Yeni nişanlandım ve annemin yorumları kafamı karıştırıp hoşuma gitmiyor

kv biraz ürkütücü kbakmayında köprüden gecene kadarmıs gibi öyle prensesım fln ..
Mesafe önemli her zaman .. bi öneriydi..
ben kv hiç hediye almadım , anneler gunu hariç ..
ailenzin maddi konularda yargılaması da çok iyi değil bence.. Ama Annenizin haklı oldugu yönleri var maddi hariç..

Taki konusunda bisey diyemem, belki durumlari o kadar elvermistir. Ama diger konuda annenizin abarttigini dusunmuyorum. Simdi bir anne, kizinin kayinvalidesi tarafindan sevilmesinden memnun olmaz mi? Hem de nasil memnun olur. Ama anneniz bir seyler sezmis ki karsi tarafin size gosterdigi sevgi selini samimi bulmamis. Nedense okurken ben de bulmadim. Ben olsam kayinvalidemle ilgili hemen beni cok seviyor cok cok iyi biri vs diye pesin hukumlu olmam, guleryuzlu saygili ama bir adim geriden gozlemlerim. Mesafemi korurum. Bugun sizi goklere cikarabilir ama yarin ufacik bi hareketinizde en kotu siz olursunuz.

Bir de ailelerden uzak bir il demek çocuk düşünüyorsanız ve çalışıyorsanız destek için gelen aile büyüğünün yatılı kalması demektir. O konuda anneniz haklı. Kalabiliyorsanız annenizle aynı şehirde kalın.
İleride destek istediğinizde kayınvalideden çok anneden hayır gelir.
Benim kayınvalidem hep ağlar torununu özler falan. Bir kere oğlum 2 yaşındayken ihtiyacım oldu gelmedi, yine benimkiler koştu. Kocam nöbetçi kalacaktı benim de öğlene kadar dersim vardı altı üstü iki gün öğlen bakması için çağırdım 35 yaşındaki oğlunu sahura kaldırmak için gelmedi. Ama şimdi telefonda ağlar hasretinden sorsan. Bunlara inanma yani. Annene yakın ol

KV bana da yapmacık geldi, günah almak doğru değil yine de.
Çok samimi olmayın ki sınırlarınızı asmasin kimse.
Eşimin anası bana şekerim fistigim derdi, iki gelinimi de çok seviyorum derdi herkese. Ama diğer kızı kotulerlerdi benim yanımda. Hakaret ederlerdi. Kız, annesini terslese içimin yağları eriyor derdi.
Ben bunlarla samimi olunca daha beterini yaptilar. Böyle ilgiyi ufuren insanlar sağ gösterip sol vurabilir

Ben cok hazzetmesem de kv mi, her anneler gününde hediye alır ya da eşime aldırırdım. Basta hediyelere söylendi. Gülüp gectim. Sonra eşim bosver dedi bu sefer minik birsey de olsa ben aldım. En son Bi sene bana asırı laf soktu. Yok bizim adetimiz değilmiş de vs vs. Ertesi yine yine aldım. Bu sefer en sonunda hediyemi acmadı bile. Tabak almıştım. Ben böyle hediye sevmem kişisel olacak der normalde. Biliyorum hoşlanmıyor ama imkanım ona yetmişti (iki küçük çocuk var calışıyorum vaktim yok üstelik de bedenini tutturamam vs) ayy ne demedi ki kalitesiz hiç acımayın ne oldugu belli vs vs. Kızlarım da cok burkuldu. Babaanne acsaydın dedi yine de elini sürmedi.
Ben de orada noktayı koydum. Bu sene de eşimden anneler gününde 3000 liralık bir hediye istedim kendime. Annene de ne alalım dedim ne de al dedim. Benimki haketmiyor eşim kendi yaparsa yapsın ben hayatta karısmam.
Aha buyur. Yapinca da bu oluyor. Benim saf annem de yilbasinda,anneler gununde hediye aldi aldi noldu sonunda,bir sagol demediler. Yagmurlu gunde su bile vermem. Severim sayarim o ayri. Alistirmaya gerek yok.

Annene söyle gram altın şuan 483 tl.
Altını az bulduysa sana kendisi yapsaydı fazladan.

Ayrıca sana şunu diyeyim; samimi ol ama ağırlığını da koy.
Benim kv de senin gibi sarılır öper, sürekli yorumlarda güzel kızım yazar, ben aramasam bile o beni arar hatta en son dün akşam konuştuk.
İyi geceler anneciğim dedi :KK70:
Benim kadar oda hevesliydi nişan, düğün zamanı.
Hala öyle :)

Bazı şeyler duruşuna göre hiç değişmiyor, üzülme sen :)

Valla benim kv de ilk başta ' gelin değil kiz aldım' diyip duruyordu anneme.
5-6 aylık evliyken bana şey dedi: ' Bana güvenerek çocuk yapıp bakacagimi düşünürsen yapma, bakmam.' Bunu söyleme nedeni de benim üniyi bitirince (son sınıfım) çalışacak olmam. Çalışmamı istemediği için böyle söyledi :)
Ahh ahh birkaç aylık evliydim hiçbir şey soylemedim sadece gülümsedim :)
Şimdi 1 yıllık evliyim ama keşke şimdi söylese de ben birisine güvenerek çocuk yapmam zaten derdim en azindan. Ne güzel kızıyım di mi 😄

Mesela en basitinden nişanlım der ki kontörün bittiğinde bana söyle ben sana atıcam, onu bile istemem kendim yaparım

şimdi bu da garip

siz evli değilken bunu neden teklif ediyor

siz çalışmıyor musunuz

bu tarz çok basit şeyler mide bulandırır

yani ayyy beni çok düşünüyor değil bunun alt metni beni kendisine bağımlı görüyordur

tekrar sorayım nerede tanıştınız ne kadar zamandır tanışıyorsunuz

Aileniz abartıyor tutumlarıda yanlış evet ama ailenizin bu davranışları sizi, onları (kayın ailesini) her koşulda savunmaya itmesin. Gözünüzü karartmasın. Bana da prensesimiz derlerdi... evlendikten sonra anladım ki kül kedisini kastediyorlarmış meğer 😂 ne kadar mesafe o kadar iyi. Yüz göz olmayın şimdiden hediyeler falan gerek yok bence. Yinede siz bilirsiniz tabi. Valla insan kendi ailesinden başka çekiyor, eş ailesinden başka, eşten başka... ne bileyim ya. Zor şeyler cidden. Allah kafa dengi iyi anlayışlı insanlarla karşılaştırsın 😔

Tipik karsi tarafi begenmeme durumlari benim annem ve cevremde oyleydi hep elestirecekk bisey ararlardi nisanliylen ne cektigimi ben bilirm.her kafadan bi ses cikiyor sana tavsiyem onlarla tartisma he de gec yoksa savunuyor pozisyonuna dusuyorsn gecici bir surec dugun ne zaman buarada?

Kv nin gelinine "prensesim" dediğini daha yeni ilk defa duyuyorum. Saçmalık.

Siz inanıyor musunuz buna?

Kac tane böyle kayınvalide gösterebilirsiniz etrafınızda?

Anneniz haklı ya da haksız diyemem. Ama kv nin yapmacık olduğuna katılıyorum.

Hayatımda gördüğüm en iyi kv ablamın kv sidir.

Ama onun bile en iyi kelimesi kızım evladımdır yani.

Abartılı olmayan şeyleri severiz. Prensesi olduğumuzu iddia etmesini istemeyiz.
Anam demiyor prensesim diye
Kv dese guler miyim aglar miyim bilemedim. Cok sevmek degil ki bu, sacmalik

şimdi bu da garip

siz evli değilken bunu neden teklif ediyor

siz çalışmıyor musunuz

bu tarz çok basit şeyler mide bulandırır

yani ayyy beni çok düşünüyor değil bunun alt metni beni kendisine bağımlı görüyordur

tekrar sorayım nerede tanıştınız ne kadar zamandır tanışıyorsunuz
Neden mide bulandirsinki nisanlilar bir kontor gondermis cok mu?

Hediye yollama konusuna gelince, nişanlımın en son geldiğinde yengem (abimin eşi) kayınvalideme hediye göndermişti,

Her mesajda saçmalığın dozu yükseliyor.

Yengeye ne oluyor yani. Eşinin kızkardeşinin eşinin annesine (kısaca görümcenin kvsine) hediye almak alakaya maydanoz gel bize bazı bazı.

Yanlış yapıyorsunuz.

Çok fedakarlık kimseye vefa getirmez. Aksine vefasızlık getirir.

göndermesi değil

lazımsa benden iste demesi

yani sen benimsin artık bana bağımlısın anlamında okurum ben bu mesajı
Ne alakasi var o zmn evlendigi zamanda kadin hicbisey istemesn calismiyorsa hep kocasindan beklesin
Yani gayette dusunceli sekilde soylemiss he direk gonderebilirdi o da var ama yinede bunda bi bagimlilik goremiyormm

Bende sizin gibi düşünüyorum, insanlar alışmış hep "kötü kaynana" konularına o yüzden bence kaynana kelimesi duyulunca herkes her kaynanayı aynı görüyor

Kaynana ile alakasi yok. Daha önceki yorumda "beni evladi gibi görüyor" demis. O halde evladina pek deger vermiyor derim. Daha yeni tanistigi kiz ile bu kadar samimi olmasi, olmak istemesi pek hayira alamet degil. Kv'de olmasi ile alakali degil. Normal insan iliskilerinde daha yeni tanidigin birine ona prensesim diye hitap etmezsin.

Böyle seylere kanma derim ben. Mesafe daima iyidir. Zaman ile, yillar geçerken fark edersin neyin ne oldugunu. Simdi tabiki hersey tozpembe olur. Daha nisan döneminde elti demeyecek tabiki kv'denin mesela herseye karistigini. Kv'de gerçekten iyi biride olabilir ama ona ragmen mesafeni koru fakat saygidan kusur etme.

Mesela simdi hediye almanda bana sahte geliyor. Cok gereksiz ve yaranma çabasi. Hadi kadinin yanina gitsen, yada kadin sana gelse tamam derim de, oglu ile hediye yollamak, yaranmak demektir. Kimse için yaranmaya çalisma.

Evet maddi konular gereksiz. Senin degerini ölçmüyor. Ailen o konuda haksiz. Ancak senin temkinli olma konusunda haklilar. Kv'deye o hediyeyi yollama sakin. Nisanlina ne hediyesi almak istiyorsun da gül yapragi var?

Meali: oğlum biz mağduruz, bu fitne kiz bizi ayıracak ama bağrıma taş basıyorum ben. Siz mutlu olun.
Bak seni o kadar düşünüyorum ki kendimden bile vazgeçiyorum oğğğlllluuuumm.
Sonraki şeytanlıklarına kılıf, "bak ben ne yaptım ki; gelmeyin bile dedim."e evrilecek o 😄

X