116 kilodan 65 kiloya tam tamına 50 kiloya veda 💪🏻

hzlsel

👩🏻‍❤️‍👨🏻💙T
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2021
7.964
21.387
33
Biraz uzun olacak kusura bakmayın neticede giden 50 kilo ve 1,5 sene atlaya atlaya okursunuz🤭🤭

Hayatım boyunca kiloyla problemim oldu genetik diye bir şey var inkar edemiyoruz😅 Diyetlerle geçti ömrüm al ver al ver toplamda 98 kilo verdim🙈 Evlenirken bile kiloluydum 95 kiloydum ama sürekli üzerine koydum pandemiyle birlikte zaten iyice şiştim 2020 Temmuzda yaz tatilimizde kendimi çok kötü hissettim artık 48 beden kıyafetlerimin içine bile giremiyordum resimlerde çok şişko çıkıyordum çocuk istiyorduk biraz eşimin zorlamasıyla tatilden döner dönmez diyete beraber başlamaya karar verdik eve döndüğümde tartıldım(en son 2-3 sene önce tartılmıştım🤦🏻‍♀️) 116 kiloyu gördüm ve şok oldum yolum uzundu ama ben kararlıydım diyetisyene gitmek istemedim çünkü diyet listeleri beni geriyordu ben yaşam şekli haline getirmek istedim sürecimi evde ne pişiyorsa ondan yedim tabi az olarak kaçamak hiç yapmadım ilk4 ay 23 kilo vermiştim 93 kiloydum sonra motivasyonum düştü kiloyu korudum bir müddet sonra hamile olduğumu öğrendim ama 5. Ayımda kaybettim bebeğimi zor bir süreçti bunu kolay atlatmak adına kendimi zayıflamaya verdim pazartesi günü hastaneden çıkıp cuma diyete başlayan kaç manyak vardır takıntı haline getirdim tekrar diyete başladığımda 98 kiloydum ve kadınlar kulübünde cuma yarışmalarını keşfettim bana çok katkısı oldu 3 ayda 30 kilo daha vererek 78e düştüm sonra başka sıkıntılar baş gösterdi kanser riski biyopsi derken diyete 1 ay ara verdim ve kilomu yine korudum tekrar döndüm diyete 3 ay daha güzelce çabaladım ve kendimi 65 kiloya attım aslında hedefim 62 kiloydu ama hem yoğun bir baskı altında olmam ailem artık yeter diyip duruyor hem 38 bedene düşmüş olmam hem artık çok sıkılmamdan dolayı sürecimi sonlandırmış bulunuyorum artık koruma dönemindeyim inşallah uzun yıllar korumayı başarabilirim🤩🤩🤩

Son düzenleme:
Herkesin bünyesi farklı ama bana en güzel kilo verdiren if oldu başta zor oluyor tabi hele benim gibi 3ten önce uyumayan ve gece yemeğe alışmışsanız ama zamanla oturuyor artık hiç aramıyorum kalori saydım bunun için telefona bir program indirdim ve spor olarak haftada 5-6 gün Leslie ve yürüyüş yaptım ama yine de göbeğimin sarkmasına engel olmadı verecek çok kilonuz varsa göbek için ayrı olarak bir şeyler yapmanızı tavsiye ederim onun dışında ben de çok bir sarkma olmadı tabi dipdiri bir vücut değil ama buna da şükür sağlıksız şişko bir bedene tercih ederim kesinlikle çatlakları sormayın zaten toplamda 100 kilo vermiş biri olarak elbette fazlasıyla var😅

Başlangıç ➡️ 116,6
Güncel Kilo ➡️ 65,3
Giden Kilo ➡️51

Ölçüm Tablom
Temmuz 2020
Ağustos 2021
Kasım 2021
Sol Kol
37​
29​
27​
Sağ Kol
40​
31​
28​
Sol Bacak
70​
57​
52​
Sağ Bacak
73​
57​
52​
Sol Alt Bacak
X​
40​
36,5​
Sağ Alt Bacak
X​
41​
37​
Göğüs
119​
97​
93​
Bel
105​
80​
72​
Kalça
129​
99​
93​
Kıyafet Bedeni
50-52
42
38
Kilo
116,6
78
65

Son düzenleme:
BB138851-4321-465B-9455-0B5D9AB6F7D9.jpeg

:KK9:MaşAllah süpersiniz ya, azminize hayran kaldım 🥰
Hayatımda hiç diyet yapmadım, ilk kez dün tam olarak diyet yapmaya karar verdim, dayanabilirmiyşm bilmiyorum :oops:İF diyeti ilgimi çekti, yeni yeni araştırmaya başladım, banada bir kaç bilgi verirseniz memnun olurum.

:KK9:MaşAllah süpersiniz ya, azminize hayran kaldım 🥰
Hayatımda hiç diyet yapmadım, ilk kez dün tam olarak diyet yapmaya karar verdim, dayanabilirmiyşm bilmiyorum :oops:İF diyeti ilgimi çekti, yeni yeni araştırmaya başladım, banada bir kaç bilgi verirseniz memnun olurum.
Çok teşekkür ederim😍😍😍
Başta zor oluyor ama insan zamanla alışıyor benim de max diyet sürem 3 aydır sonra sıkılır bırakırdım yine sıkıldım ama ara verip geri döndüm hep diyete🥰

Ben genelde if i 16 saat açlık 8 saat tokluk şeklinde yaptım sabah 12 de kahvaltı 4 gibi ara öğün 7-8 gibi akşam yemeği kalorimi genellikle 1200-1300 civarı tuttum geri kalan açlık saatlerinde su soda bitki çayı şekersiz kahve sınırsız istediğin kadar iç zaten bir süre sonra suyla karnını doyuruyorsun🙈

Çok teşekkür ederim😍😍😍
Başta zor oluyor ama insan zamanla alışıyor benim de max diyet sürem 3 aydır sonra sıkılır bırakırdım yine sıkıldım ama ara verip geri döndüm hep diyete🥰

Ben genelde if i 16 saat açlık 8 saat tokluk şeklinde yaptım sabah 12 de kahvaltı 4 gibi ara öğün 7-8 gibi akşam yemeği kalorimi genellikle 1200-1300 civarı tuttum geri kalan açlık saatlerinde su soda bitki çayı şekersiz kahve sınırsız istediğin kadar iç zaten bir süre sonra suyla karnını doyuruyorsun🙈

Hiç yemediğiniz tabunuz olan bir şey varmıydı?
Ben çikolata kurabiye kek bunları çok seviyorum ya :cry: dayanabilirmiyim bilmiyorum. İnşAllah olur ya.

Hiç yemediğiniz tabunuz olan bir şey varmıydı?
Ben çikolata kurabiye kek bunları çok seviyorum ya :cry: dayanabilirmiyim bilmiyorum. İnşAllah olur ya.
Ekmek ve pirinç kullanmadım hiç kahvaltıda ekmek yerine wasa yerdim 1 adet tatlı neredeyse hiç tüketmedim onun yerine züber var tatlı ihtiyacını karşılıyor tavsiye ederim ben de tatlı düşkünü biriyimdir beni kesiyor züber başta zor oluyor gerçekten ama ilk 2 haftayı atlatın ondan sonra alışıyorsunuz bu arada kaç kilo vermeyi düşünüyorsun🥰

Maşallah ya o sondakini görmemiştim ben harikasın 😍

Sonradan gördük biz azmini hoş sohbetini o bile yetti ❤
Sağ ol canım kendimi hala şişko hissediyorum ama yılların alışkanlığı sanırım resimler olmasa anlamayacağım🙈

Ekmek ve pirinç kullanmadım hiç kahvaltıda ekmek yerine wasa yerdim 1 adet tatlı neredeyse hiç tüketmedim onun yerine züber var tatlı ihtiyacını karşılıyor tavsiye ederim ben de tatlı düşkünü biriyimdir beni kesiyor züber başta zor oluyor gerçekten ama ilk 2 haftayı atlatın ondan sonra alışıyorsunuz bu arada kaç kilo vermeyi düşünüyorsun🥰

ekmemksiz kahvaltı düşünemiyorum ☹️
Ah ah keşke kilo vermek almak kadar kolay olsa. 10 kilo vermeye razıyım. İnşAllah hayırlısı ile tüm kilo vermek isteyenler sağlıklı bir şekilde verirler ☘️

ekmemksiz kahvaltı düşünemiyorum ☹️
Ah ah keşke kilo vermek almak kadar kolay olsa. 10 kilo vermeye razıyım. İnşAllah hayırlısı ile tüm kilo vermek isteyenler sağlıklı bir şekilde verirler ☘️
Kesinlikle ya almak çok zevkli ama vermek sıkıcı ve uğraştırıcı😫 10 kilo çok değil 2-3 ayda halledersin aslında daha da üzerine kilo almadan başla bir an önce inşallah tüm kadınlar fit olsun😍😍

X