Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

29.hafta
Gecen hafta 68.9
Bu hafta 69.8
Fark 900 gr.
~ daha fazla cikiyodumda neyseki bu dusmus hali,yedigim cikolatalarin bir bedeli olucakti tabiki... :KK43:
ay maşallah 29. haftaya gelmişsiniz sadece 5 kg mı aldınız. bence çok iyi gidiyorsunuz.10 la bitirirsiniz en fazla gibi. son ay kg alımı yavaşlıyor diye biliyorum.

Arkadaşlar salatayı yağsız yemek doğru değil mutlaka yağ koyun. Mesela havuçta bulunan A vitamini yağda çözünen bir vitamin ve vücudun bunu kullanabilmesi için yağla birlikte tüketmeniz gerekiyor. Bunun gibi bir sürü yağda çözünen vitamin var.(A-D-E-K)
Hatta meşhur bir araştırma vardı; Salatayı yağlı ve yağsız tüketen 2 grup inceleniyor. Yağlı tüketilen salatadan vücut %50-60 fayda görüyorken, yağlı salatada bu oran %80-90'lara çıkıyor.

Amin canm benm hepimizin inşallah 3. Olmasına rağmen hem korku hem heyecan ilk çocuk gibi dün eve çıktık şükür koşturma başladı rabbim sizide sağ sağlim kavuştursun insallah
Doğum yapmışsın hayırlı uğurlu olsun analı babalı büyüsün minik darısı başımıza inşallah benimde 3.sezeryan olacak bende çok korkuyorum

Gecen hafta 59.5
Guncel 59.8
Iki gun önce 59.5 dum da artti nedense
30. Hafta
çok iyi canım ya:eğlence:

kızlar tavuk yiyen var mı aranızda? sadece 1 kez yedim 4 aydır ya antibiyotikli hormonlu deniyor diye. ama yemek yemeğe her gittiğimde cnm deli gibi çekiyor ya :KK43:

Canın çektiyse mutlaka az da olsa ye benim öyle göğsüm şişti :eek:Bende eve almıyorum canım. Misafirlikte falan yapıldıysa geri çevirmiyorum ama... Et de pek yapamıyorum evde kokunca yiyemiyorum,anca köfte falan... Bu kez de :kızgın:protein az mı alıyorum acaba diyorum

Canın çektiyse mutlaka az da olsa ye benim öyle göğsüm şişti :eek:Bende eve almıyorum canım. Misafirlikte falan yapıldıysa geri çevirmiyorum ama... Et de pek yapamıyorum evde kokunca yiyemiyorum,anca köfte falan... Bu kez de :kızgın:protein az mı alıyorum acaba diyorum
aa cnm bulantın mı var ete ? bende yumurta yiyemiyorum safra kesesi yüzünden. yumurta yiyorsan hergün, yoğurt,kuru baklagil, haftada 2-3 köfte yesen yeter bence. birde proteini az almak vücutta ödem yapıyormuş gebelikte. bende düşünüyorum senin gibi az mı alıyorum diye :/

harikasın valla cnm 10 haftan var desek haftada yarım bile alsam 5 kg eder. ve 10 kg ile bitmiş olur. doğumdan sonra kg almamış gibi olcaksın maşallah. yürüyüş falan yapıyor musun ?
Inşallah canim bende öyle düşünüyorum ama son haftalardan korkuyorum zannediyodum ki son haftalar kiloyunaz alırim ya da az kalmis nolucak ki korkunaynı korku 22. Haftalarda nasilsam hala.oyleyim rahatlamadim bu arada ben cok yürüyorum hic yoksa gunluk 30 dk yürüyorum hamile olmadan once böyle hareketli degildim arabasız adim atmazdım ama ona raģmen 5 kiloya dayandım bakalim normaldir inşallah inşallah hepimiz 10 kiloyu gecmeden doğum yaparız

Kiz bebek mi bekliyosun? Benim 2. Kız olucak ikisinde de et cok pis koktu bana ama yinede yedim kan yapmasi için birde bedene guc kuvvet veriyor ileriki haftalarda o kokma durumu da kalmiyor gecer yani bol.bol et ye bu arada bende tavuk yiyemiyorum hormon antibiyotik olayindan dolayi hos 4 yildir yemiyorum ama misafirlikde falandır en fazla tabi ben yiyemedigim icin cocuklara da yedirmiyorum eve koymuyorum yani :KK66:

aa cnm bulantın mı var ete ? bende yumurta yiyemiyorum safra kesesi yüzünden. yumurta yiyorsan hergün, yoğurt,kuru baklagil, haftada 2-3 köfte yesen yeter bence. birde proteini az almak vücutta ödem yapıyormuş gebelikte. bende düşünüyorum senin gibi az mı alıyorum diye :/
Menün çok iyi olmuş canım.bu arada ben de hiç kırmızı et yiyemiyorum.köfte hele asla.ayran,süt,yumurta da yiyemiyorum.ne yapıcam bilmem.midem almıyor.

Sabah 1 yumurta
2 dilim ekmek
3 zeytin biraz reçel
Ara 1
1 cikolatali bisküvi kahve
Ara 2
1 portakal yarım kase yoğurt 1kuru kayısı 2 badem
Akşam
1 kase yoğurtlu corba 4 kaşik pilav ve 1 kucuk haslanmış et
Sonra da bisey yemem galiba
Çok iyi sabrediyorsun canım.maşş

Menün çok iyi olmuş canım.bu arada ben de hiç kırmızı et yiyemiyorum.köfte hele asla.ayran,süt,yumurta da yiyemiyorum.ne yapıcam bilmem.midem almıyor.
cnm hiiiç merak etme. 14. haftaya kdr bende yiyemedim. ablam da hamile oda 7 haftalık ekmek ve peynirle besleniyor. ilk 3 ay senden alıyor bebek zaten, sonra iştahın bir güzel açılacak :)) bizim gibi kendini tutmaya çalışacaksın :)) şimdi ağzından ne girse kardır. ne çekiyorsa canın ondan ye.

Kiz bebek mi bekliyosun? Benim 2. Kız olucak ikisinde de et cok pis koktu bana ama yinede yedim kan yapmasi için birde bedene guc kuvvet veriyor ileriki haftalarda o kokma durumu da kalmiyor gecer yani bol.bol et ye bu arada bende tavuk yiyemiyorum hormon antibiyotik olayindan dolayi hos 4 yildir yemiyorum ama misafirlikde falandır en fazla tabi ben yiyemedigim icin cocuklara da yedirmiyorum eve koymuyorum yani :KK66:
iyi yapıyorsun canım ya işte bende yememeye çalışırdım eskiden de çok seviyorum proteinin hepsini:)) gebelikte balıktan soğudum :KK43:( ton balığına bayılırım oda zararlı diyolar. buarada tezin doğru galiba benimki erkek :)) etten hiç tiksinmedim:))))

Inşallah canim bende öyle düşünüyorum ama son haftalardan korkuyorum zannediyodum ki son haftalar kiloyunaz alırim ya da az kalmis nolucak ki korkunaynı korku 22. Haftalarda nasilsam hala.oyleyim rahatlamadim bu arada ben cok yürüyorum hic yoksa gunluk 30 dk yürüyorum hamile olmadan once böyle hareketli degildim arabasız adim atmazdım ama ona raģmen 5 kiloya dayandım bakalim normaldir inşallah inşallah hepimiz 10 kiloyu gecmeden doğum yaparız
cnm tabi normal. kendine hiç almamışsın, göğüsler,rahim bebek, ödem. kg almadan gebelik olmaz,çok zararlı bebekte sıkıntı oluyormuş. seninki çok ideal, bundan fazlası ebru şallı zaten :)

geçen hafta 89.2
bu hafta 91.800
düz 92 yaz gitsin :)))

çünkü 2 akşam yemeğini ve 1 kahvaltıyı dışarda yemiştim ve gerçekten çok ağır yemiştim sonrasında 3 kere farklı günlerde ağır tatlı yemiştim.. bekliyordum zaten bu kiloyu.. hee ben turşuda çok yiyorum yaa ama kendim yapmıştım yemezsem içimde kalır.. doğursamda kurtulsam şu kilo derdinden:mad::mad:

X