Yeni başlayanlar için Dukan Diyeti

hmmm bir de merak ettiğim başka bişey var. Etinin mısır ve pirinç patlağı'nı bilirsiniz sanırım. atak evresinde bunuda yemek serbest midir? bu aralar çok boş vaktim var ve abur cubur niyetine bişeyler yemem lazım kola zeronun yanına. teşekkürler tekrar

Benim bilmek istediğim; 1,5 yemek kaşığı yulaf kepeğini atak evresince her öğünde yiyebiliyor muyuz yoksa yalnızca 1 öğün içi 1,5 yemek kaşığı mı yiyebiliyoruz? eğer her öğünde yiyebiliyorsak ve 1,5 y.kaşığınında üstüne biraz geçebilme olanağımız varsa, sanırım abartıcam :KK70: Teşekkürler ^^

Atak evresinde günlük 1,5 kaşık yulaf kepeği tüketilebilir,bir öğünde değil. Pirinç ve mısır patlağı da atakta da seyirde de yenmemesi gerekiyor.

Atak evresinde günlük 1,5 kaşık yulaf kepeği tüketilebilir,bir öğünde değil. Pirinç ve mısır patlağı da atakta da seyirde de yenmemesi gerekiyor.

hadi yaa :KK43: bu kötü oldu. gün içinde abur cubura gerçekten ihtiyaç duyuyordum. ama el mahkum :KK43:
teşekkürler cevap içinde :))

(bide, yulaf kepeği sindirime cidden yardımcı oluyor mu? )

hadi yaa :KK43: bu kötü oldu. gün içinde abur cubura gerçekten ihtiyaç duyuyordum. ama el mahkum :KK43:

Evet :) ben ekmek yaptım bu hafta.kahvaltıda ekmeksiz doymuyorum çünkü. Gayet de tok tutuyor.

Abur cubur için bir öneri; soğuk süt,buz,kakao,tatlandırıcı,blendır yardımıyla güzel bi milkshake oluyormuş. Ben de denemedim henüz :)

Abur cubur için bir öneri; soğuk süt,buz,kakao,tatlandırıcı,blendır yardımıyla güzel bi milkshake oluyormuş. Ben de denemedim henüz :)

güzel fikir ama daha çok yenilebilir bişeyler bulabilsek çok daha iyi olacakmış :)) bu arada sakıncası yoksa yulaf kepeğinden ekmeği nasıl yaptığına dair tarifi alabilir miyim? Bir de günde 1,5 yemek kaşığı yenileceği yazıyor, sen ekmeği yalnızca kahvaltıda mı tüketiyorsun? Ayrıca ben henüz atak evresindeyim, atak evresinde yiyebilir miyim?

Son düzenleme:
güzel fikir ama daha çok yenilebilir bişeyler bulabilsek çok daha iyi olacakmış :)) bu arada sakıncası yoksa yulaf kepeğinden ekmeği nasıl yaptığına dair tarifi alabilir miyim? Bir de günde 1,5 yemek kaşığı yenileceği yazıyor, sen ekmeği yalnızca kahvaltıda mı tüketiyorsun? Ayrıca ben henüz atak evresindeyim, atak evresinde yiyebilir miyim?

Ben de atak evresindeyim,5. günüm bugün. Ekmeği yuvarlak kek kalıbında yaptım 8 dilime böldüm,her gün 1 dilim yedim :)
12 kaşık yulaf kepeği,2 yumurtanın beyazı,7-8 kaşık light süt,2 kaşık yoğurt,1 tatlı kaşığı kabartma tozu,çok az tuz.ben biraz da peynir ekledim.hepsini karıştırıp 150 derecede 50 dk pişirdim.tadı eşsiz olmasa da tok tutuyor :)

Ben de atak evresindeyim,5. günüm bugün. Ekmeği yuvarlak kek kalıbında yaptım 8 dilime böldüm,her gün 1 dilim yedim :)
12 kaşık yulaf kepeği,2 yumurtanın beyazı,7-8 kaşık light süt,2 kaşık yoğurt,1 tatlı kaşığı kabartma tozu,çok az tuz.ben biraz da peynir ekledim.hepsini karıştırıp 150 derecede 50 dk pişirdim.tadı eşsiz olmasa da tok tutuyor :)

teşekkür ederim tarif için :) 5 gün mü uygulayacaksın atak evresini? ben siteden hesapladım kaç gün yapmam gerektiğini, 5 gün yazıyor ama karar veremiyorum. 10 gün yapıp daha fazla kilo verip seyir evresine mi geçsem, bilemedim :))

bende bu dukan diyetini yapmak istiyorum bende proteini çok seviyorum tavuk , peynir , süt hepsini, seviyorum.Karar verdim 10 gün atak devresi yapacağım ve ben bu yapışan kilolarımdan kurtulacağım.Bıktım artık şişman olmaktan bayrama kadar( 1 ayda) 5 kilo vermem lazım.Daha fazla kiloya ihtiyacım var ama bir ayda da 15 kilo verilmez.

teşekkür ederim tarif için :) 5 gün mü uygulayacaksın atak evresini? ben siteden hesapladım kaç gün yapmam gerektiğini, 5 gün yazıyor ama karar veremiyorum. 10 gün yapıp daha fazla kilo verip seyir evresine mi geçsem, bilemedim :))
6 gün hesapladı bana. Hesaplanandan daha uzun süre yapılmasını önerilmiyor aslında.kitabı okumadan başladın sanırım :) kaçıncı gündesin?

Aynen kitabı alamadım henüz. Bugün 4. günüm :) halada kararsızım 5 gün mü 10 gün mü :))

keşke kitabı alıp ya da en azından kitabı alana kadar iyice araştırıp başlasaydınız.testte çıkan 5 günü 10 güne çıkarmayı düşünmeniz tam araştırmadan başladığınızı düşündürdü bana.atak evresinde verilenin çoğu sudur.asıl yağları seyirde yakacaksınız.o yüzden 5 günü uzattığınızda o ilk günlerdeki yoğun kilo düşüşünü yaşayamayacağınız gibi boşuna sağlığınızı tehlikeye atmış olursunuz.10 günlük atak süresi çok fazla kilo fazlası olanlarda doktor kontrolünde yapılması önerilir.
uzun lafın kısası testte çıkan süreyi değiştirmeyin :)

Anlıyorum. Öyleyse yakın zamanda kitabı almalı ve 5 günden fazla yapmamalıyım :) teşekkür ederim hanımlar desteğiniz için :))

Merhaba arkadaşlar bende dukana başladım. hatta bugün 16. günüm. 6 gün atak yaptım.
71 kiloyla başladım ve bu sabah tartıldığımda 66.6 geldim.
Merak ettiğim birşey var ben diyetle birlikte 45 dk. yürüyüş ve 45 dk zumba yapıyorum. sizce çok mu?
Birde hiç acıkmıyorumm yav :KK3:

bende bu dukan diyetini yapmak istiyorum bende proteini çok seviyorum tavuk , peynir , süt hepsini, seviyorum.Karar verdim 10 gün atak devresi yapacağım ve ben bu yapışan kilolarımdan kurtulacağım.Bıktım artık şişman olmaktan bayrama kadar( 1 ayda) 5 kilo vermem lazım.Daha fazla kiloya ihtiyacım var ama bir ayda da 15 kilo verilmez.
Rabia öncelikle karar vermen çok güzel olmuş insallah kolay kolay gider kilolar :) ama 10 gun atak yapacagim demissin kilon o kadar fazlami degilse 10 gun tavsiye etmiyor dukan. Bir test yap oncelikle ole basla bence.bayrama kadar rahat verirsin 5 kiloyu benim 16. Gunum 4 bucuk gitti bile ama atakla cok yorma vucudunu derim. Birde sporu eksik etme kolay gelsin sana :)

esbaykara ve handete siz seyir döneminde hangi yöntemi kullanıyorsunuz? 5/5 yöntemi benim kafama daha bi uydu sanki...

selam.. ben 1 hafta 10 gun sonra baslamayi dusunuyorum beraber baslamak istiyen varsa ?? benim 20 kilo verecegim var.. dukan amcaya gore 14 bana gore 18-20...

X