Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Benim doktorum kilo kaybini onermiyoruz hamilelikte dedi. Aklinizda bulunsun. Cok asirida zorlamayalim kendimizi kilo almayacagiz diye. Sadece cok abartip iki canliyiz diye asiri yemeyelim yeterli bence.
Ben ilk gebelikte 14 kilo aldim 2 gun sonra tartildigimda dogumda 10 kilo gitmis geriye 4 kilo kalmisti. Simdi cok fazla yemememin sebebi yemek hazirlamaya cok useniyorum.

Merhaba. Benim boyun 170, 60 kiloyla hamile kaldım. Hamur işi, makarna pilav, aburcubur yemememe rağmen, 85 ile doğuma gittim. 2950 doğdu kızım. Son 4 hafta çok ödem vardı. Normal doğum yaptım. Doğumdan 10 gün sonra 13 kilo gitmişti. Şu an kızım 4,5 aylık 3 kilom var kalan. Fakat ben sadece emziriyorum, mama vermedim ve süt yapan şeylere ağırlık verdim, bu çabuk kilo verdirdi. Yani benim tavsiyem, herhangi sağlık engeli yoksa kesinlikle normal doğum yapmaya çalışın, gerisi kendiliğinden halloluyor, vücudun ne kadar kısa sürede toparlandığına şaşıracaksınız. Herkese hayırlı ve kolay doğumlar dilerim... :)

Benim doktorum kilo kaybini onermiyoruz hamilelikte dedi. Aklinizda bulunsun. Cok asirida zorlamayalim kendimizi kilo almayacagiz diye. Sadece cok abartip iki canliyiz diye asiri yemeyelim yeterli bence.
Ben ilk gebelikte 14 kilo aldim 2 gun sonra tartildigimda dogumda 10 kilo gitmis geriye 4 kilo kalmisti. Simdi cok fazla yemememin sebebi yemek hazirlamaya cok useniyorum.
Ben günlük cok rahat 2000 kalori alıyorum. İlk oglumda 20 kilo aldım 17 gün sonra hepsi gitti ama tansiyon başıma bela kaldı. Bu sefer abur cubur yemiyorum cok sey farketti. Bana kilo yapan onlarmış meğer. Şimdi de kusmalar başladı geri şaka gibi ama kussamda yiyorum yerine cünkü iştah gayet yerinde😀😁

Yok cnm zaten kilo vermeye çalışmıyoruz. Mesrla ben glutenli şeyleri yedim mi anında 1-2 kg ödem topluyorum. Aslında bebeğe ya da krndime aldığım bi kilo değil. Karnımda bile sancı oluyor gerginlikten. Düzgünce beslenince gidiyor o ve rahatlıyorum. Bi anda gelen rahatsız ediyor ondan kurtulma çabam yani. Ztn bundan sonrası gitmez bile. Bnm haftama göre 9,5 çok bile 8,5 bekleniyordu ama olsun bir kilodan bişi olmaz

Son bildirim mi acabaaaaa
Yok kuzum son degillll, 2 haftam daha var bebis kendiliğinden gelmezse. Dr dan geldik biraz önce. Sezaryen olursa 25 Temmuz-2 Ağustos arası planlanacak, normal olursa 9 Ağustos a kadar paşamızın keyfini bekleyeceğiz. 10 gün sonraki muayenede belli olacak dogum seklimiz. 1-2 kilo bildirimi daha yaparım herhalde.

Dr cok sasırdı 1 haftada ne bu kilo naptın sen ne yedin dedi. Bir sey yemedim, bir sey yemedim diye inatlaşıyordum ki kocam sağolsun “geçen gün patates kızartması ve pizza yedik ya” dedi. :sinirli::sinirli: Ben unutmuşum ya onu:oops:

Yok kuzum son degillll, 2 haftam daha var bebis kendiliğinden gelmezse. Dr dan geldik biraz önce. Sezaryen olursa 25 Temmuz-2 Ağustos arası planlanacak, normal olursa 9 Ağustos a kadar paşamızın keyfini bekleyeceğiz. 10 gün sonraki muayenede belli olacak dogum seklimiz. 1-2 kilo bildirimi daha yaparım herhalde.

Dr cok sasırdı 1 haftada ne bu kilo naptın sen ne yedin dedi. Bir sey yemedim, bir sey yemedim diye inatlaşıyordum ki kocam sağolsun “geçen gün patates kızartması ve pizza yedik ya” dedi. :sinirli::sinirli: Ben unutmuşum ya onu:oops:
Bak ya ele vermiş seni tam sopalık

pufboregi pufboregi kilom :52.6
Canım,bebeğe süt ve kakao gaz yapar demiş miydin?süt ve süt ürünleri mi?kefir,yoğurt da var mı?bi hatırlatma yapar mısın?
Cnm en çok gaz yapn kakao içerenler. Kuru bakliyattan daha fazla demişti doktor bana. Çiğ soğan sarımsak, kavun, patates ve süt yasaklı. Kefir ve yoğurt tüketebiliyordum.

Benım tartı bırde bır kılo fazla gosterıyor ama sımdılık odemım fılan yok hamur ısı hamılelıgım basından berı sevmedım abur cuburda aynı sekılde kısmadım ama cok haraket edıyorum yedıgımı erıtıyorum galıba

X