Yüksek lisans-evlilik-çalışma hayatı

summer00

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2014
645
532
Merhaba
Konumu nereye acacagima karar veremedim :/

Henüz 5,5 aylık evliyim.
Evimin düzeni bile oturmadi henüz zaten bu konuyla ilgili çok dertliyim.
Onu geçtim diyelim.

Yüksek lisansa başladım normalde ders dönemim bitmeliydi ancak bu dönem iki dersim var kaldığım bir ders yerine iki tane seçmek zorunda kaldım.

Devam zorunluluğu var okulun. Ama işim yüzünden gidemiyorum mahcubum çok. Derslere gidince de okulda stresliyim malesef.

Neyse asıl sorunum şu yilbasinda bitirmis olmak istiyorum. Atanma şansım da var ve kpssye giricem.

Ama tezimi nasıl yapicam bilemiyorum danismanimin hic katkısı yok derslerden bile bi haberkısacası kulaktan dolma bilgilerle yürütmeye çalışıyorum

Benim gibi olan

Yada tecrübeleri olup tavsiye verebilecek arkadaşlara teşekkürler şimdiden ☺

*temmuz gibi işten ayrılmayı planlıyorum.

** martta, ogrenci islerine tezle ilgili teslim etmem gereken evraklar varmis yoksa bitiremezsin demişlerdi. Etik kurul olmadan geçmişe dönük hazirlamaliyim ki tez zamanda bitsin.

Merhaba
Konumu nereye acacagima karar veremedim :/

Henüz 5,5 aylık evliyim.
Evimin düzeni bile oturmadi henüz zaten bu konuyla ilgili çok dertliyim.
Onu geçtim diyelim.

Yüksek lisansa başladım normalde ders dönemim bitmeliydi ancak bu dönem iki dersim var kaldığım bir ders yerine iki tane seçmek zorunda kaldım.

Devam zorunluluğu var okulun. Ama işim yüzünden gidemiyorum mahcubum çok. Derslere gidince de okulda stresliyim malesef.

Neyse asıl sorunum şu yilbasinda bitirmis olmak istiyorum. Atanma şansım da var ve kpssye giricem.

Ama tezimi nasıl yapicam bilemiyorum danismanimin hic katkısı yok derslerden bile bi haberkısacası kulaktan dolma bilgilerle yürütmeye çalışıyorum

Benim gibi olan

Yada tecrübeleri olup tavsiye verebilecek arkadaşlara teşekkürler şimdiden ☺

*temmuz gibi işten ayrılmayı planlıyorum.

** martta, ogrenci islerine tezle ilgili teslim etmem gereken evraklar varmis yoksa bitiremezsin demişlerdi. Etik kurul olmadan geçmişe dönük hazirlamaliyim ki tez zamanda bitsin.

ben de tezimi bitiremeyenlerdenim :KK70:
ama nisan ayına bitirmeyi kafama koydum

öncelikle konun belli mi?
belli ise çalışmanda veri mi toplayacaksın?
veri toplama biraz uzun ve meşakkatli bir iş.

bu arada literatür taraması yapabilirsin.
tezler makaleler yurt içi ve yurt dışı çalışmalar.

Değil ders onayi icin danismanimin yanına gittim kac kere konusuktuk hala ilk kez görüyor muamelesi yapmakta.
Sen biseyler bul seceyim diyor :KK43:
Hadi diyelim konu buldum sonrasi yine muamma. Suan konu bulmaya çalışıyorum. Yabancı kaynaklara goz atıyorum

ben de tezimi bitiremeyenlerdenim :KK70:
ama nisan ayına bitirmeyi kafama koydum

öncelikle konun belli mi?
belli ise çalışmanda veri mi toplayacaksın?
veri toplama biraz uzun ve meşakkatli bir iş.

bu arada literatür taraması yapabilirsin.
tezler makaleler yurt içi ve yurt dışı çalışmalar.
Inşallah bitirebilirsin :)

Benim tez danismanim inanilmaz yardimci olmustu, kaynaklarin bile cogunu kendisi verdi. O yuzden pek fikir veremiyorum cok yardim almistim o donem esimden, hocalarimdan vs. Tek sinir bozucu olan isyerimdi.

Değil ders onayi icin danismanimin yanına gittim kac kere konusuktuk hala ilk kez görüyor muamelesi yapmakta.
Sen biseyler bul seceyim diyor :KK43:
Hadi diyelim konu buldum sonrasi yine muamma. Suan konu bulmaya çalışıyorum. Yabancı kaynaklara goz atıyorum

tamam konular belirle o zaman kendine
bunun için yök ten tez merkezindeki son zamanlar yapılan tezleri inceleyip onların öneriler kısmında şu şu araştırmalar da yapılabilir diye konu önerileri bulabilirsin.

Sen konularını belirle git danışmanına sizce hangisi uygun de bir yerden başla. Ben on konu belirleyip liste şeklinde danışmanıma sunmuştum. Sende böyle planlı bir hazırlık görürse o da destek olur. Başla bir yerden inan bitiyor. Ben de yeni evliyken y.lisans i okumuştum basarilar

X