Yüzüme yaptırdığım dolgu başıma iş açtı :(

6 yil okumak yetseydi branşlara ayrılıp 4 sene daha okumazlardı.
Alerji uzmanına görünmesi şart.
Ben alerji değildir veya yapan merkezin hatasıdır demiyorum. Ama araştırmak neden bu kadar rahatsız etti sizi anlayamadım?
Her gün tvde sahte doktorlar, hemşireler, ruhsatsız sağlık merkezleri izlemiyor muyuz?
6 yıl okudum suan branslara ayrıldık.ancak alerji tanısı koyabiliyorum şükür.araştırmak değil tabi ki ancak her işlemde komplikasyon adını verdiğimiz risk vardır.işler ters gidebilir artık öyle bir duruma geldik güzel olursa Allahtan kötü olursa doktordan.aklınıza gelebilicek her ilacın yan etkisi vardır.bunu anlatmak istedim sadece.iyi günler

Hepinize ilginiz için ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Dün yine bayağı kötüleştim. bu sabah ta iş yerine geldim ama nasıl geldim bir ben biliyorum. bazı arkadaşlar doktorun hatasını örtmeye çalıştığımı, şikayet etmemekle hata yaptığımı söylemişler. Hatayı örtmeye çalışmadım aslında.. Öfkem dindiğinde ve mantıklı düşünmeye başladığımda, tek taraftaki şişmenin gerçekten benim vücudumun vermiş olduğu bir tepki olduğunu düşündüm. Her iki taraf şişmiyor çünkü. Yüzümün sol bölümünde sıkıntı var. Yüzüm dolgu maddesini kaldırmadı sanırım.. Ve hatırlarmısınız bilmiyorum ama bundan bir kaç ay önce şu dudağına slikon yaptıran kız vardı.Tüm Türkiye kızı tanıdı. Sokakta görsek yüzünü tanırız. Aynı duruma düşmek istemiyorum :KK43: Şunu öğrendim ki doğal güzellik gibisi yok. Kaz ayaklarımı, yüzümdeki kırışıklıkları sevmem gerektiğini biliyorum artık..Bu bana ders oldu :KK43:

Ayrıca söylemeyi unuttum. Dün gece Juvederm in üreticisi olan Allergan firmasına durumumu anlatan bir mail attım. Doktorlara ürünü pazarlarken, sattıkları ürünün yan etki göstermesi durumunda ne gibi bir tedavi uygulamaları gerektiğini anlatıp anlatmadıklarını öğrenmek istedim. Çünkü her hekim dolguyu yapana kadar müthiş ilgili ve ısrarcı. Ama iş sonrasına gelince ne yapmaları gerektiğini bilmiyor. Antibiyotik ve kortizon verip göndermekle dolgu erimiyor. demekki başka bir tedavi uygulanmalı. Ve bununda çözümü sanırım bu dolguyu üreten firmada..

Belliki alerji gostermissiniz bunye kabul etmemis tepki veriyor sayfalari hep okumadim ama merak ettigim birsy var once cok kucuk bir noktada islem yapilip biraz beklenerek tepki olculmuyormu bu maddeler istenen herkese enjektemi ediliyor sonucta her beden her bunye farkli disaridan bedene yabanci bir madde veriliyor
Ne bileyim yermek icin asla soylemiyorum sakin yanlis anlamayin ama bu estetik isininde b...u cikti araplar ulkeye bunun icin ciddi anlamda geldiginden beri kalite olarak geriledigini dusunuyorum sac ekimindede erkekler cok sikayetci bazen tesaduf bazi yerlerde denk geliyorum herkes her iste uzman vs oldu cok gecmis olsun bir arastirma hastanesinin cildiyesi ile gorusun (prof konumunda)konu estetikten cikmis sagliga donmus dolgu eriyene kadar kortizon antibiotikte ic organda sikinti yaratmasin

Ayrıca söylemeyi unuttum. Dün gece Juvederm in üreticisi olan Allergan firmasına durumumu anlatan bir mail attım. Doktorlara ürünü pazarlarken, sattıkları ürünün yan etki göstermesi durumunda ne gibi bir tedavi uygulamaları gerektiğini anlatıp anlatmadıklarını öğrenmek istedim. Çünkü her hekim dolguyu yapana kadar müthiş ilgili ve ısrarcı. Ama iş sonrasına gelince ne yapmaları gerektiğini bilmiyor. Antibiyotik ve kortizon verip göndermekle dolgu erimiyor. demekki başka bir tedavi uygulanmalı. Ve bununda çözümü sanırım bu dolguyu üreten firmada..
Bence en güzelini yapmıssınız.firmaya ilk şikayet sizin durumunuz değildir diye düşünüyorum.yapılması gereken bir tedavi durumunda hekim ve firma iletişim halinde olmalı.

Belliki alerji gostermissiniz bunye kabul etmemis tepki veriyor sayfalari hep okumadim ama merak ettigim birsy var once cok kucuk bir noktada islem yapilip biraz beklenerek tepki olculmuyormu bu maddeler istenen herkese enjektemi ediliyor sonucta her beden her bunye farkli disaridan bedene yabanci bir madde veriliyor
Ne bileyim yermek icin asla soylemiyorum sakin yanlis anlamayin ama bu estetik isininde b...u cikti araplar ulkeye bunun icin ciddi anlamda geldiginden beri kalite olarak geriledigini dusunuyorum sac ekimindede erkekler cok sikayetci bazen tesaduf bazi yerlerde denk geliyorum herkes her iste uzman vs oldu cok gecmis olsun bir arastirma hastanesinin cildiyesi ile gorusun (prof konumunda)konu estetikten cikmis sagliga donmus dolgu eriyene kadar kortizon antibiotikte ic organda sikinti yaratmasin

Bence en güzelini yapmıssınız.firmaya ilk şikayet sizin durumunuz değildir diye düşünüyorum.yapılması gereken bir tedavi durumunda hekim ve firma iletişim halinde olmalı.

Maalesef ne bir alerji testi ne de dediğiniz gibi küçük bir noktada deneme yaparak uygulamıyorlar. Bu gün iyi bir prof.tan randevu aldım. Bakalım inşallah şifa bulurum.. ve umarım gene antibiyotik verip yollamaz beni :KK43:

Konuyu gorunce yazmak istedim.
Bu gunler haberlerde insaat silikonu diye haberler dolasiyor. Insaat solikonuyla dolgu yapmislar hastalara. Acaba konu sahibinde anlasilamayan problem bundanmi kaynaklo?

Öncelikle çok geçmiş olsun. Sürekli kortizon kullanmak ileri de çok daha ciddi problemlere neden olur, vücudunuz da ciddi kronik ataklar oluşmuş. İlaç kullanmazsam şişiyorum diyorsunuz, lütfen en kısa zamanda araştırma hastahanelerinden birisine danışın. Estetik problem şu an hiç önemli değil, sizin sağlığınız ciddi anlamda tehlikede, kortizonlu ilaçlar iç organlara geri dönüşümsüz hasarlar verebiliyor. Umarım en kısa sürede yeniden sağlığınıza kavuşursunuz sizin için dua edelim.

Konuyu gorunce yazmak istedim.
Bu gunler haberlerde insaat silikonu diye haberler dolasiyor. Insaat solikonuyla dolgu yapmislar hastalara. Acaba konu sahibinde anlasilamayan problem bundanmi kaynaklo?

Dediğiniz boyutta birşey değil Allaha çok şükür ki.. Yaptığı dolgunun etiketleri var elimde. Juvederm dolgusuydu.

Öncelikle çok geçmiş olsun. Sürekli kortizon kullanmak ileri de çok daha ciddi problemlere neden olur, vücudunuz da ciddi kronik ataklar oluşmuş. İlaç kullanmazsam şişiyorum diyorsunuz, lütfen en kısa zamanda araştırma hastahanelerinden birisine danışın. Estetik problem şu an hiç önemli değil, sizin sağlığınız ciddi anlamda tehlikede, kortizonlu ilaçlar iç organlara geri dönüşümsüz hasarlar verebiliyor. Umarım en kısa sürede yeniden sağlığınıza kavuşursunuz sizin için dua edelim.

Evet kortizon çok riskli bir ilaçmış. 16 mg ı geçmeyecek şekilde kullandım. Çok teşekkür ederim. Allah bin kez razı olsun. Düşünmeniz yeter. Kendim de her gün dua ediyorum.. Umarım bu gün gideceğim doktorda bir şifa bulurum..

Aynı sorunu yaşıyorum. Aqualifting dolgunun adı. Bu konuda kim yardımcı olabilir

Çok geçmiş olsun size de. Ben bugün bir profesörden randevu almıştım. Şu an Muayenehane sinde sıramın gelmesini bekliyorum. Sizin için de danışıcam içeri girdiğimde..

dudak silikonu yaptıran kızı gördükten sonra aklımın ucundan bile geçirmem estetik..
birsürü krem egzersiz var onları uygulayın ya yaptırmayın allah aşkına

Aynı sorunu yaşıyorum. Aqualifting dolgunun adı. Bu konuda kim yardımcı olabilir

Bana gene prednol verdi doktor.. 2 hafta kullanacaksınız dedi. ödem indikten sonra yüzümde ki o bölgeye steroid enjeksiyonu yapacakmış. Aqualifting dolgu göğüs ve bacak gibi yerlere uygulanan yarı kalıcı bir dolguymuş. Yüze uygulanmıyormuş. Sizin doktorunuz bunu söylemedi mi? yarı kalıcı dolguların daha sıkıntılı olduğunu söyledi. Ve kortizon önerdi.

dudak silikonu yaptıran kızı gördükten sonra aklımın ucundan bile geçirmem estetik..
birsürü krem egzersiz var onları uygulayın ya yaptırmayın allah aşkına

Bir daha mı töbe :KK43:

Dermatoloji doktoruna gidiyorum. Yüz ultrasonografisi çekildi. Yabancı cisim reaksiyonu denen bir şey geçiriyormuşum.. Dolgu alerji yapmış.
Juvederm le bağlantıya geçmek aklıma gelmedi hiç. Haklısınız. Belki bir faydası olur.

Bende dudak dolgusu yaptırmıştım dudağım dev oldu aynı marka .. onların bir kodu oluyormuş size kullanılan tüpü not almak zorundalar juvederm o seride sorun yaşadıysa ilgi orani buyur .. benim şişlikler ile birlikte dolgu söndü gitti 1 haftada hicbirsey kalmadı sürekli buz uyguladım .biraha dudak istersem cerrahi kesin sonuç olacak bir işlem yaptırırım diye düşünüyorum yada kendi vücudumdan yağ aldırıp kulanirim gerçekten kiminle konuşup sorduysam 10 kişiden 7 si 8 ı memnun değil dolgudan :KK43: paramızla rezil ediyorlar bizi anlamıyorum .... ünlülere niye bisi olmuyo oda anlaşılır değil

Bende konu acıcam açamıyorum yardım edin herkese soru sormak isityorum ama yapamadım

Dudaklarina dolgu yaptiran hemşire kiz geldi aklima birden. Gecmis olsun çok..
Bu islemi yapmadan once bir takim alerji testleri yapilmasi gerekmiyor mu? Alerjiniz olma ihtimali varsa bu nasil göz ardi edilebilir. İslemi yapan yere kizdim gercekten

Kullanılan madde alerjisi mi yoksa kötü uygulama mı yapıldı? Yapan yerle uğraşırsanız belki çözüm bulmaya daha istekli olabilirler. Dava filan açarsanız ne kadar başarılı olur bilmiyorum ama

Alerjin varmış belli ki yoksa o kadar insan var ve bilinen bir dolgu maddesi :KK66: ayrıca şu dudakları şişen hemşireye bildiğin silikon sıkmıştı adam hemde kuafördü hiç alakası olmayan biri yani.
Konu sahibi birdaha yaptırmak isterseniz kendi yağızından yaptırın

X