Yumurtalarımız Toplandıktan Sonra Neler Yaşadık?

Ahahaha ıns tutar canım.yas kaç ki senin . Kaç yıldır olmuyordu cocugunuz

Ben 29 yaşındayım canim 2 senelik evliyiz.ilk 5 ay dışında korunmadik yaklaşık 1.5 sene olmadı çocuğumuz.ben 6. Ayda hemen gittim doktora klomen çatlama iğnesi falan sonuç alamadik.2 ay önce eşim gitti doktora.maalesef ondaymış sorun.hatta bulunduğumuz yerde micro tese ameliyatı olması gerek falan dediler(azospermi teshisi koydu urolog)yikildik mahvolduk ama bursadaki doktorum elimizdekiler yeterli ameliyata gerek yok dedi.cok şükür ilk aşamayı geçtik hayırlısıyla.yani yola çıktığımızda hiç umudumuz yoktu.Rabbim ne kadar büyük onu bir kere daha gördüm şu 2 ayda

Bnde 2 yıllık ewliyim 29 yaşındayım. Bnde bekarkend cikilota kisti vardı ama bn doktora gtmedim bilerek zaten korunmadi M az cok biliyordum zor olacağını baktım olmuyor artık tedaviye basladim rabbim böyle uygun görmüş nasip böyleymiş olsun cok ça dua edelim şu mübarek gunlerde

Merhaba bayanlar! Tedavi başlayanlara önce Allah yardemciniz olsun, başarılar,hayırlisinan ve sağlıklı evlatlar nasip etsin.
Şimdi kendimin başımnan geçtiklerini anlatmak istiyorum. Yazılarım gercek ve raporlu. 2 ci deneme tüp bebek tedaviyımı nisan ayında başladım, yumurtam kalitesiz dedi ve işlem durduruldu. Tm anladım, yaş faktoru vs. İTRAZIM YOK.
Ama yumurta topladıktan sonra/ yumurta toplama tarihi 1.05.2018/ tetradox 5 günde sabah akşam kullandım/ 3-5 günnen sonra kasıklarımda, altımda şidetlı ağrılarım başlandı. Ateşim cıktı hep parol içtim. Bu konuda dk daniştim, hatta muayene bile yaptı. Geçer geçer dedi, ama ağrılarım cualdı . Bu sırada başka yerde muayene olmadım.
19.04 günü tüp bebeke ilgili başka doktora İstanbula gittim ve ayne zamanda ağrılarımnan bas ettım. Orda muayene oldum ve kan tahlilimi yaptı. Sonuç : mikrop kapmışım / raporum ve kan tahlilim var/.Güçlü 2 tane antibiotik ve antibiotik fitl verdi. Ağrılarım şidetlı, anlatamam. Acile gitmeye bile düşünüyorum. 4 katlanıp yatiyorum. Üzün lafın kısası alım derimnen kazandığım paramla doktorumnun sayesinde mikrop kaptım. Gittiğim doktorumun ismi Antalyada Ayla Üçkuyu. Kendisinede bügün tel.açtım:cevabı: oluyor, karşılaşiyoruz böyle durumlarla, normal dedi.
Bu olayımdı yaziyorum, sebebi dikatlı olmanızı ve benim başıma gelen başkasının başına gelmesin.
Sayın bayanlar! Motivasiyonlarınıza zarar vermek istemiyorum, bağışlayın benı. Size bol şanslar!!!

Cocukgelsin arkadaşım geçmiş olsun öncelikle.opudan sonra antibiyotik vermedi mi doktor mikrop kapma riskine karşı.sonucta oraya bir müdahale oluyor ve önlem alması gerekiyordu.benim ağrılarım 1 hafta sürdü.ama azalarak bitti.bu sırada antibiyotik ve agri kesici kullandim.herhangi bir sıkıntı yaşamadım.vallahi elimiz mahkum ne paramız varsa onu , sağlığımızı doktorlara emanet ediyoruz.Allah merhametli insanlarla karşılaştırsın.

Bu arada benim opu nün üzerinden 11 gün geçti hala adet gormedim.sizler ne zaman gördünüz .sislik var karnimda adet olacakmışım gibi.ama gelen giden yok

Geçmiş olsun canım ya bendede ohss oldu ama doktor bana polikistik över olduğu icin bunlar olucak demisti en başta bnm yumurta toplandiktan sonra ilk gün hiç ağrım olmadi doktor demiştiki ağrıların olursa haberim olsun demisti ama bu arada bana bayagi bi ilaç verdi antipiyotik ohss olmamam için dostinex verdi hatta başka başka ilaçlar.agri kesici de verdi günde 3 defa kullandim .Ama ağrılar 4 gün devam etti sonra bana human albumim diye bi serum verdi protein ağırlıklı ondan sonra inanilma z iyi oldum .Ama mikrop falan kapmadım çok şükür doktor zaten ilaçla tedavi etti.ama bn sürekli doktoruma bilgi verdim her ağrım olduğunda . Doktor faktörü gerçekten çok önemli arkdaslar sonuçta tüp bebek yapıyoruz dikkat gerektiren bir konu yabi.smdi transferimi bekliyorum.geçende de gittim gayet iyi iyilesmisim yumurtaliklarim amca anca inmeye başlamıştı.

Amin.

Bn soğan suyu çok ıctim hiç faydasını görmedim acikcasi . Kistlerim için çok içmiştim ne yazıkki hiçbir faydasını görmedim.ama genede dene istersem

Arkadaslar bilginiz olsun diye yasadıklarımı yazmak istiyorum tüm sayfaları tek tek okumustum nasıl oluyordiye bugün opu oldum 14 tane toplandı.Uyutularak hafif sedasyonla yapılıyor 10 dakika sürdü sonra 30 dakika sonra uyandırıyorlar ve sıfır ağrı asla Ağrı acı yok hiç korkmayın ben çok korkmustum ama inanılmaz rahat gecti istesem Öğleden sonra işe giderdim o kadar agrısız yani ayrıca ben Şehirdısında yaptırdım işlemden iki saat sonra yola çıkıp rahatca evime döndüm.korkmayın hiç

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…