Yeni nesil ilişki tiplerinden bıktım

ayrıca bunun türklükte de alakası yok bazen. Bu 'BENİM' beklentim. Ben değer verdiğim ve değer gördüğüm biri ile ilişki yaşamak (cinsellikte dahil) ve hayat paylaşmak istiyorum

Son düzenleme:
Tamam da böyle olucagını nerden bılıyorsun.
Adam sözleşme mi imzalıyor senle tek gece diye.
Belki elektrik uyacak ilişkiye evrilecek .
Ayrıca tanışıp tanışmaz o adamla birlikte olmak zorunluluğu mu var appten yada Instagram dan tanışınca.
Oturup ben ciddi ilişki istiyorum demek de garip yani tanımadan etmeden adamı bi ne oluyoruz olur adamlar.
Sen önce ilişki kur ciddi olup olmadığını zaman gösterir.
Bu şekilde bakarsan yalnız kalırsın tabi.
İspanya'da sın birde.
bende onu diyorum hanımefendi, bi yorumlarımı falan okusanız zahmet edip?????? Tanımak için vakit ve efor harcamıyorlar diyorum. Elektriğin oluşmasını bile beklemiyorlar denemiyorlar, hiçbirçabaları yok. Çoğu zaman o eforu ben bir süreliğine göstersem bile beklediğim karşılığı alamıyorum.

Seks konusuna gelince, eğer o iyi geçmediyse ve elektrik yoksa iki taraf içinde iyi geçmemiştir demek ve biter sonrasında. Ben kimsenin garanti vermesini beklemiyorum yada ben kendim garanti vermiyorum. Ama 'DENEMEK' gerek... Çoğunluk buna çok tedirgin bakıyor

hayır ben cinselliğe açığım.. Cinsellik olamadan bende ilişki yürütemem orası ayrı. Ama bi gece yatayım kalkayım kendimi tatmin edeyim gibi bir iç güdüm yok.

Bir kaç yıl önce modumun o olduğu zamanlarda oldu. Ama benim şuan modum ciddi bir ilişki yaşamak (cinselikte içeren). Ben kesinlikle evlenmeden önce cinselliğe karşı biri değilim hemde yıllardır. Hatta cinsellik yaşamadığım bir flörtü bile devam ettiremem, ben her anlamda tutkulu biriyim ve o benim için önemli

Bazı avrupalı erkeklerin amacının cinsellik olmasından kastım, göz gözü görmeyen bir karanlıkta seks yapıp tatmin olup hadi baybay diyebilecek bir beklentileri olması. Bu benim beklentim değil
Bir Avrupalı böyle bakmaz işte.
Bunu orda yaşayan biri olarak bilmen gerek.
Adam gerçekten hoşlanmış kafası yatarsa o tek gecelik ilişki evliliğe gelir.
Senin düşüncen Türk mantığı.
Avrupalı erkek ciddi ilişki ciddiyetsiz ilişki diye kategore etmez.
Çok hoşlandıysa devam eder hoşlanmadıysa tekrar görüşmez.
Türkiye de bile artık böyle.
Bir ilişki yaşanıyor adam kayboluyor kadın burda benle takıldı diye düşünüyor beni kullandı vs.
Belki de adam senden hoşlanmadı elektrik tutmadı yani bunu düşünmüyor bile kadın.
Olgun erkekler böyle bakar ilişkiye.
Senin bakış açın Avrupa'da olmaz .

bende onu diyorum hanımefendi, bi yorumlarımı falan okusanız zahmet edip?????? Tanımak için vakit ve efor harcamıyorlar diyorum. Elektriğin oluşmasını bile beklemiyorlar denemiyorlar, hiçbirçabaları yok. Çoğu zaman o eforu ben bir süreliğine göstersem bile beklediğim karşılığı alamıyorum.

Seks konusuna gelince, eğer o iyi geçmediyse ve elektrik yoksa iki taraf içinde iyi geçmemiştir demek ve biter sonrasında. Ben kimsenin garanti vermesini beklemiyorum yada ben kendim garanti vermiyorum. Ama 'DENEMEK' gerek... Çoğunluk buna çok tedirgin bakıyor
Şişştt sakin biraz.
Böyle çemkiriyorsan kusura bakma da adamların seni sallamamasu enteresan değil.
Sana yardımcı olmaya çalıştım neyse banane ne halin varsa gör.
Efor sarfetmek nedir yani peşinde mi koşucaklar prenses Türk kızının.
O takdikler Türklere söker.

Valla bilmiyorum normal insan evlatları nerde, nerden bulunur. Bence gayet anlaşılır yazmışsın konu sahibesi, duygusal derinliği, anlamı olan ilişki istiyorsun. İstiyorsun da o iş apple mapple olmaz bence. Appler fast food gibi sağa sola kaydırıyorsun biraz onunla biraz bununla konuşuyorsun sonra bitti gitti tüketip geçiyorsun.
Öbür yazdıklarını arayan insanlarla ne yapacaksın, sosyal medyada takipçi sayısı falan bana boş geliyor, bunlara bakan bir erkekle olmak zaten sen istemezsin gibime geldi (ben istemezdim).

Vallaa bir reçetem veya önerim yok, tek farkla telefonumda dating app yok bana boş geliyor çünkü appten ciddi, düzgün ilişki bulan kimse tanımıyorum :KK51: Bol şanslar yazmaya geldim, yine de içini karartma yukarda dışarı çık yazmışlar çık sen de, eminim sana hitap edecek erkekler de dışarlarda bir yerlerde vardır.

Son düzenleme:
Applicationlardan ciddi ilişki bulamazsın. Amaç günübirlik ilişki. Bu olmazsa diğerine geçerim mantığı var.
Evvela dışarıyı görmüş, doymuş adam bulman lazım. Erkeklerin geneli zaten tek eşlilikten yana değil. Sadakat zorlarına gidiyor. Sabırlı olman, araman, karşındakini iyice tanıman lazım. Arkadaş ortamları, okuduğun okuldan, turistik turlar, sektörel fuarlar.. gibi sosyal çevre edinmelisin.

Ben online evden çalışan ve yurtdışında yaşayan biriyim. 31 yaşındayım. Hemen hemen hiçbir sosyal ortamım yok. Birkaç arkadaşım var, onlarda benim gibi açıkçası, en fazla yaptığımız haftada bir falan buluşup ya eğlenmeye ya yemeğe çıkmak yada hiç dışarı çıkmamak ama birimizin evinde vakit geçirmek. İnanın o her akşam dışarı çıkan parti, tatil yada aktivite lafını duyunca zıpır zıpır zıplayan kız içimde öldü zaten. Artık daha sakinliği seviyorum. İşte yoruluyorum, hafta içi zaten hiç evden çıkmıyorum. Haftasonuda dediğim gibi ya daha sakin arkadaş içinde vakit geçiriyorum yada çok iş biriktiyse alışveriş temizlik çamaşır yıkamaya vakit ayırıyorum. Duygusal olarak yalnız hissediyorum, hayatımda birisi olsun istiyorum, ama yıllardır dışarıda tanıştığım kimse olmadı 😬. Zaten cilveli işveli bir yapımda yok; bazı kızlar vardır ne zaman dışarı çıksa yan masadakiyle bakışır, aynı anda başkasıyla yazışıyordur, spor salonundaki çocuğu tavlamaya çalışır falan. Benim hiç içimden gelmiyor yapamıyorum.

Burada zaten her bir bekar kişinin bir date aplikasyonu vardır herhalde telefonunda. Sanki herkes öyle tanışıyor gibi (en azından benim yaş grubum artık eski sosyal ortamları olmadığı için çaresizce). Benimde var. Birileri ile tanışmak ve denemek istiyorum, ama bir türlü olmuyor olmuyor. Çok değişik bir dönemdeyim, yada bilemiyorum belkide bu iletişim internette başladığı için mi böyle oluyor? Biri ile tanışıyorum 'merhaba nasılsın nerelisin, isminde değişikmiş, instagramın var mı ordan ekleşelim' sorusu ilk. Bu bana -aaah tamam instagramdan ekleşip daha sık görüşmek konuşmak tanımak istiyor- algısı oluşturuyor. Ama yok, amaç başka birşey, ne bilmiyorum ama, herhalde profilimde meme popo, 1-2k takipçi falan görmeyince mi daha fazla konuşmaktan geri duruyorlar? İstisnasız her birinde ilgi sıfır. Kendim ilgi göstermeyi denediğimde oldu - sonuçta yaşadığım yer daha matriarkal bir yer, kadınlar sanki daha baskın ve seçici rolünde- ama o da olmuyor. 'Selam günaydın nasılsın' mesajına 2 gün sonra 'iyiyim çalışıyorum sen nasılsın' cevabı geliyor. 2 GUN SONRA.. .Biraz etkileşimin daha fazla olduğu 2-3 kişi de oldu; Buluştuk date e çıktık ama yine 2-3 günde mesaj atmalar, buluşma teklifi sadece haftada yada 2 haftada bir geliyor. Tanımak yakınlaşmak için çaba sıfır. Bende mi yanlışlık var bilmiyorum? Artık bu çağın erkeklerine tahammül edemiyorum. Sanki sevmek suç, seversek hapse gireceğiz, öyle bir çekince uzak durmaca. Sanki sevgili olsak, kontrat imzalıyoruzda, ayrılınca ben onun boğazına yapışcam sanki öyle bir korku ciddi ilişkiden. Sadece 1-2 hafta bir buluşan, 3-5 günde mesajlaşan iki yabancı flörtöz olarak kalmaya bayılıyorlar.

Şimdi bana belki; amaçları cinsellik aplikasyonlarda medet umma diyebilirsiniz, anlıyorum, tr de yaşayan arkadaşlarımda bunu denediğinde nasıl erkeklerin ilk konuşmada ve buluşmada muamele ettiklerini anlatıyorlar, ama burada öyle bişey söz konusuda değil. Cinsellik kolay zaten herkes için tabu değil. Sadece cinsellik arayan oraya boxerlı, üstsüz fotosunu koyup, boyunu falan yazıyor zaten ahha:) Ki ben onları dahi eleştirdiğimden değil. Kim ne istiyosa onu yapsın banane. Ama ilişki istiyo gibi görünenlerde adapte olmaktan, daha sık vakit geçirip alışmaktan çok kaçınıyor. İlgi hiçbiri göstermiyor. Sevmeye niyetleri yok gibi. Ama ne olacak 30-35 yaşında insanlar 'aooo ben bunu ilk gördüm aşık oldum kalbim pırpır aşığım istiyorum' u yaşıyor mu cidden? Sevgi zamanla olmaz mı? Neden hiç ne şans veriyorlar ne de çaba gösteriyorlar :KK43: Yalnızlıktan çok bunaldım oooof
Ben de eşimle bu aplikasyonlardan tanışıp evlendim ve çok mutluyum şükür🙏🏻 Ancak onla karşılaşana kadar gerçekten iğrenmiştim bu ilişki işlerinden çünkü bu uygulamadaki erkeklerim yüzde 99u sorunlu, narsist veya farklı amacı olan tipler. Tabi istisnalar var ama denk gelmek zor… bu yüzden erkekleri ve ilişkileri orada tanıştıklarıniza göre yargılamayın bence. Çekim yasasını da araştırmanızı tavsiye ederim🤩

Ben online evden çalışan ve yurtdışında yaşayan biriyim. 31 yaşındayım. Hemen hemen hiçbir sosyal ortamım yok. Birkaç arkadaşım var, onlarda benim gibi açıkçası, en fazla yaptığımız haftada bir falan buluşup ya eğlenmeye ya yemeğe çıkmak yada hiç dışarı çıkmamak ama birimizin evinde vakit geçirmek. İnanın o her akşam dışarı çıkan parti, tatil yada aktivite lafını duyunca zıpır zıpır zıplayan kız içimde öldü zaten. Artık daha sakinliği seviyorum. İşte yoruluyorum, hafta içi zaten hiç evden çıkmıyorum. Haftasonuda dediğim gibi ya daha sakin arkadaş içinde vakit geçiriyorum yada çok iş biriktiyse alışveriş temizlik çamaşır yıkamaya vakit ayırıyorum. Duygusal olarak yalnız hissediyorum, hayatımda birisi olsun istiyorum, ama yıllardır dışarıda tanıştığım kimse olmadı 😬. Zaten cilveli işveli bir yapımda yok; bazı kızlar vardır ne zaman dışarı çıksa yan masadakiyle bakışır, aynı anda başkasıyla yazışıyordur, spor salonundaki çocuğu tavlamaya çalışır falan. Benim hiç içimden gelmiyor yapamıyorum.

Burada zaten her bir bekar kişinin bir date aplikasyonu vardır herhalde telefonunda. Sanki herkes öyle tanışıyor gibi (en azından benim yaş grubum artık eski sosyal ortamları olmadığı için çaresizce). Benimde var. Birileri ile tanışmak ve denemek istiyorum, ama bir türlü olmuyor olmuyor. Çok değişik bir dönemdeyim, yada bilemiyorum belkide bu iletişim internette başladığı için mi böyle oluyor? Biri ile tanışıyorum 'merhaba nasılsın nerelisin, isminde değişikmiş, instagramın var mı ordan ekleşelim' sorusu ilk. Bu bana -aaah tamam instagramdan ekleşip daha sık görüşmek konuşmak tanımak istiyor- algısı oluşturuyor. Ama yok, amaç başka birşey, ne bilmiyorum ama, herhalde profilimde meme popo, 1-2k takipçi falan görmeyince mi daha fazla konuşmaktan geri duruyorlar? İstisnasız her birinde ilgi sıfır. Kendim ilgi göstermeyi denediğimde oldu - sonuçta yaşadığım yer daha matriarkal bir yer, kadınlar sanki daha baskın ve seçici rolünde- ama o da olmuyor. 'Selam günaydın nasılsın' mesajına 2 gün sonra 'iyiyim çalışıyorum sen nasılsın' cevabı geliyor. 2 GUN SONRA.. .Biraz etkileşimin daha fazla olduğu 2-3 kişi de oldu; Buluştuk date e çıktık ama yine 2-3 günde mesaj atmalar, buluşma teklifi sadece haftada yada 2 haftada bir geliyor. Tanımak yakınlaşmak için çaba sıfır. Bende mi yanlışlık var bilmiyorum? Artık bu çağın erkeklerine tahammül edemiyorum. Sanki sevmek suç, seversek hapse gireceğiz, öyle bir çekince uzak durmaca. Sanki sevgili olsak, kontrat imzalıyoruzda, ayrılınca ben onun boğazına yapışcam sanki öyle bir korku ciddi ilişkiden. Sadece 1-2 hafta bir buluşan, 3-5 günde mesajlaşan iki yabancı flörtöz olarak kalmaya bayılıyorlar.

Şimdi bana belki; amaçları cinsellik aplikasyonlarda medet umma diyebilirsiniz, anlıyorum, tr de yaşayan arkadaşlarımda bunu denediğinde nasıl erkeklerin ilk konuşmada ve buluşmada muamele ettiklerini anlatıyorlar, ama burada öyle bişey söz konusuda değil. Cinsellik kolay zaten herkes için tabu değil. Sadece cinsellik arayan oraya boxerlı, üstsüz fotosunu koyup, boyunu falan yazıyor zaten ahha:) Ki ben onları dahi eleştirdiğimden değil. Kim ne istiyosa onu yapsın banane. Ama ilişki istiyo gibi görünenlerde adapte olmaktan, daha sık vakit geçirip alışmaktan çok kaçınıyor. İlgi hiçbiri göstermiyor. Sevmeye niyetleri yok gibi. Ama ne olacak 30-35 yaşında insanlar 'aooo ben bunu ilk gördüm aşık oldum kalbim pırpır aşığım istiyorum' u yaşıyor mu cidden? Sevgi zamanla olmaz mı? Neden hiç ne şans veriyorlar ne de çaba gösteriyorlar :KK43: Yalnızlıktan çok bunaldım oooof
Bence dating appleri bosverin. Orada sadece f.kbuddy bulunur. Zaten o applerin acilis amaci bu.

En iyisi kendi yakin sosyal cevrenize odaklanmak. Insanlar sizi birileriyle tanistirabilir. "Gorucu usulu" falan demiyorum kesinlikle. Sadece, appin onerdigiyle tanisacaginiza, bi arkadasinizin onerdigiyle tanismayi deneyebilirsiniz.

Son olarak, tabi ki Christmas marketa da gidebilirsiniz. Ama orada hayatinizin askini bulma ihtimaliniz, lotoyu kazanma ihtimalinizden daha dusuk.

Bence dating appleri bosverin. Orada sadece f.kbuddy bulunur. Zaten o applerin acilis amaci bu.

En iyisi kendi yakin sosyal cevrenize odaklanmak. Insanlar sizi birileriyle tanistirabilir. "Gorucu usulu" falan demiyorum kesinlikle. Sadece, appin onerdigiyle tanisacaginiza, bi arkadasinizin onerdigiyle tanismayi deneyebilirsiniz.

Son olarak, tabi ki Christmas marketa da gidebilirsiniz. Ama orada hayatinizin askini bulma ihtimaliniz, lotoyu kazanma ihtimalinizden daha dusuk.
Christmas markette koca arayan Türk kızı 🤣
Bence görücü denesin daha mantıklı
Adamla masaya oturup ciddi ilişki istiyorum diyen kıza zekasında bir problem olduğunu düşünürler valla .
Benden söylemesi ..

'Dışarı çık' diye öneride bulunanlar olmuş. Ama dışarda birkaç dakika gördüğün insanın yaşı, statusu sana uygun mu, birisiyle birlikte mi değil mi, sana ilgi mi duyuyor yoksa sadece kibar mı davranıyor anlayamıyorsun ki... Tanışmak için en uygun yer dating app'ler ama oralarda henüz iyi bir deneyimim olmadı. Sadece zaman kaybı ve sinir harbi.

Eskiye gore cok daha tanisma imkani var artik ama maalesef ayni hizla insanlar birbirini harciyor o yuzden dikkat etmek lazim

Bulundugun ulkede de "meetup" uygulamasi var ise, burada expat bulusmasi, language Exchange ya da beraberce Camping Trekking turlari var. Dating amaciyla degil bu gruplar ama en azindan baskalariyla tanisabilecegin yerler.
Bence bu cok iyi bir fikir. Hem de kendi hobi-zevkinle uyusan birisiyle tanismis olursun.

Seversek hapse gireceğiz kısmına istemsizce güldüm. Haklı bir serzeniş. Bunları yapan yabancı erkekler mi? Türk erkekleri de böyle. Umudum yabancılardaydı.

Benim sosyal medya hesabım da yok. Ben nasıl tanışcam:/

30-35 yaşında insanlar 'aooo ben bunu ilk gördüm aşık oldum kalbim pırpır aşığım istiyorum' u yaşıyor mu cidden?
Ben bu tanıma uyuyorum. Geçen sene hayatımdaki kişiyle tanıştığım gün (gerçi ayrılmak üzereyim ama olsun) dedim ki ; Allah'ım bu nasıl bir ponçik insan, hemencecik kalbim çok ısınmıştı. Daha tanıştığımız gün başladık zaten bir şeye.
Ondan tam bir sene önce yine böyle bir crush yaşamıştım,onunla da birkaç ay sevgili olmuştuk. Tipi,huyu on numara ama özü kötü bir insandı.
Yani böyle 'bir gördüm aşık oldum, bu gelen kimin yari💙' modunda da senin istediğin 'sonsuz huzur, mutluluk' yok, bir anlık heyecan , tatlı tatli ponçik zaman dilimi var sadece. Ama o da bitebiliyor.
Konuya gelirsek benim yorumum; evden cikman,hayata karışman.
Yorgunum,şöyle böyle diyorsun ama tamir için eve gelen tesisatçı mi aşık olacak sana evde?? Kim seni görsün ki sana bir şeyler hissetsin?
İnsan içine karismazsan nasıl yeni birileriyle tanışabilirsin?
İnsan içine karışmanin,yeni insanlar tanımanın pek çok yolu var .
Mesela ben çok sık tiyatroya gidiyorum,gide gele bir çevre edindim,oyunlardan birbirimize haber verip aynı günler gidiyoruz falan. Bazen yanlarında onlar da arkadaslarini getiriyorlar. Çok güzel bir tanışma ortamı, çünkü hemen kaynasiyorsun.
Ya da geçenlerde popüler bir spor etkinliğine katıldım, çok kalabalıktı ama başlarken uzun uzun bekledik. O ara mesela birileriyle tanıştım,yalnız olsam ilgimi çekseler falan harika bir tanışma ortamı olurdu çünkü Birbirinin fotosunu çekiyorsun,WhatsApptan atıyorsun falan 😇
Ya da keyifli bir doğa sporuna basladim,hem oradakilerle arkadas olduk - ilgimi ceken biri olsa yine "seni çektim/beni çek" hikayesine konuşma ilerlerdi. Bu etkinlige davet ettiğim (erkek) arkadaşım devamli yaninda birilerini getiriyor. Etkinlik çıkışı çok açıktigimiz için kahvaltı yapıyoruz falan,sohbet muhabbet. İlgimi cekseler bu da on numara tanışma ortamı.
Şehirler arası giderken blablacar kullanıyorum(Avrupa'da da yaygın) . Oradan tanıştığım birileri var sonradan da buluştuğum. Üç saatlik yolda sohbet etmek insanı yakın ediyor. Eğer ilgimi ceken biri olsa pekala buradan yürüdük . İstanbul'da şehiriçi geziler var (eminimki senin şehrinde de vardır) onlardan kaliteli bir arkadaş grubu edindim mesela, eğer ilgimi ceken biri olsaydı bu da kolay bir tanıma yolu...yan şehirlere gittiğinde otel yerine hostelde kalmak,onda da oda yerine ortak alanda takılmak, Konserler, piknikler, arkadaş davetleri, barbekuler, eventler, festivaller,spor etkinlikleri, sanat etkinlikleri...her şey ama her şey yeni insanlarla tanismak için bir araç . Sosyal cevren arttıkça tanıştığın - sohbet edip hoslanacak erkek ihtimalin de o kadar artar :)))
Ayrıca yabancı olmak İspanya gibi bir yerde nasıl işini kolaylastirmaz? Herkes yabancılarla konuşmayi sever. Ben barcelona sahilinde guneslenirken bile bir bebeyle tanismistim,elma ikram etmiştim 😂 beraber denize girmiştik, sahilde kosmustuk falan ...
Bence sen de biraz iletişime kapalı olabilirsin. Azıcık daha yabancı gibi davran 🙈🙈
Bol şans diliyorum

X