Yetişkin Dikkat Eksikliği: DEHB Tanısı

Neredeyse 2 ay sonra konuyu uyandırmak gibi olacak ama dehb için kullanılan ilaçların biraz zor verildiği söyleniyor. Tanı ne şekilde konuluyor acaba hangi doktora gittiniz bir de? Kaygı bozukluğu olduğu için bende bugüne dek hep kaygılarım üzerine doktorlara göründüm odaklanma sorunumu ertelemiştim ama artık had safhaya ulaştı. Bir şeyi uzun süre dinleyememe, uzun vadeli planlar yapamama, edindiğim tüm hobilerde kısa zamanda bıkıp bir başkasına geçme ve günün sonunda hiç bir şeyi elde edememe durumları var. Tez yazmam gerek ama 6 aydır tek harfini yazamadım sürekli erteliyorum, 1-2 makale okuyayım bari diyorum yok 2. paragrafta aklım uçuyor yine defalarca okuduğumu anlamamaya başlıyorum bende de ufaktan kendimde dehb olabilir mi acaba diye şüphelenmeye çalıştım ama hiperaktivitem hiç olmadı aksine sakin bir çocuktum 😌 Doktorunuz bu konuda da açıklama yaptı mı dehb’de çoğu zaman illa ki hiperaktivite olmalı mı gibisinden?
doktorum kadınlarda genelde hiperaktivite olmadığını söyledi, bende de yok. küçükken de şimdi de hiç hareketli değildim hatta sakin bir yapıdaydım.
saydığınız özelliklerin hepsi bende de var, aklınıza gelecek her şeyi sonsuza kadar erteliyorum...
başta kendimi anlattım sonra yetişkin dikkat eksikliğine yönelik ölçek verdi doldurup verdim, ölçeği doldurma şeklim bile tipikmiş...
ilaçlar odaklanmayı arttırıyor ama ertelemeye çözüm olmadı bende, doktorum o alışkanlık kendin yenmelisin tarzı konuştu

X