Zorla arkadaş grubuna dahil ediliyoruz .

Akıl edemeyene böyle bir kere adamakıllı çıkışılmazsa anlamıyor malesef, her konuda durum bu. Ben sizin kadar net tersleyebilir miydim bilmiyorum ama o benim sümsüklüğüm olsun, bence istemişler. Kimse ama kimse - evli bekar çocuklu çocuksuz farketmez - acil olaylar dışında akşam saatinde bu kadar ısrarla aranmaz, bir yere çağrılmaz, kapısına gelinmez. Bu samimiyet, içtenlik falan değil. Mahremiyet diye birşey var yahu.

Ucak modunu aktif pasif etmek daha kolayıma geliyor

Ayrıca uçak moduna almadan sadece sesler kısıldığında gelen arama ile otomatik olarak açtığımız müzik duruyor . Uçak moduna almaK zorundayız ama işte halden anlamıyorlar malesef .

Konu sahibi haklısın o lafları işitmek istemeyen o kadar arayıp ısrarcı olmamalı.
Görgü diye bir şey var

Kadın eşi tarafından eziliyor dememişsiniz onun bu halinden mütevellit azarlayarak konuşmuşsuz rahat rahat. Ama size bu rahatlığı veren de kendisi ne yazık ki. O telefon konuşmasına arayıp birde özür dilemiş.

Israrcı olmaları elbette hoş değil o konuda size katılıyorum ama daha uygun bir dil kullanabilirdiniz, ben beni gece birde bile arasa biri bu şekilde konuşmazdım.

Adam baskın tarafsa ve esine zorla aratiyorsa yorumlarınızdan onu anladım, eşiniz arkadaşına açık açık durumu anlatsın.
Kıza ben de üzüldüm ama benimki gibi uykusunda en ufak çit sesine kalkan bir anne için çok sinir bozucu bir durum.
Dün bebişimi uyuturken babası kapıya anahtarı takıp kapıyı açtı. O sese uyandı yaaa:olamaz:

Bir de 8 kere aramak nedir? Benim ablam en fazla üç kere çaldırıp kapatır.
Kayınvalide ısrarla arardı ona da söyledim artık aramıyor.

Konu sahibi önce uyarmış üstüne tekrar yapılınca patlamıştır.

Aslında kızın davranislari böyle değil.
Eşi yaptırıyor kız çok sakin biraz çekingen bir kız ..
Hadi gidelim Cat kapı baskın yapalım diyor bir bakıyorum çocuklu ev hali baskın yapmışlar .
Kız kusura bakmayın söyledim ama illa gidelim gidelim dedi felan diyor .
Maalesef kız burda olamaz eşi internete girebilicegi telefon kullnmasina izin vermiyor .
Ailesi eşi böyle olduğu için evlenmesini istememiş görüşmüyor zaten .. biraz baskıcı bir tip eşi
O zaman kıza degil direkt kocasına söyleyin.

Kıza ben de üzüldüm ama benimki gibi uykusunda en ufak çit sesine kalkan bir anne için çok sinir bozucu bir durum.
Dün bebişimi uyuturken babası kapıya anahtarı takıp kapıyı açtı. O sese uyandı yaaa:olamaz:

Bir de 8 kere aramak nedir? Benim ablam en fazla üç kere çaldırıp kapatır.
Kayınvalide ısrarla arardı ona da söyledim artık aramıyor.

Konu sahibi önce uyarmış üstüne tekrar yapılınca patlamıştır.
Kadın muhtemelen eşinin zorlamasıyla aramış öyle anladım ben mesajlardan, yoksa elbette 8 kere normal şartlarda kimae kimseyi ısrarla aramamalı.

Sizin yorumunuz benden daha akıllıca yani:)
Uçak moduna almak ya da sessize almakla, uyku müziği arasındaki ilişki?
Uygulama sesi açarsınız, arama ve bildirim seslerini kapatırsınız:)))
Başkasının sizlerin hayatına saygı göstermesini beklemeden önce, sizlerin kendini dış etmenden koruyacak bir hayat oluşturmanız saçmaysa eğer, diyecek bir lafım yok.

Konu uyku müziğiyse yazayım dedim benim kızımda uyku müziğiyle uyuyor ve her ne kadar bildirim kapalı ise telefona mesaj dahi gelse o uyku müziği kesiliyor ve bebek uyanıyor malesed tek çözüm uçak modu :)

Konu uyku müziğiyse yazayım dedim benim kızımda uyku müziğiyle uyuyor ve her ne kadar bildirim kapalı ise telefona mesaj dahi gelse o uyku müziği kesiliyor ve bebek uyanıyor malesed tek çözüm uçak modu :)
Ben de çocuklarımı uyku müziği ile uyuttum ama, ses kayıt aldım.
Benimli daha pratik bir yöntem herhalde:)
İnternet kesildi, çekmedi vs derdi yok, uçak modu ya da bildirim engellemiyor.

Bence cok garip insanlar. Bir kac kez reddedilip ustune bunca ısrar emrivaki yapan insan sorunludur bence. Tersleyerek iyi etmişsin ama belli ki fayda etmemiş. Kapıya geldiklerinde gitmeyin. Israrlarına aldırış etmeyin. Belki oyle oyle anlarlar

Konuya herkes benzer cevaplar vermis ben baska bir sey yazayim size :) ben cocuklarin uyku muzigini flasha takip tvden aciyordum usb girisinden, cocuklar uyusa dahi bizde tv yasakti ya da kullanmadiginiz bir telefon da olabilir boylece bu tip durumlarla karşılaşmıyorduk tavsiye ederim:)

Kadin belli ki koca denen okuzden oturu o kadar aramis. Zaten sabah da tekrar arayip ozur dilemis. Belli ki mahcup olmus. Keske bu kadar terslemeseydiniz. Kizmak da haklisin ben de telefonla uykum bolununce ya da kizimin uykusu bolununce cok sinirleniyorum ama sanki biraz fazla kirici konusmussunuz.
Hep boylelerse bence arkadasliginizi bitirin. Kadina uzuldum gercekten.

İma falanda degıl net dille belirtmıssınız sıkıntınızı, esınız de belirtmiş. Bundan baska napılır bilemedim, bu insanlarda nasıl kendilerine saygı yok anlamiyorum
Kendilerine duymadıkları ıcın, baskasınada duymuyorlar

Kıza üzüldüm. Yani kızcağıza karşı eşinden farkınız yok. Size bir şey diyeyim mı? Şu mesajım burda dursun...

Yalnız yaşayıp yapayalnız öleceksiniz. Şimdi evlâd eş vs yetiyor. Şuanda gençlikle hareket ediyorsunuz. Ama unutmayın bir aramaya muhtaç kalacaksınız. Yapmayın. Naif olun. Etmeyin. Belki beni de artniyetli bulacaksınız. Sizin iyiliğiniz için yazıyorum. Her zaman bu imkan ve şartlarda olmayacaksınız. İnsana ihtiyaç duyacaksınız. Haberiniz olsun...

Nereden mı biliyorum? Mesleki tecrübe...

Bence haklısınız bebekli bir aileyi bu ısrarla aramak veya emri vakilerle bir yerlere götürmek çok düşüncesizce bir hareket.Tahammülünüzu zorlaması normal geldi bana.Kız cekingen demissiniz aslında siz de biliyorsunuz sorun kızın esinde.Bence en güzeli esiniz kızın esine soylesin bebekten dolayi hayatimiz sizinki gibi özgür degil esim cok yorgun gelmeler gitmeler konusinda pek uygun olamiyoruz gibisinden bir konusma yapsin uzaklastirsin bu düşüncesiz insanı hayatinizdan.Siz gene kızla telden vs konusursunuz arada bir kadin kadina bulusir görüşürsünüz olmaz mi bu sekilde.

Onlar ayıp etmiş evet ama sizin de çıkışlarınız çok fevri. Görüşmek istemiyorsanız, kafa yapılarımız uymuyor görüşmeyelim der koparırsınız bağları fakat mütemadiyen tersleyip azarlamak ayıptır.

Bende 2 çocukluyum bir de bebeğim var uyku nedir bilmeyen, evet yorgun ve tahammülsüz olabiliyoruz fakat bu bize insanları azarlama hakkı vermez. Düzgünce açık bir dille derdimizi anlatıp sonuca bağlamalıyız. Bundan daha zor değildir diye düşünüyorum.

Kıza üzüldüm. Yani kızcağıza karşı eşinden farkınız yok. Size bir şey diyeyim mı? Şu mesajım burda dursun...

Yalnız yaşayıp yapayalnız öleceksiniz. Şimdi evlâd eş vs yetiyor. Şuanda gençlikle hareket ediyorsunuz. Ama unutmayın bir aramaya muhtaç kalacaksınız. Yapmayın. Naif olun. Etmeyin. Belki beni de artniyetli bulacaksınız. Sizin iyiliğiniz için yazıyorum. Her zaman bu imkan ve şartlarda olmayacaksınız. İnsana ihtiyaç duyacaksınız. Haberiniz olsun...

Nereden mı biliyorum? Mesleki tecrübe...
Mesleğinizi merak ettim, özel değilse tabi :) bu arada nokta atışları yapmışsınız 👌

Bende de vardı bu tiplerden sizi çok iyi anlıyorum .arıyor defalarca uzun uzun konuşmak istiyor , bende istediğimde açıyorum istediğmde geri dönüş bile yapmıyorum . Bendekinin bir modeli hatta zırt pırt gelip iki çocuğuyla evi talan Ederdi. Ne dediysem olmadı . Taşındılar öyle kurtulduk :)

Bence kadın sizi aramıyor eşi zorla arattiriyor. Kapınıza da eşi getirtmiştir. Kadın da mahçuptur. Hatta belki o da sizle görüşmek istemiyor kocasının ısrarıyla görüşüyordur mecburen. Siz kadına değil kocasına tepki gösterin. Zaten baskin olan oymuş

X