Yetişkin Dikkat Eksikliği (Yetişkin DEHB/ADHD) ve Kişisel Gelişim

Merhabalar, ben yaşadığım olaylardan örnekler vererek anlatayım durumumu çünkü zaten dağınık olacak 😅Kazı kazan oynamayı çok seviyorum ama yaşadığım yerde yok, şehiriçi otobüsle giderek ulaşabilirim. Kardeşlerime gittik bayramda. Gezerken aa kazı kazancı hemen kazıdım, ₺ işareti bulunca kartın üzerindeki bütün parayı kazanıyorsun😅kazıdım ₺ çıktı neyse sonra bakarım diyerek devam ettim en alttaki simgeyi kazıyınca 5x20 çıktı ben de 100 TL kazandım diye mutlu oldum kardeşlerim gülüyor adama verdim 100 kazandım🤗🤗 100 kazandım 🤗🤗 diye adama verdim baktı baktı bana baktı diyecekti ₺ hepsi kazanmışsın diye sonra demedi verdi 100 TL'yi 😅😅gittik. Sonradan hatırladım lenn! Bana ₺ çıkmıştı üstte ₺ vardı diye🤣ama artık her şey için çok geçti. 100 TL önemli değil de kazanmayı seviyorum zaten onu da birazını garsona bahşiş verdim birazını simitçi çocuğa bıraktım☺️ Bütün hayatım anlık dalgınlıklar üzerine 🤣

Bir defa arkadaşla buluştuk,akşam ayrılırken arabayla nişanlısı geldi beni de bırakacaklar. Nişanlısı da muzır biri☺️Onlar başka ilde yaşıyor, neyse evin oraya geldik ben ineyim yolda diyorum yok kapıya kadar bırakacağız diyorlar 🤦🏻‍♀️nerden diyor, sağa dön, sola dön vs aynı mahallede dönüp duruyoruz🤣ben stres oldum iyice bakıyorum binaları tanıyorum ama nişanlısı hız yapıyor mahsus😅dönüp duruyoruz, en son dedim bir yerde ineyim evimmiş gibi yürür giderim🤣🤣🤣 yine de bıraktılar evime🤣🤣🤣

Arkadaşlarla sohbete bir başlıyoruz, konu o kadar hızlı çeşit değiştiriyor ki, lan o konuya ne zaman geçtik, bu konuda ne aradık, biz nerdeydik oluyorlar😅😅😅 Eğitim hayatım birbiriyle alakası olmayan onlarca belgeyle dolu🤦🏻‍♀️🤣iş başvurularında işverenler, ' sen ajan mısın, bu eğitimleri nereden neden nasıl aldın😧' 🤣🤣🤣 Tek yol üzerinde ilerleyebilsem belki de şu an profesör olurdum 🤣🤣🤣🤣şaka değil o kadar süre eğitim aldım :skandal: :KK57:

Kitap okuma hastalığım var, fakat kitapları başlayıp bitiremiyorum:kahve:10 sayfa ondan, 20 sayfa ötekinden, 15 sayfa berikinden,.... 15 kitap başlı oluyor. Sonra birini alıp az daha okuyorum, sonra başkasına devam ediyorum:KK64:Fatih sultan Mehmet kılıcını kuşanmış, mücella kendi için düzdüğü çeyizi teyze kızına verirken misafirleri gelmeye başladı ama böreği yetişmedi derken Oktay Sinanoğlu Türkçe'nin dünyanın en büyük üçüncü dili olduğu ve sözcük sayısının yetersiz olduğu savını ortaya atanların şikayetlerinin, aslında onların sözcük dağarcığının yetersiz olduğu ile ilişkili olduğununa dem vuruyordu:ıslık: kafa pırıl
:super:

Son düzenleme:
Esma okuyordum büyük ebced değerine göre, niyetlerim var her biri için farklı. Ondan ona ondan ona geçiyorum, bunun niyeti neydi bunu ne için okuyordum... Sonra diyorum ki Allah'ınm sen benim ihtiyaçlarımı neler için okuduğumu biliyorsun onları nasip et, okumaya devam :KK55: daha da komiğini en sona sakladım: Ben özel eğitim öğretmeniyim, dikkat dağınıklığı olan çocuklar ve velileri hep beni tercih ettikleri için ağırlıklı olarak dehbli çocuklarla çalışıyorum :skandal:

Ders çalışayım diyorum. Program geliştirme ile başlayacağım, onun kitabını masaya koyacağım sürede eğitim psikolojisi çalışmış, 10 sayfa kitap okumuş, bulmaca çözmüş, kahve içmiş, kendimi resim yaparken buluyorum :KK57: lan ben programı geliştirme çalışacaktım ya diye sitem edecekken, kelime oyununa dalıyorum falan:halay:bunları dikkat dağınıklığı olanlar çok iyi anlar diğer insanlara biraz uydurma gelebilir de hepsi ve daha fazlasını çeken bilir a dostlar:KK34::KK75:

X