2011 Ekim Anneleri

yaa kızlar bişi sorcam beeen :26:2. tetanoz aşı zamanında ben malatyada olmuş olcam ,sizce ordada yaparlarmıkii??

canım benim de ikinci aşım 8 temmuzda ve o tarihte ben de burda olmayacam. hemşireye sordum dedim 11inde falan gelirim o zaman yaparız dedi bana. ama yapılır gibi geliyo bana. benim hemşire cevap vermedi sen bi sor yine de

DUYGU EDUT
ikiniz de çok güzelsiniz ya hu edutcuğum öyle söyleme çok beğendim ben seni tam bir hamile olmuşsun maşallah ikinize de
bayılıyorum böyle göbek fotoğrafları bakmaya yokmu başka fotoğrafffff

canım benim de ikinci aşım 8 temmuzda ve o tarihte ben de burda olmayacam. hemşireye sordum dedim 11inde falan gelirim o zaman yaparız dedi bana. ama yapılır gibi geliyo bana. benim hemşire cevap vermedi sen bi sor yine de

benim hemşire 1 ayı geçmesi önemli demişti yani ne kadar geçtiği önemli değilmiş:44:
tatile gidicekmiş bizim hemşire benim aşı yaptırma zamanımdan 2 hafta sonra gelicek illaki beni bekle dedi hatta diğer hemşireler gelsin biz yaparız dediler ama yok illa ki ben yapıcam diyor bekleyelim bakalım çiğdem hemşireyi:KK55:

DUYGU EDUT
ikiniz de çok güzelsiniz ya hu edutcuğum öyle söyleme çok beğendim ben seni tam bir hamile olmuşsun maşallah ikinize de

valla bacım güzel çirkin oldum 81 kilo...beğendiğine sevindim sağol

Eki Görüntüle 213173 Eki Görüntüle 213174
siz göbeğimmi var di,yorsunuz alın 81 kiloluk dev:))

bak bakkkk bi çıktım hemen resim yüklemiş yakalarım işte bölee maşallah çok dadlusunuzzzz

anam gaynanamın gelecegi yok markete gittim geldim hayla yok ortalarda kaybolmuş olmasın:KK1:
ay şaka bi yana inşallah sıcaktan fenalaşıp bir yere yığılmamıştır kadıncagızzzzzzzzz:KK53:

$210611-1320.jpg

:KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17:

minicik işteeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Son düzenleme:
selam arkadaşlar. Toplantıdan geldim ama pek iyi sayılmam. Toplantıda birden başım döndü, elim ayağım halsizleşti nerdeyse bayılıyodum. yanımda hamile bi arkadaş vardı. aldı çıkardı beni dışarı. veli görüşme odasında uzandım tuzlu bi ayran içtim düzeldim biraz ama hala çok halsizim
dün gece de namazda oldum öyle. ayrıca başımın yan kısımları da zonkluyo, ağırıyo.
içinizde bu durumda olan var mı? normal mi bu

Geçmiş olsun filizcim zaman zaman benim de başım dönüyor ama baygınlık hissim olmadı henüz. hava çok ısındı, yakında bir yerlerde düşmeyiz inşallah.

İleride çok gülücez bu hallerimize çook.. :) Erken kalkıp kahvaltı hazrılamakla çok iyi yapıyorsun... bende çalışmak istemiyorum artık, ama evde oturuncada hep bir şeyler gözüme batıcak daha çok ağlıcam filan diye korkuyorum... Dün akşam doktorumu (psk.) aradım, çünkü bu duygu dalgalanmalarının üstesinden gelemiyorum... Bir kaç gün sonra gidicem.. Biraz konuştuk iyi geldi... Tam detaylı terapiden sonra sizlerlede paylaşırım faydalanırsınız belki, ağlamak istemiyorum ama sürekli ağlıyorum bunu engelllemem lazım, yoksa kızım, bir ağzı yerde, bir ağzı gökte doğacak annesi yüzünden... Çok sıkıldım bu durumdan, 3 gündür bunalımım. Bir türlü atamadım herşeye ağlamak istiyorum... İçimde birikmiş şeylermi etkiliyor diye görüşücez bakalım.. :)

Kesinlikle çok gülücez :) Ben şimdiden bazı hallerime gülüyorum :) kısmet olur da ikinci çocuğumuz olursa, o zaman daha rahat olucaz sanırım. bizim ilk olduğu için acemiliğimize geldi. bunda sınavı iyi bir şekilde vermemiz lazım :)
Doktorunu aramakla çok iyi etmişsin. insanın içinden çıkamadığı, kendine bile anlam veremediği zamanlar oluyor. hepimizin oluyordur. bu anlarda destek almak çok gerekli. yoksa daha çok içinden çıkılmaz bir hal alır. paylaşımlarınızı, çok özelinize inmeden :) aktarırsan sevinirim ben de. birimiz hepimiz için heheh :)

Edanın resimleri görünce özendim bende
Eki Görüntüle 213150

ay ay bu ne güzel bir hamiiişş :) maşallah duygu ikiniz de çok tatlı gözüküyosunuz. :nazar:

yaa kızlar bişi sorcam beeen :26:2. tetanoz aşı zamanında ben malatyada olmuş olcam ,sizce ordada yaparlarmıkii??

ana çocuk sağlığı yerleri filan var ya, oralarda yaparlar sanırım.
söz aşıdan açılmışken bir bizim aşı durumumuzu aktarayım size. cumartesi gittiğimde sordum, tetanoz yaptırıcak mıyız dedim evet dedi doktorum. hatta difteri aşısı ile birlikte karıştırılıp yapılan tetanoz aşısı varmış, onu yaptırmamı söyledi.
bir de bir araştırmadan bahsetti. ani bebek ölümü sendromu olan bazı bebekler üzerinde araştırma yapılmış. bebeklerin ölüm sebebi bulunamamış. uzmanlar o bebeklerin ailelerini incelemiş. kiminin annesinde, kiminin babasında, kiminin anneanne-babaanne-dede-halasında (sık görüştüğü en yakın akrabalarında), kiminin de bakıcısında boğmaca tespit edilmiş. bu yüzden bana hamilelikte değil, doğumdan 1 ay sonra boğmaca aşısı yaptırmamı, eşimin ve kayınvalidemlerin doğumdan 1 ay önce boğmaca aşısı yaptırmamızı istedi. yaptırıcaz. hastalığın en belirgin özelliği, hiç geçmeyen öksürük nöbetleriymiş. kesik kesik, sürekli öksürükle kendini gösteriyormuş. bilginiz olsun.

teşekkür ederiz hanzadem inşallah öyle olur akıllı hayırlı evlatlar olurlar :nazar:
bugün bende fark ettim sanki öyle olmuş ya :KK1: yada saçımı çok nadir toplarım sanırım sizde ilk defa görüyosunuz ondan da bize öyle gelmiş olabilir :26:[/QUOTE

Bırak bu işleri bırak kandırma bizi yanaklar dolmuş işte :))

selam arkadaşlar. Toplantıdan geldim ama pek iyi sayılmam. Toplantıda birden başım döndü, elim ayağım halsizleşti nerdeyse bayılıyodum. yanımda hamile bi arkadaş vardı. aldı çıkardı beni dışarı. veli görüşme odasında uzandım tuzlu bi ayran içtim düzeldim biraz ama hala çok halsizim
dün gece de namazda oldum öyle. ayrıca başımın yan kısımları da zonkluyo, ağırıyo.
içinizde bu durumda olan var mı? normal mi bu

Bendede buan benzer halsizlikler oldu filiz geçen hafta içi canım, dikkat et uzan.. Bu haftalarda düşme çok oluyormuş bu denge değişiminden dolayı aman diyim dikkat edin kendinize..

ooo hamile t shirtinide giymiiişş:)) benim koca göbeğime tam oturmuyo diye giymediydim ...sen en küçük bedenimi aldın nee:KK16:
çok güzelsiniz canım,2 ay sonra bana yetişir göbeğin belkim:KK76:
:KK69:yok bacı bu L beden kocaman olsun :KK1::KK1:
yazamadan duramadım :) canooooom.. çok tatlısınız :) maşallah yeğenime.... tü tü tü
sağol bacımmmm inşallah sende yüklersin bi ara büyüsünde iyiceee:KK52:
maşallah suphanallah

:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

kızlarrr resmen altı aylık oluyoruzzzz daha kalp atışlarınıı duymak için sabırsızlanıyoduk dün gibi gözümde zaman ne kadarda çabuk aktı gittiiiii maşallahhhhh hepinizee banada tabii :KK49::KK49:

komşum bu ne yaaa..göbekmi yoksa bebekmi buuu :nazar::nazar::nazar: maşallah çok büyümemiş ,bebek besleniyo senin galiba,valla ben akşamları bide yemek sonrası şşişiyorum yaaa 9. aya kadar napcam ben diye düşünmeye başladım:26:
doktorlar bebek olabiliceğinden şüpheleniyolar canım henüz kesin bi tanı koyamadılar üç buçuk dört ay sonra kesin söyleriz ne olduğunu dediler
duyguuuu göbişin ççooook tatlı eski fotolarını hatırladım da bi an artık büyümeye başlamış kızın çok sevimli maş.:nazar::nazar:
Büyüyoruz teyzesi inşallahda böyle devam eder umarım sadece göbek büyür
wuu maşallah fit hamiş diye buna derim :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
zayıfken hamile kalmanın faydaları Önceden dert ederdim çok zayıfım diye şimdi şükrediyorum :KK1:
Eki Görüntüle 213173 Eki Görüntüle 213174
siz göbeğimmi var di,yorsunuz alın 81 kiloluk dev:))
İşte hamile diye buna derim kimse sorma gereği duymaz hamilemisin diye benide gören acabamı diye bi daha bakıyo bazende soruyolar sinir oluyorum
DUYGU EDUT
Teyzem karşımda oturuyo onun göbeği olurmu :KK1: Hamile değil ama aynı hamile gibi

ben onun o teyzeeee diyen dillerini yerimmmm:KK16: annesi benim için sev rüzgarını emel teyzen seni çok öpüyomuş de eminim anliyacaktır...

anladı anlamazmı teyzesi hatta yüz buldu senin kızı çağırıyo odasında oyun oynıcakmış sandalyesinde sallıycakmış edeleli kollarıyla :KK1:

X