Yeni Tanıştığım Adamın Ağız Kokusu (çözümü var mı?)

Zaten 3.gelişinde kokmamıs neden sabretmeyıp soyledınız .. Insanlık hali yamnı kokabılır ne var Adam bititrmiş

Onurunun kırıldıgını ve fazlasıyla mahcup oldugunu dusunuyorum . Acıkcası bunu yuzune vurmakla hata etmişsiniz .. Ben olsam bende cok kırılır uzak durur hatta bana kokuyorsn dıyen bırını. Kesınıkle ıstemezdım
Yorumun için teşekkürler canım. Mahcup olduğunu sanmam, bence başka birşey var ama nedense söylemiyor. Çünkü uyumlu olduğumuzu düşünmüyorum kafam karışık demişti.

Zaten 3.gelişinde kokmamıs neden sabretmeyıp soyledınız .. Insanlık hali yamnı kokabılır ne var Adam bititrmiş
3. de hafiften yine kokuyordu. Bu sefer de yemekte soğan yemiş. Ben sizin gibi düşünmüyorum, biriyle görüşmeye geliyorsa daha özenli olmalı. Hatta günlük hayatta bile mesai günlerinde ancak çok dikkatli bir şekilde sınırlı yenilebilir, onun haricinde ben asla doğru bulmuyorum. Bu kadar dikkatsiz ve kendi keyfine düşkün olup da sosyal hayatın içinde diğer insanları rahatsız etmek bana göre görgüsüzlüktür. Toplum içinde yaşıyoruz sonuçta hepimiz için geçerli bence. Ayrıca inancımıza göre de hoş bir davranış değil, peygamberimiz bu konuda uyarmış. Bu kişi dindar olduğunu söylüyordu, bunu da bilmesi gerekirdi diye düşünüyorum.

Ev
3. de hafiften yine kokuyordu. Bu sefer de yemekte soğan yemiş. Ben sizin gibi düşünmüyorum, biriyle görüşmeye geliyorsa daha özenli olmalı. Hatta günlük hayatta bile mesai günlerinde ancak çok dikkatli bir şekilde sınırlı yenilebilir, onun haricinde ben asla doğru bulmuyorum. Bu kadar dikkatsiz ve kendi keyfine düşkün olup da sosyal hayatın içinde diğer insanları rahatsız etmek bana göre görgüsüzlüktür. Toplum içinde yaşıyoruz sonuçta hepimiz için geçerli bence. Ayrıca inancımıza göre de hoş bir davranış değil, peygamberimiz bu konuda uyarmış. Bu kişi dindar olduğunu söylüyordu, bunu da bilmesi gerekirdi diye düşünüyorum.
evrt dogru soyluyorsunuz. .. Sıze hak vrrdım. Bırakın bıtsın zaten daha ıyısı olur ıns

Reklam İçerikli Mesaj

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha sadece bir defa görüştük. Kişisel bakımdan konu açtım zaten. Ben de bakımıma çok dikkat ederim dedi. Ama heralde kendi kokusunu hissetmiyor, zaten bu ve benzer durumda olan insanlar kendi kokularını duymuyorlar galiba :KK64:. Napıcam yaa, tanıştığımdan beri günlerdir bu konuyu düşünüyorum, kafayı yiyicem artık:KK61:.
Vasıta olan kişiler şakayla karışık söylesin.. Sen dahil olma çok çekiniyor isen

Bence mesajdada yüzyüze de söylemeyin bunu gerçekten çok kırıcı utanç verici olabilir bi erkek için hele ki beğendiği kadın tarafından gerçekten hoş olmaz ikinci üçüncü buluşmaya da gidin bi bakın her zaman mı aynı benim eşimde de vardı tanıştığımızda ön dişleri çürük gibiydi falan ama huyu dünya iyisiydi bizde görücü usulü tanıştık evlenene kadar pek bişey demedim evleneceğimiz zaman ev alışverişi yaparken bi gargara var bu benim olmazsa olmazım onu aldım eve sende kullan çok memnun kalırsın bu olmadan ben rahat edemem falan dedim ağız kokusunu çözdük onunla sonra da dişçiye gidiyodum beraber gittik dişleri de yapıldı mis gibi oldu herkes bak eşin nasıl iyi baktı ağzındaki dişe kadar değişmişsin dedi :KK54:

Son düzenleme:
Bence mesajdada yüzyüze de söylemeyin bunu gerçekten çok kırıcı utanç verici olabilir bi erkek için hele ki beğendiği kadın tarafından gerçekten hoş olmaz ikinci üçüncü buluşmaya da gidin bi bakın her zaman mı aynı benim eşimde de vardı tanıştığımızda ön dişleri çürük gibiydi falan ama huyu dünya iyisiydi bizde görücü usulü tanıştık evlenene kadar pek bişey demedim evleneceğimiz zaman ev alışverişi yaparken bi gargara var bu benim olmazsa olmazım onu aldım eve sende kullan çok memnun kalırsın bu olmadan ben rahat edemem falan dedim ağız kokusunu çözdük onunla sonra da dişçiye gidiyodum beraber gittik dişleri de yapıldı mis gibi oldu herkes bak eşin nasıl iyi baktı ağzındaki dişe kadar değişmişsin dedi :KK54:
Seni tebrik ediyorum :KK9:.
Ama benim durum çok daha farklıydı. Zaten tam üç kez görüştük, hepsinde de iğrenç kokuyordu. En son dayanamayıp söyledim. Ne dese beğenirsin? Meğer beyfendi her seferinde sucuklu yumurta yiyip geliyormuş, bu yetmiyor gibi birkaç saat sonra benimle buluşacağını bildiği halde bir de iş yerinde yemekte köftenin yanında çiğ soğan sarımsak yiyormuş. Yediklerinden dolayı bu kadar pis kokuyormuş yani kokarca herif :KK62:. Aklıma geldikçe hala sinirleniyorum. Ben de soğan sarımsak sucuk yerim ama kısıtlı ve dikkatli yerim, sonrasında da dişlerimi iyice fırçalar bir de üstüne mentollü sakız çiğnerim, üstelik ben ne kadar yesem de mümkün değil o kadar pis kokmam asla.
Abartmadan söylüyorum inan 4-5 metre öteden iğrenç kokuyordu. Yani biriyle görüşmeye gideceğin zaman bunlar yenir mi hiç? Bir de defa defa ima ettim, koku konusunda hassasım diye o kadar söyledim anlasın diye. Ama adam o kadar görgüsüz yani!!

Ay hızımı alamadım yazıcam valla.
Koku konusunu açtım işte, yediklerinden kaynaklandığı ortaya çıkınca ben de ona daha dikkatli olması gerektiğini söyledim. Görüşmenin devamı olumlu geçmişti. Hatta o zaman "bu üçüncü görüşmeyi başlangıç kabul edelim", ayrılırken de "eve gidince haber ver mutlaka" demişti. Yani gayet ilgiliydi.
Sonra beyfendi mesaj yazmamaya başladı (daha önceleri hep ilk önce o mesaj atıp ilgileniyordu benimle), ben yazınca da kısa kısa cevap verdi. Ben de sebebini sorunca "koku konusu kötü bir tecrübe oldu" dedi. Ben de önemli değil hallederiz dedim. Yok efendim ben ona kısıtlı ye demişim o yüzden anlaşamazmışız. Adama bak sen :sinirli: soğan sarımsaktan bile fedakarlık edemiyor. Pislik.
Sonra "bazı konularda aramızda sorunlar olabilir" dedi, hangi konular olduğunu sordum iki gün boyunca cevap vermeye tenezzül etmedi. Üstelik mesajımı okudu ve sürekli çevrimiçi olduğu halde. Onun bu yaptığına terbiyesizlik denir.
Hem bu kadar pis bir şekilde görüşmelere gel, ben onun kokusuna tahammül ettim o kadar. Hem en son olumlu davranıp sonra kendi kendine kararı verip, bana cevap yazma nezaketinde bulunmadan mesajlaşmayı bitir. Pis kokarca nolucak:63:

Ay hızımı alamadım yazıcam valla.
Koku konusunu açtım işte, yediklerinden kaynaklandığı ortaya çıkınca ben de ona daha dikkatli olması gerektiğini söyledim. Görüşmenin devamı olumlu geçmişti. Hatta o zaman "bu üçüncü görüşmeyi başlangıç kabul edelim", ayrılırken de "eve gidince haber ver mutlaka" demişti. Yani gayet ilgiliydi.
Sonra beyfendi mesaj yazmamaya başladı (daha önceleri hep ilk önce o mesaj atıp ilgileniyordu benimle), ben yazınca da kısa kısa cevap verdi. Ben de sebebini sorunca "koku konusu kötü bir tecrübe oldu" dedi. Ben de önemli değil hallederiz dedim. Yok efendim ben ona kısıtlı ye demişim o yüzden anlaşamazmışız. Adama bak sen :sinirli: soğan sarımsaktan bile fedakarlık edemiyor. Pislik.
Sonra "bazı konularda aramızda sorunlar olabilir" dedi, hangi konular olduğunu sordum iki gün boyunca cevap vermeye tenezzül etmedi. Üstelik mesajımı okudu ve sürekli çevrimiçi olduğu halde. Onun bu yaptığına terbiyesizlik denir.
Hem bu kadar pis bir şekilde görüşmelere gel, ben onun kokusuna tahammül ettim o kadar. Hem en son olumlu davranıp sonra kendi kendine kararı verip, bana cevap yazma nezaketinde bulunmadan mesajlaşmayı bitir. Pis kokarca nolucak:63:
Kırılmış olabilir ama yaptıkları yinede yanlış. Çok güldüm bu konuya. Hele son cümle beni benden aldı.:KK70:

Kokunun nedeni gerçekten bir sağlık problemi olsa inanın böyle düşünmem, hatta vicdan yaparım. Ama durum çok farklı. Bir de kokunun haricinde adamın en son ki tavrı tam bir görgüsüzlük, kabalık, saygısızlık. Bir genç kızla defa defa görüş, mesajlaş, olumlu davran; sonrasında hiçbir açıklama yapmadan kendi kendine olayı bitir.
Annem de bu tavrına çok sinir oldu. Ben de gayet düzgün bir üslupla ama biraz da okkalı bir mesaj yazıp bitirdim olayı.
Yani özet olarak böyle; aslında detaylarda daha birçok saygısızlığı, düşüncesizliği ve görgüsüzlüğü var.
Neyse Allah gönlüme göresini hayırlısını verir inşallah. Böylelerinden Allah uzak etsin.
Hadi koku olayı çözülür önemli değil de. Ama adamın terbiyesizliği, bir bayana nasıl davranması gerektiğini bilmemesi, bir karar almış kendince bunu söylememesi, nasıl bitirmesi gerektiğini bilmemesi gibi yaptığı seri hatalardan anladım ki bu adam hiç kimseyle geçinemez.

X