Yöneticinin beni azarlaması?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İstemeyenlerin ve yöneticinin kiracı olması ile sizin ev sahibi olmanız arasındaki bağlantıyı veya farkı göremedim? İnsanlar kiracı diye bedava oturmuyor ki, onların da sizin kadar hakları var her şeye. Yani bir dert anlatacaksınız altı üstü, işi kiracı ve ev sahibi gibi sanki kast sistemi, toplumsal sınıflandırma gibi tuhaf bir hale getirmeye ne gerek vardı? Kiracı ise neden çekip gitsin? Bu kadar güvenmemek lazım mala mülke ya, bi yangına bi depreme bakar uçup gitmesi.

Kiracının sizden az hakkı yok o bina içinde bilmem farkında mısınız? İnsanlar paralarını ödeyip yaşıyorlar orada. Kafanıza göre kimseyi bir yere göndermesiniz. Bu ne şımarıklık?
Apartmanda kedi beslemeyi de burada okuyorum. Saçmalıktan başka birsey değil. Kedilere bakmak isteyen ya disarida yapacak bunu ya evine alacak. Ortak alanda kafanıza göre iş yapamazsınız.

Mamayı nereye koyarsanız kediler oraya alışır, evet hava soğuk ancak çoğunluğun kararına saygı duymanız gerekiyor.

Apartmanımızın köpeğini kış geceleri içeri alırız ama mama kapları dışarıdadır. Bir tek komşu bile korkuyor olsa saygı duyar, başka çözüm yolu arardım.
Yazın serin oluyor diye açık camlardan bina içine kediler girmişti, paspaslar + bebek arabaları hep kedi tüyü olmuştu, ki bir hayvansever olarak ben bile rahatsız olmuştum.

Kiracılar, biz ev sahiplerinin beslemesi değiller; parasını ödedikleri ev ve apartmanda söz hakkı sahibidirler. O üslubunuz çok çirkin.

Bizim apartmani iki kere pire basti karşı komşumuz yüzünden.
İlaçlama parasını ondan aldılar.
Her defasında iki kere ilaçlandi ama illallah etmiştik gerçekten.
Sonra baktı ki olmuyor bıraktı bodrum kata kedi sokmayi

Sizin inatlaşmada olan kedilere olacak. Ya toplatırlarsa kedileri? Ya da biri çıkıp toplayıp dağa bayıra atarsa.
Kedilerin iyiliği için uzlaşma yoluna gidin. Başka bir çözüm bulalım diyin yöneticiye. Apartmanın yanında falan yer yapın ucuz kulubeler var alıp koyun orda besleyin

Siz insanları takmıyorsunuz, kedilerden aşağı görüyorsunuz ya onların da sizi takmamasını yadırgamayacaksınız bu durumda

Sokagakedi evi koyun ev sahibisiniz diye kendinizi cok onemli ust duzey birisi saniyorsunuz heralde insanlar kedilerin sorun olacagini dusunememis olabilirler sizin tavriniz nekadar zorbaca istediginiz kadar cirkinlesin yani ne sacma bi konu ve kendini hakli gorme cabasi

Ne kadar temizleseniz de koku oluyor , olacaktır. Kokudan rahatsız olmasa da sesten veya tamamen hayvanlardan rahatsız olacak olanlar illa ki oacaktır .İnsanların başta kabul etmesi sonradan rahatsız olmayacakları anlamına gelmiyor. Toplu yaşam alanlarında ortak alınan kararlar geçerlidir. Bırakın şu kiracıların olduğu nezih olmayan binayı . Hem canım kiracıda kimmiş ev sahibi varken değil mi? Bir de kiracılardan biri yönetici olmuş utanmadan... Bence siz maddi gücünüzde varmış malum, kiracı da değilsiniz müstakil bir eve çıkın hayvanlara da dilediğiniz gibi bakın . İnsanlar böylece hem kedilerden hem de bu zihniyetteki komşularından kurtulur.

Ya en guzeli belediyeler buldugunu kisirlastiricak, sokaklarda telef oluyolar, hele bebeklere hic kiyamiyorum, hasta oluyorum uzuntuden, boyle de hisli bi insanim

Ben sizi hiç haklı bulmadım kusura bakmayın. Hepimiz hayvanseveriz Allah'ın sessiz kulları fakat herkes binasında bahçesinde kapı önünde kedi köpek görmek zorunda değil kiracı ise çıkıp gitsinler tabiri de çirkin geldi bana . Saygı duymak zorundasınız eski binanızla karıştırmayın derim her yerin kuralı.farkli .

Linç yemeyeceksem haksızsınız
Ortak alanda kedi bakımına zorluyorsunuz insanları
Kedi seven var sevmeyen var
Çok seviyorsanız kedileri evinizde besleyin

Linç atmayın kedi seviyorum ama büyük boylardan korkarım biraz

Binanin guvenligi var mi? Yoksa kediyi gormeden kapi acilmiyor, tamam; ya o esnada durumu bilen bir hirsiz, ya da farkli amacla binaya girecek kisi de kediyle birlikte girerse? Neticede 40 dairenin tum sakinlerinin birbirini ya da misafirlerini tanimasi guc. Ya da baska bir komsunuz kopekler icin de diger odalardan birini ayni kosulda actirmak isterse?

Sahi; kapiya astiginiz yaziya “Kiracilar ve kopekler giremez” de yazdiniz mi?

İlginç bir konu olmuş. Sırf mama yemek için, kedilere oda tahsis edilmesine gerek yok ki. Bu hayvanlara iyilik yapmakta değil.

Henüz asıl soğuklar gelmedi.Birkaç kişinin aşırı tavırları sebebiyle; sokakta mama ve su koyup besleme yapan insanlara da tepki gösteriliyor sonra.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…