Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Bu sabah da yarım gevrek, 1 boyoz ve masadaki her şeyden balından reçeline peynirine zeytinine aç gibi saldırdım bildiğiniz. Doya doya , dolu dolu bir kahvaltı oldu. Kahvaltı sonrası 1 kase yoğurda 2 kayısı, yarım şeftali. Bakın hala açım doymuyorum... ne oluyor bana ya :mad:
Ohh afiyet olsun galiba yedikçe yiyesi geliyor insanın. Dün de ben öyleydim...

Cnm selam maalesef rmys arkadaşınızla hiç tanışma fırsatımız bile olmadı giremiyordur bence bebişle uğraşmak kolay değil. Hepinize kolay gelsn valla.o kdr çok korkuyorumki iki çocuklu hayattan. Daha oğluma hiç kıyafet alamamıştık dün bi alalım bikaç bişi dedik. Kızıma da aldık ama tabi bu arada. Ama nasıl cıngar çıkardı ona daha çok aldık diye. ( çok dediği de 5 zıbın o ) Bez aldık iki paket mesela bir sürü bez almışsınız diye bağrındı. İlk kez kendini belli etti yandım ben. Demekki hiç onun yanında alışveriş yapmamam lazım bunu anladım.
Daha dün gibi gebeym dikkatli olmak istiyorum bende sizler gibi diye yazışım. 31. Haftaya geldim bile kldı 8 haftam. Çoook çabuk geçti zaman valla.
Ayy allah yardimcin olsun canim. Biz hastaneye oyuncak paketlttik koyduk sonra kizim getirirken haber verin dedik neyse gelince esim kapida bebegi gosterdi bebegi alip yanima geldiler bi tanidik boyle yapin demisti oda uzmandan tavsiye almis. Cocuk direk anneyle bebegi kucak kucaga görmesin falan diye hatta mumkunse oda bos olsun ailece olun ilk karsilasmada dediler oyuncagi verdik kardesin sana getirmiş diye. :) sakin yaninda kiskaniyo mu kiskandi mi muhabbeti yapmayin her gelende cok biseymis gibi kardesini kiskaniyor mu diye sorar :KK70: ilk bi yadirgama oluyor ama kizim babasina ve babanesine cok düşkün ustunden ilgi azalmadi bende annemdeydim bu sebeple ilgilenebildim hep,ilgi kaymayinca cok bir sıkıntı yasamadik bide hep kardesin ne kadar tatli seni cok seviyomus senle oyun oynicakmis vs gibi seyler soyledik hep

Ayy allah yardimcin olsun canim. Biz hastaneye oyuncak paketlttik koyduk sonra kizim getirirken haber verin dedik neyse gelince esim kapida bebegi gosterdi bebegi alip yanima geldiler bi tanidik boyle yapin demisti oda uzmandan tavsiye almis. Cocuk direk anneyle bebegi kucak kucaga görmesin falan diye hatta mumkunse oda bos olsun ailece olun ilk karsilasmada dediler oyuncagi verdik kardesin sana getirmiş diye. :) sakin yaninda kiskaniyo mu kiskandi mi muhabbeti yapmayin her gelende cok biseymis gibi kardesini kiskaniyor mu diye sorar :KK70: ilk bi yadirgama oluyor ama kizim babasina ve babanesine cok düşkün ustunden ilgi azalmadi bende annemdeydim bu sebeple ilgilenebildim hep,ilgi kaymayinca cok bir sıkıntı yasamadik bide hep kardesin ne kadar tatli seni cok seviyomus senle oyun oynicakmis vs gibi seyler soyledik hep

Saol cnm öneriler için. Hediye olayını duymuştum hatta kadın doğumcum kızıma kendi dedi kardeşin sana gelirken hediye getircekmiş diye☺️Şu anda bi beklentisi var ztn ne gelcek acaba diye😂ama bizimkisi tam çakal onu bebeğin getirmeyeceğinin farkındadır eminim. Daha ufak olsa yutardı da 5.5 yaş olunca bakalım nasıl olacak tepkisi. Evet şu kıskanma mevzusunu biz demesek herkes diyor ztn. Çocuğumun ileride nasıl bir görümce olacağına varana dek yorum yapıyorlar hatta. Milletin ağzı torba değilki büzesin. Kızım bana çok çok düşkün o anlamda biraz da korkum. Eşim aşırı yoğun çalışıyor onu pek göremiyoruz o sebeple de kızımla yine sadece ben ilgileniyor olacağım. Bir tek 40 ıma dek annem destek olacak o kdr. Allah hepimizin yardımcısı olsun valla

o kadar dikkat etmeme rağmen haftada 1kg geliyor ..son 5 haftam kaldı umarim her haftaya 1kg almam🤢
Canım bebekler büyüdüğü için durum bu ben 7. aya kadar almadım hiç. sonra 5 kilo aldım birden 1 ayda ve her gun yürüyüş yapyrm yeme duzenim de ayni dikkat de edyrm ama.

Bu sabah da yarım gevrek, 1 boyoz ve masadaki her şeyden balından reçeline peynirine zeytinine aç gibi saldırdım bildiğiniz. Doya doya , dolu dolu bir kahvaltı oldu. Kahvaltı sonrası 1 kase yoğurda 2 kayısı, yarım şeftali. Bakın hala açım doymuyorum... ne oluyor bana ya :mad:
Öğlen yemedim. Akşam 1 porsiyon pide ve ayran ile tamamladım. Gece yatmadan önce de 1 dilim karpuz.

Ben bugün uzun süreden sonra yürüyüş yaptım ama aç karna yapmakla hata ettim sanırım kötü oldum öğleden sonra. Ama onda mu yoksa şoktan ekler almıştım ( aç karna gidersem olacağı bu) ekşi gibiydi sanki kreması ondan mı kötü oldum bilmiyorum. Başım döndü çok bi elim ayağıma dolaştı fln. Tost yedim akşam da et yedim biraz. Sabah kahvaltım düzgündü sadece aralar fena. Kötü beslenince kendimi fiziken de iyi hişsetmiyorum ama inatla saçma besleniyorum niye öyle yapıyorum bilmem. Normalde nasıl da iradeliyimdir. Neyse gebelikten herhalde bu da geçecek

Selam
Sabah kahvaltım
Yarın dilim ekmek
Menemen cok az patates kızartması
Öğlen sehriye xorbası ekmek yok
Aksam sulu kofte salata yarım dilim ekmek
Hala acım ama yaaa🙈
Bir de Bol bol yüzdüm

3 aydan sonra sut azaliyor gibi geliyor ilk gunlerdeki doluluk olmjyor hangi ara o kadar zaman gecmis canim masallah ya kocaman olmus bebis benimkide 5 günlük oldu minnos bi kizim var ama lohusa depsresyonu azbisye vurdu bana ilk kizimla yeteri kadar ilgilenemiyorum durduk yere aglayip duruyorum kimse anlam veremiyor tansiyon sorunum var biraz benim spinal zorladi beni biraz sayenizde bende 11kg ile tamamladim cidden sizin cok etkiniz oldu canim ama gobek indi gibi ama tartida cok bisey gitmedi henuz
Hem hayırlı olsun hemde geçmiş. Olsun canım lohısa depresyonu berbat bişey ahh şu hormonlar bizle çok uğraşıyor en çokda lohısa iken ama şunu bil bugünler geçecek vücudun alışacak öyle ya da böyle zaman geçiyor bak biz 4 buçuk aylık olduk bile böyle böyle ilk yaşlarını konuşucam inşallah spinal neden zorladı ki sebebi ne imiş inşallah sağlığına kavuşursun kilo dçok iyi tamamlamışsın bak ben emzirme de 2 kilo aldım 1ini vermişim kalan 1 de gidecek sanırım acayip koşturuyorum hatta emzirme sem 55 lere çok rahat düşerdim neyse artık sağlıkla mutlu bi şekilde büyütelim bebeklerimizi

Ben bugün uzun süreden sonra yürüyüş yaptım ama aç karna yapmakla hata ettim sanırım kötü oldum öğleden sonra. Ama onda mu yoksa şoktan ekler almıştım ( aç karna gidersem olacağı bu) ekşi gibiydi sanki kreması ondan mı kötü oldum bilmiyorum. Başım döndü çok bi elim ayağıma dolaştı fln. Tost yedim akşam da et yedim biraz. Sabah kahvaltım düzgündü sadece aralar fena. Kötü beslenince kendimi fiziken de iyi hişsetmiyorum ama inatla saçma besleniyorum niye öyle yapıyorum bilmem. Normalde nasıl da iradeliyimdir. Neyse gebelikten herhalde bu da geçecek
Canım gün içinde faydalı seyler yiyorum amenna ama okadar gereksiz seyler de yiyorum ki anlatamam midem artık yeter diyor😁napim ay canım istiyor bu hafta gümbür gümbür geliyorum maşallahhhh boğazıma😁😁

Selam
Sabah kahvaltım
Yarın dilim ekmek
Menemen cok az patates kızartması
Öğlen sehriye xorbası ekmek yok
Aksam sulu kofte salata yarım dilim ekmek
Hala acım ama yaaa🙈
Bir de Bol bol yüzdüm
Normal aç olman ben senşn yediğinin 2 katını yiyorum ekmek poğaça falan zaten sınırı yok hala ne yesem diye düşünüyorum 😁

Geçmiş olsun canım, kendine dikkat et evet aç karına hiçbir şey yapmamak lazım. Kan şekerin düşmüş olabilir. o paketli ürünler de malesef ki masum degil, hamilelik oldugu icin daha kolay dokunuyor bizlere.. Muz alsaydın keşke :)

X