Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Hayirli olsun oncelikle. Benim korkulu ruyam gogus yarasi bende cok cektim mutlaka zeytinyagi sur. Ben evitamini kapsulu patladim zeytinyag ile karistirdim hemen fayda etmeye basliyor. Lansinoh bende hic ise yaramadi acikcasi
Aaa canim onuda deneyeyim ya evet lansiloh bende de yaramıyor hic. E vitamini mantikliymis

Kizlar ben geldim. 24 saat acilmayan rahim ve hastaneye yattıktan sonra aşırı duzensiz sancilar nedeniyle baya sıkıntılı oldu. Doktor suni sanci yada sezeryan dedi ama zaten 24 saattir aci cektigim saat basi yapilan muayeneler sonucu sezeryana karar verdim cunku suni sanciyla da acilma olabilcegi belli değildi. Cuma gunu dogum yaptim ama yazamadim kızlar, hayal etmedigim sekilde gerceklesti biraz bunalima girdim açıkcası. Aşırı göğüs yaram var, dikislerde acıyor. Surekli mama verme alisir baskısı var zaten aglayarak emziriyorum ve doktor doymazsa 30 cc vermemi söyledi. Sutum 3 gun sonra gelmeye başladı, ins artar da tamamen sütle besleyebilirim. Lansiloh ve avent kalkan disinda onerisi olan var mi.kizlar meme yarası icin.
Cnm geçmiş olsun ve gözünaydın Allah analı babalı büyütsün🙏 Dün bi yerde daha okumuştum soğanı ortadan ikiye bölüp göğüslere sürüyorlarmış yaraları iyileştiriyormuş. Denemek istersen aklında olsun. Sezeryan nasıl gecti peki?

Sabah: 1 haşlanmış yumurta,yarım bardak vişne meyve suyu
Ara: 10 kadar çubuk kraker, biraz fındık,2 kare un helvasi
Akşam: 1 kase tarhana çorbası,yarım tabak kadar bezelye,salata
Ara: Bir kase erik 😍

Haftasonu annem ve kayinvalidemdeydim,menüler berbatti.Umarim cumaya abartmis olmam 😳

Kizlar ben geldim. 24 saat acilmayan rahim ve hastaneye yattıktan sonra aşırı duzensiz sancilar nedeniyle baya sıkıntılı oldu. Doktor suni sanci yada sezeryan dedi ama zaten 24 saattir aci cektigim saat basi yapilan muayeneler sonucu sezeryana karar verdim cunku suni sanciyla da acilma olabilcegi belli değildi. Cuma gunu dogum yaptim ama yazamadim kızlar, hayal etmedigim sekilde gerceklesti biraz bunalima girdim açıkcası. Aşırı göğüs yaram var, dikislerde acıyor. Surekli mama verme alisir baskısı var zaten aglayarak emziriyorum ve doktor doymazsa 30 cc vermemi söyledi. Sutum 3 gun sonra gelmeye başladı, ins artar da tamamen sütle besleyebilirim. Lansiloh ve avent kalkan disinda onerisi olan var mi.kizlar meme yarası icin.
Hayırlı olsun canım.Allah analı babalı büyütsün.meme ucu yarasından ben çoook çektim.şimdiki araştırmalarım sonucu mums natural göğüs ucu bakım kremi ve temizleme losyonunu almaya karar verdim.çok övmüşler.o acıları tekrar yaşamak istemem.kabus gibiydi.bir de şu silver kapakları araştır derim.
Süpersin canım sen çok ideal kg.da tamamlican
Aminnnn.keşke 7,5-8 kg ile bitirebilirsem.çok sevinirdim.ama çok anlamsız kilo durumum.bi bakıyorsun 1 haftada 1 kilo alıyorum,daha fazla yiyorum kilo veriyorum.mantık yok yani.
Ben artık ciddi ciddi bu 30. Haftadan sonrasında bi sihir bi bişi olduğuna inanmaya başladım 😬😬😬
30da bence de o deli gibi kilo alma yavaşlıyor.sabırrr 30a.inş böyle devam eder.
Sabah: 1 haşlanmış yumurta,yarım bardak vişne meyve suyu
Ara: 10 kadar çubuk kraker, biraz fındık,2 kare un helvasi
Akşam: 1 kase tarhana çorbası,yarım tabak kadar bezelye,salata
Ara: Bir kase erik 😍

Haftasonu annem ve kayinvalidemdeydim,menüler berbatti.Umarim cumaya abartmis olmam 😳
Bence sen hiçbir şey yemiyorsun,zayıflayacaksın.

Canım öncelikle hem gozunaydin hem geçmiş olsun göğüs yarası bikere geçici bı durum olduğunu bil bebeğin kahverengi kısmın tamamını ağzına almasını sagla canım ilk başlarda o acıyla emzirmek çok zor biliyorum ama 1 haftadan normale döner sütünü surebilirsin birde lahana soğan falan koyanların okumuştum ama nasıl uyguladıklarını bilmiyorum yaranın iyileşmesi için hava alması gerekiyor galiba birazcık disini sık annesi aç kalmamasi da lazım şırınga yada kaşıkla verebilirsin sütun yeteri kadar gelmediğini düşünüyorsan emdikce herşey yoluna girecek🙏
Canım ben de internete şunu gördüm meme ucun aşırı hassas değilse ve sütun gelmedyse biberndan göğsüne damlatlyr ve bebek senin memendn cikmiscasina emip uyarıyor süt kanallarni.

Bence sen hiçbir şey yemiyorsun,zayıflayacaksın.
Öyle bir şey olur mu ki acaba 😳 Kilo vermek istemiyorum,sabit kalmak harika olur.Ama evde pilav pistikce menulerim eksik kalicak 😅
Öğlen de okul da oluyorum iki gün ,poğaça simit tarzı yemek istemiyorum.Onun yerine daha doyurucu şeyler bulayım,kefir gibi.Cok sağol canım 😊
Ve evet ben de seni tebrik ederim,kilo durumun hem örnek hem maşallah 💃

Günaydın kızlar
Kahvalti yumurta peynir zeytin salatalık
Ara badem ceviz kayisi
Aksam 2 porsiyon kürdan kebabı içinde ki herşey kızarmış olduğu için rahatsız etti 2 kaşık pirinç pilavı yeşil mercimekli erişte çorbası salata pide🙈 helva
Ara çikolata fıstık

Sabah; peynir domates salatalık dereotu tere roka zeytin, yarım gevrek

Ara; 3 kuru kayısı, 1 Türk kahvesi

Öğle; 2 kutu activia yoğurda 1 avuç badem, 3-4 çilek ve tarçın

Ara; 1 yeşil elma, 7-8 yeşil erik

Akşam; 1 tabak bezelye yemeği, biraz da enginar vardı ondan da yedim. 1 kase cacık.

Ara; 2 top dondurma

Sabah; 3 küçük dilim ıspanaklı börek, 1 kupa açık çay

Ara; 1 Türk kahvesi, 2-3 mini kuru kayısı

Öğle; yarım tabak bezelye, 1 kase cacık, 1 ince dilim ekmek

Akşama menemen yapacağım. Yemekten sonra ne olur bilmiyorum :)

Dün akşam hamsi buğulama yedim salatayla. Ama öğlen arkadaşın bebek haberini öğrendik diye pasta almıştık koca dilim yedim🙈
Valla öğlen bizde de Doğum günü vardı.yaktım yıktım ortalığı.hatta hamileyim diye pastanın kalanını bana verdiler.olamaz böyle bir şey!
Hııı sabah da kahvaltı vardı.Allah ne verdiyse doyana kadar yedim simit,poğaça,tost ....

Sabah: 1 haşlanmış yumurta, 1 bardak meyve suyu
Öğle: 1 haşlanmış yumurta,1 domates,bir parça ekmek,köy peyniri,5 zeytin,4 salatalık 😅 çok güzel gitti peynirle salataliklar 😜
Akşam: 1 kase tarhana, 1 kase yoğurt, 2 küçük dilim pideyle, çok az bezelye

Ara: Erik bir kase,5 malta erigi

Kahvaltı 2 yumurta peynir ,eytin salatalık domatesi bı parca ekmek helva
Ara ceviz badem kayısı çikolata
Aksam pide fasulye kavurması salata gazoz
Ara kahve cikolata

X