Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Kefir içebiliyorsan içebilirsin. Ben hsonları çay içiyorum hiçi hiç bişi ☺
Kefir meyveli icebiliyorum hatta sevdim de ama sabah denemedim hiç,deneyeyim canım 😍
Bu da alternatifim olsun,şu sıra süt içmeyi bıraktım diye 🤦 Teşekkür ederim yumurtadan sonra hayatıma sağlıklı içecekler önerileriniz için😍

Arakadaşlar bebegi saatlerce emen var mi ? 2 gundur saatlerce emiyor bırakınca ağlıyor, aksamlari oluyor bu durum, anlayamıyorum?
4 saat aralıksız hiç kalkmadan emzirdiğimi hatırlıyorum...
teşekkür ederim. son 3 ay cok kilo alınıyor diye cok cok az besleniyordum korktum bir an..doktorumda birsey demeyince tecrübeli sizlere sormak istedim..
ben 1-2 haftadır kilo veriyorum;ama bebeğin haftasında, kilosunda sorun yok.:nazar: bu bebekle ve bünye ile alakalı.genelleme yapılamaz.sen almazsan bebek de almaz diye bir kaide yok.

4 saat aralıksız hiç kalkmadan emzirdiğimi hatırlıyorum...

ben 1-2 haftadır kilo veriyorum;ama bebeğin haftasında, kilosunda sorun yok.:nazar: bu bebekle ve bünye ile alakalı.genelleme yapılamaz.sen almazsan bebek de almaz diye bir kaide yok.
tessekkür ederim içim rahatladı..insallah son 3 ay da boyle devam eder.

Arkadaslar merhaba 9 bucuk haftaalik gebeym. Iki gundur ishalim. Bugunki siddetli karin agrisiyla geldi. Ferrosanol ve imom iciyorum baska ilacm yok . sizce neyden Kaynaklanir. Ben gebelikte kabizi dugdum da ishal ilk defa gordm.

Kızlar ben saldım beslenme olayını ya toparlayamiyorum malesef şuan 5. Kurabiye yi yedim peşpeşe
Bende bugün kıtlıktan çıkmış gibiyim.tızlusundan tatlısına,meyvesinden sebzesine yemediğim kalmadı ve doyamadım hala.kuruyemişle devam etmekteyim...anlamadım niye doymuyorum

Bende bugün kıtlıktan çıkmış gibiyim.tızlusundan tatlısına,meyvesinden sebzesine yemediğim kalmadı ve doyamadım hala.kuruyemişle devam etmekteyim...anlamadım niye doymuyorum
zaman zaman oyle oluyor galiba..bugun dr benim canim aşırı tatlı istedi ince bir dilim yas pasta yedim günlerdir yemiyordum 🙈

Tecrubeli anneler sizden akil almaya geldim. 11 gunlik bebeğim var, sezeryandan dolayi mama takviyesi+emzirme yaptık ilk gunler. Sonra meme reddi biberona alisma durumlarından dolayi mamayi kesmeye çalıştık. Haftasonu 1 gun hic mama vermedim. Pazar günü aksam başladı. Saatlerce uyumadi ağladı catladi kıpkırmızı oldu 4 saat emzirdim gaz çıkardım olmuyor cocuk deli gibi bağırıyor, mama verdim. Aninda sustu sakinlesti ve uyudu. Dun de ayni sey oldu. Bugun daha erken saatlerde basladi aksamustu 5 gibi. Emiyor ama sanki doyamiyor memeden alinca deliler gibi ağlıyor, gazini çıkardım, yine 3 saat falan meme ile bogustuk. Morardı kizardi ciglik çığlığa bağırdı, yine 30 cc mama verdim anında uyudu simdi hala uyuyor. Bu cocuk aç degil mi sizce ? Surekli verme ac kalsin diyor cevremdekiler ama 10 gunluk bebegimi ac birakamam. Avent biberonla veriyorum ama doktor mamaya devam et derse calma biberon isimli.birsey alacagim alışmasın diye. Cok zor günler geciriyorum gercekten gebeligimi özlemeye başladım su emzirme mama konulari yüzünden

Tecrubeli anneler sizden akil almaya geldim. 11 gunlik bebeğim var, sezeryandan dolayi mama takviyesi+emzirme yaptık ilk gunler. Sonra meme reddi biberona alisma durumlarından dolayi mamayi kesmeye çalıştık. Haftasonu 1 gun hic mama vermedim. Pazar günü aksam başladı. Saatlerce uyumadi ağladı catladi kıpkırmızı oldu 4 saat emzirdim gaz çıkardım olmuyor cocuk deli gibi bağırıyor, mama verdim. Aninda sustu sakinlesti ve uyudu. Dun de ayni sey oldu. Bugun daha erken saatlerde basladi aksamustu 5 gibi. Emiyor ama sanki doyamiyor memeden alinca deliler gibi ağlıyor, gazini çıkardım, yine 3 saat falan meme ile bogustuk. Morardı kizardi ciglik çığlığa bağırdı, yine 30 cc mama verdim anında uyudu simdi hala uyuyor. Bu cocuk aç degil mi sizce ? Surekli verme ac kalsin diyor cevremdekiler ama 10 gunluk bebegimi ac birakamam. Avent biberonla veriyorum ama doktor mamaya devam et derse calma biberon isimli.birsey alacagim alışmasın diye. Cok zor günler geciriyorum gercekten gebeligimi özlemeye başladım su emzirme mama konulari yüzünden
Canım ilk kontrolüne götürmedin mi?dr söyler sana sütün yetip yetmediğini.günde 30-60cc mama versen hiçbir şey olmaz,alışmaz merak etme.aç olduğu için ağlıyordur.zannımca sütün tam gelmemiştir.20günde falan ancak geliyor süt.1 aylık kontrolde de dr zaten söyler süt yeterli mi değiş mi?
20 gün sonrada süt tam gelir doyar,aman şükür dersin kiiiii kolik başlar.daha feci ağlama krizleri olur.sonra kaka beklemeye başlarsın günlerce.amannn sonu yok yani bunun.

X