmez, yapılanı beğenmez, pasaklıdır ama gezegenin en titiz insanı gibi sallar :)

#Islak çamaşırdan toz çıkıyor, yürümeyin çayım toz oluyor
#Balkona çıkmayın, bu koltuk benim oturmayın:)
#Buzdolabımızı elleme, açma
#paronayaktır onu dinlediğimizi (evi,odasını) düşünür

#Pilavı tereyağlı yaptığım için çarpntısı oluyormuş beni öldürmek istiyorsun o yüzden tereyağlı yaptın der

#Cimridir asetonu pamuğa sürüp verir ( bende günlerce kalıp her şeyimi kullanan insan)

#Yüz temizleme jelimi kullanıp kırışıklığım arttı senin jelin yüzünden mahsus yaptın dimi der:)

#Onu denizlere götürürüm çocuğumla saatlerce yüzeriz eve geliriz kenara çekilir yemek vs benden bekler
Ama kalkar zırt diye pişirdiğim yemeyi kapatır sormadan

#Cimridir onlardayken domatesli makarnanın yanına
yoğurt isterim vermez domatesli makarnayla yoğurt mu yenir der
#Onlara gitmemi hiç istemez uğraşmak istemez yemek va ağarlamak zormuş

#Biz nereye gitsek gelmek ister yer içer öderiz kendi paramızla o babasının evindeki suyu elektriği kıskanır bizden (kendisi çalışmıyor)

*Onlardayken sürekli suyu az aç
*Neden her gün saçını yıkıyorsun
*Balkona çıkma orayı elleme bunu yapma
Yılbaşında çağırmadık diye kızarlar yıllardır biz çağırırız bir kere onlarda kutlamadık
Bütün bunları benim ayağımı ordan kesmek için yaptı zor artık gitmiyorum 14 yılda on kere gitmedim zaten

Ve biz 10 gün kalsak. Bile asla temizlik yapmaz
Biz gidince yapacakmış 2 kere mi yapsınmış
Eğer pis eve denk gelmişsek öylece dururuz
Ama.bana gelince binbir tenkit yapar perdenden toz çıkıyor vs der

Kayınvalideme usulünce söyledim siz kp ile gelin ama görümceyi getirmeyin rahatsız oluyorum dedim

Evde yalnız bırakamıyorum komşularla kavga ediyor (halı silkelemek, gürültü için)
Deyip kızını getiriyor

Bunlar sürekli gelip 3 kişi kalıyorlar ama eşim dışında çocuğumu beni sokmuyorlar
Ben uzun zamandır gitmiyorum zaten (umrumda değil)

BU KISIM ÖNEMLİ !
Eşim yarın ailesinin yanına gidecekti çocuğumuzu da götürecekti Görümce mesaj atmış işte çocuğu getirme her yeri batırıyor istemiyorum diye ( 9yaşında)

Ben bir daha çocuğumu yollamak ve göndermek istemiyorum zaten yıllardır kendim gitmiyorum sizce bu doğru olur mu?
Kp kv durumlara ses çıkardığı yok

Siz olsanız ne yapardınız?
Anasi babasi laf etmiyorsa göndermem çocuğumu, ama anasi babasi o aradiktan sonra arayip "yaaa bizimki işte boyle senelerdir biliyorsunuz onun dedigini ciddiye almayin, biz torunumuzu gormek istiyoruz" derlerse gonderirim. Siz gitmemekte haklısınız bu arada.

Evet bende sizin dediklerinizi dedim kavga ettim bizim istenmediğimiz yere sen niye gidiyorsun diye
Annesinin babasının suçu yokmuş
Onlar bizi istiyormuş ben kendim giderim bu kız yüzünden anamı babamı atamam çok yaşlılar diyor
Gerçekten çok kötü değiller
Ama dediğiniz gibi yetiştirme konusuna katılıyorum ciddi sıkıntı var
Örneğin karpuz kesecek görümce kv diyor ki sen bırak elini kesersin ben yaparım
İşte şunu yapma böyle olur 5 yaş gibi davranıyor salata yapıyor sanki baklava açmışçasına övüyor saçmalıyor susuyorlar
Çok uğraştık düzelmedi saldık bizde diyorlar
Resmen 2. Bi kayınvalide gibi başınızda 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Ne kadar iyi olurlarsa olsunlar ben yollamazdım , yaaa kızlarına çeki düzen verirler senin evladına onların torununa düzgün davranır.

Kafada sıkıntı varmı görümcenizin akli dengesi bozuk gibi geldi banaaaa . Kocasızlıkdan sanırım😂

Bekar diye belirttiğiniz için başlıkta insanlar sizin de yönlendirmeniz ile evli olmadığı için biraz da böyle sanıp yorum yapmış ama sıkıntılarının onla ilgisi olduğunu düşünmüyorum.
Nasıl doktora götürmemişler hiç onu da anlamadım.
Şimdi bu yaşta belki daha dirençlidir ama 30-35 vs da mı gitmemiş illa bir yolu bulunurdu yani.
Görmezden geldikçe yaptığı her şey pekiştirilmiş resmen.
Tabii siz çocuğunuzu göndermeyin sizin sorununuz değil bu.

konumuzun içeriğinde siz haklısınız fakat başlığınız çok çirkin. baba evinin çobanı BEKAR ( evde kalmış anlamında özellikle kullanılmış)
çoban kısmı ayrı itici. üslubunuzdan hiç hoşlanmadım. o nedenle sizin de çok iyi olduğunuzu düşünmedim açıkçası
+1 bunu yazmaya gelmiştim 👏

Bekar diye belirttiğiniz için başlıkta insanlar sizin de yönlendirmeniz ile evli olmadığı için biraz da böyle sanıp yorum yapmış ama sıkıntılarının onla ilgisi olduğunu düşünmüyorum.
Şimdi bu yaşta belki daha dirençlidir ama 30-35 vs da mı gitmemiş illa bir yolu bulunurdu yani.

+1 bunu yazmaya gelmiştim 👏
Merhaba onu düzeltmek
İçin yöneticiye mesaj attım sanırım kendim yapamıyorum
Ve açıkladım da çoban kelimesini koruyor kullandırmıyor babaevinin suyunu elektiriğini kimseyi sokmak istemiyor meslek gibi yazmıştım kötü algılanmış
Eğer başlık düzeltmeyi biliyorsanız yardımcı olursanız sevinirim

Aslında evli olmaması beni bağlamaz ama evli ya da çalışan bir görümce olsa bu kadar da muzdarip olmazdım
Tabi ki de medeni hali karakterine bir etkisi yok ama 14 yıldır bu karakterde bekar görümce de baya mağdur etti çok net!
Belkide kendine ait bir hayatı meşgalesi olmadığı için bize sardı bilemiyorum

X