Yine aynı konuda fikre ihtiyacım var

Buda sacma. Bence bu da yalan. Düşün empati yap
Sen dindar birisin dininin getirilerini yerine getiriyorsun veya iste muhafazakar yaşıyorsun sonra bu düşüncelerin değişiyor ve ne hikmetse karakteri uymuyor karşındakinin hop boşanıyorsun
Sacmaliklar silsilesi bence. Onun bosanma sebebi cok başkadır.

Ben de onunla aynı yollardan gectigim için bu konuda onu anlayabiliyorum. Toplum olarak araştırıp soruşturarak değil de çocukken ailemizden öğrendik diye inanıyoruz. Ve bir kısmımız ilerde kendisi sorgulayınca tamamen farklı düşünmeye başlayabiliyor. Arada sevgi olmayıp bir de bu kadar farklılık olunca boşanması normal geliyor bana bilmiyorum, yanlış düşünüyorum belki de. İnanç farklılığı çok önemli ve yıpratıcı bi sorun maalesef. Ben de ailemle bu sorunu yaşadığım için onu anlayabiliyorum.

Ben de onunla aynı yollardan gectigim için bu konuda onu anlayabiliyorum. Toplum olarak araştırıp soruşturarak değil de çocukken ailemizden öğrendik diye inanıyoruz. Ve bir kısmımız ilerde kendisi sorgulayınca tamamen farklı düşünmeye başlayabiliyor. Arada sevgi olmayıp bir de bu kadar farklılık olunca boşanması normal geliyor bana bilmiyorum, yanlış düşünüyorum belki de. İnanç farklılığı çok önemli ve yıpratıcı bi sorun maalesef. Ben de ailemle bu sorunu yaşadığım için onu anlayabiliyorum.
[/QUO
Bu kişiye inanmayı çok istiyorsun güzel kardeşim. Niyetinde güzel ama sende başka bir ülkede yasamıssın bu yaşa kadar. Aynı evin içine girince aranızda muhakkak farklılıklar ortaya cıkıcak.Senle de diğer eşi gibi anlaşamama durumu olabılır garantisi yok. Anlattıgın kadarıyla tepkılerıyle 1 yıl öncesi ve sonrası normal değil. Tamamen göz boyama gözüküyor. Dertsiz başına dert açma canım.Buradaki arkadaşları dikkate al. Öylesine dğerli yorumlar yapılmış.

Bu kişiye inanmayı çok istiyorsun güzel kardeşim. Niyetinde güzel ama sende başka bir ülkede yasamıssın bu yaşa kadar. Aynı evin içine girince aranızda muhakkak farklılıklar ortaya cıkıcak.Senle de diğer eşi gibi anlaşamama durumu olabılır garantisi yok. Anlattıgın kadarıyla tepkılerıyle 1 yıl öncesi ve sonrası normal değil. Tamamen göz boyama gözüküyor. Dertsiz başına dert açma canım.Buradaki arkadaşları dikkate al. Öylesine dğerli yorumlar yapılmış.

İlk buluşmada çocuğuma sarılmadınla, daha sonraki buluşmada çocuğumu sevmek zorunda değilsin çelişkisi?? Bir zamanlar koyu muhafazakar olup, sonradan vazgeçmesi? İlk buluşmada sevmiyordum ama sonra aşık oldum deyip ağlaması!!İnsan 1 kere buluşup daha sonra 1 seneyi geçik görmediği, iletişim kuramadığı birine nasıl aşık olur? Çelişkier yumağı

Özgüvensizlik var evet. Ama aynı zamanda muhafazakar bir ailede yetişmiş olmanın da etkisi var bu zamana kadar sevgilimin olmamasında.

Tamam herkesin hayat görüşü farkli fakat 30 yaşina kadar bir erkek ile konuşmamak ve ilk gördüğün ile hemen evlenmek biraz uç birşey.

Adam 1 yilda tüm prensiplerini çöpe atmiş. Bu fazlasi ile kuşkulanilcak birşey.

Dediğim gibi psikolojik tedaviye ihtiyacin var ve bu adami birak. Seni pasaportun için, oğlunun rahat hayat yaşamasi için istiyor.

Tedavinin yani sira kurslara katil, çevren genişlensin. Yemek kursu, fotoğraf kursu, tiyatro,.. herşey olabilir. Bunun yaninda yanlizda olsa dişariya git. Sinemaya git, bir kafede restoranda kahve iç, yemek ye. Hayata katil yani.

Onu savunuyormuşum gibi oluyor ama sanki biraz yanlış ifade ettim. Evlendiği dönemde muhafazakâr ama boşanmadan bir süre önce dini düşünceleri değişiyor ve o zaman boşanma kararı alıyor. Benimle görüşmeye başladığında muhafazakâr birisi değildi. Belki karakter olarak uyumlu olsalar inanç farklılığını tolere edebilirdi ama o da olmayınca evli kalamamış.

Peki kadin anlaşamadaği adami niye halen sevsin, tekrar evlenmek istesin? Kaşini aldirtmayan adam bu.

Ya sen bizim ile dalga geçiyorsun ya adam senin ile dalga geçiyor. Çözemedim.

En başından karakter olarak hiç uyumlu değillermiş aslında. Evlendikleri dönemde hayata bakış açısı çok farklı olduğu için kriterleri uyum, sevgi gibi unsurlar olmamış. Evlendikten sonra 8 sene belki düzeliriz diye beklemiş ama sonrasında uyum anlamında hiç bi değişiklik olmayıp hayata bakış açısı da değişince ayrılma kararı almış.
Peki sence 8 sene için yeterli bir sebep mi sen tatmin oldun mu yani bu cevapla ..çok masum çok temiz bir cevap değilmi yani ..hayata bakış açısı falan filanı geçde neden boşandınız diye net bir şekilde sorsaydın keşke çünkü bu cevap ilk buluşmada yaptığı harekete ters bi kere..bence çok kendinizi kaptırmayın iyice gözlemleyin sanki gerçek kişiliğini biraz kamufle ediyor gibi birde size çok aşık olduğunu filan söylemiş ya yemeyin bunları çok aşık olduğu 1 yıl sonra gelmez insanın aklına 1 yıl boyunca hiç mi sarhoş olup aklına gelmediniz bi kere karşınıza çıktı mı tesadüfen bi yerde karşılaşmış gibi yaptımı yada bir arkadaşınızdan haberlerinizi aldımı çünkü gerçekten aşık olan seven bi adam şekilde iletişimi koparmazdı normalde ilişkiler bu şekilde ilerler ama tabi yine de hayat senin

Adamı tanımayız etmeyiz, hakkında bir şey söylemek doğru olmaz şu aşamada bence. Ama siz iç sesinize güvenin. Sizi bu kadar sorgulattıysa, elli kere düşündürdüyse, iki kere buraya başlık açtırdıysa, aklınıza gönlünüze yatmamış denektir ben bunu anlıyorum. Hislerimiz bizden daha önce düşünür çoğu kez. Sizin gönlünüze yatmamış bu iş, aklınızla gönlünüzü zorlamayın diyebilirim...

X