Yüksek Lisans Yapmama Eşim İzin Vermiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Asıl yuvanizin huzurunu kocanız denen cahiliye döneminden çıkamamış dini kendi kafasına göre yorumlayan kötü niyetli insan bozuyor. Siz suscaksiniz kocanizin dediğini kabul ediceksiniz zannimca

Kesinlikle öyle olması en güzeli. Zaten etik konusunda hassas kişiler bunu yapmayacaktır. Ben bariz bunu bu sebeple gelir kaynağı olarak gören kişiler tanıyorum ve açıkça bunu kendileri de belirtiyor 😊 kimseyi zan altında bırakmamak lazım. Açıkça bu niyetle yapan, hatta bu eğitimlere öğrenci bulunması için teşvik! Eden, bazı programları sırf gelir kaynağı olsun diye hocaların görüşü alınmadan, hocalar devre dışı bırakılarak bu prıgramların açılmasını yan yollarla yetkilerini kullanarak yapan kişileri malesef tanıyorım. Sizin gibi hassas yaklaşmayıp bu yönde uygulaması olmayan bölüm ve üniversiteler ne yazık ki var..
Bazı yerler işi ticarete döktü diyorsun değil mi.. Haklısın ne diyeyim. Mantar gibi üniversite açılırsa sonuç bu olabiliyor.

Arkadaşlar acill
bulundugum sehirden farklı bir sehirde olan universitenin tezsiz yüksek lisans sinavini kazandim.
( Eşim işi dolayısıyla Turkiye nin cogu sehrine gidiyor her ay en az 6-8 kere)
Rast gelirse beni derse birakabilir, birakmasa da mesafe 2,5 saat uzaklikta bir şehir.
yani kendim de gidebilirim.

Esim kendisi turkiye nin en iyi universitelerinden birini kazanip 1-2 yil okumuş, ticaret yaparak daha cok para kazanirim diye okulu birakmis. Yani egitime sicak bakmayan birisi.
Ben ise ne olursa olsun okuyabildigin kadar oku, emeklerin illa ki karşılığıni alirsn er gec . Gelecekte esimin sagligina sıhhatine bi sey oldigunda egitimimle daha iyi is daha uygun ve konforlu ise girerek destek olurum kafasindayim.
cok kötü tartistik. Sen para icin gondermiyorsun dedim. O da hayir onun yerine bayanla ilgili dukkan acalim sana diyor.

-Baska sehire erkeksiz gitmen caiz degil diyor. -

Ama sermayemiz yok elden borc aliriz. Kurariz is diyor. Bense borclu yasamayi hic sevmem. Esim de aksine borc alir, oder durur.
Yuksek lisans yapmana razi degilim diyor. Oysa benim ailemde de gelinlere okusun diye her hafta oğlanlar 3 4 saatlik yola götürür oyle arkasında durulur egitim alanin.

arkadaslar inanin ilerisi için sermayemiz maddiyatimiz olsa miras vs olsa ben de bu kadar zorlamam okulu. ama bi de cok istedigim bolum ve Turkiyenin ilk universitelerinden iyi de bi okul. Cok istiyordum icimde kalir.

annem yuksegini yap oyle evlen dedi. Ben de anlasarak evlendigim için yok anne ya konusr cozeriz okunur 2 yil degil mi dedim.
meger kayinvalide dunur geldiginde demis ki okulsa okul ikisi anlasir bi ortak noktaya varir.

yani okuturuz diye konusmamis. Zaten anlasrak vardigim icin annem böyle bi begenmezlik icinde. Bana dedi ki bunlar seni okutmaz gör bak seçtiğin kişiyi. - zaten annemle anlasamam-
annemin hakli cikmasina mi üzüleyim universitenin icimde kalmasina mi. Esimde biriktirdigi bikac ceyrek altini geldi yuzume carpti al bunlari senin icin biriktiriyorum bozdur oku. Demek para için diyomusum dedi. Cekti gitti evden.
Lutfen fikir verin yuvamin huzurunu okul yüzünden kaçırıyorum. Ama bu bölümu okumak icin de cok özeniyorum. Sınavını kazaninca cok sevinmistim. Cok zor durumdayım. Asla destek olmuyor. Sizce napmaliyim?
Bence tezsiz yüksek lisansın size birşey katacağını düşünmüyorum bölğmünüz ne bilmiyorum ama bende şuan 2.ünv. Okuyorum eşimde ailemde arkamda duruyor başka bir bölüme daha kayıt olmak istedim eşim karşı çıktı oturduk konuştuk bana birşey katmayacağını şuan okuduğum bölümden ilerlemem gerektiğini anlattı mantıklı geldi. Eşinizle tartışmak yerine düzgünce konuşsanız bir ortak yol buşabilirsiniz bence. Tezsiz yüksek lisans okuyan arkadaşlarımla konuşuyorum sadece askerlik için okuyorlar diyor bir iki tane kız var tezsizin hiç bir katkısı yok ilerisi için diyorlar. Kazandım demişsiniz ama tezsizi zaten parası neyse veriyorsunuz ve herkes oluyabiliyor. Benim fikrim illa pkuyacam diyorsanız tezli güzel bir bölümü okuyunki ileride sizin cvnize katkısı olsun. Sırf okumuş olmak için eşinizle kavga etmeye değmez. Ki ben her zaman okumaktan yanayım halada okuyorum yanlış anlamayın.

Benim derslerim tek gün ve sabah 8 akşam 8 di. Tezli için her şeye değer dedim ama tezsiz yapmazdım ben olsam.tezsiz yapan arkadaşlarım hiç derse falan gitmezdi.

Şu zihniyette erkekle evlenirseniz olacağı bu

izin almaya da , o adamın iznine de ihtiyacınız yok ki. Git kaydol ablacım adam dur kaydolma diye kolundan mı tutacak?? Sonra da cik git okuluna.

Banlanmak istemiyorum ama eşin ülkedeki rezil, ikiyüzlü siyasal din sömürücüsü kesimin temsilcilerinden. Sen okumaya giderken caiz değil ama faizlie iş yapmak caiz?? Eeee paracıkları getiren ne varsa caiz zaten. Ama kadinlar disari cikmasin, okumasin, kocadan habersiz evden adim atmasin kadinlar insan degil cunku bu yobazlarin malı.

Bilemedim, şu kafada bir tiple evlendiyseniz bu işin buraya geleceğini de zaten az çok tahmin etmişsinizdir müstehak yani.

Ikı buçuk saat uzaklıkta bir şehre tezsiz yüksek lisans icin gitmezdim orası net.
ama kocanın zihniyeti korkunc yani caiz değil ne demek kredi çekip faizle borç ödemek mi caiz bu zihniyete göre
İşine gelen caiz gelmeyen değil işte 😬 bu adamlar böyledir. Dini evirir çevirir mutlaka işlerine gelmeyen yerde caiz değil kılıfını bulurlar. Niye? Çünkü karşı taraf dindar ise açık kapı bırakmamak için

Söyle söyleyeyim biz esimle her ay en az 4 şehir geziyoruz. Gayet istedigimi yapiyor. Sorunumuz ticaret daha kârlı demesi.
Online olduktan sonra ben de herkes gibi neden olmasin dedim.
Ayrica sigortami da yatiriyor çalışmadığım halde. Burada çoğu kisinin sigortasıni eşleri yatirivermez soyliyim. Sadece sorunumuz ticaret mi egitim mi ve bazi kırgınlıklar.

Esin nasil oluyor da hem 4 sehir geziyor, hem calisiyor? Ilginc durum.

Ve evet cogu eş sigorta yatirmaz, ama eşlerinin hayallerini destekler, yüzlerini ceyrekler firlatmaz.

Neden tezsiz? Malesef pek bir şey katmaz size.. tezli yüksek lisans biri olarak da söyleyebilirim ki BURADA KİMSE YEMİYOR BENİ, CAİZ DEĞİLSE DE DEĞİL, EĞİTİMİM İCİN KİMSEYİ DE DİNLEMEM UMRUMDA DA DEĞİL 😏😏

Türk erkeklerindeki ozguvensizligi anlamıyorum. Benden daha çok okuma, benden daha çok gezme, benden daha çok ilim irfan öğrenme, benden daha çok para kazanma! Yahu bunlar ebem dedem zamanında kalmadı mı ? Avrupa'ya, Amerika'ya bir baksınlar milletin bir şeylerle ilgilenmekten, uğraşmaktan, kendine bir şeyler katmaktan karım napıyor, ne kadar kazanıyor diye düşüncek vakti kalmıyor. Bizimkilerin patolojik kompleksleri yüzünden tezsiz de olsa; ( tezsiz YL çok yararı dokunmadigini biliyorum ) belki özgüvenini kendine olan inancını artıracağın güzel bir adımi engelleniyor ! Orda burda sallar tutarlar türk kadını bilmem ne, türk kadını tembel, sisko, igrenc, pislik .. Eee bi saliverin de kadinlari gösterelim size dünya kaç bucak 🤤

Bu arada tavsiyem, okuduğunuz bölümden Özel öğrenci olarak ders almanız ve tezli yüksek lisans için cabalamaniz. kazandığınızda da o derslerden muaf olcaksin

Eşin kendine güvenmiyor. Kendini yetersiz hissettiği için bu baskı.. Asıl mesele bu kendini geliştirmesi lazım davranışı hoş değil.

bence çok gereksiz yüksek lisans okumak ha eşiniz dostunuz var ise üniversitelerde ona lafım yok. ayrıca tezsiz okusanız torpil olsada bi işe yaramaz özel sektör de yüksek lisansa bakmaz
Torpil ne alaka yahu bunca yüksek lisans mezunlarını zan altında bırakıyorsunuz sanki herkes torpille okumuş yerleşmiş gibi. Cehaletiniz her bir heceden akıyor. Yazık kafanıza

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X