Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

cnm hiiiç merak etme. 14. haftaya kdr bende yiyemedim. ablam da hamile oda 7 haftalık ekmek ve peynirle besleniyor. ilk 3 ay senden alıyor bebek zaten, sonra iştahın bir güzel açılacak :)) bizim gibi kendini tutmaya çalışacaksın :)) şimdi ağzından ne girse kardır. ne çekiyorsa canın ondan ye.
14 ten sonra göreceğim demek kiloları :mad:istemiyorummmmm.bi Ebru şallı olasım var da nerdeeee?

ÜYE ADI gebelik haftasibaşlangıç kilosu güncel kilo alinan kilo Khaleesi21 Khaleesi21 11 51.4 49.9 -500
@_sushico_ 19 61.4 62.7 1.3
BirAsilAnnesi BirAsilAnnesi 28 62 67 5
@complex 6 58 ~ ~
@dtcf 5 57.3 56.6 - 700 gr.
suspushanimcim suspushanimcim 18 60 62 2
cool_lime cool_lime 2965 69.8 4.8 kg
@nnnadal 1975 81.2 6.2 kg.
H Htc3509 17 56.5 59.7 3.2 kg
C charla 23 50.5 56.2 5.7 kg.
mavibahar100 mavibahar100 21 60 65.9 5.9 kg.
@Neseliyimmm 29 58.5 64 5.5
@rmys4203 3874 83.5 9.5 kg
V volveron 29 55 59.5 4.5 kg. @Province 23 58 65 7

[tr]

[td] askbahcem askbahcem [/td]
[td] 26 [/td]
[td] 79 [/td]
[td] 89.2 [/td]
[td] 10.2 [/td]
[/tr]

[td] @selennn [/td]
[td] 31 [/td]
[td] 51 [/td]
[td] 55[/td]
[td] 4 kg. [/td]
[/tr]

[tr]

[/tr]
[tr][tr][td][td][tr]
☆CUMA GÜNÜ GEBELIK HAFTASI VE GUNCEL KILOMUZU YAZIYORUZ!♡
☆1 HAFTA HABER VERMEDEN KILO BİLDİRİMİ YAPMAYAN LISTEDEN CIKARILACAKTIR.! ♡[/tr][/td][tr][/tr][/td][tr][/tr][/tr][/tr]
Merhabalar ben de 3+6 günlük hamileyim. Karatay diyeti ve diyetsyn kontrolü ile 3 ayda 13 kilo vermistim daha önümde vermem gerekn kilo vardı aslnda. Şuan 85 kıloyum. Ben de diyetsyne devam edecgm ve sağlıklı bir hamilelk geçirmek adına sizlerle olmak isterm. Hepimiz sağlıkla inşallah evlatlarımızı kucağımiza akalın :KK200::anneadayı:

aa cnm bulantın mı var ete ? bende yumurta yiyemiyorum safra kesesi yüzünden. yumurta yiyorsan hergün, yoğurt,kuru baklagil, haftada 2-3 köfte yesen yeter bence. birde proteini az almak vücutta ödem yapıyormuş gebelikte. bende düşünüyorum senin gibi az mı alıyorum diye :/
aslında hiç yemiyor değilim ama kendim pişiremiyorum. Dolayısıylada hep sebze ve çorba yapasım geliyor. Balığı çok severdim onuda ilaç gibi yiyorum. Belkide az alıyoruz

Kiz bebek mi bekliyosun? Benim 2. Kız olucak ikisinde de et cok pis koktu bana ama yinede yedim kan yapmasi için birde bedene guc kuvvet veriyor ileriki haftalarda o kokma durumu da kalmiyor gecer yani bol.bol et ye bu arada bende tavuk yiyemiyorum hormon antibiyotik olayindan dolayi hos 4 yildir yemiyorum ama misafirlikde falandır en fazla tabi ben yiyemedigim icin cocuklara da yedirmiyorum eve koymuyorum yani :KK66:
Bu tez bende tutmadı canım :) erkek bebek bekliyorum. Kızıma hamileyken öyle çok sevdim eti yedim ki 8 aya kadar hiç kan değerim düşmedi bile

Hafta 24 gecen hafta 56.2. Guncel 56.4
süpersin ya

geçen hafta 89.2
bu hafta 91.800
düz 92 yaz gitsin :)))

çünkü 2 akşam yemeğini ve 1 kahvaltıyı dışarda yemiştim ve gerçekten çok ağır yemiştim sonrasında 3 kere farklı günlerde ağır tatlı yemiştim.. bekliyordum zaten bu kiloyu.. hee ben turşuda çok yiyorum yaa ama kendim yapmıştım yemezsem içimde kalır.. doğursamda kurtulsam şu kilo derdinden:mad::mad:
Turşu çok faydalı canım doğal probiyotik bende bayılıyorum. Ayrıca şöyle bir şey varmış anne hamileyken probiyotik açıdan zengin beslenirse bebek te gaz problemine pek rastlanmazmış:KK50:

Kızlar kan idrar testi yaptirmistim saglik.ocagina sagolsun dr hic yorum yapmadı ne diye o makamı işgal ediyosa artik haftaya kendi dr uma goturucem kan degerim 12 ama.ferritin düşük çıkmış bilgisi olan var mı bir de ben hala kan ilaci kullanmaya korkuyorum ac karnina 1kasik pekmezi 1 bardak su ile şerbet yap iç dedi arkadaş sizce napayım ??

kanın iyi çıkmış ama ferritin için kan ilacını kullanmalısın.
yoksa çok halsiz ve güçsüz olursun.
kan ilacını kullanmaya neden korkuyorsun ki?
kendi doktorunun sana verdiği hiçbir ilacı içmeye çekinme.
asıl içmemek yerine yan yöntemlere başvurursan sıkıntı olur.

aslında hiç yemiyor değilim ama kendim pişiremiyorum. Dolayısıylada hep sebze ve çorba yapasım geliyor. Balığı çok severdim onuda ilaç gibi yiyorum. Belkide az alıyoruz

Bu tez bende tutmadı canım :) erkek bebek bekliyorum. Kızıma hamileyken öyle çok sevdim eti yedim ki 8 aya kadar hiç kan değerim düşmedi bile

süpersin ya

Turşu çok faydalı canım doğal probiyotik bende bayılıyorum. Ayrıca şöyle bir şey varmış anne hamileyken probiyotik açıdan zengin beslenirse bebek te gaz problemine pek rastlanmazmış:KK50:
hadi inşallah :)

ÜYE ADI gebelik haftasibaşlangıç kilosu güncel kilo alinan kilo Khaleesi21 Khaleesi21 11 51.4 49.9 -500
@_sushico_ 19 61.4 62.7 1.3
BirAsilAnnesi BirAsilAnnesi 28 62 67 5
@complex 6 58 ~ ~
@dtcf 5 57.3 56.6 - 700 gr.
suspushanimcim suspushanimcim 18 60 62 2
cool_lime cool_lime 2965 69.8 4.8 kg
@nnnadal 1975 81.2 6.2 kg.
H Htc3509 17 56.5 59.7 3.2 kg
C charla 23 50.5 56.2 5.7 kg.
mavibahar100 mavibahar100 21 60 65.9 5.9 kg.
@Neseliyimmm 29 58.5 64 5.5
@rmys4203 3874 83.5 9.5 kg
V volveron 29 55 59.5 4.5 kg. @Province 23 58 65 7

[tr]

[td] askbahcem askbahcem [/td]
[td] 26 [/td]
[td] 79 [/td]
[td] 89.2 [/td]
[td] 10.2 [/td]
[/tr]

[td] @selennn [/td]
[td] 31 [/td]
[td] 51 [/td]
[td] 55[/td]
[td] 4 kg. [/td]
[/tr]

[tr]

[/tr]
[tr][tr][td][td][tr]
☆CUMA GÜNÜ GEBELIK HAFTASI VE GUNCEL KILOMUZU YAZIYORUZ!♡
☆1 HAFTA HABER VERMEDEN KILO BİLDİRİMİ YAPMAYAN LISTEDEN CIKARILACAKTIR.! ♡[/tr][/td][tr][/tr][/td][tr][/tr][/tr][/tr]
Kizlar dun aksam sicak limonlu su yapmistim suan etki etti sanirim yeni uyandim ve tekrar tartildim 69.4 ciktim musadenizle bu rakami girmek istiyorum :KK70:

7.aydan itibaren kilo alınır tezi sanırım doğruymuş.:işsiz:
kilomu çok bulmuyorum boyum çok uzun olduğu için ama umarım abartmam.
72 ile bu maratonu tamamlamayı nasip etsin Rabbim. :dua:

Hafta 24 gecen hafta 56.2. Guncel 56.4
Masallah sana cok iyi gidiyosun canım bak gecen gece de yeyip kacamak yapmistin oysaki valla cok sevindim 200 gr aldigına

iyi yapıyorsun canım ya işte bende yememeye çalışırdım eskiden de çok seviyorum proteinin hepsini:)) gebelikte balıktan soğudum :KK43:( ton balığına bayılırım oda zararlı diyolar. buarada tezin doğru galiba benimki erkek :)) etten hiç tiksinmedim:))))
Balik.yaği kullaniyomusun balık cok onemli malesef bendecok.sevmiyorum ama vitamini aliyorum

Geçen hafta 62iydi sanırım.
Bu hafta 61.8
Hafta 19
Ooo masallah eksi 200
Merhabalar ben de 3+6 günlük hamileyim. Karatay diyeti ve diyetsyn kontrolü ile 3 ayda 13 kilo vermistim daha önümde vermem gerekn kilo vardı aslnda. Şuan 85 kıloyum. Ben de diyetsyne devam edecgm ve sağlıklı bir hamilelk geçirmek adına sizlerle olmak isterm. Hepimiz sağlıkla inşallah evlatlarımızı kucağımiza akalın :KK200::anneadayı:
Hoşgeldin canım sonunda aramiza diyetisyen kontrolunde biri katılıyor bilgi ve tecrübelerini bizle paylaşirsan çok sevinirim
kanın iyi çıkmış ama ferritin için kan ilacını kullanmalısın.
yoksa çok halsiz ve güçsüz olursun.
kan ilacını kullanmaya neden korkuyorsun ki?
kendi doktorunun sana verdiği hiçbir ilacı içmeye çekinme.
asıl içmemek yerine yan yöntemlere başvurursan sıkıntı olur.
Canim bende kabızlik çok.fena kan ilacıda kabizlik yaoiyo diyor herkes daha ileri gitmesinden korktum ama dun bi yazi okudum demir.eksikligi de kabızlık yaparmiş bugun.şurup seklinde.olana baslayayım diyorum bakalim insallah korktugum gibi olmaz

kızlar tavuk yiyen var mı aranızda? sadece 1 kez yedim 4 aydır ya antibiyotikli hormonlu deniyor diye. ama yemek yemeğe her gittiğimde cnm deli gibi çekiyor ya :KK43:
Ben yiyorum canim bi tanidigimiz tavuk çiftliklerini gezmiz sartlara en uygun kesen binyer varmis burdan yazmamda sakinca var mi bilmiyorum da erbilic dedi hemde islami usullere kesiliyomus gozumle gormedim tabi ama digerleri icinde yine en iyisi o dedi. Bizim kasapta satiliyo allahtan kalca malca ne varsa siparus ediyorum çünkü sadece et yiyemiyorum

Masallah sana cok iyi gidiyosun canım bak gecen gece de yeyip kacamak yapmistin oysaki valla cok sevindim 200 gr aldigına

Balik.yaği kullaniyomusun balık cok onemli malesef bendecok.sevmiyorum ama vitamini aliyorum

Ooo masallah eksi 200

Hoşgeldin canım sonunda aramiza diyetisyen kontrolunde biri katılıyor bilgi ve tecrübelerini bizle paylaşirsan çok sevinirim

Canim bende kabızlik çok.fena kan ilacıda kabizlik yaoiyo diyor herkes daha ileri gitmesinden korktum ama dun bi yazi okudum demir.eksikligi de kabızlık yaparmiş bugun.şurup seklinde.olana baslayayım diyorum bakalim insallah korktugum gibi olmaz

o ilaçların herkese etkisi farklı canım benim.
benim kullandığım ilaç da beni cır cır yapıyor mesela.
sen ilacını iç ama kabızlık için önlem olarak da ona göre beslen.

sağlıkla doğsun inşallah hoşgeldin canm

Kızlar onumuzdeki 2 gun liste paylasmıycam tarti ya da cikmiyorum her hafta boyle yapmaya basladim hem kendime tatil veriyorum cokda abartı bi kilo gelmiyor çok sükur yanlız eşim akşam yemeğe cıkalim diyor ben korkuyorum yaa korkumdan tamam diyemedim :KK17:

Ooo masallah eksi 200

Evet canim yaa. Kilo alimim baya bi yavasladi. Azar azar geliyor artik. Insallah Boyle de devam eder.

süpersin ya

Bak senin de kilo alimin yavaslicak canim. Hizli basladik. Kilo dengelicek kendini insallah. Probiyotik beslenmenin bebege faydasini bilmiyordum. Bol Bol yerim artik :)

X