Zorla arkadaş grubuna dahil ediliyoruz .

Üstteki yorumlar terslemeni haksız bulmuş ama, sürekli ısrar olunca bunalmışsın belli bence haklısın. Kibarlıktan anlamayan belki bunu anlar. Ben kimseyi üst üste aramam. Yemek yapmayı bilmiyosada netten öğrendin.herseyin tarifi var
Bende zamanında öyle ogrendim ama kızın ailesi bu cocugun böyle olduğunu biliyormuş kızı vermemiş adam çok baskıcı internete giren telefon kullandirmiyor bakkala tek göndermiyor birsuru şey uzuluyorumda haline kızın ailesi de görüşmüyor kendin biliyordun evlendin diye ..

Kadın eşi tarafından eziliyor dememişsiniz onun bu halinden mütevellit azarlayarak konuşmuşsuz rahat rahat. Ama size bu rahatlığı veren de kendisi ne yazık ki. O telefon konuşmasına arayıp birde özür dilemiş.

Israrcı olmaları elbette hoş değil o konuda size katılıyorum ama daha uygun bir dil kullanabilirdiniz, ben beni gece birde bile arasa biri bu şekilde konuşmazdım.

Adam baskın tarafsa ve esine zorla aratiyorsa yorumlarınızdan onu anladım, eşiniz arkadaşına açık açık durumu anlatsın.

Sizin yorumunuz benden daha akıllıca yani:)
Uçak moduna almak ya da sessize almakla, uyku müziği arasındaki ilişki?
Uygulama sesi açarsınız, arama ve bildirim seslerini kapatırsınız:)))
Başkasının sizlerin hayatına saygı göstermesini beklemeden önce, sizlerin kendini dış etmenden koruyacak bir hayat oluşturmanız saçmaysa eğer, diyecek bir lafım yok.
uaçak moduna alınca hepsi kapanıyor işte :))))))))

Kadın eşi tarafından eziliyor dememişsiniz onun bu halinden mütevellit azarlayarak konuşmuşsuz rahat rahat. Ama size bu rahatlığı veren de kendisi ne yazık ki. O telefon konuşmasına arayıp birde özür dilemiş.

Israrcı olmaları elbette hoş değil o konuda size katılıyorum ama daha uygun bir dil kullanabilirdiniz, ben beni gece birde bile arasa biri bu şekilde konuşmazdım.

Adam baskın tarafsa ve esine zorla aratiyorsa yorumlarınızdan onu anladım, eşiniz arkadaşına açık açık durumu anlatsın.
Anlatıyor zaten eşimi sürekli gezmeye çağırıyordu artık eşim evde yokum mesaideyim vs diyor .. anlasa böyle davranmazdim ben hayır dedikçe ısrar ettikleri için bu tavrı sergiledim

Eşimin bir tanidigi boyle israrciydi. Ne gezme anlayişimiz, ne muhabbetimiz uymuyordu bence ve ustune onlarda cocuk vardi israrla gelelim gidelim istiyorlardi.
Adam milyon kez ariyordu. Biz telefonu açmadik biyerden sonra ama Allahtan kapiya dayanmiyordu bizimkiler 😁

En nefret ettigim sey israrla arayan insan , yahu acmiyorsam vardir bir sebebi hadi iki kere aradin ucuncuyu neden ariyorsun??
Bence haklisiniz aradiklarinda acmayin , kapiya geldiklerinde de net bir sekilde ifade edin kendinizi
Ben su yanlizlar vs muhabetini de anlamiyorum sonucta 3 kisilik aile nasil yanlizlar ysni?
Kari koca birbirine arkadas olsun , biz yurtdisina geldik elimizde telefon google map heryeri de bulup geziyoruz , nedir bu insanlarin basiretsizligi anlamak mumkun degil gercekten

Burda ayıp etmişsin diyenler konuyu tam okumamış sanırım. Hayır gelemeyeceğiz diyen insanın evinin önüne gidip siz gelene kadar bekleriz demek nedir yani? Bu tip insanları yumuşak bir şekilde reddedemezsiniz çünkü anlamazlar neden biliyo musun işlerine gelmiyor . Kadının da bir suçu yok eşi her yere sürüklüyor belli ki. Şehre yeni gelmişler kimseleri yok adam kendisi de demiş hiçbir yeri bilmiyoruz diye sizi kullanmaya çalışıyor resmen hiç geçit vermeyin ama bence eşiniz konuşsun yok yere kadının üzerine gitmeyin zaten öyle bir adamla evli olmak yeterince zulümdür

bu Kadar ısrarcı olmaları çok kötü. İnsanların bozuk psikolojilerini siz değiştiremezsiniz. Size faydası olmayan/ iyi gelmeyen insanlarla ilişkiyi kesmenizi tavsiye ederim. Birilerine yemek yiyecek sormak istiyorsa yemek kitaplarından ya da internetten bakabilir elbet. Arkadaşı yoksa arkadaş edinebilir. Aşırı ısrarcı davranmak, durmadan aramak, kapıya dayanmak taciz etmektir.
Bi kere düzgünce konuşulup ısrarın devam etmesi durumunda ilişiği keserim.

Burda ayıp etmişsin diyenler konuyu tam okumamış sanırım. Hayır gelemeyeceğiz diyen insanın evinin önüne gidip siz gelene kadar bekleriz demek nedir yani? Bu tip insanları yumuşak bir şekilde reddedemezsiniz çünkü anlamazlar neden biliyo musun işlerine gelmiyor . Kadının da bir suçu yok eşi her yere sürüklüyor belli ki. Şehre yeni gelmişler kimseleri yok adam kendisi de demiş hiçbir yeri bilmiyoruz diye sizi kullanmaya çalışıyor resmen hiç geçit vermeyin ama bence eşiniz konuşsun yok yere kadının üzerine gitmeyin zaten öyle bir adamla evli olmak yeterince zulümdür
Atladığınız nokta, yok demişler hayır dememişler.
Dil ile söylenen tavır ve jest mimikle aynı doğrultuda ilerlemezse, insanlar sizi naz yapıyor, çekiniyor zanneder.
Eğer ki gelmelerine rağmen inilmeseydi dediklerinizde haklısınız ama hem o kadar yok deyip hem inince, verilen sinyalle eylem tutarlılığı olmadığından insanlar da böyle ikna için uğraşır.

Bir kere bahane üretmeden ‘hayır gelmeyeyeğiz biz sevmiyoruz öyle programları ailece gezmek istiyoruz’ dese ve ardında dursa, hiç zannetmiyorum ki insanlar kapılarda yatsın...

Atladığınız nokta, yok demişler hayır dememişler.
Dil ile söylenen tavır ve jest mimikle aynı doğrultuda ilerlemezse, insanlar sizi naz yapıyor, çekiniyor zanneder.
Eğer ki gelmelerine rağmen inilmeseydi dediklerinizde haklısınız ama hem o kadar yok deyip hem inince, verilen sinyalle eylem tutarlılığı olmadığından insanlar da böyle ikna için uğraşır.

Bir kere bahane üretmeden ‘hayır gelmeyeyeğiz biz sevmiyoruz öyle programları ailece gezmek istiyoruz’ dese ve ardında dursa, hiç zannetmiyorum ki insanlar kapılarda yatsın...
İşte kırıcı olmak sert davranmak istememişler sanırım ama sonucunda iş iyice ısrara binince konu sahibi de çareyi kabalıkta bulmuş. Karşı tarafın insan ilişkileri kötü ve anlama kapasiteleri düşük diye insanlar ince eleyip sık dokumak zorunda değil ki küçücük çocuğu var zaten bunlarla mı uğraşsın “hayır biz istemiyoruz sevmeyiz” dese bile ısrar edecekleri çok belli zaten çünkü amaçları kullanmak bir nevi rehber edinmişler başka bir arkadaş grubu bulsalar peşlerini bırakırlar

Emrivakiden ,çatkapıdan oldum olası hic hazetmedim.Karşınizdaki aile ya gercekten cok saf ya da vurdumduymaz.Bana yapilsaydi sizin tavırlarınız derdime derman olsaniz yüzünüze bakmazdim.Insanlar çesit çesit işte.Bir daha yakinlastiklarinda uslübunuza dikkat ederek mesafenizi koyun.Telefonunuzu tamamen sessize alin ,geriye cok sonra dönün ,kapida sizi bekliyorlarsa biz o tarafa gitmiyoruz başka işlerimiz var sizlerle de başka zaman önceden ayarlayip gideriz gibi gibi uzaklaşıcı cümleler kurun.Mutlaka anlayacaklardir bir gün.

İşte kırıcı olmak sert davranmak istememişler sanırım ama sonucunda iş iyice ısrara binince konu sahibi de çareyi kabalıkta bulmuş. Karşı tarafın insan ilişkileri kötü ve anlama kapasiteleri düşük diye insanlar ince eleyip sık dokumak zorunda değil ki küçücük çocuğu var zaten bunlarla mı uğraşsın “hayır biz istemiyoruz sevmeyiz” dese bile ısrar edecekleri çok belli zaten çünkü amaçları kullanmak bir nevi rehber edinmişler başka bir arkadaş grubu bulsalar peşlerini bırakırlar
Ben kendi hayatımdan örnekle hiç öyle düşünemiyorum.
Çok samimi görüştüğümüz dostlarımız vardır.
Bazen onlar arar ısrar eder, bazen biz.
Ama biliriz ki hayır denmişse bitmiştir.
Yani yorgunum gelemeyiz başka zaman diyen adam, ne desek de gelmez.
Ya da bana çocuklarıma uygun olmayan bir ortam için ısrar ettiklerinde ‘siz beni hiç sevmiyorsunuz herhalde rezillik çekeyim istiyorsunuz, arkadaşınız adına üzülün ama ondan gelemeyeceğimi anlayın’ gibi kesin, net ve kalp kırmadan yapılan cümlelerimiz vardır.
Ne bir kimse bana kırıldı ne de ben başkasına.
Çünkü ağzımızdan çıkanla eylem aynı ya da kimseye müsama gösterip gösterip de birden paylamıyoruz.

Kendimden örnek verdim ama, sosyal hayat içinde belirli bir çevresi olan kişilerin aynı bizim gibi bir ilişkisi olduğu kanısındayım, keza sizin de öyledir değil mi?
Söz, tutarlılık, eylem ve kararlılığı kalp kıracak seviyeye gelmeden gösterme.
Bu kadar yani.

Karşı tarafın iletişim beceri ekskliğiyle, konu sahibi ve ailesinin tutarsız davranışları çakışmış, ama ayıp eden ve kalp kıran konu sahibi olmuş.

X