Yeni nişanlandım ve annemin yorumları kafamı karıştırıp hoşuma gitmiyor

Bende sizin gibi düşünüyorum, insanlar alışmış hep "kötü kaynana" konularına o yüzden bence kaynana kelimesi duyulunca herkes her kaynanayı aynı görüyor

Evlenmeden once aynen bu cumleyi kuruyordum. Sen iyi isen herkes iyidir derdim. Benim kv.de de cok tatli dillidir gorsen bana bayildigini falan dusunursun:) herkesin arkasindan atip tutar. Tarzi bu kadinin. Bunlari gorunce uyaniyorsun :) Ben firsatini verseydim eminim bana da yapardi. mesafeli olursaniz basiniz agrimaz. Umarim sizinki iyidir.

Evlenmeden once aynen bu cumleyi kuruyordum. Sen iyi isen herkes iyidir derdim. Benim kv.de de cok tatli dillidir gorsen bana bayildigini falan dusunursun:) herkesin arkasindan atip tutar. Tarzi bu kadinin. Bunlari gorunce uyaniyorsun :) Ben firsatini verseydim eminim bana da yapardi. mesafeli olursaniz basiniz agrimaz. Umarim sizinki iyidir.
Ben zaten mesafeliyim, o ne kadar sarılsa öpse kızım kızım dedede ben öyle samimiyet kurmuyorum, 10 günde bir nasılsın annecim falan diye yazıyorum, veya o yazıyor hal hatır sorup konuşma bitiyor. Fazlası yok

Ahahah ne guzel yazmissin. Ben biraz gaddarim zaar 40 yillik kaynanaya da hediye yollamam. Ne munasebet. Yeryuzunun en iyi insani da olsa gerek yok.
Ben cok hazzetmesem de kv mi, her anneler gününde hediye alır ya da eşime aldırırdım. Basta hediyelere söylendi. Gülüp gectim. Sonra eşim bosver dedi bu sefer minik birsey de olsa ben aldım. En son Bi sene bana asırı laf soktu. Yok bizim adetimiz değilmiş de vs vs. Ertesi yine yine aldım. Bu sefer en sonunda hediyemi acmadı bile. Tabak almıştım. Ben böyle hediye sevmem kişisel olacak der normalde. Biliyorum hoşlanmıyor ama imkanım ona yetmişti (iki küçük çocuk var calışıyorum vaktim yok üstelik de bedenini tutturamam vs) ayy ne demedi ki kalitesiz hiç acımayın ne oldugu belli vs vs. Kızlarım da cok burkuldu. Babaanne acsaydın dedi yine de elini sürmedi.
Ben de orada noktayı koydum. Bu sene de eşimden anneler gününde 3000 liralık bir hediye istedim kendime. Annene de ne alalım dedim ne de al dedim. Benimki haketmiyor eşim kendi yaparsa yapsın ben hayatta karısmam.

Ben zaten mesafeliyim, o ne kadar sarılsa öpse kızım kızım dedede ben öyle samimiyet kurmuyorum, 10 günde bir nasılsın annecim falan diye yazıyorum, veya o yazıyor hal hatır sorup konuşma bitiyor. Fazlası yok

Anladim ama cok iyi ya da kotu diye dusunmek icin cok erken. Iyi olup olmadigini anlamak icin zamana birakin. Yasayarak gorun. Hediyelere falan gerek yok yani.

Sizi onlarla kiyasliyorlar muhtemelen degilmi
Teyzemin büyük kızları vardı ama kıyaslanacak bir şeyleri yok. Kuzenimin birisi kaçtı, sonra ayrıldı etti üstüne 2 nişan daha falan yaptı, ondan sonra bir başkasıyla evlendi. Diğeride evlendi ayrıldı ve tekrar başkasıyla nişanlandı, ama yeni nişanlısının ailesini övüyor anneannem süreli şöyleler böyleler diye, yok kayınvalidesi çeyrek yapmış falan filan

Sizce neden kayınvalidemin davranışları yapmacık geliyor? Ailelerindeki gelinler bile kayınvalidemi çok severler, hep derler biz onu abla gibi görüyoruz falan diye, nişanlım bile hep diyor annem bana nasılsın diye sormaz kızım napıyor iyi mi diye sorar diyor. Bence kadının yapısı öyle

Genelde kayınvalideler işin başında canım cicim olup evlendikten sonra tırnaklarını gösterdikleri için o yüzden yapmacık geliyor olabilir. Benim kayınvalidem de çok sevecendir, sürekli arar sorar, ablam bile benim kayınvalidem bana kızım demiyor senin kayınvaliden diyor diye söyler, kadının yapısı o dediğin gibi. Ama en başında ben anlatırken annesi şöyle böyle diye direkt herkes en başında öyledir zaten evlenince görürsün gerçek yüzünü demeye başladı. 2 ay oldu evleneli, 1 ay onların yanında kaldık eşimle, ufak tefek sorunlar olmuyor mu oluyor tabi ki ama kayınvalidem üslubundan hiçbir şey kaybetmedi bu zamana kadar. Herkes kendinden pay biçiyor bu durumda. Kayınvalidesi iyi olan yok mu var tabi ki ama genelde kötü örnekler gördüğümüz için hem burda hem sosyal hayatta herkese bu durum garip geliyor, yapmacık geliyor. Bana kalırsa kayınvalidenle aranın güzel olması çok iyi bir şey ama mesafen her zaman olmalıdır. Anneannem hep der ki birinin gerçek yüzünü aynı kaptan yemediğin sürece göremezsin. Aynen de öyle. Ama demiyorum ki kayınvaliden şimdi iyi ilerde kötü olacak. İnşallah olmaz ama mesafe her zaman iyidir:) yapı olarak sevecen insanlardır ama bu sevecenliğin senin izin,verdiğin müddetçe olması gerektiğini bilmesi lazım. Kayınvalide konusunda bunları söyleyebilirim.

Nişanlımda bana der mesela ailemden şu böyle gözü açık şu böyle sinsi falan diye, halası mesela sevmiştim ve bunu onada söylemiştim, sen onun öyle olduğuna bakma o çok yalancı falan demişti, ama annesi konusunda hep der annem seni çok seviyor, annem benim halımı hatrımı sormaz hep bana seni sorar der. Nişanlım askerdeyken kayınvalideme olsun nişanlıma olsun hep çok destek oldum, kayınvalidem hep der o bana gelin gibi değil, evlat gibi der.

Anne başka hala başka, annesi kotu olsa bile "annem cok kotudur" diyen azdir.
Ha annesinin belki size bir zarari olmayacaktir orasini bilemem ama yapmacik durdugu bir gerçek.

Sizi kendi oğlundan önde görüp, oglunun halini hatrini merak etmeyip sizi daha çok merak etmesi filan abarti ve gercek olmayan hareketler mesela kimse kimsenin evladinin önüne geçemez, onlar lafta.

"Gelin degil evlat" lafı bir cok kaynananin agzinda ezberlenmiş zaten. 😂😂😂
10-20 yillik gelini olursun karsilikli emeğiniz geçer belki ozaman soylese anlarim da daha evin içine girmemiş evli olmayan gelin ne ara evlat oldu?
Bunlar duymasi guzel seyler olsa da yapmacik evet

Sizce neden kayınvalidemin davranışları yapmacık geliyor? Ailelerindeki gelinler bile kayınvalidemi çok severler, hep derler biz onu abla gibi görüyoruz falan diye, nişanlım bile hep diyor annem bana nasılsın diye sormaz kızım napıyor iyi mi diye sorar diyor. Bence kadının yapısı öyle
valla bana da çok yapmacık geldi inş sıkıntı yaşamazsın

Onlar nişanın şanındandır😄
Daha oğluşu evden gitmedi.
Benim kayınvalidem de kızım olsun istemiştim olmadı ah ama şimdi kızım oldu. Çok güzel bir kızım oldu derdi. Herkes bayılıyor benim kızıma çok güzel falan derdi. Saçlarımı okşar ellerimi severdi. Sakın elde bulaşık yıkama bak bu narin ellerini koru derdi🤣🤣
Sonra evlendik, oğlu gidince giysilerine sarılıp ağladı, kokusunu özledi. İnceden laf sokmalar kıskançlıklar başladı. Ve çocuğum doğduğundaki hareketleriyle mesafe koyma aşamasına geçtik.
Çevremdeki çoğunlukta da durum bu.
Nişandaki tavırlar değişiyormuş meğer.
Aldanma yani. Sonra çok hayal kırıklığına düşersin

Genelde kayınvalideler işin başında canım cicim olup evlendikten sonra tırnaklarını gösterdikleri için o yüzden yapmacık geliyor olabilir. Benim kayınvalidem de çok sevecendir, sürekli arar sorar, ablam bile benim kayınvalidem bana kızım demiyor senin kayınvaliden diyor diye söyler, kadının yapısı o dediğin gibi. Ama en başında ben anlatırken annesi şöyle böyle diye direkt herkes en başında öyledir zaten evlenince görürsün gerçek yüzünü demeye başladı. 2 ay oldu evleneli, 1 ay onların yanında kaldık eşimle, ufak tefek sorunlar olmuyor mu oluyor tabi ki ama kayınvalidem üslubundan hiçbir şey kaybetmedi bu zamana kadar. Herkes kendinden pay biçiyor bu durumda. Kayınvalidesi iyi olan yok mu var tabi ki ama genelde kötü örnekler gördüğümüz için hem burda hem sosyal hayatta herkese bu durum garip geliyor, yapmacık geliyor. Bana kalırsa kayınvalidenle aranın güzel olması çok iyi bir şey ama mesafen her zaman olmalıdır. Anneannem hep der ki birinin gerçek yüzünü aynı kaptan yemediğin sürece göremezsin. Aynen de öyle. Ama demiyorum ki kayınvaliden şimdi iyi ilerde kötü olacak. İnşallah olmaz ama mesafe her zaman iyidir:) yapı olarak sevecen insanlardır ama bu sevecenliğin senin izin,verdiğin müddetçe olması gerektiğini bilmesi lazım. Kayınvalide konusunda bunları söyleyebilirim.
Ben kendi kv m den pay biçmiyorum. Yeni tanışan bir insan bir insana prensesim demez çok sacma bence. Benimki de tanıstıgımız gün seni çok seviyorum demişti

Ailenizi direkt yok saymayın. Değerlendirin.
Öte yandan kayınvalidenin samimi olma ihtimali düşük.
Bence kendine gel. Sonra çok canın yanar.
Tanışma nişan zamanları ben mesafeli olduğum halde böyle davranan, beni görünce sözde mutluluktan ağlayan bir kayınvalidem vardı. Ne olduğu ise düğünden sonra belli oluyor.

Aynı kafada değilsen evlendikten sonra gerçekleri görünce o kayınvalideye mesafe falan koymak istersen suçlu sen olur, üstüne çook üzülürsün benden söylemesi.

Ben nişanlanalı 2 ay oldu ve annem olsun, anneannem olsun süreli negatif yorum yapıyorlar. Yok kayınvalidem çok az takı takmış, yok erkek tarafı bizler gibi değilmiş falan. Nişanlım benden farklı şehirlerde, ve 3 gün sonra yanıma gelicek, bende o gelmeden kayınvalideme hediye aldım nişanlımla göndermek için. Annem diyor ki "Sen ona hediye aldın ama kim bilir o sana ne gönderecek" bende dedim ki hediyenin büyüğü küçüğü olmaz, önemli olan düşüncesi, insanların elinde var ya da yok nereden bileceksin? Dedim, ben öyle dediğimde hemen kendini savunuyor "Yok ben öyle demedim de ben hiç bir zaman insanları aşağalamadım" falan filan. Kayınvalidem bohça getirmişti, içinde bana, yengeme, anneannem ve babaanneme falan hediyelikler. Onu bile yargıladılar, anneannem diyor ki bana koyduğu başörtü iyi kalite değildi, benim evdekiler daha kaliteli. Anneannem'de sürekli az takı taktıklarını dile getiriyor. Ben kayınvalidemi seviyorum bana karşı hiç bir zaman ters yanlış bir şeyi olmadı, aksine bana çok iyi davranıyor ve o da beni çok seviyor, çok tatlı dilli sürekli elimi tutar öper sarılır güzel kızım prensesim falan diyerek konuşur. Annem buna bile olumsuz yorum yapıyor, kadın bana çok yapmacık geliyor, davranışları bence yapmacık falan diyor. Artık tahammül edemiyorum annemin hep olumsuz düşüncelerine. Nişanlıma kendi ellerimle hediye yaptım ve içine Gül yaprakları koyacağım, diyor ki " Kız erkeğe Gül mü alırmış, erkeğin yapması gereken şeyi sen yapıyorsun" dedi. Bende ne alaka anne benim içimden öyle yapmak geldi öyle yapıyorum dedim.
Annemi çok seviyorum ve sonuna kadar her şeyine saygı duyuyorum ama bu konu hakkında annem mi abartıyor yoksa ben mi abartıyorum bilemedim bir türlü
Evlenince insanları tanırsın öncesi fragmandır.

Bende sizin gibi düşünüyorum, insanlar alışmış hep "kötü kaynana" konularına o yüzden bence kaynana kelimesi duyulunca herkes her kaynanayı aynı görüyor
Bence dereyi görmeden paçayı sıvamayın derim.
Benim kv çok ama çok iyidir 3 gorumcemde oyle yani öyleydi 7 sene bir laf duymadım amma ne olduysa elimle cok sorun yaşamışlar bizim aramızda iyi 2 sene önce geldiklerinde çocuklarımizda anlaşıyor biraz gezdik hepsi bu beni komple sildiler desem.
Görüntüde aynıyla hala arar kv sürekli amma ben biliyorum en küçük bir şeyde hata degil onların sorunları beni hic ilgilendirmezdi ama benim üstümü çizdiler umrumda mi yooo o yuzden size tavsiyem o simdi eleştirdiğin annen var ya yere göğe koyamagin kv evlen farkı anlayacaksın tecrübe ile konuşuyor annen yanlış üslubu olsa da

X