2012 Ekim bebekleri büyüyor

cimeka

canım kızım..
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2010
3.802
125
Evet kızlaaaar,2012 ocak ve şubatta öğrendik bebeklerimizi,tam 9 ay birlikte müthiş paylaşımlarımız oldu..hemen hemen hepimiz kuzucuklarımıza kavuştuk..şimdi de tatlı minnoşları büyütme zamanı..birlikte yapacağımız çok şeyler var daha.. haydi bakalım evlatlarımızı büyütürken konuşalım,paylaşalım,öğrenelim...

Allaha emanet olsunlar..Allah onları her türlü şerden korusun...

:nazar::nazar::nazar::nazar:

"Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh."

"Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah'a sığınırım."

takip çizelgesi yapmak isteyenler;

Lilypie - Pregnancy ticker scene selection

1-siteye giriş yapın..
2-karşınıza çıkan sayfada, üst tarafta create i seçin
3-çıkan sayfada baby and kids birthday i seçin
4-tekrar çıkan sayfada baby seçin.
5-çıkan sayfada full size tickerın altında more scenes e basarak istediğiniz tickera gelin nexte basın
6-choose a baby kısmından bebeğinizi seçin nextleyin.
7-baby's age yazan yerde select e basıp doğum tarihini girin nextleyin
8-for websites yazan yerde image url yi tıklayın
9-alt tarafta Code snippet: Image URL bölümünde bunun gibi; http://lbdf.lilypie.com/sWrIp2.png bi link çıkıyor kopyalayın
9-kendi profilinize gelip-çizelge bölümüne girin.(kendi profiliniz en üstte rumuzunuz) kaleme basarak kopyaladığınız linki yapıştırın.

yeni tickerınız hayırlı olsun..

Son düzenleme:
hayırlı olsun topik:KK16:
benim minnak ilk günlere göre az uyumaya basladı bi de hafiften gaz sancıları basladı
sizde de aynı mı durumlar acaba

benim oğlumu günde 2 kere hıçkırık tutuyor.sizinde öyle oluyor mu kızlar?

benim oğlumu günde 2 kere hıçkırık tutuyor.sizinde öyle oluyor mu kızlar?

benim kızımı en az 2 kere tutuyor hıçkırık..doktor normal dedi..ama zor oluyor..bir de benim kız bir iki kere emerken boğazında kaldıçok korktum şimdi emzirirken tedirgin olyorum..hıçkırık varsa bitmesini bekliyorum..

kızlar sadece anne sütü veren ve biberon kullanmayanlar nasıl anlıyorsunuz bebeğin doyup doymadığını,sütün yeterli olup olmadığını...

benim kızımı en az 2 kere tutuyor hıçkırık..doktor normal dedi..ama zor oluyor..bir de benim kız bir iki kere emerken boğazında kaldıçok korktum şimdi emzirirken tedirgin olyorum..hıçkırık varsa bitmesini bekliyorum..

kızlar sadece anne sütü veren ve biberon kullanmayanlar nasıl anlıyorsunuz bebeğin doyup doymadığını,sütün yeterli olup olmadığını...

slmlarr öncelikle cnm..
gözün aydın seninde..
benim oğlumu çok tutuyor hıçkırık..pis hıçkırık baya bi zamanda gtmiyor..
emziriyorum hıçkırık olunca geçiyo bazen..
cnm boğazında kalırsa hemen kaldır bebeğini ve alnının ortasını baş parmağınla yukarı çek mucuk die öpücük at..
evet çok komik ama annem öyle yapıyo bende öyle yapıyorum:KK1::KK1::KK1:
bide benimki sütü yutmuyo ağzında bekletiyor boğazında kalıyor:)
cnm benimki memede 5 dk dan sonra uyuyakaldığı için anlayamıyorum:)
sürekli emmek istiyo ne 2 ne 3 saati:)
ağladıkça dayıyorumm memeyi:)
yalancı memede en büyük kurtarıcımm..azda olsa oyalıyorr

Son düzenleme:

canım ben de tam aksine hıçkırık tuttuğunda emziriyorum hemen geçiyor iyi geliyor yani.günde iki kez tutuyor benimkini de.

ben de sadece anne sütü veriyorum.doymasa ağlar bebek yani bir de 650 gr almış 15 günde gayet iyi sütün yetiyor dediler kontrolümüzde.bir de sağanlar varmış bakıyorlar ne kadar çıkıyor bir göğüsten diye ama ben onu yapmadım.

slmlarr öncelikle cnm..
gözün aydın seninde..
benim oğlumu çok tutuyor hıçkırık..pis hıçkırık baya bi zamanda gtmiyor..
emziriyorum hıçkırık olunca geçiyo bazen..
cnm boğazında kalırsa hemen kaldır bebeğini ve alnının ortasını baş parmağınla yukarı çek mucuk die öpücük at..
evet çok komik ama annem öyle yapıyo bende öyle yapıyorum:KK1::KK1::KK1:
bide benimki sütü yutmuyo ağzında bekletiyor boğazında kalıyor:)
cnm benimki memede 5 dk dan sonra uyuyakaldığı için anlayamıyorum:)
sürekli emmek istiyo ne 2 ne 3 saati:)
ağladıkça dayıyorumm memeyi:)
yalancı memede en büyük kurtarıcımm..azda olsa oyalıyorr

aynen o muck muckları biz de yapıyoruz:KK9::KK9: hıçkırırken emzirmeyi denedim ben de evet geçirdi,ama tam o anda ya yutuyor olursa diye paranoya yaptım sanırım..ama uzun süre geçmezse veriyorum memeyi..benim kız da bazen bekletiyor ağzında..sesleri dinliyorum boş mu çekiyor dolu mu diye,lok lok kuvvetli yutkunma seslerini duyuyorum,arada langırt diye bi ses var sanırım o da biriktirikten sonra yuttuğu sütlerin sesi..genelde kızım 2 saatte bir istiyor memeyi,15-20 dk emiyor,emmesi bittikten sonra istemediği zaman kendi çıkarıyor ağzından doydu demek ki diyorum..ağzının kenarları hep süt oluyor,göğsümü sıkıyorum sütleri sürmek için meme ucuma,o zaman da bol miktarda çıkıyor..inşallah yetiyordur. 10 günde 450 gr almış,iyi di mi??

aynen o muck muckları biz de yapıyoruz:KK9::KK9: hıçkırırken emzirmeyi denedim ben de evet geçirdi,ama tam o anda ya yutuyor olursa diye paranoya yaptım sanırım..ama uzun süre geçmezse veriyorum memeyi..benim kız da bazen bekletiyor ağzında..sesleri dinliyorum boş mu çekiyor dolu mu diye,lok lok kuvvetli yutkunma seslerini duyuyorum,arada langırt diye bi ses var sanırım o da biriktirikten sonra yuttuğu sütlerin sesi..genelde kızım 2 saatte bir istiyor memeyi,15-20 dk emiyor,emmesi bittikten sonra istemediği zaman kendi çıkarıyor ağzından doydu demek ki diyorum..ağzının kenarları hep süt oluyor,göğsümü sıkıyorum sütleri sürmek için meme ucuma,o zaman da bol miktarda çıkıyor..inşallah yetiyordur. 10 günde 450 gr almış,iyi di mi??

cnm biz salı günü gidicez bakalım kaç kilo almış bilmyorum.
çok kusması normalmi acaba

cnm biz salı günü gidicez bakalım kaç kilo almış bilmyorum.
çok kusması normalmi acaba

fazla sütü dışarı atıyor,bu iyi bişey..
bebeklerin fışkırırcasına kusması anormalmiş..liva hanım çok kusmuyor ama fazlalığı da atıyor işte arada..

fazla sütü dışarı atıyor,bu iyi bişey..
bebeklerin fışkırırcasına kusması anormalmiş..liva hanım çok kusmuyor ama fazlalığı da atıyor işte arada..

cnm benim sürekli kusuyor..
her emzirdikten sonra kusuyor.yada daha sonra..
bi kaç kerede fışkırır gibi kusmuştu..
sonrada deli gibi aranıyo emmek istiyorr

benim kızımda 10 günlük allah hepimizinkini analı babalı büyütsün kızımı emziriyorum günde en az 3 kere hıçkırık tutuyor yani bebeğimin göbişi büyüyor sütümün yettiğini ordan anlıyorum haftalık kontrolümüzdede 150 gr almışız emzirirken benim kızımında boğazına kaçıyor hiç korkmayın o anda hemen omzunuza alın dik tututn sırtına hafif hafif vurun hafifte burnuna üfleyin biz her emzirmemizde yaşıyoruz benim ikinci çoçuğum oldugu için fazla paniklemiyorum ama ilk çoçuğumda başıma geldiğinde çok korkmuştum bazen hıçkırırken durduramazsanız çok huzursuz olursa emzirin hıçkırıgını geçirecektir yada hıçkırırken kucagınıza alın dik tutun allahım hastalıklardan korusun bebişlerimizi:nazar:

Hamileyim ama ne zaman anne olucagim derken anammmm bu sayfalarida mi gorecektik:KK52::KK16: Hepimizin adina cok mutluyum:nazar::emir_bebek:

Gelelim bizeee 6 gunluk oglusum ve ben gayet iyiyiz. Sadece oglum memeyi cok sevmiyor. Bende hem meme veriyorum hemde sagdigim sutumu veriyorum. Simdilik bir sorun yok. Hafif sarilikmisiz ama onemli degilmis. Veee birde bugun gobek bagimiz dustu. Cok hafif bir pembelik gordum ama onemli degil sanirim. Kizlarr birsey soracagim benim gibi sutunu sagan arkadaslara. Simdi sagdiktan kac saat sonrasina kadar oda sicakliginda kullaniyorsunuz sutlerinizi. Ben acikcasi 2 saati geciktirmiyorum ama sutumde bazen ziyan oluyor. Fikirleriniz benim icin onemli:KK16:

Hamileyim ama ne zaman anne olucagim derken anammmm bu sayfalarida mi gorecektik:KK52::KK16: Hepimizin adina cok mutluyum:nazar::emir_bebek:

Gelelim bizeee 6 gunluk oglusum ve ben gayet iyiyiz. Sadece oglum memeyi cok sevmiyor. Bende hem meme veriyorum hemde sagdigim sutumu veriyorum. Simdilik bir sorun yok. Hafif sarilikmisiz ama onemli degilmis. Veee birde bugun gobek bagimiz dustu. Cok hafif bir pembelik gordum ama onemli degil sanirim. Kizlarr birsey soracagim benim gibi sutunu sagan arkadaslara. Simdi sagdiktan kac saat sonrasina kadar oda sicakliginda kullaniyorsunuz sutlerinizi. Ben acikcasi 2 saati geciktirmiyorum ama sutumde bazen ziyan oluyor. Fikirleriniz benim icin onemli:KK16:

bende sağıyorum ama göğüslerim rahatsız olduğu için ilk zamanlar cok fazla geldi sağdıktan 10 dk sonra buzluğa attık sen de öle yap cnm
anne sütü değerli ziyan olmasın dısarda en fazla 3 saat dayanıyor diye biliyorum

beslenme hakkında bişiler okudum sütün kaliteli olması için süt cok önemli yazıyor bazı yerlerde
yalnız bazı doktorlarda süt ürünlerinin gaz yaptığından bahsediyor kafam karıstı
biz de 1 hafta da 450 gr almıstık bu arada:nazar:
4450,56 cm:nazar: ilk kontrol sonuclarımız:nazar:

Bize hastanedeyken ebenin soyledigi oda sicakliginda 3 saat buzdolabinda 3 gun buzlukta ise 3 ay durabilir demisti.benim de bebgim maalesef memeyi istemiyor sagdigim sutu veriyorum.

Canim neden sutunu oda sicakliginda tutup ziyan ediyorsun ki dolaba koy,ben oyle yapiyorum snra icirecegim zaman sicak su dolu kabin icinde bekletiyorum biberonu isiniyor.

Selam kizlar,
İlos uyuyo,ben de kacamak yapip balkona ciktim,ne kacamak ama di mi:KK1:
Olsun bu bile bi degisiklik!hic disari cikiyo musunuz?gezmeye gittiniz mi?biz hic gitmedik,sadece hastaneye kontrole:KK51:
Ama esim dedi ki senin bi disari cikman lazim yoksa contalari yakicaksin:KK37:Ben bakarim bi kac saat dedi ama birakamadim kizimi,cikamadim,cok ihtiyacim vardi oysa:26:
Bu arada emzirirken rofle yapilirsa zarari olur mu ki acaba,bilgisi olan var mi?
Gece uykularimiz bizim de cok az,ilos hanim kucak istiyo,memede uyumak istiyo hep yaa...
Kafam allak bullak o yuzden konudan konuya atliyorum,kusura bakmayin,zombi oldum geziyorum,ama Allahima sukur ediyorum,sag salim kavustuk kizimiza.sizlerle sohbeti cok ozledim umarim 40imiz cikinca daha cok zamanimiz olur da paylasiriz gene herseyi...
Simdilik opucukler hepinize...:KK54:

Allahımın izniyle bende yarından itibaren bu topikte olurum bakalım nasıl geçecek şimdilik diğer topiğe dönim =)

Yeni forumumuz hayirli ugurlu olsun arkadaslar guzel paylasimlarimiz olur insaallah :KK16:

Evet kızlaaaar,2012 ocak ve şubatta öğrendik bebeklerimizi,tam 9 ay birlikte müthiş paylaşımlarımız oldu..hemen hemen hepimiz kuzucuklarımıza kavuştuk..şimdi de tatlı minnoşları büyütme zamanı..birlikte yapacağımız çok şeyler var daha.. haydi bakalım evlatlarımızı büyütürken konuşalım,paylaşalım,öğrenelim...

Allaha emanet olsunlar..Allah onları her türlü şerden korusun...

:nazar::nazar::nazar::nazar:

"Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh."

"Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah'a sığınırım."

Süpersin cimeka :KK34::KK34::KK34::KK34:

selam güzel ekım annelerı yenı topiğimiz hayırlı ugurlu olsun..uzuunnn uzuunnn sağlıkla yazısalım inşallah..evlatlarımızı evlendırene kadar ceyızlerını ne yapacazız dıye yazısırmısız :KK1:

şaka bır yana bu topık cok ıyı oldu ..yenı hayatıma alısmaya calısırken sızlerle yazısmaya danısmaya ıhtıyacım vardı vallahı ..kımse yerınızı tutmuyor kızlar :KK9::KK9: karısık duygular içindeyım,bebegımın geldıgıne ınanamıyorum dıger yandan cok sevınclıyım,bır yandan korkuyorum,mesela bebegım agladıgında panık oluyorum daha:KK52::KK52: moralım sıfıra ınıyor...bırde kafama takılan bır sey var daha once bahsetmıstım benım bebegım hafıf sarılık atlattı ama doktorlar anıden yukselebılır garantısı yok demıstı atlatmak ıcın sık beslemek ve mama takvıyesı demıslerdı..neyse sarılık bıttı gıttı şükür.mamayı azaltıp kesecem ama sütümün yetıp yetmedıgını nasıl anlayacagım,mesela aksama kadar emzırıyorum bebegı mama vermıyorum ama aksam oldugunda cıglıgı basıyor memelerı bosaltıyor galıba bende mamayı sadece aksamları verıyorum sımdılık,bırde rahat uyusun dıye gece verıyorum,sızınkıler meme emdıkten sonra ne kadar uyuyorlar benımkı gunduz memeden sonra bayagı uyuyor ama gece mamasız nasıl olur denemeye cesaret edemedım acıkcası...bırde sutunuzu neyle sagıyorsunuz,arkadasım bana avent ın elektrıklı sagma makınasını getırdı kullanmayı beceremedım,evdede el pompası vardı canımı cok acıttı,nasıl sagılıyor bu memeler yahu :KK1:

X