Yumurtalarımız Toplandıktan Sonra Neler Yaşadık?

Canım bnm de bi hata oldu kabızlık siskinlik birde ağrım var hala sende varmi.agri
ağrım olmadı hiç opudan cıkınca cok oldu ağrı kesiciyle geçti birde onun akşamı bir ağrı kesici aldım o kadar ama bende ohss riski cok fazla hala daha devam ediyor dostinex kullanıyorum 3 gün de iğne vurdum

kaç yumurta toplantı ? eğer cok ise yumurta sayısı belkide hafif ohss atlatıyorsundur.

kabızlık için şurup ismi söyledi doktorum onu kullanabilirsin dedi son çare onu alıcam artık

Ama bunlarda zor olacağını hiç tahmin etmedim ağrım çok oldu özellikle sol yumurtalıklarında daha çok olmaya başladı

Kizlar benim de 10 mayısta opum vardı 23 yumurta toplanmış ki pco falan da değilim.anesteziden uyanınca tüm karnımda inanılmaz bir ağrı oldu.uzerinden 5 gün geçti hala agri var.dün kontrole gittim yumurtaliklarim şiş durumda ve 5 gündür kabızlık çekiyorum.zeytinyaginda bekletilmiş incir yiyorum ama ne fayda.doktorum adet gördükten sonra rahatlicaksin dedi.hadi inşallah.tabi ki transfer de ertelendi ıyi ki de ertelenmiş.kendimi bu kadar kasmaya Allah korusun zaten tutamazdım bebeklerimi

canim bnde tam 25 gün önce op oldum 21 yumurtam toplandı 15 ı dolu cıktı 4 tanesi embriyo oldu şuanda donduruldu transferim ertelendi bayramdan sonra yada kurban da olcak .inan bnde bir hafta boyunca karnimda inanılmaz acı ağrı kasiklarimd a hele sonra doktor sürekli su ve protein ağırlıklı beslen dedi .En sin 4 cü gün şiddetli ağrıyla tekrar gttim bana protein ağırlıklı bi serum verdi human diye bi serum ondan sonra çok iyi oldum.doktorum ohss oldun dedi ama beni sürekli takip etti ağrım olunca ara dedi.kabiz bnd oldum bana hafif dozda bi şurup yazdı ondan sonra çok rahatladım l.incir kayısı falan bnde ise yaramadı açıkçası canım.pesinede adet oldum tam anlamıyla rahatladım
. Dün tekrar kontrole gttim hala yumurtlarım sis dedi o yüzden transfer için beklicez adetin ikinci günü gel tekrar dedi.o yüzden ağrıların normal canim

Ağır falan kaldırma sakin yumurtlarım ici su toplanmistir şuanda ondan sis ve ağrılar oluyor.normalde bn 4 gün adet olurum bunda tam 10 gün adet gordum ama şuanda rahatim bitti çok şükür şimdi transferimi beklicez.normalde 60 kiloydum opudan sonra 64 oldum siskinlik kabızlık ağrı kötü bi zamandı ama çok şükür geçti

Ne güzel özetlemişsin durumu.benim de transfer temmuza kaldı görünüyor.zaten yürürken bile ağrı var hala.gozum yolda adeti bekliyorum daha da 10 gün var 30 günde bir görüyordum normalde.peki bisey sorcam adetin normal gününde mi geldi yoksa çatlama ignesine göre mi.

Val canım normal gününe denk geldi ama tesadüf oldu doktora sormuştum hocam ne zaman adet olcam demiştin 10 gün icnde olcan dedi ve oldum çok şükür. Belkide catlatma iğnesine gore oldum bnde blmiom canım. Ama korkma aynı belirtileri bnde yaşadım bazı insanlar hiç ağrı cekmio bazıları çok ağrılı oluyor. Bnmki çok ağrılı oldu inan bobreklerime bile vururdu ağrısı.sana tavsiyem yumurta tüket ve su en iyi ilacı bu bn günde 5 yumurta yedim hemde acayip lavaboya çıkardı.

Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim canim Allah razı olsun.uygulucam dediklerini.cok sağol

Ne demek canım allah bu yolda yürüyen herkeze yardım etsin emeklerimizin boşa çıkmaz inşalalh.bnde smdi transferi sabırsızlıkla bekliyorum.senin smdi kaç embriyo oldu veya dollendi belli mi.

Benim 23 yumurtam toplandı 6 tane a kalite 3. Gün embriyosu oluşmuş ve 2 tüp halinde dondurulmuş.benim en büyük korkum döllenme olmamasiydi çünkü eşimde şiddetli oat var birkaç spermimiz çıkıyor.sizin sorununuz neydi eğer özel değilse.ve kaç embriyon var.

Canım bnmkide bende cikilota kisti vardı her iki yumurtalikta birisi 3 cm digeri 2 cm di.belki iki ay korunmusimdur daha korunmadim baktim 2 yıldır deniom olmuo 2 aşılama oldum tutmadı.en son tüp bebekte karar kildik . Iste en son 9 tanesi dollendi 4 tanesi embriyo oluştu şimdilik 4 tane çocuğum var :) dondurulmuş bekliyor . 2 tanesini transfer olcak 2 tanesi dondurulmuş beklicek. Doktorum biraz rahmi dinlendirelim sonra hazır hala getirip transferi yapari Z dedi .Şuanda rahatim canım çok şükür 4 tane embriyom var. Bazılarında 20 yumurta çıkıp hiç oluşmayalar var biliyormusun

Evet ben de olusmayabilir diye okuyunca stresten mahvoldum.Allahima şükürler olsun buralara kadar geldik.ben de 2 adet geçmesini bekliyorum.2 tanesi transfer olucak benim de.Allahim kimseye dermansız dert vermesin ve evlat hasretiyle sınamasın inşallah.yavrularimizi bırakıp geldik merkezde.esime ek iş bul 6 çocuk babası olmak kolay değil diye takiliyorum hatta

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…