Yine aynı konuda fikre ihtiyacım var

Biraz zorlarsa konu sahibi onu da der. Niye demesin? Yalandan kim ölmüş ya..
1yıl 3 ay sonra aşkı kabaran, pişman olan adam yalanın hasını biliyordur zaten
gezmis gezmis, deli oldugunu anlayan kadin yol vermis buna. aklina konu sahibi gelmis, oglumu kucaklamadin seninle ayriliyorum dediginde s..tir git demeyen yapici olmaya calisan bitmesin diyen..
zatmis zarfi konu sahibi hala yalniz..
baslamis her kadinin duymak isteyecegi seyleri soylemeye.
konu sahibi inanmis gozukuyor. kendi selameti ve mutlulugu icin burda yazilanlari insallah ciddiye alir.

Şimdiye kadar herkesin yaptığı yoruma sonuna kadar katılıyorum.Adamı kimse sallamadı büyük ihtimalle , düşünsenize kaç kadın kendisi hiç evlenmemişken boşanmış ve çocuklu bir adamla evlenmek ister ki? Yani ayıplamıyorum asla ancak hayatın gerçekleri var.Bence sen terapi al ve özgüven eksikliğinin üzerine git.Bu sorunun evlensen de evlendikten sonra da sorun olmaya devam eder.Evlenmekten daha önemli bu sorunu çözmek senin için.
her bulusmaya cocuguyla gitmistir bu deli

diger kadinlarin konu sahibinden farki yok neticede.
onlarda cocugu kucaklamadilarsa, bu onlara da cocugumu kucaklamadin ayrilalim dediyse ve kadinlar konu sahibi gibi bitmesin demek yerine s..tiri cektiyse.
dondu dolasti, tek bitmesin diyen konu sahibini yokladi..basladi yalanlari sıkmaya.
ins konu sahibi yemez ama, yiycek gibi duruyor.

"O saçmaladıĝım dönemde bu kadar çok sevmiyordum seni, şimdi çok başka seviyorum, aşık oldum" diyo. Gözleri doluyo sürekli o tavrını hatırlayınca. Ağladı da birkaç defa.

30 yaş sendromuna girdim sanırım. Bizim sülalede en geç 23-24 yaşında evleniyor herkes. Bu yaşta bekar olmaya pek alışık değiller. Evde kaldım gözüyle bakıyorlar baya baya. Abim, ablam evli. Yakında kardeşim evleniyor. Herkes yuvasını kurarken ben yalnız kalmaktan korkuyorum.
Tek sebep bu korku değil tabiki, ben de onu seviyorum, sevgisini hissediyorum, yanında huzurluyum, ama evlenip de oğlu da devreye girince nasıl olur onu da bilmiyorum. :KK43:
Coook yanlıştasin bunlar cok yanlış düşünceler canım. Abin ablan evlenmiş kardesin evlenmiş evet ama sen evlensen zaten 100 de 100 sonsuz mutluluk diye birsey yokken ,yuzde 70ini bile bulabilcek misin? Oglu devreye gircegi yok zaten devrede
Oğlunu atacak degil ya?
Bir de zaten internette tanışma olayi da bana sakat geldi, ha o sekilde tanışıp evlenen insanlar var,ben yine de cok güvenmiyorum bu tip seylere.
Asla guvenme bu adama. Senin yasadigin ulkeye gelmek istiyor olabilir boyle cok örnek var. Diyelim oyle bir amacı yok ama araya o kadar zaman girdikten sonra seni yoklamasi hic masumca değil.
Inanma hic tekin birisi gibi gelmedi bana
Eski karısinin kiskanclik ihtimalini düşün bir de. Cocugunu düşünmeden evvel. Gecmise donuk nafaka istemeler mi dersin cocugu bahane edip para istemeler mi dersin. Olmaz deme neler oluyor.
Ben senin yerinde olsam hayatima bakarim.
Zaten çalışıyorsun? Karşına illa birileri çıkar
Evlenmek önemli degil
Mutlu olmak önemli. Yurutebilmek önemli.

"O saçmaladıĝım dönemde bu kadar çok sevmiyordum seni, şimdi çok başka seviyorum, aşık oldum" diyo. Gözleri doluyo sürekli o tavrını hatırlayınca. Ağladı da birkaç defa.

30 yaş sendromuna girdim sanırım. Bizim sülalede en geç 23-24 yaşında evleniyor herkes. Bu yaşta bekar olmaya pek alışık değiller. Evde kaldım gözüyle bakıyorlar baya baya. Abim, ablam evli. Yakında kardeşim evleniyor. Herkes yuvasını kurarken ben yalnız kalmaktan korkuyorum.
Tek sebep bu korku değil tabiki, ben de onu seviyorum, sevgisini hissediyorum, yanında huzurluyum, ama evlenip de oğlu da devreye girince nasıl olur onu da bilmiyorum. :KK43:
selpak tasi yaninda. aglayinca uzatirsin.

Zerre inanmadım. Hiç uyumlu değillermiş ama davulla zurnayla dünya paralar gömüp evlenmiş, çocuk yapmış, 8 sene aynı evde yaşamış hayata bakışı farklı biriyle..
Sana bişey söyleyeyim mi kadın buna tahammül etmiş etmiş en sonunda dayanamayıp boşamıştır.
Bence de kadına hayatı zindan etmiş. Çocuğu bile bırakıp gitmek zorunda kalmış belki de . Kendi isteğiyle verdi velayeti demiştir belkide sana. Türkiyedeydi adam demi?. Bir kadın kendi isteğiyle kolay kolay da velayet vermez. Ortada ya büyük tehdit vardır ya da ağır şiddet. Mahkeme verdiysede kadının gerçekten durumu yoktur. Bu da annesinin şefkati ile yaşasın ben nafakalarını veririm demek yerine ne para vercem karşılıksız malın kafasını gütmüştür. Boşanan her erkeğin kafa yapımız uymuyordu ya da aldatıldım demesi gibi. Açtır bir bakalım e-devletinden sicil kaydı varmıymış eşine şiddetten. Getirsin bir bakalım boşanma dilekçesini içşnde ne yazıyormuş?. İlk evliliğin konu sahibine lütfen kendini tehlikeye atma. Heleki evlenip boşanmış bir erkek için. Çene bedava herkes herşeyi söylemekte özgür. Bu bir gerçek.

Evet benim ilk evliliğim olacak.
O da çocuksuz olsaydı yahut ilk buluşmada oğulla alakalı sarılma durumunu sorun olarak önünüze çıkartmasaydı , olabilir diye düşünürdük fakat anlattıklarınıza bakılırsa oluru yok , daha fazla bağlanıp, kendinize eziyet etmeden bitirin derim
Bugün oğluma sarılmadın diyen, yarın aynı evin içinde neleri sorun etmez bir düşünün
Burada geçen yıl bir arkadaş vardı , eşinin ilk evliliğinden olan iki çocuğu ve eşi arasında yaşadığı problemleri yazan... adam gece yatağa çocuklarını alıp uyuyordu ... hatırlayanlar olacaktır
O adam hanımı kandırmıştır belki ama size ilk günden gerçek yüzünü, filmin fragmanını göstermiş adam . Karar sizin
Hakkınızda hayırlısı olsun ins

Zerre inanmadım. Hiç uyumlu değillermiş ama davulla zurnayla dünya paralar gömüp evlenmiş, çocuk yapmış, 8 sene aynı evde yaşamış hayata bakışı farklı biriyle..
Sana bişey söyleyeyim mi kadın buna tahammül etmiş etmiş en sonunda dayanamayıp boşamıştır.

Evlendiği dönemde çok muhafazakâr bi kafada olduğu için (hatta tarikat mensubu) tek düşündüğü makyaj yapmayan, kaşını almayan, topuklu giymeyen dindar biriyle evlenmekmiş. Görünüş olarak da beğenmiş tabiki evlenmeden önce. Bu kafadaki insanlar dinen uygun olmadığını düşündüklerinden evlenmeden önce çok fazla zaman da geçiremezler. Evlendikten sonra karakter olarak çok zıt olduklarını anlamış. Boşanmadan birkaç yıl önce de hayata bakış açısı değişince hiç yürütememiş. Söylediğine göre eski karısı hala çok seviyor ve bu istese bugün yeniden evlenirmiş.

Evlendiği dönemde çok muhafazakâr bi kafada olduğu için (hatta tarikat mensubu) tek düşündüğü makyaj yapmayan, kaşını almayan, topuklu giymeyen dindar biriyle evlenmekmiş. Görünüş olarak da beğenmiş tabiki evlenmeden önce. Bu kafadaki insanlar dinen uygun olmadığını düşündüklerinden evlenmeden önce çok fazla zaman da geçiremezler. Evlendikten sonra karakter olarak çok zıt olduklarını anlamış. Boşanmadan birkaç yıl önce de hayata bakış açısı değişince hiç yürütememiş. Söylediğine göre eski karısı hala çok seviyor ve bu istese bugün yeniden evlenirmiş.
Eee daha bu kadar sorunun icinde neden ısrar ediyoesun baksana eski karısı da onu cok seviyormus valla bile bile başına bela alacaksın haaa dikkatli ol. Adamin kafa yapısı normal mi sence? Cok dindarmis tarikatciymis ama baska kizla internetten tanışıyor. Bu nasıl is? Bu adamin bence 3 lafindan 2 si yalan 1 i de sahibeli.

karim beni aldatti dese su dediklerinden daha inandirici olurmus yalniz.
konu sahibi bu soylenenlere inanmiyorsun di mi?

İleriyi düşünmen şart. Her şey toz pembe değil. Adam ilk buluşmada oğluma sarılmadın diye seni terk ediyor ama ikincide oğlum umrumda değil artık diyor. Cidden biraz mantıklı bak olaya. 1 senede kendi çocuğundan vazgeçen adam bu??? Siz evlenince çocuğu anneye mi verecekmiş? Velayet niye annede değilmiş?

Eminim öyledir gerçekten kadın bugün dön dese dönecektir. Arkadaş bütün boşanmış erkekler bunu neden söyler. Bir tane eşimin arkadaşı boşanma aşamasındalar. Ev araba bıraktım ona rahatı yerinde diye laf soylüyor. Sozde kendini övüyor. Bir gün aradı ya ben sim cart alcam senin üzerine alsak ya. Sebep karı bana ulaşamasın mahkeme tazminat nafaka falan isteyecek. Adım geçmesin bir yerde. İkametgahı bile aldırmadım başka yere taşındım dedi. Eşim bana soruyor ne diyorsun diye . İsterse haneye evlat olarak yazdıralım para hiç vermesin dedim. Hikayedir. Bakın aslında yüzünü göstermiş oğluma sarılmadın?? Olabilir unutmuşta olabirsiniz. İçinizden gelmemişte olabilir. Ancak sonrası mühim . Yani adam istedikleri olmadığında kendi doğrultusunda giden biri. Düşünsene 8 sene evli kadın kaşını almak istedi veya artık kapalı kalmak istemedi. Ki bu kadar dindar ise sözde dindar olur af ola gerekirse ağır şiddet uygulayarak kendi dediklerini uygulatmaya çalışmıştır. Bence adam anladıki seni ikna edebilir. Bu sebeple olmayan bir şekilde davranıyor. Yani daha önce çocuğu konusunda hassaslığından dolayı bir davranış değil. Adam kendisi demiş . Almıyor du onu yapmıyordu sonra farklılaştı. Yani onu o olduğu için sevipte huzursuzluk nedeniyle boşanmıyor. Kendi dedikleri dinlenmediği için ona uymadığı için boşuyor. Benim anladığım bu yanlışmıyım arkadaşlar. Ben mi abartıyorum.

Arkadaşım sen adamın her dediğine inanırsan senin işin iş. Ben sana bu kadar söyleyeyim.
Bişey deyip banlanmak istemiyorum o nedenle yumuşatarak söyleyeyim, senin inandığın doğrultuda. Şimdi adamın karısı onu çook seviyorken ortada ikisinin çocuğu varken hep karşılaşup etkileşim için de olacaklarken için rahat mı? Bu adama benim güvenim tam diyebilir misin?
Bu adam tarikattan çıkmış, hayata bakışını 2 senede değiştirmiş, 1 sene önce oğluma sarılmadın ayrılalım demiş 1 sene sonra aşkından deli divane olmuş, oğlunu ailesini silmiş senin için. Senin ne güvencen var? 2 sene sonra yine değişirse? yaşadığın ülkeyi bile bırakıp geleceksin belki çocuğun olacak sonra ne yapmayı düşünüyorsun?

O hangi tarikattenmis oyle ya 😄 şu kediciklerin maşallah hocasinin mi yoksa ? Valla kusura bakmayin da komik yani. Muhafazakar tarikat mensubu adam internetten es mi ariyor?
Tamamen niyeti seni kullanmak. Ulke degistirmek falan olabilir. Bakmis senden baska buna gelen giden yok seni bir daha denemek istemis.
Ben olsam coktan neden bosandiklarini bir sekilde ogrenmistim. Bu forumda acilan bazi bosanma konulardan da goruyoruz ki bir kadin kolay kolay yuvasini bozup gitmiyor. Hele ki evladini kolay kolay birakmiyor. Kaldi ki 8 sene surmus evlilik. Az degil yani ortada bir de cocuk varken ciddi bir sebep vardir bosanmak icin. Asli astari neymis ilk once bunu ogrenin bence.

Eee daha bu kadar sorunun icinde neden ısrar ediyoesun baksana eski karısı da onu cok seviyormus valla bile bile başına bela alacaksın haaa dikkatli ol. Adamin kafa yapısı normal mi sence? Cok dindarmis tarikatciymis ama baska kizla internetten tanışıyor. Bu nasıl is? Bu adamin bence 3 lafindan 2 si yalan 1 i de sahibeli.

Onu savunuyormuşum gibi oluyor ama sanki biraz yanlış ifade ettim. Evlendiği dönemde muhafazakâr ama boşanmadan bir süre önce dini düşünceleri değişiyor ve o zaman boşanma kararı alıyor. Benimle görüşmeye başladığında muhafazakâr birisi değildi. Belki karakter olarak uyumlu olsalar inanç farklılığını tolere edebilirdi ama o da olmayınca evli kalamamış.

Telefondan girdiğim için tek tek cevap yazamıyorum ama yorumların hepsini tekrar tekrar okuyorum. Fikirlerinizi öğrenmek, olayın dışardan nasıl göründüğünü öğrenmek üzücü olsa da çok değerli benim için. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Telefondan girdiğim için tek tek cevap yazamıyorum ama yorumların hepsini tekrar tekrar okuyorum. Fikirlerinizi öğrenmek, olayın dışardan nasıl göründüğünü öğrenmek üzücü olsa da çok değerli benim için. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
Ha bir de sunu ekleyim onceki konunu yeni okudum. Arkadasim adam sana acik acik sen buraya alisamazsan yasadigin ulkeye gelirim demis. Ve sen orda bir aydinlanma yasamissin. Adam senin alisamayacagini biliyor. Seni resmen yurtdisina cikmak icin kullanacak. Bunu bir onceki konunda zaten belli etmis. Alisamazsan senin yasadigin ulkeye gideriz diyerek. Ne guzel tam da aydinlanmissin neden tekrar karariyorsun? Birak su adami gitsin. 1 yil 3 ay gecmis de anca carketmis kafasina hemi? Kulahima anlatsin. Valla bile bile lades demek istersen devam et yani. Ama niyeti apacik belli bu adamin.

Onu savunuyormuşum gibi oluyor ama sanki biraz yanlış ifade ettim. Evlendiği dönemde muhafazakâr ama boşanmadan bir süre önce dini düşünceleri değişiyor ve o zaman boşanma kararı alıyor. Benimle görüşmeye başladığında muhafazakâr birisi değildi. Belki karakter olarak uyumlu olsalar inanç farklılığını tolere edebilirdi ama o da olmayınca evli kalamamış.
Buda sacma. Bence bu da yalan. Düşün empati yap
Sen dindar birisin dininin getirilerini yerine getiriyorsun veya iste muhafazakar yaşıyorsun sonra bu düşüncelerin değişiyor ve ne hikmetse karakteri uymuyor karşındakinin hop boşanıyorsun
Sacmaliklar silsilesi bence. Onun bosanma sebebi cok başkadır.

Merhaba. Daha önce bu durumla ilgili konu açmıştım aslında. Dönüp dolaşıp aynı yerde buluyorum kendimi.

Diğer konumda daha detaylı anlatmıştım ama alıntı yapamadım. Özet geçmeye çalışıcam ama yine de uzun bir konu olacak sanırım. 30 yaşındayım. Boşanmış ve 8 yaşında erkek çocuğu olan (velayeti de babasında) birisiyle görüşüyorum. Yurtdışında yaşıyorum, iki yıl önce internetten görüşmeye başladık ve memlekete gidince buluştuk. İlk buluşmamızda oğlunu getirdi ve oğluna sarılmadıĝım için ayrılma kararı aldı. Ben tekrar görüşmek istediğim halde kararının kesin olduğunu söyledi. İkinci bi buluşma olmadan ben yaşadığım ülkeye döndüm.

Aradan 1 yıl 3 ay geçti (10 ay önce) ve bana yazdı. Çok pişman olduğunu, o dönemde oğluyla ilgili hassas bir psikolojide olduğu için öyle davrandığını yazdı. Ben artik kesinlikle güvenemediğimi, ailemin de olumlu bakmadığını söyleyip görüşmek istemedim. Bir hafta sonra tekrar yazdı. Güvenmemekte haklı olduğumu ama beni çok sevdiğini, hatasını anladığını, ilerde bu sebeple beni asla üzmeyecegini söyledi.

Biz o günden beri konuşuyoruz. Birkaç gün önce memleketimdeydim. Fırsat buldukça görüştük, zaman geçirdik. Bu sefer ilk görüşmenin aksine sanki oğlu hiç yokmuş gibiydi. Hep ikimiz görüştük. "İlk görüştüğümüz dönemde sadece oğlum için yaşadığımi düşünüyordum, o yüzden öyle saçma davrandım, ama şu an huzurumu hiç bişeyin bozmasına izin vermem" diyor.
Hayata bakış açımız etrafımızdaki insanlardan biraz farklı, ikimiz de inanç konusunda aynı düşünüyoruz. Ona kalsa bir an önce evlenmek istiyor, "ömrümüzün geri kalanını beraber mutlu bir şekilde geçirelim, şu sınırlı hayatta ayrı geçirdiğimiz her gün ziyan oluyor" diyo.

"Ailemden kimseyle görüşmek zorunda değilsin, ister görüşürsün ister görüşmezsin, oğlumu sevmek zorunda değilsin, çalış ya da çalışma demem, kendin bilirsin, benim kazancım bizi başkasına muhtaç etmeden rahat rahat geçindirmeye yeter" diyor. "Bu zamana kadar herşeyi erteledim, seninle dolu dolu güzel bir hayat yaşamak istiyorum, yanında çok huzurluyum, vakit geçirmeyi çok seviyorum" diyor.

Çok uzatıyorum sanırım ama sanki her detayı anlatasım var. Bunları söylemek kolay ama uygulayabilir mi bilmiyorum. Birkaç yıl içinde evlilik rutine dönünce bu dediklerini unutur mu? Yoksa gerçekten hayata bakışı farklı olduğu için sözünde durur mu?

Çok arada kaldım, bitirsem de evlensem de pişman olmaktan korkuyorum. Annem onunla daha hiç görüşmedi ama bu şartlarda kesinlikle mutsuz olacağımı ve evlenirsem pişman olacağımı düşünüyor. 30 yaşındayım ve daha önce kimseyle sevgili olmadım. İlk defa birisiyle buluştum, yemek yedim, zaman geçirdim. İlgisi bana çok iyi hissettirdi. Tekrar birisiyle tanışmak, alışmak gözümde büyüyor ama içimden gele gele de ben bu adamla evlenir mutlu olurum diyemiyorum. Zaten genel anlamda her konuda çok kararsız kalan biriyim. Böyle büyük bi kararda nasıl emin olunur hiç bilmiyorum. Sizce de ilerde mutlu olma ihtimalim hiç mi yok?
Merhabalar bu devirde bu edilen vaadler ne kadar yerıne gelebılır duşundurucu acıkcası emin adımlar atmalısınız. Sonucta bır evladı var. Her ıkınız ıcınde mantıklı kararlar alınmalı. Sonucta pişman olmak ıstemessınız. Çalışma konusuna gelınırse sayet. Bu devırde ne olırsa olsun tek maasla gecım cok sıkıntılı oluyor. Bı kadın esıne guvenmemelı kendı ayaklarının uzerınde durmalı. Bu konuda tekrar duaunmelısınız. Burdan bakıldıgında bu ilişki yürğmez fvı gelıyor. Sakın yanlıs anlamıyın

X