Yok yere kriz çıktı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim memleketimde bu bı hediye değildi gelinlige tamamlayıcı aksesuar olarak görülür bizde onu da sevgiliyle falan seçersin. Ben zaten kabalik sansam bahsini acmam
Memleketlik durum değil ki bu
Benim memleketimde de ne adetler filan var
Ama bana yanlış geldiği için uymadım o adetlere
Siz de aslında bayağı modern giderken son anda birden geleneksele bağlamışsınız kendinizi

Dediğim gibi beğenme, beğenmeme muhabbetlerine girmeniz yanlış olmuş
Ama asıl endişelenmeniz gereken nişanlınızın tutumu

Memleketlik durum değil ki bu
Benim memleketimde de ne adetler filan var
Ama bana yanlış geldiği için uymadım o adetlere
Siz de aslında bayağı modern giderken son anda birden geleneksele bağlamışsınız kendinizi

Dediğim gibi beğenme, beğenmeme muhabbetlerine girmeniz yanlış olmuş
Ama asıl endişelenmeniz gereken nişanlınızın tutumu
Ben anlayış gösterirler sandım ben başka türlüsüne tanık olmadım çünkü hep gelin seçer çünkü. Evet benim tek kirildigim şey onun tutumu ama o bunu hala anlamiyo

Merhaba hanımlar kısaca anlaticam.
Evlilik arifesinde yok bu süreçte her şeyi oğlan tarafiyla eşit yapmaya çalıştım.
Pahalı zevkleri olan biri değilim düğün bile yapmayabilirim böyle şeyleri çok önemseyen biri olmadım. Tektasim sevgilimin gücüne göre alındı gelinligi mi de sevgilimin gücüne göre seçmeye calisicam. Gelinlik bu konuda önemli detay çünkü gelinliğimi akan kumaş halinde beyaz elbise gibi almayı düşünüyorum gelin gibi bile ağır bı isteğim yok.
Müstakbel kayınvalidem sağolsun gücü neye yetiyosa o şekilde bana düğün takısi almış aylar önce bana gösterdiler ama bı sorun vardı. O takı kesinlikle benim zevkim değildi. Tuvaletin üstüne giyilebilecek satafatta pahali görünen pek de benim zevkime uymayan bir setti. Ben o dönem nezaketen beğenmiş gibi davrandım ama gelinligimi almaya yakın bu dönemde o takıyı takmak icimden gelmedi. Geleneklere gore evlenmiyoruz ama çevremdeki tüm kadınlar böyle setleri zaten beraber secmeliydiniz dedi.

Nişanlıma olabildiğince kibar bu konuyu açmaya çalıştım. Ben zaten 500 liralık bisiy taksam olur olur ama gelinligime uysun istiyorum dedim. Aramızda sorun çıktı parasal sıkıntısını söyledi niye ilk aldığımızda demedin dedi O dönem söylesen o vakit taksitle almaya
baslardim dedi üzerime geldi. Ben beraber öderiz falan dedim. Annesine takı gelinle secilmeliymis diye iletmiş annesi deliye dönmüş bana kaynanam bile kendi takisini taktı geri aldı demiş baya olaylar olmuş. Bunların üzerine nişanlım bu şimdi mi söylenirdi kabalık olarak algiladilar madem öyle biz de takmiycaz biz üstümüze düşeni yapıyoruz gelin hediye begenmiyo gibi hislere kapilmislar ne doğru ne yanlış inanin anlamıyorum. Hediyeyi beğenmemek olur mu kabalık bu diye düşünüyorlar. Sevgilim de üstüme geldi. Çok kötü hissediyorum ama karşı tarafa da beni anlamadıkları için kırgınım. Bu insanlar benim zevkimi bilen kişiler. Sevgilim de muhtemelen onlari savunmak için takıyı ben seçtim diyo ama o tektasimi bile sade almış böyle bı takıyı sevmiycegimi herkes bilir. Şımarık mi davranmisim sizce kabalık mi etmişim nolucak bu iş? bana eğer kusmediyse bugün gorusucez acilen fikir verin napmaliyim? O takıyı takmiycaklar sanırım inat etmişler ben zaten kendi takımı artık kendim alicam artık sevgilime zerre kuruş verdirtmiycem
Bende altınlarımı setimi seçmedim kv almış hiç benim zevkim de değildi ama alınmış sonuçta kolay alınan şeyler değil ki beğenmedim diyince yenisi alınsın beraber seçseydiniz tabi daha iyi olurdu ama alınmış sonuçta bunu problem yapmanız çok mantıklı gelmedi bana üstüne bir gümüş set alıp uygun fiyatlı takılabilirdi biraz ayıp etmişsiniz bence ama nişanlınızın da gidip annesine gelinle beraber alınırmış demesi de doğru değil çözüm odaklı bir nişanlınız yok anladığım kadarıyla

Bende altınlarımı setimi seçmedim kv almış hiç benim zevkim de değildi ama alınmış sonuçta kolay alınan şeyler değil ki beğenmedim diyince yenisi alınsın beraber seçseydiniz tabi daha iyi olurdu ama alınmış sonuçta bunu problem yapmanız çok mantıklı gelmedi bana üstüne bir gümüş set alıp uygun fiyatlı takılabilirdi biraz ayıp etmişsiniz bence ama nişanlınızın da gidip annesine gelinle beraber alınırmış demesi de doğru değil çözüm odaklı bir nişanlınız yok anladığım kadarıyla
Yahu ben zaten ucuz bisiy almak istiyorum dedim hala mesele para değil diyo niye sonra dedin diyo hala çekindim diyorum dert anlatamıyorum

Sevgili konu sahibinin nisanlisi Bey, Madem konusu okudun direkt olarak sana yazim.

Eger karsindaki insana sen ve ailen zerre saygi duysaydiniz kafaniza göre almadan kizla beraber gider bizim bütcemiz bu, bu miktarda bi taki seti sec derdiniz.

Sizlere hic bir sekilde yük olmak istemeyen bu kizi basiniza tac ederdiniz.

Demek ki anaciginin o seti vermeye zaten niyeti yokmus yada zaten geri almayi planlamis ki ortaligi ayaga kaldirmis. Yoksa ben taki töreninde takarim sonra isterse gider degistirir der konu kapanirdi.

Konu sahibi sana gelince, delimisin kuzum sen. Niye simdiden bu sekilde davranan bi aileye gireceksin?

Yahu ben zaten ucuz bisiy almak istiyorum dedim hala mesele para değil diyo niye sonra dedin diyo hala çekindim diyorum dert anlatamıyorum
Sizi anlıyorum bende gelinliğin üstüne o altın ama hoş durmayan setler yerine gümüş yada pırlanta set istemiştim ama olmadı düğün arefesi zaten sıkıntılı bir süreç yanlış anlaşılmış olabilirsiniz

Konu sahibi lutfen iyi dusunun dugun isini tekrar sunu deyim bu konu yillarca konusulur artik erkek tarafin da😑

İlk sorunda patlamissiniz işte.
Bu ilişki sen her zaman 'he' dersen, pasif kalırsan mutlulukla sürecek bir ilişki olacak. Ne güzel,Nisan zamanında gördün işte. Benim için sorun değil,aşığım diyorsan evlen ama bunu bil ki boşuna ilk yillarin bir Gürle geçmesin . Her daim ılımlı ol,he de, mutlu bir evliligin olsun

Konuyu o da okumuş şuan. Sevgilim para yok diyince annesinin bankadaki parasından borç olarak alabilir miyiz diye sordum illa bankaya borca girmeyelim öyle yapsak mi ucuz bisiy alıp diye sordum buna alinmis ha bir de siz iç anadolulusunuz sizin adetinizde zaten böyledir sorarak alınmaz mı takı diye sormuştum ben ona bunu sorduğum için köylü demeye çalışmışim gibi bı anlam çıkarmış. Bunlari bahset bana hak vericekler mi bakalım diye konuştu bana. Şuan arayıp arayıp hala bisiyler için sucluyo zaten

Nisanliniz önce bir büyüse mi acaba? Kizim sen biraz daha bekle bence. Hala suclama derdindeyse ohoo. Senin bu aileden cekeceklerin var

Ben anlayış gösterirler sandım ben başka türlüsüne tanık olmadım çünkü hep gelin seçer çünkü. Evet benim tek kirildigim şey onun tutumu ama o bunu hala anlamiyo
Anlayış göstermeliler.
En azından nişanlınız göstermeli.
Bakın ilk sorunda rengini belli etmiş nişanlınız.
Sizi suçluyormus arayıp arayıp birde.

Olgun biri yok karşınızda.
Sizi yazdıklarınızda çok aklı başında geldiniz ama bu nişanli ve aileyle çok sıkıntı yaşarsınız.

Aldıkları seti yakmayacak olmaları hele çok çiğ bir hareket.

Fazla kibarlıktan başınıza gelmiş bunlar. Bu tip ailelelere sizin gibi mantıklı insanlar yaranamaz takıyı ben takıcam ben beğenicem ne demek bensiz almak deseydiniz tıpış tıpış alırlardı istediğinizi. Sevgilinizde ağırlığını koymamış. Bence tekrar düşünün.

Bende iç anadoluluyum öyle deyince hiç kendimi köylü hissetmedim.yani çoğu kişi ama bu hediye sana sormak zorunda değiller falan demiş de . Bu hediye zaten adet olduğu için alınıyor. Bu bölgede de gayet gelin götürülür o seçer hediyeyi . Sonuçta sizde gördüğüm kadarıyla gidip ordaki en pahalı şeyi seçecek kişi degilmissiniz. Dediklerine hep he denilecek bir gelin arıyor damat bey ve ailesi . Madem buralari okuyor bu devirde oyle her şeyi kendimiz yapalım diyen hiç bir şeye ses çıkarmayan nişanlıniz gibi bir hanimi zor bulursunuz. Şimdi he dedikleri sonra çok bela olur başınıza haberiniz olsun..

En ufak anlaşmazlıkta gerçek yüzlerini göstermişler, nişanlınız da ailesi de.
Bugüne kadar onları zora sokacak hiçbir şey yapmadığınız için sorunsuz devam etmiş.
İyi ölçün tartın bu ilişkiyi.

Konuyu o da okumuş şuan. Sevgilim para yok diyince annesinin bankadaki parasından borç olarak alabilir miyiz diye sordum illa bankaya borca girmeyelim öyle yapsak mi ucuz bisiy alıp diye sordum buna alinmis ha bir de siz iç anadolulusunuz sizin adetinizde zaten böyledir sorarak alınmaz mı takı diye sormuştum ben ona bunu sorduğum için köylü demeye çalışmışim gibi bı anlam çıkarmış. Bunlari bahset bana hak vericekler mi bakalım diye konuştu bana. Şuan arayıp arayıp hala bisiyler için sucluyo zaten
Burayı mı okuttunuz :KK57: :KK57:

Biz kv ile aynı şehirlerde değildik ama bana resim attılar bunlar var hangisini istersin diye. Yani size sormaları gerekiyordu en başta. Ben sizi suçlu bulmadım kırılmasınlar diye beğendim demişsiniz sonrasında beğenmedim takmam değil de gelinliğime uyan bir şey takmak istiyorum demişsiniz sonuçta takıya göre gelinlik alacak haliniz yok. He ne olabilirdi nişanlınıza hiç söylemeden kendiniz gelinliğinizle takacağınız şeyi alırdınız takardınız iş buralara gelmezdi.

Bu hediye ama sonuçta
Beğenmedim demek her aşama için yanlış geliyor bana
Beğendiğini nişanlısıyla beraber sonra alabilirlerdi
Sanki insanlar zorundaymış gibi bunu aldın ama ben beğenmedim git başka al demek hiçbir zaman hoş değil bence
Orası öyle ama sormuşlar insanlar beğendin mi diye. Bu benim takabileceğim birşey değil,değiştirme şansımız var mı diye sorabilirdi o aşamada. 11 sene oldu evleneli,kendim beğendim bana takılan seti ama takmadım doğru düzgün. Şimdiki aklım olsa almayın derdim mesela zira zaten sayılı takılacak birşey, her gün takıp takıştırıp gezen var mıdır?ben sanmıyorum.
Ha sormasalar bunu aldık deyip gösterseler belki birşey diyemez insan ama sorulmuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X