Yine bir kriz yine ben

Neden o şekilde davrandığını sordunuz mu? Bir de bize gidelim diye konuştuk derken size gitmek ortak kararınız mıydı yoksa gönülsüz mü geldi? Bir şeyleri düzeltemeye niyetiniz varsa neden o şekilde davrandığını öğrenip saçma sapan bir nedenden dolayı mı değil mi diye karar verip ona göre tepki koymakta fayda var. İkinizden başkasını ilişkinize karıştırmayın. Gerçi babanızı arayarak bu yanlışı o başlatmış ama yine de çevrenin müdahalesine daha kapalı olmakta fayda var.
Sordum, psikolojisi bozukmuş bizim kavgamızdan dolayı. Rol yapamazdım diyor. Olaylar daha da büyüdü. Zaten kavgamızda babamı aramıştı. Babam ben diğer odadayken sormuş oğlum neyin var bizlik mi bişey var diye. O da demiş ki 5 yılın birikmişliği varmış üzerinde tahammül sınırı düşmüş. Bunun üzerine ben odaya girdim baktım ki bu konusuyor kızdım. Çünkü özel şeyleri ailelere ablatmk gibi bir huyu var ve bundan asla vazgeçmedi 5 yıldır hala da devam ediyor. Kalk gidelim dedim. Kalktık eve geldik. Yine rezil oldum yani yolda bir ton ağladım

Hanımlar sizde az iki yüzlü değilsiniz.. bayramda kaynanamın yanına gittik canım sıkıldı muhabbete dahil olmadım diye kaynanam, kocama boşa o kadını dedi..üye bu mesajı atmış olsaydı şu an övgüler yağdırırdınız o babaya ne söverdiniz ,ama kızın babasını alkışlıyorsunuz..pess🥴🥴🥴

Mevzu aile yaninda telefona bakip somurtmak degil cunku. Kavga edip babasini aramiş, muhtemelen kendi kizini adama sikayet etmiştir bu cok mu normal? Benim icin cok buyuk bir sey, gormezden gelinmeyecek kadar buyuk.

Boyle abuk sabuk davranirsa diger hareketleri de üstüne biner göze batar haliyle.
Adam kizinin mutlulugunu bozma amaci edinmemişse durduk yere sirf telefona bakti diye boşa bunu demezdi.

Mevzu aile yaninda telefona bakip somurtmak degil cunku. Kavga edip babasini aramiş, muhtemelen kendi kizini adama sikayet etmiştir bu cok mu normal? Benim icin cok buyuk bir sey, gormezden gelinmeyecek kadar buyuk.

Boyle abuk sabuk davranirsa diger hareketleri de üstüne biner göze batar haliyle.
Adam kizinin mutlulugunu bozma amaci edinmemişse durduk yere sirf telefona bakti diye boşa bunu demezdi.
Sırf o yüzden degıl kavganın üzeribe bir de böyle yapınca babam dedi ki sanki senin zorunla devam ediyor gibi duruyor. Adamın umrunda degılmış gibi davranıyor, o zaman neden geldi anlamadım ben

Sordum, psikolojisi bozukmuş bizim kavgamızdan dolayı. Rol yapamazdım diyor. Olaylar daha da büyüdü. Zaten kavgamızda babamı aramıştı. Babam ben diğer odadayken sormuş oğlum neyin var bizlik mi bişey var diye. O da demiş ki 5 yılın birikmişliği varmış üzerinde tahammül sınırı düşmüş. Bunun üzerine ben odaya girdim baktım ki bu konusuyor kızdım. Çünkü özel şeyleri ailelere ablatmk gibi bir huyu var ve bundan asla vazgeçmedi 5 yıldır hala da devam ediyor. Kalk gidelim dedim. Kalktık eve geldik. Yine rezil oldum yani yolda bir ton ağladım

Baban yine nsanca davranmış. Hangi baba kendi kızından şikayetlenilmesini kabul eder? Bu kocan uçmuş gitmiş kendini ne halt sanıyor belli değil😶

Hanımlar sizde az iki yüzlü değilsiniz.. bayramda kaynanamın yanına gittik canım sıkıldı muhabbete dahil olmadım diye kaynanam, kocama boşa o kadını dedi..üye bu mesajı atmış olsaydı şu an övgüler yağdırırdınız o babaya ne söverdiniz ,ama kızın babasını alkışlıyorsunuz..pess🥴🥴🥴
Bu adam çocuk gibi karısını babasina sikayet eden bir asalak zaten uğraşmaya bile değmez ki yanında bile dememiş yorumunuz çok saçma bu yuzden :KK66: ayrıca evet kadinlara pozitif ayrımcıyım 💃

Baban eve gelen misafire neden bunu soruyor

Evet sizin gönlünüz olsun diye gitmiş eşiniz kendince oturmuş sessiz sessiz köşede

Biz hep çiftlikte buluşuruz dediğiniz “biz”e eşiniz dahil değil

Keşke bu süreçte baş başa tatil yapıp senin ailen benim ailem ortamından uzak kalsaydınız

Arkadaşlar,
En son bir ay önce eşimle büyük bir kavga ettik, kalkıp babamı aramıştı. Hatta evdeb gitmişti. Sonra geri geldi, aile terapisine başlamaya karar verdik. Başladık da. Bayramda ilk gün benim ailemin yanına gidelim diye konuştuk. Bizim bir çiftliğimiz var ve tüm aile orda toplanır, yine toplandık eşim de geldi. Bir süre sonra elinde telefon somurtmaya başladı, kimseyle konusmadı falan. Bende ortam yumuşasın falan diye güldüm eşime de laf attım falan muhabbete grsin diye. Ama oralı olmadı. Sonra babam eve geldi. Bundan adam olmaz boşa bunu bu iş yürümez dedi. Sen onun peşinden koşuyosun adamın umrunda bile degıl demeye başladı. Belki de haklı bilmiyorum. Biraz sıcakkanlı olup konussaydı, farklı olabilirdi. Beni bu şekilde sürekli zor durumda bırakıyor yine aşırı derecede moralimi bozdu bayram günü. Napıcam bilmiyorum ya. Boşa mı kürek çekiyorum
Bazi ana babalarin işi cok zor.

Sizin niyetiniz esinizle olaylari duzeltmek sanirim ama bunu sizin kendi aile ortaminizda yapmaya calismaniz Cok ilginc. Herkes esinin ailesinin yaninda rahat edemez heleki babaniza yanisyan tartismalarinizdan sonra nasil normal davranmasini beklersiniz.
babanizin size sahip cikmasi guzel duzelmezse meseleler babaniz yaninizda ama adamda oyle rahat olamaz ailenizin yaninda. Basbasa duzeltin meselenizi ailenizin yaninda laf atarak degil.
esjnizin yerinde olsam cok kotu hissederdim o ortamda

Arkadaşlar,
En son bir ay önce eşimle büyük bir kavga ettik, kalkıp babamı aramıştı. Hatta evdeb gitmişti. Sonra geri geldi, aile terapisine başlamaya karar verdik. Başladık da. Bayramda ilk gün benim ailemin yanına gidelim diye konuştuk. Bizim bir çiftliğimiz var ve tüm aile orda toplanır, yine toplandık eşim de geldi. Bir süre sonra elinde telefon somurtmaya başladı, kimseyle konusmadı falan. Bende ortam yumuşasın falan diye güldüm eşime de laf attım falan muhabbete grsin diye. Ama oralı olmadı. Sonra babam eve geldi. Bundan adam olmaz boşa bunu bu iş yürümez dedi. Sen onun peşinden koşuyosun adamın umrunda bile degıl demeye başladı. Belki de haklı bilmiyorum. Biraz sıcakkanlı olup konussaydı, farklı olabilirdi. Beni bu şekilde sürekli zor durumda bırakıyor yine aşırı derecede moralimi bozdu bayram günü. Napıcam bilmiyorum ya. Boşa mı kürek çekiyorum
Baban 10 numara baba ve adam.ve yüzde yüz haklı

O zaman haklısınız kızmakta elbette. Böyle konuları dışarı aktarmak en yanlış hareket bence. İlerde aranız düzelse bile babanızla arası hep problemli kalacak. Kendi ayağına sıkmak olmuş bu.

Arkadaşlar,
Eşinizin yapısı mı bu yoksa sizin ailenizle bi derdi mi var? Ben böyle durumlarda tek gitmenim daha mantıklı olduğunu düşünüyorum ister istemez babanızda rahatsız olur eşinizde sizde ve çekirdek aileyi etkiler bu durum

Simdi ben babanızın arkanizda olmasini sevdim, adam belki de cok doğru bir analiz de yapmış olabilir.
Ama siz esinizle madem bir aile terapisti surecine girdiniz, bundan verim almaya çalışın ve ailenizi esinizle olan birlikteliginize karıştırmayın. Esinizin somurtmasi yanlis, onun yaptığı misafirliğe/görgü kurallarina bile aykırı. Bunu da terapide dile getirin, çözüm arayin baktınız adamda zerre degisim ya da caba yok o zaman yolunuza bakarsınız.

Arkadaşlar,
Baban adam gibi adam!!

Ya bende elimde telefon somurttum tüm gün bu çok da büyük bir problem değil bence. Çünkü sıkılıyorum muhabbetler sarmiyor. Zaten herkes etle uğraşıyor. Evimde donumla rahat rahat oturup dizi izleyeceğim yere rahatsız kıyafetlerin içinde pişerek bayram geçirmeye çalıştım. Sıkıldım yani eşimi sevmedigimden falan değil

Arkadaşlar,

Çocuk var mı ve aşık mısınız? Bu ikisi ya da ikisinden herhangi biri varsa bi süre çabalanabilir bence.

X