Yüzüme yaptırdığım dolgu başıma iş açtı :(

Benim yüzüme doktor aquafilling body diye bir dolgu yaptı.. Bu dolgu yüzümde sürekli şişip apse kelimeye başladı her defasında cerrahi işlem ile apse boşaltılıyordu, şimdi ise erisinler diye yüzüme kortizon uygulandı yüzüm çöktü çöken yerlere yağ enjeksiyonu yaptık şuan çok iyi görünüyor ama yağ eriyince yine çöktük hali geri gelecek bakalım herhalde artık sürekli yağ enjeksiyonu yaptırmak zorunda kalacam
İltihap nasıl geçti ?? Aynı tip dolgudan aynı sorunu yaşıyorum. Çok antibiyotik kullandım ve kortizon iğnesi. Ben dolguyu aldırmak istediğim için enfeksiyon kaptım. Küçük delik açıldı iltihap akıyor ama akıntı geçmiyor. Son olarak ameliyatla dolgunun büyük kısmı alındı ama akıntı devam ediyor.

Selam ayni sorunu yasiyorum siz kurtuldunuzmu dolgudan benim yuzum maymuna dondu iltihap akiyor agzima surekli bana onereceginiz bi doktor yada yer varmi

Dermatoloji doktoruna gidiyorum. Yüz ultrasonografisi çekildi. Yabancı cisim reaksiyonu denen bir şey geçiriyormuşum.. Dolgu alerji yapmış.
Juvederm le bağlantıya geçmek aklıma gelmedi hiç. Haklısınız. Belki bir faydası olur.
Yuz ultrasonografisi cektirmek istiyorum hangi bolumden randvu alabilirim

Merhaba lütfen bana yardımcı olun 6 ay önce bende botoks yaptrdm gözaltlarım ödem gbi şisti sanki torba olustu gbi suana kadar baya gecti ama hala düzelme di bugun yapan doktora gttm bir de ne duyaym kalıtsal olablr dyr botoksun etkisi gecmistir diyor dedm nasıl olur siz bana gecer demistiniz 10 gün içinde 6 ay olucak dedim botoks alerji yapms olablrmi hayır dedi cok morelm bozuk ne yapmam lazm yardımcı olurmusunz

Botoks nasıl kalıcı hasar bırakabilirki gecmiyor ama 6 ayda yarı yarıya gecti sanki ben yüzümü blmyrmda bana birde önceden vardr belki diyor saka gbi

Botoks nasıl kalıcı hasar bırakabilirki gecmiyor ama 6 ayda yarı yarıya gecti sanki ben yüzümü blmyrmda bana birde önceden vardr belki diyor saka gbi
Çok geçmiş olsun geçici olan bir işlem hasar nasıl bırakmış anlamadım ...önceki resimlerinizi yapan doktora atın, önceden olsa yaparken görürdü herhalde, mutlaka geçer diye düşünüyorum kalıcı değil işlem

Çok sağolun.. Ülkemizde dolgu malzemesi yapılmadan önce alerjik bir durumunuz var mı yok mu bakılmıyor maalesef.. Evet prednol alerjiyi baskılamak için kullanılıyor. Zaten prednol olmasaydı hayata küsmüştüm o dönemlerde..

Çok Teşekkür ederim. Konuyu açma sebebim bu tarz şeyler yaşayıp önerileri olan kişileri bulmak ve bu sorunu yaşayıp ta yazmaya cesareti olmayan kişilere bir nebze de olsa destek olmaktı.. Ben çok şükür ki iyileştim. Ama geri dönüşü olmayan bir sorunda olabilirdi. Umarım kimse böyle bir durumla karşı karşıya kalmaz..
Çok geçmiş olsun baştan sona okudum başlığı ufacık bir işlem nelere yol açıyor :KK43: bende dolgu oldum yakın zaman da öncesi çok az bir deneme yaptı doktor yüzüme 4 gün sonra devamını uyguladı çeneye elmacık kemiğine şükür bir sıkıntı olmadı,ha bir daha olurmuyum yok :)

Çok geçmiş olsun geçici olan bir işlem hasar nasıl bırakmış anlamadım ...önceki resimlerinizi yapan doktora atın, önceden olsa yaparken görürdü herhalde, mutlaka geçer diye düşünüyorum kalıcı değil işlem
Tesekkür ederim baska bir estetisyene gittm burda cok iyi bir doktor kendisi bana cildimin reaksiyon gösterdgini ve kas spazmı yarattgnı kasların sıkıstıgını ondan şişlik oldgnu sıcak su uygulamam gerektgni söyledi 1 aya gecer dedi 13 gündür yapıyorm ama pek fark olmadı botoksun etkiside gecti 6 ay oldu yaptoralı

Tesekkür ederim baska bir estetisyene gittm burda cok iyi bir doktor kendisi bana cildimin reaksiyon gösterdgini ve kas spazmı yarattgnı kasların sıkıstıgını ondan şişlik oldgnu sıcak su uygulamam gerektgni söyledi 1 aya gecer dedi 13 gündür yapıyorm ama pek fark olmadı botoksun etkiside gecti 6 ay oldu yaptoralı
Ufak işlemler ama iş acıyor bazen başımıza. tekrar çok geçmiş olsun...umarım en kısa zamanda geçer

Bu durumdan kurtuldunuzmu bende aynı şeyleri yaşıyorum nasıl kurtuldunuz lütfen yardımnedin

Merhaba, Evet uzun uğraşlar sonucu şükürler olsun ki geçti. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayı gibi yapılmıştı dolgu. 6 aydan fazla kortizon ilacı kullandım. 1 yıl sonunda erimeye başladı ve şimdiyse tamamen düzeldi.Ama o bölgede hafif bir çöküntü oluştu. Bunu dışardan gören pek farkedemiyor. Ama ben yüzümün eski halini bildiğim için, aynaya baktıkça biraz tuhaf geliyor.
Size de geçmiş olsun.. Nasıl bir sorun oluştu sizde?
Çöküntü dolgudan dolayı mı meydana geldi acaba?

İltihap nasıl geçti ?? Aynı tip dolgudan aynı sorunu yaşıyorum. Çok antibiyotik kullandım ve kortizon iğnesi. Ben dolguyu aldırmak istediğim için enfeksiyon kaptım. Küçük delik açıldı iltihap akıyor ama akıntı geçmiyor. Son olarak ameliyatla dolgunun büyük kısmı alındı ama akıntı devam ediyor.
Merhaba cok gecmis olsun umarim kurtulabildiniz bu durumdan. Ben de benzer bir sorun yasiyorum. Acaba kime aldirdiniz dolgunuzu ameliyatla? Gozalti dolgumu aldirmak istiyorum fakat iz kalmadan bunu yapabilecek doktor ariyorum.

Merhaba cok gecmis olsun umarim kurtulabildiniz bu durumdan. Ben de benzer bir sorun yasiyorum. Acaba kime aldirdiniz dolgunuzu ameliyatla? Gozalti dolgumu aldirmak istiyorum fakat iz kalmadan bunu yapabilecek doktor ariyorum.
Ah yavrum nurlar içinde uyu. Çok ama çok üzgünüm. Tarifi imkansız duygular içindeyim. Güzel kızım nurlar içinde yat.

Okudum şimdi. Çok üzgünüm. Nasıl çaresiz kalmış nasıl dayanamamış demek ki. Allah mekanını cennet etsin.
İntihar ettiği bilgisine nereden ulaştınız, mesajlarda her günümü intiharın eşiğinde geçiriyorum yazmış ama umarım doğru bilgi değildir.

C cosmos321 intihar etmiş vefat etmiş. 25 yaşında gencecik bir kız. Mesajlarına bakarsanız konuyu daha iyi anlarsınız. Ağlattı beni. Keşke yardım edebilseydim.
Aynen sizin gibi benim de içim yandii 😔çok üzüldüm çok🙁butun yazilarini okudum çirpinmis resmen bi care bulmak icin ,neler yasamis kendi icinde,oysaki ne hayalleri vardi belki de😔ne bicim insanlar var üc kurus para icin şu kizin yasadiginin hesabini nasil verecek ,nasil 😔piril piril bi hayati mahveden kim varsa bu kiza bunu yasatan Allah yanina birakmasin insallah 😔😔mekanin cennet olsun ablacim🙏

X