Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Eyslg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
3.200
4.003
32
Cnm cok şükür iyilestim ya. Ama bebekle ilgili emzirme sıkıntım var. Sutum gec geldi sezeryan oldum ya zaten. Biberon aldi ve alıştı. Şimdi sütüm var ama mememi cok zor alıyor, cok ağlıyorum günlerdir helak oldum. Eger deneyimi olan varsa oneri bekliyorum. Cok acken emmiyor eger degilse alıyor memeyi. Cok üzülüyorum.
Canım üzülme sütünü etkiler meme reddi birçok annenin sorunsalı sadece önerim pes etme her uyandığında yada uykuya geçerken önce göğsünü dene ağlasada dene göğsüne yatır kokuna alissin yanağına dudağına dokundur inşallah basarirsin sadece denemekten vazgecmd

Eyslg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
3.200
4.003
32
Kızlar bakın umarim faydasi olur hepimize selin yoğurt ve yarim portakalla cici bebe bisküvisini ezip verince çok seviyor
Canım ben portakalı da 1 yaşından önce verilmemesi gerekenler arasında diye hatırlıyorum

selennn

Evli mutlu ve çocuklu
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
3 Ocak 2011
4.215
7.219
36
Canım ben portakalı da 1 yaşından önce verilmemesi gerekenler arasında diye hatırlıyorum

Bu listeyi çocuk doktoru verdi tatlım özel hastanelerdeki doktorlar asla vermezler bunlari cocuga su bile vermeyin diyor baska bir doktora gittik (tesadüfen) oda anne sütü almayan çocuğa mutlaka su verilmesi lazım sonuçta çocuk mamayla besleniyor dedi..

_sushico_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2010
1.623
1.165
34
Kizlar sizlerin bebekleri nasil besleniyor, biberon verdiğim icin mi mememi reddediyor, ne yapabilirim ki kasikla boğazına kaçıyor, cok bunaldim gercekten alissin diye 5 dk da bir memeye getiriyoruz tutturana kadar canim çıkıyor ve memedeki sütü pek çekmiyor. Ac birakamayacagim için yenidogan biberonu kullaniyorum sutumu sağıyorum, yetmezse mama sonra memeden veriyorum. Yani bu surec gecse keske.. V volveron
N Neseliyimmm

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 707 gün geçti.

volveron

Guru
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2010
4.438
4.487
Kizlar sizlerin bebekleri nasil besleniyor, biberon verdiğim icin mi mememi reddediyor, ne yapabilirim ki kasikla boğazına kaçıyor, cok bunaldim gercekten alissin diye 5 dk da bir memeye getiriyoruz tutturana kadar canim çıkıyor ve memedeki sütü pek çekmiyor. Ac birakamayacagim için yenidogan biberonu kullaniyorum sutumu sağıyorum, yetmezse mama sonra memeden veriyorum. Yani bu surec gecse keske.. V volveron
N Neseliyimmm
Canım öncelikle avent in biberonunu al anne göğsüne en yakın olduğu için anne göğsünü reddetme inşallah ben başdan beri onu kullanıyorum kaşıkla ya da enjektörle beslenmiyor ya sabret bu süreç geçer inşallah bu arada kaçıncı gününüz?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 779 gün geçti.

_sushico_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2010
1.623
1.165
34
Canım öncelikle avent in biberonunu al anne göğsüne en yakın olduğu için anne göğsünü reddetme inşallah ben başdan beri onu kullanıyorum kaşıkla ya da enjektörle beslenmiyor ya sabret bu süreç geçer inşallah bu arada kaçıncı gününüz?
Avent kullaniyorum zaten canim. 7. Gunumuz evet kasikla yapamıyorum yani bogazina kacabilir. Mesela simdi baya emdi mememi yani degisiyor anlayamadim.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 707 gün geçti.

charla

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2014
1.285
1.555
Merhaba kizlar. Bayadir yazamadim. Bebek, cocuklar hic vaktim yok. Bos oldugumda da hic halim yok yazmaya :KK70: bebis de ben de iyiyiz Allaha sukur. Ben de kizimi emziriyorum ama malesef formula ile takviye yapmak zorundayim. Sadece Anne sutuyle kilo alimi cok cok kotuydu. Bir hafta boyuncada kilo da hic artis olmayinca doktor/ ebe tavsiyesi ile formula vermeye basladik. Daha sonradan bebegin gogsumu bosaltmadigini ve guclu ememedigini farkettim ve ebenin de dikkati sayesinde dilinin bagli oldugunu farkettik. Neyse dun dil altina kesik atildi. Hic aglamadi yavrum. AMA iste bu surecte sutum baya bi azaldi. Bilmiyorum insallah iyice gitmez sutum. Neyse, benden haberler boyle :) umarim hepiniz iyisinizdir. Aa bu arada kilo bildirimimi de yapayim. 54.2

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 737 gün geçti.

Eyslg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
3.200
4.003
32
Avent kullaniyorum zaten canim. 7. Gunumuz evet kasikla yapamıyorum yani bogazina kacabilir. Mesela simdi baya emdi mememi yani degisiyor anlayamadim.
Arada emiyorsa devamı gelir canım

volveron

Guru
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2010
4.438
4.487
Yavaş yavaş alışır canım sıkma kendini hatta o kadar çok memede kalmak isterki zorlar seni

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 779 gün geçti.