Yeni nişanlandım ve annemin yorumları kafamı karıştırıp hoşuma gitmiyor

Teyzemin büyük kızları vardı ama kıyaslanacak bir şeyleri yok. Kuzenimin birisi kaçtı, sonra ayrıldı etti üstüne 2 nişan daha falan yaptı, ondan sonra bir başkasıyla evlendi. Diğeride evlendi ayrıldı ve tekrar başkasıyla nişanlandı, ama yeni nişanlısının ailesini övüyor anneannem süreli şöyleler böyleler diye, yok kayınvalidesi çeyrek yapmış falan filan
Hislerinizi dinleyin , içinize sinmeyen birşeyler varsa sorgulayın .
Annenizin anneannenizin tecrübelerinize yabana atmayın derim ben

Ne alakasi var o zmn evlendigi zamanda kadin hicbisey istemesn calismiyorsa hep kocasindan beklesin
Yani gayette dusunceli sekilde soylemiss he direk gonderebilirdi o da var ama yinede bunda bi bagimlilik goremiyormm

bence var

babasının evinde düne kadar kontüre ihtiyacı olmayan kıza nişanlandı diye kontör alayım demek bana bunu hissettiriyor

kadın istemesin kocasından beklesin sonucuna nasıl ulaştık bilemedim ama evet kimseden istemesin aile geliri bir bütündür, senin benim olmaz gereken yerlere harcanır

Ne alakasi var o zmn evlendigi zamanda kadin hicbisey istemesn calismiyorsa hep kocasindan beklesin
Yani gayette dusunceli sekilde soylemiss he direk gonderebilirdi o da var ama yinede bunda bi bagimlilik goremiyormm

Bir kadin kendi köntürünü alamayacak kadar acizmi? Köntür bu ya! At ile deve degil. Demek ki nisanlisi onu aciz olarak görüyor.

Ben zaten mesafeliyim, o ne kadar sarılsa öpse kızım kızım dedede ben öyle samimiyet kurmuyorum, 10 günde bir nasılsın annecim falan diye yazıyorum, veya o yazıyor hal hatır sorup konuşma bitiyor. Fazlası yok

Kendin 10 günde bir yazdigin kaynanaya, abinin esi niye hediye yolluyor? Burda tezzatlik yokmu?

Bir kadin kendi köntürünü alamayacak kadar acizmi? Köntür bu ya! At ile deve degil. Demek ki nisanlisi onu aciz olarak görüyor.
At ile deve degilse nisanlisi almak istemis alsin ne kadar ufak seylere takilip nemalaniyorsunuz. Boyle kucuk seyleri kucuk.seyleri buyutup dert etmeyin kendinize daha buyk dertler varken.

bu hisse kapılan tek ben değilim

kendimi bazen çok böyle farklı bir gezegenden gelmiş gibi hissediyorum

kızlar bunu ayy beni çok seviyor ayyy beni çok düşünüyor diye algılıyor ama öyle değil işte

Her mesajda saçmalığın dozu yükseliyor.

Yengeye ne oluyor yani. Eşinin kızkardeşinin eşinin annesine (kısaca görümcenin kvsine) hediye almak alakaya maydanoz gel bize bazı bazı.

Yanlış yapıyorsunuz.

Çok fedakarlık kimseye vefa getirmez. Aksine vefasızlık getirir.

Eşimin kuzenin eşi ayni böyle, daha nişanlilarken benim kaynanama bile tatli yapip yollamişligi vardi kizin. 😂😂😂

Gerci yenge kadar alakasiz degil ama...

bence var

babasının evinde düne kadar kontüre ihtiyacı olmayan kıza nişanlandı diye kontör alayım demek bana bunu hissettiriyor

kadın istemesin kocasından beklesin sonucuna nasıl ulaştık bilemedim ama evet kimseden istemesin aile geliri bir bütündür, senin benim olmaz gereken yerlere harcanır
evlendgi zamanda bir sey isterse bagimli olur mazallah.Nisanlilik aile olmak icin bir adim atmaktir bir faturasini odemis yada hediye almis ne farkeder alttaki mesajada yazdm bu kadar ufak seylere takip insanlarin kafasini karistirmayn daha buyuk dertler var

Bak seni o kadar düşünüyorum ki kendimden bile vazgeçiyorum oğğğlllluuuumm.
Sonraki şeytanlıklarına kılıf, "bak ben ne yaptım ki; gelmeyin bile dedim."e evrilecek o 😄
Evet aynen.
Kit kafalı, taş vicdanlı ogluslar da : canım anam kötü niyetli değil, üzüntüden ayilip bayılıyor, sen ve seni dolduran anan kötüsünüz

kızlar bunu ayy beni çok seviyor ayyy beni çok düşünüyor diye algılıyor ama öyle değil işte

Cünkü bu cografyadaki çogu kadin zaten kendini aciz olarak betimlerler. Kendine modern diyen kadin bile, kaynanasi bohça yaptiginda sevinir. Maddi seyler görmek sevindirir. Adinada örf adet der. Feminizm birçok kadinda yanlis anlasiliyor. Kendi ayaklarin üzerinde durmak her anlamda olmali.

At ile deve degilse nisanlisi almak istemis alsin ne kadar ufak seylere takilip nemalaniyorsunuz. Boyle kucuk seyleri kucuk.seyleri buyutup dert etmeyin kendinize daha buyk dertler varken.

Ben birseyi dert etmiyorum ki. Kendi hayatima devam ediyorum. Ve bu arada sinek küçüktür ama mideyi bulandirir diye bir sözde var.

evlendgi zamanda bir sey isterse bagimli olur mazallah.Nisanlilik aile olmak icin bir adim atmaktir bir faturasini odemis yada hediye almis ne farkeder alttaki mesajada yazdm bu kadar ufak seylere takip insanlarin kafasini karistirmayn daha buyuk dertler var

evet bana kalırsa bağımlı olur

ben kadınların ayakları üstünde durmasını istiyorum

lakin evlilikte senin benim param algısını da kabul etmiyorum

iki taraf da kazanır ve bizim vardır eşinden istemez, ortak konuşursun

hediye almak farklıdır kontür lazımsa babandan değil benden iste demek farklıdır

bir de forum zaten fikir alış verişi yeri neden kafası karışsın ki, zaten amacı fikir almak

bu benim düşüncem siz de kontür alsın ne güzel dediniz

konu sahibi de değerlendirir

daha büyük dertler olabilir de ben bunu da fark edip ilettim konu sahibine

Benim eşim de sacma bir sekilde hesap numarasi istemişti, bana para yollayacakmiş. 🙄🙄 Daha nişanli bile degildik. Çalişmiyordum o zaman ama fakirlikten de ölmüyordum hepten, fakir de olsam ne alaka yani para yollamak filan. Ben kabul etmemiştim elbette, iyi niyetliliğini bilsem dahi yine olsa yine etmezdim.
😂😂 Ama kotu niyetli olmuyor bazisi, gercekten sevdigini gostermeye calisirken anlamsiz seyler yapiyor olabilir. 🙄🙄🙄

Sizce neden kayınvalidemin davranışları yapmacık geliyor? Ailelerindeki gelinler bile kayınvalidemi çok severler, hep derler biz onu abla gibi görüyoruz falan diye, nişanlım bile hep diyor annem bana nasılsın diye sormaz kızım napıyor iyi mi diye sorar diyor. Bence kadının yapısı öyle
Turk toplumu olarak alisik degiliz ama azda olsa var boyle kaynanalar
Benim kaynanam 1 kendi annem gelinine karsi 2 e bide sizinki varmis 3 🤭

Eşimin kuzenin eşi ayni böyle, daha nişanlilarken benim kaynanama bile tatli yapip yollamişligi vardi kizin. 😂😂😂

Gerci yenge kadar alakasiz degil ama...
Ay niye öyle diyorsunuz :) bu toyluk, tecrübesizlik, iyi niyetlilik. Ben daha beterlerini yapmıştım.
Düğünden önce ve sonra anneme ne alsam aynısını alırdım haksızlık olmasın diye :KK43: ne alakaysa...
Gider öper sarılır uzun uzun sohbet eder, saçmalıklarini dinlerdim. Annem babam kardeşim diye tanistirirdim başkalarına.
Kalbimi kirarlardi uzulmekle yetinirdim.
Ona rağmen ilk fırsatta eşim beni kötü niyetli olmakla suçladı. Benim gibi saf salak çok. Konu sahibi kötülük görmemiş, iyi niyetli birine benziyor.

Ay niye öyle diyorsunuz :) bu toyluk, tecrübesizlik, iyi niyetlilik. Ben daha beterlerini yapmıştım.
Düğünden önce ve sonra anneme ne alsam aynısını alırdım haksızlık olmasın diye :KK43: ne alakaysa...
Gider öper sarılır uzun uzun sohbet eder, saçmalıklarini dinlerdim. Annem babam kardeşim diye tanistirirdim başkalarına.
Kalbimi kirarlardi uzulmekle yetinirdim.
Ona rağmen ilk fırsatta eşim beni kötü niyetli olmakla suçladı. Benim gibi saf salak çok. Konu sahibi kötülük görmemiş, iyi niyetli birine benziyor.

Yok bizdeki saf salakkk degil kurnaz, kurnazligindan yapiyor, yalaka.

evet bana kalırsa bağımlı olur

ben kadınların ayakları üstünde durmasını istiyorum

lakin evlilikte senin benim param algısını da kabul etmiyorum

iki taraf da kazanır ve bizim vardır eşinden istemez, ortak konuşursun

hediye almak farklıdır kontür lazımsa babandan değil benden iste demek farklıdır

bir de forum zaten fikir alış verişi yeri neden kafası karışsın ki, zaten amacı fikir almak

bu benim düşüncem siz de kontür alsın ne güzel dediniz

konu sahibi de değerlendirir

daha büyük dertler olabilir de ben bunu da fark edip ilettim konu sahibine
Erkegin gorevi evin ve esinin cocuklarinin ihtiyaclarini karsilamaktir bunu bi muhtac olma durumu olarak gormuyorum ben bu benim fikrim tabiki nisanliykende ufak tefek seyler yapilabilir bana gore
Sizi tenzih ediyorm ama bazi kadinlar da kocaya muhtac olmayin diyip bosanincada nafaka istiyolar

Ben de nisanliyken bir bayram ziyaretinde kayinvalideme tam onun sevecegine inandigim orme bir kiyafet almistim. Ve onun tarzina gore bulabilmek icin kac magaza gezmistim is cikislarinda. Sonuc: aldi, yarim agiz tesekkur edip kenara koydu ve 2 senedir bir kere bile giymedi. Simdi dogumgunlerinde adet yerini bulsun diye 6 li su bardagi aliyorum bim den:kahve:

X