Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Günaydın kızlar
Kahvaltı peynir zeytin salatalık süt reçeli yumurta hasladim yemeyi unuttum 1 bardak süt
Öğle 1 rafadan yumurta
Ara 2 kayısı
Ara 2 büyük dilim Etimek tatlısı birazda çekirdek
Aksam disardaydik 8gibi falan yedim
Tavuk Makarna salata bı parca ekmek
Ara 1 dilim pasta
Ve sonuç yine düne göre +1 kg bu iniş çıkışlar çok korkutuyor beni🤔

Sabah : yarım yufkadan lorlu-ıspanaklı börek,haşlanmış yumurta,zeytin,çeri,çay
Öğle : 1 tane çeyrek yufka ile ıspanaklı gül böreği,1 simit,5 zeytin,çay
Ara : 3 tane Fındık’tan biraz büyük ev yapımı tuzlu kuru pasta
Akşam : peynirli yeşil salata,kefir,uzunun yarısı haşlama sosis(oğlumdan kalan)
Ara : 1çorba kasesi çilek
Güzel hamurişi tükettim gene :KK53:
Cumaya dolu dolu geliyoruz desene😂

Bebek bende emmediği için ilk günden beri süt + mama gidiyorum canım. Doktor yemek yemek ile ilgili değil sütün demişti. Bebek emdikçe ve bol su içince sütün olur demişti. Arz talep meselesi gibiymiş süt olayı. Sütüme gelincede eğer üst üsten birkaç gün çok sağarsam o gün mama vermeme gerek kalmıyor . Ama ihmal edersem sağmayı hemen azalıyor . Mama takviyesi yapıyorum
Emmesi ve sağmak gercekten çok farklı canım 1.5 ay sagdim sonra zorlansamda her fırsatta gogsumu sundum bigün kabul etti ve 2 yasina kadar emdi biliyorum zor ağlama krizine girer ama özellikle uykudan önce uykudan sonra yine denemeni tavsiye ederim egerki kabul etmezse elinden geleni yapmış olursun tam tersi kabul ederse de inanılmaz rahatlarsın emin ol

Emmesi ve sağmak gercekten çok farklı canım 1.5 ay sagdim sonra zorlansamda her fırsatta gogsumu sundum bigün kabul etti ve 2 yasina kadar emdi biliyorum zor ağlama krizine girer ama özellikle uykudan önce uykudan sonra yine denemeni tavsiye ederim egerki kabul etmezse elinden geleni yapmış olursun tam tersi kabul ederse de inanılmaz rahatlarsın emin ol

Hergün denemeye devam ediyorum canım. Bendeki de bir ümit . Belki birgün tutar diye. Yoksa bu şekilde 2 yıl anne sütü veremem ben ona.

Hergün denemeye devam ediyorum canım. Bendeki de bir ümit . Belki birgün tutar diye. Yoksa bu şekilde 2 yıl anne sütü veremem ben ona.
İnşallah basarirsin canım bende hep vazgeçmek uzereydim bı vazgeciyodum tekrar deniyodum biraz da annemin baskısıyla denemeye devam etmiştim

İnşallah basarirsin canım bende hep vazgeçmek uzereydim bı vazgeciyodum tekrar deniyodum biraz da annemin baskısıyla denemeye devam etmiştim

İnşallah canım ya. Ya Herşeyden geçtim aşırı vakit kaybı ya. Acıkıyo su ısıt biberonu suya koy ılınmasını bekle. O ara kucağına al ağlamasın diye oyala. Sonra biberonu ver. Gazını çıkar uyut. Uyuduğu an tekrar süt sağ. Tam süt sağmadan kalk tekrar açlıktan ağlasın. Ayy resmen ev işleri okul işleri bu yüzden birikiyor . Keşke 4 veya 6 kolum olsa diyorum bazen . Ya da birgün 24 değil 36 saat olsa :/

İnşallah canım ya. Ya Herşeyden geçtim aşırı vakit kaybı ya. Acıkıyo su ısıt biberonu suya koy ılınmasını bekle. O ara kucağına al ağlamasın diye oyala. Sonra biberonu ver. Gazını çıkar uyut. Uyuduğu an tekrar süt sağ. Tam süt sağmadan kalk tekrar açlıktan ağlasın. Ayy resmen ev işleri okul işleri bu yüzden birikiyor . Keşke 4 veya 6 kolum olsa diyorum bazen . Ya da birgün 24 değil 36 saat olsa :/
Çok haklısın canım

Kahvaltı: 1 dilim ekmek üzerine surulu tereyağı ve lor peynir,şekersiz cay
Öğle: 8 minik galeta,5 zeytin,1 domates,lor peynir ve meyve suyu
Akşam : Eşim yok diye rahat takılıp mini kuymak yapacağım,2 dilim ekmekle yerim

Ara atıştırmalıklar: 3 ceviz,yaklaşık 10 çilek, 1 bardak süt ve yarım muz

Çok yemiyorum bence ama buna rağmen kilo alıyorum.Sabah tartildim moralim bozuldu,daha yolun çok başındayım,şimdiden 1,5 kilo..
7-8.haftalar aşırı fazla karbonhidrat tüketirken almayıp verirken, 10.haftadan sonra fazla dikkate rağmen almaya başladım.Bakalim haftaya doktoru mutlu edebilecek miyim,aldım mutlu olsun,o da eşimde.. 😒

Sabah; 1 yumurta, peynir salatalık domates, 1 dilim kızarmış tam buğday ekmek, 2 tatlı kaşığı bal, 1 bardak açık çay

Ara; 1 hurma, 1 Türk kahvesi

Öğle; 3 biber dolması, 1 kase yoğurt

Ara; 3-4 çikolatalı bisküvi

Akşam; fırında İzmir köfte-patates, yarım kase yoğurt

Ara; 1 salatalık

Cnm sana 4 kol değil, 1 tane Tatiana 1 tane de Anastasia lazım😂😂😂

Bebek bende emmediği için ilk günden beri süt + mama gidiyorum canım. Doktor yemek yemek ile ilgili değil sütün demişti. Bebek emdikçe ve bol su içince sütün olur demişti. Arz talep meselesi gibiymiş süt olayı. Sütüme gelincede eğer üst üsten birkaç gün çok sağarsam o gün mama vermeme gerek kalmıyor . Ama ihmal edersem sağmayı hemen azalıyor . Mama takviyesi yapıyorum
Cnm facede bi grup var emzirme sanatı/emzirme sorunları ve çözümleri diye. Oraya bakıyor musun destek al oradakilerden çözersin bu sorunu

Bende bazı günler öyle hissediyorum.özellikle 20-27 arası fecaatti canım.bıraksan o gün yediğimin 3katını yiyebilirdim.kızlar, 30.haftadan sonra o hissiyatın azaldığını söylüyor.umarım öyledir.sen kaçıncı haftadasın?hamilelik takvimi eklesene...
23.hafta tam bugün..ya inanılmaz doymuyorum..sürekli açlık hissi..demir ilacından dolayi diye düşünüyordum onunda etkisi var demekki

Benim bugün ki yemek listem
Sabah:2 dilim cia tohumlu tahilli ekmek 1 domates 5 zeytin 1 tatlı kaşığı tahin-pekmez karışımı
Öğlen: 3 sıkım çiğköfte yeşillik ile birlikte.
Birazdan süt ve birkaç ceviz badem yiyecegim.
Akşam için de 1 veya 2 tavuk baget ve 2 ,3kasik bulgur pilavı yerim

Sabah : 2,5 dilim ıspanaklı-lorlu börek,1 haşlanmış yumurta, peynir, zeytin,yeşillik,çay
Öğle : 3 meyveli ekler,1 şade nescafe
Ara : 5 çilek,3 ceviz
Akşam : 4 küçük ızgara köfte,bol yeşil salata,kefir.

Hiç doymadım hiiiiiiççç,açım aç!bakalım sabredebilecek miyim?

Kizin kaç yaşındaydı canım masallah bebise de hep iştahlı olsun doguracakmiyim derken 40lari da bitirdiniz ne güzel 😍 benim kızda 2.5 yaşında nasıl karşılayacak çok merak ediyorum şuan bile onun enerjisine yetişemiyorum o zaman hem bebiş hem yorgunluk daha da yetersiz olucam galiba😔
3 yasinda olucak canim :)

Dunki listem:
Sabah:
Ac karina limonlu su
1 adet tam bugday ekmegine tost
Ceri domates biber suzme peynir 1 bardak süt
Ara:
Bir avuc cig kaju biraz kuru yaban mersini
2,3 dilim ananas
Aksam: (17:00 )
1 kase tavuk suyuna corba
6,7 kasik kadar kiymali türlü
Bir tas salata
Ara:
1 bardak süt- muz

Bugunki listem
Limonlu su
Kahvalti:
2 dilim kizarmis tam bugdayli tost ekmeği suzme peynir 3 zeytin 2 tatli kasigi fistik ezmesi ceri domates biber ve 5 dilim sucuk
Ara:
2 tane kurabiye ( siyez unlu ve sekersiz)
Ogle-aksam bir
1 kase suzme mercimek corbasi
6 kasik tavuk sote "patatesli"
Salata
Ara:
Cay ve kurabiye yerim 2 veya 3 tane

Kizlar mutlaka bol su icin ne zaman az icsem elim ayagim yuzum sismeye basliyor. Bu arada bugun bir kurabiye denedim gecen gun bir markete gelen aktüel urunler arasında siyez unu ve chia tohumu ve kuru yaban mersini vardi vardi internetten buldum tarifini sekersiz olmasina ragmen cok guzel oldu icinde
1 yumurta
115 gr. Tereyag
150 gr. Siyez unu
150 gr. Yulaf
Tarcin
Kabartma tozu
150 gr. Kuru meyve ( uzum,yaban mersini, incir kayisi)
60 gr.pekmez
Aslında tarif bu kadar ama ben damla cikolata ve chia tohumu da ekledim 10 dakika pisiyor 180 derecede cok lezzetli oldu ben boyle saglikli tarifler denerim bu en iyilerinden oldu diyebilirim :KK70:
Belki denemek isteyen olur diye yazdim.. :)

X