2012 Ekim bebekleri büyüyor

Canim neden sutunu oda sicakliginda tutup ziyan ediyorsun ki dolaba koy,ben oyle yapiyorum snra icirecegim zaman sicak su dolu kabin icinde bekletiyorum biberonu isiniyor.

Selam kizlar,
İlos uyuyo,ben de kacamak yapip balkona ciktim,ne kacamak ama di mi:KK1:
Olsun bu bile bi degisiklik!hic disari cikiyo musunuz?gezmeye gittiniz mi?biz hic gitmedik,sadece hastaneye kontrole:KK51:
Ama esim dedi ki senin bi disari cikman lazim yoksa contalari yakicaksin:KK37:Ben bakarim bi kac saat dedi ama birakamadim kizimi,cikamadim,cok ihtiyacim vardi oysa:26:
Bu arada emzirirken rofle yapilirsa zarari olur mu ki acaba,bilgisi olan var mi?
Gece uykularimiz bizim de cok az,ilos hanim kucak istiyo,memede uyumak istiyo hep yaa...
Kafam allak bullak o yuzden konudan konuya atliyorum,kusura bakmayin,zombi oldum geziyorum,ama Allahima sukur ediyorum,sag salim kavustuk kizimiza.sizlerle sohbeti cok ozledim umarim 40imiz cikinca daha cok zamanimiz olur da paylasiriz gene herseyi...
Simdilik opucukler hepinize...:KK54:

coyotemmm en son saıt bey e kontrole gıttıgımızde bana ev kapanma cık gez dedı at bebegı pusete gıt avm lere dedı agladımı koy bır mendıl emzır dedı zaten her yerde bebek bakım odası var artık dedı,esıme de dondu gezdır bunu yoksa senı yer ,birbirinize gırersınız dedı :KK1: ben ayın 18 inde oğlumu kontrele goturecem,sanada denk gelırse göruselım cicim,öptüm iloşu ve senı..

selam güzel ekım annelerı yenı topiğimiz hayırlı ugurlu olsun..uzuunnn uzuunnn sağlıkla yazısalım inşallah..evlatlarımızı evlendırene kadar ceyızlerını ne yapacazız dıye yazısırmısız :KK1:

şaka bır yana bu topık cok ıyı oldu ..yenı hayatıma alısmaya calısırken sızlerle yazısmaya danısmaya ıhtıyacım vardı vallahı ..kımse yerınızı tutmuyor kızlar :KK9::KK9: karısık duygular içindeyım,bebegımın geldıgıne ınanamıyorum dıger yandan cok sevınclıyım,bır yandan korkuyorum,mesela bebegım agladıgında panık oluyorum daha:KK52::KK52: moralım sıfıra ınıyor...bırde kafama takılan bır sey var daha once bahsetmıstım benım bebegım hafıf sarılık atlattı ama doktorlar anıden yukselebılır garantısı yok demıstı atlatmak ıcın sık beslemek ve mama takvıyesı demıslerdı..neyse sarılık bıttı gıttı şükür.mamayı azaltıp kesecem ama sütümün yetıp yetmedıgını nasıl anlayacagım,mesela aksama kadar emzırıyorum bebegı mama vermıyorum ama aksam oldugunda cıglıgı basıyor memelerı bosaltıyor galıba bende mamayı sadece aksamları verıyorum sımdılık,bırde rahat uyusun dıye gece verıyorum,sızınkıler meme emdıkten sonra ne kadar uyuyorlar benımkı gunduz memeden sonra bayagı uyuyor ama gece mamasız nasıl olur denemeye cesaret edemedım acıkcası...bırde sutunuzu neyle sagıyorsunuz,arkadasım bana avent ın elektrıklı sagma makınasını getırdı kullanmayı beceremedım,evdede el pompası vardı canımı cok acıttı,nasıl sagılıyor bu memeler yahu :KK1:

Canim bende de avent var esime aldirdim goguslerim aniden sisip uyuyamadigim gunun ertesinde :KK34: bizde basta cozemedik nasil calistigini kurcaladikca bulduk sokulup takilmasi da ilk cok zorladi ama cok alistim artik
Sana anlatayim nasil calistigini ben fise takip kullaniyorum pille de oluyor ama uzerinde gri tusu var ya hani ona uzun sure basili tut sonra pompanini uzerinde isik yanacak bu calismaya hazir demek sonra gogsune koyup. O kolu cekerek gogsunde kendine gore bir cekme sistemi olusturuyorsun soyle 4-5 kere yaptiktan sonra o gri tusa basiyorsun boylece hafizasina almis oluyor senin sikmak istedigin sekli ve otomatik sagmaya basliyorsun pompaya cek iki gogsunu bakalim ne kadar sutun varmis kac cc cikacak gorursun hem fikrin olur oglusuna yetiyor mu yetmiyor mu
Mesela benim iki gogsumden 60 cc cikiyor ama her zaman degil genelde 40 cc cikiyor iki memeden cok az yani :KK50:

Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim:) Bu aksam dolaba koyacagim bakalim nasil gecirecegiz:)

selam kızlar yeni topiğimiz hayırlı olsun vakit buldukça gireriz artık benşm kızımın gaz baya fazla malesef uyanık durduğu sürece ağlyo pusette falan durayım yok hep memede durcak emerken gazı geliyo gazını çıkartıyom emmek istiyo falan uyuyana kadar böle geicek hepsi inşallah...hüma da bizimle bir uykusuz kalıyo ben olmadan uyumuyo oda ayağımda uyuyodu sonuçta işim sizlerden daha zor sanırım:KK43:((

Yeni topik hayırlı olsun benim oğlumunda sürekli gazı var birde burnu tikali nefes zor aldığı için emmekted güçlük çekiyor sizin bebeklerde burun tikanikligi var mı varsa ne yapıyorsunuz

Yeni topik hayırlı olsun benim oğlumunda sürekli gazı var birde burnu tikali nefes zor aldığı için emmekted güçlük çekiyor sizin bebeklerde burun tikanikligi var mı varsa ne yapıyorsunuz

Serum fizyolojik var bebisler icin,ondan sıkıyor musun?

coyotemmm en son saıt bey e kontrole gıttıgımızde bana ev kapanma cık gez dedı at bebegı pusete gıt avm lere dedı agladımı koy bır mendıl emzır dedı zaten her yerde bebek bakım odası var artık dedı,esıme de dondu gezdır bunu yoksa senı yer ,birbirinize gırersınız dedı :KK1: ben ayın 18 inde oğlumu kontrele goturecem,sanada denk gelırse göruselım cicim,öptüm iloşu ve senı..

Ben cocuk doktorumu degistirdim canim,hizmettekinden o kadar memnun kalmadim,baska bir doktor tavsiye ettiler bahcelievler acibadem aile hastanesinde ozgur bey,ona goturuyorum ilosu.doktor bana avmlere goturme dedi,orda hem radyasyon cokmus hem de mikrop fazlaymis sanirim.cikarsaniz havadar bir yere gidin dedi.burakcigimin fotosuna baktim hizmetin bebek sayfasina koymuslar!sevcanin defnosunu da gordum,ilosu da gordum,hepsine masallah:nazar:

yeni topiğimiz hayırlı olsun..
benim kızımı da bol bol hıçkırık tutuyo ve bende hemen emziriyorum..en kolay öyle geçiyo..bende hep korkuyorum sütüm kızıma yetiyo mu acaba diye..sağmayı denedim onu da başaramadım..en son cumartesi doktora gittik kilo alımı iyi dedi bende demek ki doyuyor diyorum..
bir de benim kızım da günde en az 1 kez sağlam kusuyo..bazen 2 kez bile oluyo...sütü depolamaya çalışıyo ondan oluyo..hala anlayamadı güzel kızım memelerin ona ait olduğunu:)))

bu topik çok güzel olmuş..ben de sütüm yetiyo mu yetmiyo mu diye düşünüp duruyorum.her bezi kakalı ve dolu,ağır baya.görünüşe göre yetiyo olması lazım ama benim oğlum sürekli aranıyo aç olduğundan mı yoksa sadece emmek istediğinden midir anlayamadım.1 haftada 210gr almış.dr biraz az,mama ver arada dedi.günde 30gr yapıyo normal değil mi şimdi bu?mamayı da fazla vermek istemiyorum.bugün denedim 60cc mamayı içti.hala aranıyo bi de emzirdim üzerine yarım saat falan emdi.bu göğsümden de sağdığımda en az 100cc falan çıkıyo, anlamadım gitti.büyük oğlumda hiç böyle şeyler yaşamamıştım,kilo alımı çok iyiydi. şimdi bilemiyorum..inşallah bu hafta iyi kilo alır oğluşum..

bir de şu sol göğsümden de yeteri kadar süt gelse tam doyacak oğlum ama yok, çok çok az,sağ göğsümün yarısı kadar çıkıyo.nasıl artacak sol göğsümdeki sütler:KK37:

bu topik çok güzel olmuş..ben de sütüm yetiyo mu yetmiyo mu diye düşünüp duruyorum.her bezi kakalı ve dolu,ağır baya.görünüşe göre yetiyo olması lazım ama benim oğlum sürekli aranıyo aç olduğundan mı yoksa sadece emmek istediğinden midir anlayamadım.1 haftada 210gr almış.dr biraz az,mama ver arada dedi.günde 30gr yapıyo normal değil mi şimdi bu?mamayı da fazla vermek istemiyorum.bugün denedim 60cc mamayı içti.hala aranıyo bi de emzirdim üzerine yarım saat falan emdi.bu göğsümden de sağdığımda en az 100cc falan çıkıyo, anlamadım gitti.büyük oğlumda hiç böyle şeyler yaşamamıştım,kilo alımı çok iyiydi. şimdi bilemiyorum..inşallah bu hafta iyi kilo alır oğluşum..

bir de şu sol göğsümden de yeteri kadar süt gelse tam doyacak oğlum ama yok, çok çok az,sağ göğsümün yarısı kadar çıkıyo.nasıl artacak sol göğsümdeki sütler:KK37:

bence doysa bile aranıyor bebekler..benimde sanki sağ göğsümde daha cok süt,bol incir ye cnm süt için
oğlum ilk hafta ne kadar huzurluydu ve cok güzel uyuyordu
şimdi altı temiz,doyuyor,gazı cıkıyor kucağımda uyuyor ama yatağa koyduktan en gec yarım saat sonra ağlamaya baslıyor:KK14:
biyerleri ağrısa kucağımda da ağlar sanırım,zor zanaatmıs annelik:KK1:

kızlar yalancı emzik veren var mı bebeğine?benimki beni artık yalancı emzik olarak kullanmaya başladı galiba...

kızlar yalancı emzik veren var mı bebeğine?benimki beni artık yalancı emzik olarak kullanmaya başladı galiba...

benm bebeğime doğduğu gün vermişler emziği oda hemen kapmış hatta eliylede bastırıyo düşmsin diye canım oğlum benimmm

benim kızımı en az 2 kere tutuyor hıçkırık..doktor normal dedi..ama zor oluyor..bir de benim kız bir iki kere emerken boğazında kaldıçok korktum şimdi emzirirken tedirgin olyorum..hıçkırık varsa bitmesini bekliyorum..

kızlar sadece anne sütü veren ve biberon kullanmayanlar nasıl anlıyorsunuz bebeğin doyup doymadığını,sütün yeterli olup olmadığını...

cnm ben sadece anne sutu verıyorum doydugunuda uyumasından anlıyorum her emışınde 3 saate yakın hep uyuyor çiş ve kakasınıda her emısınde yapıyor cırt cırt kocamanda göbuşumuz var sanırım bız buyuyoruzz

Yeni konumuz hayirli.olsun canlar.... Benim kizim doymak bilmiyor bazen sutumu sagip biberonla veriyorum bazen emiyo bazen gunde 1 kez mama yiyor kirkimizda cikti persembe benim konturolum var doktorumda rahme bakip esimle beraber olabilirmiyim.olamazmiyim onu diycek.birde korunma yontemini.konuscagiz

cnm ben sadece anne sutu verıyorum doydugunuda uyumasından anlıyorum her emışınde 3 saate yakın hep uyuyor çiş ve kakasınıda her emısınde yapıyor cırt cırt kocamanda göbuşumuz var sanırım bız buyuyoruzz
aynen ya,o zaman doyuyordur kerata:KK9:memeye gelir gelmez cırtlıyor bazen. ne kuvvetli cırtlıyor sizinkiler de öyle mi? bir pırtta ne var ne yoksa çıkarıyor..bir de temiz bezi hemen kirletmeye bayılıyor..
Yeni konumuz hayirli.olsun canlar.... Benim kizim doymak bilmiyor bazen sutumu sagip biberonla veriyorum bazen emiyo bazen gunde 1 kez mama yiyor kirkimizda cikti persembe benim konturolum var doktorumda rahme bakip esimle beraber olabilirmiyim.olamazmiyim onu diycek.birde korunma yontemini.konuscagiz

benim doktorum 10.günde baktı,sonra 3 ay sonraya çağırdı..korunma yöntemleriyle ilgili broşür verdi..ben de 40ımı bekliyorum.

X