2012 Ekim bebekleri büyüyor

doğduğundan beri hergün, bazen günde 2 kre zeytinyağı içirdik biz doktor tavsiyesi ile. sonra tuğce boğazına yapısır diyince mamasına katmaya basladık. kakası düzene girsin diye, şimdi mama verirsem 4-5 damla çörek otu yagıda veriyorum bunuda doktor söyledi. gaz için. ve kakasını yapması için ama ben kaka için baska bişey buldum, doktorum ek besine geçince kakasıda üelicek demişti, doğdugundan beri ben yaptırıyodum, şimdi gün aşırı kuru kayısı veya hurma veriyorum kızıma, yumuşatıp cam rendededn geçirip püre kısmını veriyorum 2 kaşık kadar. 5 gündür maasallah kızım çok düzenli :) kuru kayısıve hurmada doktor vermemi söyledi,lifli olduğu için

merhaba 2 aylık oğlum yaklaşık 1 aydır kabız..sütüm yoktu mamayla beslendi kabızlığına bi türlü çare bulamıorum.sürekli biz yardım ediyoruz.çok üzülüyorum o ıkındıkça.kayısı veremiorum çok küçük faha ilaçta kullanmak istemiyorum.çaresizim...

merhaba 2 aylık oğlum yaklaşık 1 aydır kabız..sütüm yoktu mamayla beslendi kabızlığına bi türlü çare bulamıorum.sürekli biz yardım ediyoruz.çok üzülüyorum o ıkındıkça.kayısı veremiorum çok küçük faha ilaçta kullanmak istemiyorum.çaresizim...

canım bir iki damla mamasına zeytin yağı koysana işe yarar belki

canım bir iki damla mamasına zeytin yağı koysana işe yarar belki

koyuyorz hatta aç karnına 1 çay kaşığı içiriyoruz bile.ama faydasını göremedik.ilk zamanlar sütüm yetiodu hiç sıkıntımız yoktuçmamaya başladığımız an kabızlığımız başladı...bütün gece zorlanıo oğlum uykular haram oldu iice:KK43:

bende oyle dıyorum zaten bu dogumdan sonrakı depresyonun sırrını cozdum ben..bebegın karnında olmasına o kadar alısıyorsun kı bebek dogduktan sonra buyuk bır bosluk olusuyor..ben hala alısamadım...acıyım ben yenı topık bı ısım bulun acıyım seve seve...

biliyor musunuz, lohusa annelerin çok ağlaması boşuna değilmiş. ağlarken insan stres hormonunu göz yaşı ile atarmış dışarıya. böylece vücut tekrar dengeye gelirmiş. o dönem çok zor zaten hormon dengesi de alt üst oluyor. yani baktınız çok sıkıldınız, koyverin gözyaşınızı gitsin. insan zaten o dönem seviniyor ağlıyor, üzülüyor ağlıyor :)

canım benım fıkrım cok gereksız bende tefal clıpso duduklu var aynı zamanda buharlı pısırıcı sepetı var haslıyorum 5 dakıkada roboto atıyorum sana yemın edıyorum aynıı hazır mamalar gıbı oluyor...bence bosa masraf yapma bu sekılde hasla gecır blendırdan[/QUOTE .!.:
ben de düdüklü sevmeyenlerdenim :] avent buharlı pişiriciyi kullandım çok memnun kaldım, küçük, hızlı, pratik. en fazla yirmi dakikada pişiyor, iki dakikada temizleniyor. mutfakta yer kaplamıyor. benim düdüklü devasa, düdüklüdeki gibi çok miktarda pişirmek zorunda değilsin. bebişe göre mini mini porsiyonlarda pişiriyorsun. havucunu, patatesini, meyvesini, sebzesini hatta balık, tavuk ve etini bile pişiriyor. sütten keserken ne vericem ben bu çocuğa diye çok dertleniyordum, hiç bir şey anne sütünü tutmuyor çünkü. ama o zaman gücüm yettiğince bebişime gittim organik aldım, ona göre ufak ufak pişirdim sebzelerini. buharda piştiği için besin değerini çok az kaybediyor. püre yapınca o su yine içine karışıyor. sonra da sadece buharda pişirme kısmını kullanabiliyorsun.

avent'in blogunu cok seviyorum ben. bazen egitim notu paylasiyorlar, bazen urun bilgisi. ben alırken yoktu bu yazı, dilersen göz at buharlı pişiriciye: Az Bulaşıkla Çok Besin Değeri | Hamile ve Anne

merhabalar canım mama olarak ne kullanıyorsun bılmıyorum ama 2 aylık bır bebege eytınyagı ıcırmek hayatında yaptıgın en buyuk hatan olabılır.....cok zararlı ben sana bır mama onerıcem 2 haftada kesın sonuc alırsın ben aldım yanı..
mılupa aptamıl conformıl1

bu mamayı yedırıceksın bebegıne sadece suan kullandıgın mamadan vermıyceksın her ogun bundan 14 gunde sonuc mukemmel bana doktorumuz onermıstı

merhabalar canım mama olarak ne kullanıyorsun bılmıyorum ama 2 aylık bır bebege eytınyagı ıcırmek hayatında yaptıgın en buyuk hatan olabılır.....cok zararlı ben sana bır mama onerıcem 2 haftada kesın sonuc alırsın ben aldım yanı..
mılupa aptamıl conformıl1

bu mamayı yedırıceksın bebegıne sadece suan kullandıgın mamadan vermıyceksın her ogun bundan 14 gunde sonuc mukemmel bana doktorumuz onermıstı

evet ben de aptamil conformil kullanıyorum kabızlık ve gaz sorunumuz bitti bu mamada buldum çareyi

merhaba benim bebeğim beş aylık,şimdiye kadar üç kez kabız oldu sadece emdiği halde , üç gün yapmadıktan sonra doktorumu aradım. kulak çöpünü zeytinyağla dışkı yaptığı yere değidirip çek. bunu bir kaç kez tekrarla. uyarmış oluyorsun ve yarım saat içinde yapıyor. bende hep işe yaradı. yalnız içine sokma sakın kulak çöpünü bebeğin canı yanar sonra :KK43:

merhaba benim bebeğim beş aylık,şimdiye kadar üç kez kabız oldu sadece emdiği halde , üç gün yapmadıktan sonra doktorumu aradım. kulak çöpünü zeytinyağla dışkı yaptığı yere değidirip çek. bunu bir kaç kez tekrarla. uyarmış oluyorsun ve yarım saat içinde yapıyor. bende hep işe yaradı. yalnız içine sokma sakın kulak çöpünü bebeğin canı yanar sonra :KK43:

1 buçuk aydır o şekilde yapıyo kakasını zaten..kulak çubuğu ve zeytinyağ ile.kendi kendine yapmasını istiyorum artık.milupa aptamil conformil ilk mamamızdı..kabızlığına çare bulamayınca bebelac aldım..hiçbirisi sonucu değiştirmedi..şuan 2 buçuk aylık.ek gıdalara ne zaman başlarız? bir de ne zaman dönmeye başlıyorlar?belki o zaman biraz daha farklı olur diyorum hareket edince..

evet ben de aptamil conformil kullanıyorum kabızlık ve gaz sorunumuz bitti bu mamada buldum çareyi

bende sonucu değiştirmedi conformil.1 buçuk ay kullandım..hatta conformil ikl mamamızdı.kabızlığımız ona geçince başladı..belkide benim oğluma yaramadı..

1 buçuk aydır o şekilde yapıyo kakasını zaten..kulak çubuğu ve zeytinyağ ile.kendi kendine yapmasını istiyorum artık.milupa aptamil conformil ilk mamamızdı..kabızlığına çare bulamayınca bebelac aldım..hiçbirisi sonucu değiştirmedi..şuan 2 buçuk aylık.ek gıdalara ne zaman başlarız? bir de ne zaman dönmeye başlıyorlar?belki o zaman biraz daha farklı olur diyorum hareket edince..

canım gecmiş olsun bebeğinin kabızlığı büyük sorun ama poposuyla oynamakta büyük risk doktorlar popoyla kesinlikle oynamayın diyorlar hatta fitili bile çok çok zorda kalırsak kullanmamız gerektiğini soylediler. elma suyu falan denesen bebeğine.püre halinde yardımcı olabilir

canım gecmiş olsun bebeğinin kabızlığı büyük sorun ama poposuyla oynamakta büyük risk doktorlar popoyla kesinlikle oynamayın diyorlar hatta fitili bile çok çok zorda kalırsak kullanmamız gerektiğini soylediler. elma suyu falan denesen bebeğine.püre halinde yardımcı olabilir

2 buçuk aylık daha elma suyu verebilirmiyim ki?4 aydan önce verilmez diolar

selam kızlar ben bya oldu buraya girmeyeli sayfayı yenii ziyaret ettim..benim bebeğimde 10 günden fazla kabızlık çekti ama bzim doktorumuz bir ilaç verdi bitkisel doğduğu gnden beri kullanılabilir bir ilaç ama muhteşemm gazdan çatlayan çocuğum sustu ogün bu gündür hiç gazmız olmadı bizde hep fitile yapıyorduk tuvaletimizi yada sabunla o ilacı kullanmaya başladığımız gün dzeldi ve katı gıdalara geçerken hiç ama hiç kabız olmadık

selam kızlar ben bya oldu buraya girmeyeli sayfayı yenii ziyaret ettim..benim bebeğimde 10 günden fazla kabızlık çekti ama bzim doktorumuz bir ilaç verdi bitkisel doğduğu gnden beri kullanılabilir bir ilaç ama muhteşemm gazdan çatlayan çocuğum sustu ogün bu gündür hiç gazmız olmadı bizde hep fitile yapıyorduk tuvaletimizi yada sabunla o ilacı kullanmaya başladığımız gün dzeldi ve katı gıdalara geçerken hiç ama hiç kabız olmadık

ilacın ismi neydi?

slm arkadaslar nete girmeyelı baya oldu nolmus bzm foruma boyle hic hareket yok bebislernz nasl bz buyuduk 6 aylık oldu oglusum doğduğundan berı zırıl zırıl ağlayan oğlum şimdi düzeldi ama bende bittim dislerimizde cıktı büyüyoruyz pasayla forumuda cok özlemisim

Selam kızlar, bebeğim beş buçuk aylık. Şimdiye kadar Sadece anne sütü aldı.siz ilk olarak ne verdiniz, ne kadar ek gıda verdiniz . Bu konu hakkında Hic fikrim yok . Kac öğûn ek gıda vermek gerekiyor

nerde bu ekim anneleri nereye gittiniz sizleri okuyup tecrübelerinizden faydalanıyordum

Canım benim bebeişimde 3 ay emdi ama mama da alıyodu 4 aylıktan sonra artık hep mama yemeye basladı ben 5 aya girince ilk elma suyu verdım daha sonra yogurt sbah meyve suyu verıodm ikindide yogurt verıyodum simdii ise kahvaltı olarak mama içine etı cıcıbebe oğlen meyve suyu elma armut havuc falan ikindi yogurt akşam sebze corbası bazen pirinç unlu muhallebi tabi buna bazen uymadıgım zamanlarda oluo

zaman çok çabuk geçiyor geçen yıl bu zamanalr hamilelik zamanı şimdi kucağımızda bebeklerimiz annelik kadar güzel bir duygu yokmuş bebeğimin bi gülüşü herşeye bedelll rabbaim hayırlı ömür yaşatsız hepsine inş

Selam kızlar, bebeğim beş buçuk aylık. Şimdiye kadar Sadece anne sütü aldı.siz ilk olarak ne verdiniz, ne kadar ek gıda verdiniz . Bu konu hakkında Hic fikrim yok . Kac öğûn ek gıda vermek gerekiyor

slm,

bizimki de 5,5 aylık. biz 5 aylıkken dr yavaş yavaş başlatalım dedi alışması için. ilk meyve püresi ile başladık. bir hafta sadece sabah 10-11 arası ceyrek elma kadar toplamında armut ve elma karışım verdik. ama ilk gun elma sonra armut verdik alerjik durum olursa anlaşılsın diye.sonraki hafta meyve + yoğurt verdik. sonraki hafta muhallebi ilave oldu.hep azar azar tabi 3-4 çaykaşığı. sonra sebze püresi ilave olacak. sonra da kahvaltı ( yumurta sarısı +peynir+pekmez) biz bu şekilde yapıyoruz canım.sen dr un ne derse oyle yap tabi . benden fikir olsun sana sadece :)

X