Zorla arkadaş grubuna dahil ediliyoruz .

O kadar sinir oldumki dün gece sizlerle de paylasmak istedim ..
Zaten durmayan bir oğlum var ..
Uyandığı zaman asla geri uyutamiyoruz.
Yani ben bebeği olan bir aileyi asla açana kadar 2 saat telefonla aramam ..
Bebeğimin huysuz oldugunuda biliyorlar.
Misal Cat kapı gitmem hatta hiç gitmem ben buyur ederim ..
Esimin iş yerinden arkadasi var ve eşi çocuğu buralara farklı şehirden gelmişler ve kimseleri yok ..
Eşim tanıştırdı birgün oturduk ..
Kız biraz mazlum bir tip ..
Üzülüyorum da bazen haline .
Eşi biraz daha baskın karakter .
Dün gece açana kadar 7.8 kez aramış çocuğu ayağımda sallarken kafamı yastığa koymuşum içim geçmiş ..
Telefonda titreşimde.
Ve açtığımda aaaaa uyuyormuydunuz ..
Uyuyorsakta uyandırdin noldu dedim .
Çocuğun ağlama sesini duydu kem küm etti .
Kusura bakma uyumadiysaniz çay içmeye gelelimmi dicektik dedi ..
Bende uyuyoruz dedim kapattım ..
Sabah aradı özür diliyor eşim illa ara uyumaz onlar diyince mecbur kaldım felan dedi olan oldu ama bak çocuğum var biliyorsun huysuz uyandığı zaman uyumuyor dedim ..
Herşeyde aşırı israrcilar her konuda .
Yok olmaz diyoruz 2 gün sonra yine aynı .
Onlara bunu yapicak cesaretide yüzünde vermiyoruz aslında ama ..
Nerde yanlış yapıyoruz ..
Kıza uzuluyorumda biraz annesini arayıp birşey soramiyorum yemek yapmayı fazla bilmiyor yasida benden küçük ..
Bana soruyor aile desteği yok çok ezilen bir tip yardımcı olmaya çalışıyorum elimden geldiğince ama ..
Bir yere gidiceklerdi illa sizde gelin ..
Çocuk var olmaz bebek arabası sığmaz sizin arabaya yok illa gelin yok dedik telefonu kapattik kapıya gelmişler siz inene kadar bekleriz dolasicaz nolucak kimse yok hiç bir yeri bilmiyoruz diyorlar esimde kapidalar hadi inelim dedi indik eşim arabada biz emri validen hoslanmiyoruz felan dedi anlamıyorlar .. aşırı israrcilar net bir dille uyariyorumda bilmiyorum napicagimi sizcede anormalmi ben bebeğim olduğundan dolayı fazlami hassasım böyle konularda..
Ben sizi çok kaba buldum bu kadar israrla görüşmek istiyolarsa demekki gerçekten ihtiyaçları var

Çok kabasınız bence ben bana böyle yapan birine asla sizin gibi karşılık vermezdim bence siz o kadının ilgisini haketmiyorsunuz belki kadın sizi cok sevdiği kanı ısındığı için böyle yapmıştır kendine yakın hissetmiştir yani böyle terslemenin lüzumu var mı yada aradığında meşgule alıp mjla geri dönün bu kadar zor mu ya...

Kıza üzüldüm. Yani kızcağıza karşı eşinden farkınız yok. Size bir şey diyeyim mı? Şu mesajım burda dursun...

Yalnız yaşayıp yapayalnız öleceksiniz. Şimdi evlâd eş vs yetiyor. Şuanda gençlikle hareket ediyorsunuz. Ama unutmayın bir aramaya muhtaç kalacaksınız. Yapmayın. Naif olun. Etmeyin. Belki beni de artniyetli bulacaksınız. Sizin iyiliğiniz için yazıyorum. Her zaman bu imkan ve şartlarda olmayacaksınız. İnsana ihtiyaç duyacaksınız. Haberiniz olsun...

Nereden mı biliyorum? Mesleki tecrübe...

Ne kadar acımasız bir mesaj. Bu şekilde gelecekten kesin haber vermek vs. “Yalnız yaşayıp yapayalnız öleceksiniz” demek vs. Gerçekten çok acımasız. Konu sahibi arkadaşına bunun 10’da 1’ini yapmamış.

Konu sahibi görgüsüz insanlarla görüşmek zorunda değil.

Ona zarar veren görgüsüz bir insanı sırf yalnız kalmayayım diye, o insanla kendi istediği oranda değil de, o insanın istediği oranda görüşse kendine ihanet etmiş olur.

Konu sahibinin çevresi kendini yanlarında iyi hissettiği, görgü kurallarını biraz olsun bilen normal insanlarla çevrili olsa daha iyi olur.

Birincisi yok mazlum sakin kız vs vs bu devirde kimseye güvenmem. Artı 7,8 kere çaldırmak nedir yani. Ben size hak veriyorum. Arkadaşlık da bir yere kadar. Bir kere söylersin gelmiyorsa gelmiyordur bir kere ararsın açmıyorsa açmıyordur. Mesaj yazarsın bitti gitti. Sevmiyorum ben de böyle ısrarcı insanları.

Niye herkes konu sahibine yüklenmiş anlamadım ama ben sizinle aynı fikirdeyim. 2 saat ısrarla aranmaz. Zaten dönecekse görünce cevapsızı dönecek. Kaldı ki kesin bir dille emrivaki sevmiyorum denmiş ısrar etmek sevimsizlik. Onlar da canları sıkılmasın diye arıyor konu sahibine bayıldıklarından değil ne kadar dramatize ettiniz mevzuyu. Benim de bebeğim var ne zaman uyuyacakları belli değil. Çalışan anneyim telefonun sesi her dakika kapalı da olamaz. Belki gece de çalması gerekiyor işim gereği. Evet tavrınız sert ama bence yanlış değil. Onlar da gururlu olsun bıraksın yakanızı yani.

Aslında kızın davranislari böyle değil.
Eşi yaptırıyor kız çok sakin biraz çekingen bir kız ..
Hadi gidelim Cat kapı baskın yapalım diyor bir bakıyorum çocuklu ev hali baskın yapmışlar .
Kız kusura bakmayın söyledim ama illa gidelim gidelim dedi felan diyor .
Maalesef kız burda olamaz eşi internete girebilicegi telefon kullnmasina izin vermiyor .
Ailesi eşi böyle olduğu için evlenmesini istememiş görüşmüyor zaten .. biraz baskıcı bir tip eşi
O zaman bu sorunu eşiniz çözecek.
Çekecek kenara hiç kivirmadan konuşacak.
Eşim cocugum rahatsız oluyor bu tip hareketlerden diyecek.
Zaten hala anlamayan bi insanın zekası kittir o insanın arkadaşlığına da ihtiyacınız yoktur.

Ayrıca burada kimseleri yoksa yok kendileri gezip dolaşıp keşfetsinler.
Bu bi bahane değil yani insanları rahatsız etmek için.
Kızda ezdirmesin kendini üzülmeyin kimse için boş verin herkes kendi hayatını yaşar.

Benim de kimsem yoktu yaşadığım yerde ama kimseye de salça olmadım yani.

Ben kendi öz ablamı 2 çocuğu var rahatsız olur diye 1 kereden fazla aramam .
Açmazsa da dönüş yapmasını beklerim.
Akşam 10 dan sonra çocuklu kadını 6 7 kez üst üste aramak çok normal galiba bazı üyelere göre.
Israrla konu sahibine kaba saygısız demişler.
Haksız yorum hepsi.
Insan ancak çok acil durumda üst üste arar çünkü en yakinini.
Az bile demissiniz ben olsam ben de terslerdim .
Bu sizi saygısız ve de kaba biri yapmaz asla.

Az önce konuştuk kendisiyle oda kusura bakma aramamaliydik o kadar ama eşi çok ısrar etmiş ..
Çok moreli bozulmuş aslında eşi böyle bir insan olduğu için görüşmek istemiyoruz .
Kızin durumuna üzülüyorum gerçekten .
Dün eşiyle tartışmış eşi ailesine anlatmış aileside hala duzelmedimi o felan demiş kız için duydum çok ağladım diyor ..
Sanırım şiddette görüyor ayrılmayı dusunuyorda sanırım söylemleri öyle geldi ..
Artık kızda bıkmış gibi ..
Kızla baglantimi koparmicam gene arasın ama eşini gördüğümde isrardan hoslanmadigimizi soylicem .

O zaman bu sorunu eşiniz çözecek.
Çekecek kenara hiç kivirmadan konuşacak.
Eşim cocugum rahatsız oluyor bu tip hareketlerden diyecek.
Zaten hala anlamayan bi insanın zekası kittir o insanın arkadaşlığına da ihtiyacınız yoktur.

Ayrıca burada kimseleri yoksa yok kendileri gezip dolaşıp keşfetsinler.
Bu bi bahane değil yani insanları rahatsız etmek için.
Kızda ezdirmesin kendini üzülmeyin kimse için boş verin herkes kendi hayatını yaşar.

Benim de kimsem yoktu yaşadığım yerde ama kimseye de salça olmadım yani.
Eşini gerçekten kelimelere döküp anlatamiyorum ben böyle insan hiç görmedim
..

Ne kadar acımasız bir mesaj. Bu şekilde gelecekten kesin haber vermek vs. “Yalnız yaşayıp yapayalnız öleceksiniz” demek vs. Gerçekten çok acımasız. Konu sahibi arkadaşına bunun 10’da 1’ini yapmamış.

Konu sahibi görgüsüz insanlarla görüşmek zorunda değil.

Ona zarar veren görgüsüz bir insanı sırf yalnız kalmayayım diye, o insanla kendi istediği oranda değil de, o insanın istediği oranda görüşse kendine ihanet etmiş olur.

Konu sahibinin çevresi kendini yanlarında iyi hissettiği, görgü kurallarını biraz olsun bilen normal insanlarla çevrili olsa daha iyi olur.

Evet belki biraz sert yazdım haklısınız. Ama dikkat ederseniz görüşün yazmadım. Naif olun yazdım. Çünkü insaniz. Yüz yüze baktığımız ya da bakma ihtimali olabilecek insanlara karşı daha dikkatli olmalıyız. Dikkat ederseniz zaten kız eziliyormuş.

Bulunduğum yerde bir kadın sobadan zehirlenmiş ta ne zaman bulundu. Ama burada hep insanlara kaba davranırdı. Bu sebeple insanlar arayıp sormaz oldu dediler. Mesela bu kadıncağız bu şekilde davranmasa idi maalesef bu şekilde ölüsü sahipsiz kalmazdı.

Diri de de ölüde de insan gerekmiş bunu anladım. Yaş ilerledikçe insan insana daha ihtiyaç duyuyor. Vaktim olmadığı için uzun uzun yazamadım.

Kizi üst üste aradi diye görgüsüz ve kaba olmakla suçluyorsunuz ama siz ondan daha bir kaba tavırla karşılık veriyorsunuz?
Çok ayıp gerçekten..rahatsız oluyorsanız telefonu kapatırsınız yada ilk aradığında mesaj atabilirsiniz müsait değilim yarın ararım diye..çok mu zordu bunlar?
Kizi biraz mülayim biraz ezilmiş ve sessiz gördünüz diye üstünlük taslamaya kalkmışsınız gibi geldi bana..hiç hoş değil.

X