2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Allah razı olsun canm şüphesiz ki Allah'tan başka bişiyimiz yok dr. ihtimallere karşı tedbir alırız ama gerisi Allah'a kalmış İnan ki herkezlere dular ediyorum Rabbim korusun tüm günahsız meleklerimizi :KK16:

Çok geçmiş olsun arkadaşım. Umarım bu süreci en sıkıntısız şekilde atlatırsın. Allah yardımcımız olsun. Kendine çok çok dikkat et..

Son düzenleme:
''yürüyüş önerdi, bu gidişle artık doğum yapamican diyo''
niyeki mdaa? ben mi yanlış anladım acebaa
içtiğin ilaçlar ve önlemlerden dolayı sanırım dimi
inş. hepimiz zamanında ve sağlıklı doğumlar yaparız

[\QUOTE ]

Canim aksamlari onbes dakika hava serinleyince yuru artik dedi 2 cm di 21 haftada geven hafta acile gitmiştim 6 cm olculdu rahim kisalogi soz konusu degil dedi doktoe benim doktorumda uzama olmus demisti allaha Şükür bugumlere geleceğimiz i hayal bile edemezdim ama hala korkuyorum her tuvalete girsigimde pecetede kan varmi diye kontrol etmeden yapamıyorum her akintim oldgunda kisarak kontrol ediyorum kanama mi diye perikizi arkadasimizin da insallah duzelecek

peerikizi ve hevuk çok çok çokkk geçmiş olsun.. allah minik melekleri annelerine bağışlasın inşallah. bol bol dinlenin uzanın şunun şurasında ne kaldı artık doğumlarımıza inşallah hepimiz sağlıkla zamanında alıcaz bebişleri kucağımıza. dualarım sizlerle ve diğer minik meleklerle..
ben de şeker yüklemesini yaptırdım malesef gebeliğe bağlı diyabet çıktı bende de. :KK43: şimdilik diyet verdi inşallah insilün almadan atlatıcaz dedi doktor. allahım hem miniklerine hem annelerine sağlık versin inşallah..

slm kızlar ben artık bebeğime :emir_bebek:kıyafetler almak istiyorum ve ben bu konuda cok :KK31: cahilim gercekten ilk hamileliğim :KK49: ve bana yardımcı olan yok yani burada kimsem yok :116: bana sizler yardımcı olurmusunuz :KK28:

Iyi gunlerde kullansin canim yavrun hepsi cok güzel maşallah

Sana da maşallah canim hic bir sıkıntı yaşamıyor olman cok guzel :nazar:

Canım çok sağol. Tabi ki işe gidip giderken artık zorlanmaya başladım ama en azından şimdilik sıkıntılar bundan ibaret.. Allah hepimize sorunsuz bir şekilde bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin.

canım çokkk geçmiş olsun neden olurmuş su toplanması??? normal mi
allah şifa verir de kendiliğinden geçer inş. ameliyata falan da gerek olmaz....

canım teşekkur ederım.allahım sifasını verir ınsallah.
neden olduğunu söylemedı doktor suan bebeğimin kafasında 10mm su toplanması varmıs
sınırda dedı zaten erkek bebeklerde daha sık olurmuş.
azaladabılır artadabılır dedı takıp edecez dedı
2 haftaya düştü kontrolüm.
artarsa tehlıkelı bı durum erkenden alabılırler bebeğimi.
insallah artmazda normal sevıyeye ulasır canım

perikızı çook çok geçmiş olsun şok oldum şuan böyle birşey varmıydı ağrı sancı gelişmiş Allah yardımcın olsun canım tabiki de dua ederiz kendimiz hepimizin evlatları için senin için Allahım sağlıkla kucağına aldırısn zamanında . sen kendine çok dikkat et doktorunu dinlee hiç bi iş yapmaa hep istirahat et herşey yoluna girer inşallah tatlım

hevuk sanada geçmiş olsun Allahım yardım etsin size sende dinlen canım moraliniz yüksek tutun herşey güzel olacakk bebeklerimize vaktınde kavuşucaz çok şükür ki bebekler sağlıklıı

Allah razı olsun riskim vardı ama ciddileşti işte bebek büyüdükçe aşşağıya baskı yapıyo bide baş aşşağı doğum pozisyonunda olduğu için tedbir alıyoruz ne zormuş bu işler :KK14: Aralık olmasada olur yeter ki sağlıkla doğup kucamıza alalım...Dr. diyo önemli olan bebeğin sağlığı illa 3-4 kilo olacak diye bişi yok diyo 2 kilo olan bebek 4 kilo doğana göre çok daha sağlıklı olabilir ...Şimdi tehlikemiz akciğeri filan daha yetersiz ya ondan durması gerek 34 e kadar en azından...Rabbim korusun hepsini

Neler oluyor bize ya Allah'ın izni ile 40 haftayı bile görücez canım sende yeterki yorma kendni yat bende yatıcam sürekli benimde kanamam var bebekler annelerine kavuşmaya çalışıyor sanırım annelerini çok seviyo Aralık bebekleri ama biz onları aralıkta bekliyoruz..:emir_bebek: az daha sabır bebekler az kaldııı inşallah..

hevuk kusura bakma yaralı ceylan gibi derdimi anlattım hiç bişi okumadan Allah yardımcımız şüphesiz nerden nerelere geldik hayırlsı inş.

Canim aksamlari onbes dakika hava serinleyince yuru artik dedi 2 cm di 21 haftada geven hafta acile gitmiştim 6 cm olculdu rahim kisalogi soz konusu degil dedi doktoe benim doktorumda uzama olmus demisti allaha Şükür bugumlere geleceğimiz i hayal bile edemezdim ama hala korkuyorum her tuvalete girsigimde pecetede kan varmi diye kontrol etmeden yapamıyorum her akintim oldgunda kisarak kontrol ediyorum kanama mi diye perikizi arkadasimizin da insallah duzelecek

anladım canım. alınan önlemler çok şükür işe yaramış.
evet deniz de dinlenerek atlatıcak bu sıkıntılı zamanı inşallah. hiçbirimizin garantisi yok ki! Rabbim sağlıkla tamamına erdirsin hepimizinkini...

peerikizi ve hevuk çok çok çokkk geçmiş olsun.. allah minik melekleri annelerine bağışlasın inşallah. bol bol dinlenin uzanın şunun şurasında ne kaldı artık doğumlarımıza inşallah hepimiz sağlıkla zamanında alıcaz bebişleri kucağımıza. dualarım sizlerle ve diğer minik meleklerle..
ben de şeker yüklemesini yaptırdım malesef gebeliğe bağlı diyabet çıktı bende de. :KK43: şimdilik diyet verdi inşallah insilün almadan atlatıcaz dedi doktor. allahım hem miniklerine hem annelerine sağlık versin inşallah..
geçmiş olsun serapcım diyetle sorunsuz atlatırsın umarım

geçmiş olsun arkadaşım kaç çıktı şekerin diyetınde neler var paylaşabilirmisin
canım teşekkur ederım.allahım sifasını verir ınsallah.
neden olduğunu söylemedı doktor suan bebeğimin kafasında 10mm su toplanması varmıs
sınırda dedı zaten erkek bebeklerde daha sık olurmuş.
azaladabılır artadabılır dedı takıp edecez dedı
2 haftaya düştü kontrolüm.
artarsa tehlıkelı bı durum erkenden alabılırler bebeğimi.
insallah artmazda normal sevıyeye ulasır canım
allahım şifa versin inşallah azalır hiç bir sıkıntı olmadan zamanında doğar bebeğin canım

biz geldik :KK14::KK14::KK14:
evimizdeyiz çok şükür dr.um 26. haftada işten çıkmam için rapor yazdı bu hafta bile doğum olabilir dedi ( Allah korusun ) Allah'a şükür gelişimi gayet iyi 814 gr. 32 cm boyu kızımın süphanallah :KK16: ama dedi bu hafta doğmasını asla istemiyorum dedi daha gelişmesi küçük 34. haftalara kadar tutmamız lazım orda dedi 10 günlük bir rapor ve sonra 10 günlük 1 rapor daha 32. haftaya kadar durabilirse
Allah'ın izniyle heyete çıkıcam...akciğer gelişimi için 2 doz iğne vuruldum her an bişi olur diye geliştiricekler minik kızımı 24 sonra 2. doz daha olucam canm çok fena yandı yürüyemedim ama umrumda değil o iyi olsun sağlıklı doğsun da :KK16: rahim boyu uzunluğum 2 cm e düşmüş :KK14: rahimde huni varmış doğumda açık olurmuş o bile açıkmış :KK53::KK53::KK53: günde 3 kez progestan alıcam biri vajinal alttan baktı normal doğuma çok müsaitsin dedi :18: ıkın biraz dedi az bişi kındım amannnnn !!! dur tamam dedi :KK14: Allah'tan sancınn yok dedi hiç kalkmadan sadece tuvalet ihtiyacını karşılamak için haftalarını doldurucaksın dedi elimizden geldince orada tutmaya çalışcaz dedi kafası çok aşşağıda doğum pozisyonunda minik bebeğim çok acele ediyo bilse onun için iyi olmadığını :KK14::KK14::KK14: annem kalıcak bu ay bir daha ki ay kaynanamları çağırdık :KK14:

Bebeğim için dolaşıp bişiler bakamadım seçemedim herşey içimde kalıcak Allah razıı olsun kocamdan acayip destek diyo sen netten bak beğen ben istediğini seçip getiricem yemin ederim :KK14: Dua ederseniz çok sevinirim ben ediyorum sürekli Allah'a emanet olsun hepsi...Tedbir amaçlı herşeyi yapıyoruz dedi dr. senin haftalarında olan bir hastam vardı durmadı 1 kilo geldi bebek dedi :KK53: offf allah'ın izniyle 34 e kavuşsak bile yeter...Sanırım aralık annesi olmıcak Rabbimin izniyle sağlıkla gelip büyüsünler inş. :KK16:

Canımmmmm allahın izniyle bebişin zamanında doğucak inş yat dinlen tadını çıkar yattığın günlerin işte bebişler doğunca totolar yer görmicek söyliyimm

Dua etcem canım senin ve yavrun içinnn :KK19:

canım benım çok geçmiş olsun sakkın canını sıkma üzülme.bebeğin etkilenmesin bitanem.
sağlıklı olsun da allahın izniyle...
benım de sorunlarım var duadan baska elimizden bi şey gelmiyo.
bebeğimin basında su toplanması var takipteyım.
artarsa erken alacaklar bebeğimi dısardan müdahale edecekler.
allahım hayırlısını versın,
sağlıklı kucaklarımıza alırız küçük kuzularımızı...

Canım sanada çok geçmiş olsun umarım rabbim şifasını verir en kısa zamanda üzmeyin kendinizi :KK50:

Allah razı olsun canm ...Çok dikkat et sen de daha gelmeden ters düz ettiler bizi kuzular

Perikızııı çok geçmiş olsun canım. Allahım acil sifalar versin. Ilaçlarını ihmal etme. Bebek yukarı çıkarsa erken doğum riski kalkıyor. Banada geçen ay açılma var demişti erken doğum riski var demişti. Yattım 1 ay. Sonra bebek yukarı çıkmış risk yok dedi.
Sende de bi sorun olmaz inşallah gönlünü ferah tut.:KK16:

allahım şifa versin inşallah azalır hiç bir sıkıntı olmadan zamanında doğar bebeğin canı

Canımmmmm allahın izniyle bebişin zamanında doğucak inş yat dinlen tadını çıkar yattığın günlerin işte bebişler doğunca totolar yer görmicek söyliyimm

Dua etcem canım senin ve yavrun içinnn :KK19:

Canım sanada çok geçmiş olsun umarım rabbim şifasını verir en kısa zamanda üzmeyin kendinizi :KK50:

tesekkur ederım kızlar allahım hepimizin yavrularını kucağımıza almamızı nasip eder insallah..
havuk ve perikızı sizde bol bol dinlenın canlarım ınsallah her sey yoluna gırecek ben ınanıyorum meleklerımız bızımle.
duamdasınız.

allahım şifa versin inşallah azalır hiç bir sıkıntı olmadan zamanında doğar bebeğin canım

canım 228 çıktı. beyaz ekmek, unla yapılan herşey(börek, makarna, pide vs.), beyaz pirinç, patates, hazır meyve suları ve kola, fanta vs, bazı meyveler (kavun, karpuz, kara üzüm, şeftali vs.) bal, reçel gibi marmelatların tamamı yasaklandı. yemekten önce ve iki saat sonra evde şekerimi ölçüp kaydedicem. bir ay sonra tekrar kontrol var. duruma göre hareket edicez dedi. aslında çok da kilo almadım ama erken teşhis edilmesi iyi oldu. bebeğin aşırı kilo alması, allah korusun kalbinin durmasına kadar gidebiliyormuş bu durum önlem alınmazsa :KK14: normal doğumu etkiler mi diye sordum. eğer bebeğin kilosunu kontrol altına alırsak normal yapabilirsin doğuma doğru kadın doğum uzmanı ile dahiliye uzmanı beraber karar vereceklermiş. normal doğumu çok istiyorum ama allahım herşeyin hayırlsıını versin. bizim için hangisi hayırlısıysa kabulüm şartlandırmamak lazım kendimizi doğum kousunda..

canım 228 çıktı. beyaz ekmek, unla yapılan herşey(börek, makarna, pide vs.), beyaz pirinç, patates, hazır meyve suları ve kola, fanta vs, bazı meyveler (kavun, karpuz, kara üzüm, şeftali vs.) bal, reçel gibi marmelatların tamamı yasaklandı. yemekten önce ve iki saat sonra evde şekerimi ölçüp kaydedicem. bir ay sonra tekrar kontrol var. duruma göre hareket edicez dedi. aslında çok da kilo almadım ama erken teşhis edilmesi iyi oldu. bebeğin aşırı kilo alması, allah korusun kalbinin durmasına kadar gidebiliyormuş bu durum önlem alınmazsa :KK14: normal doğumu etkiler mi diye sordum. eğer bebeğin kilosunu kontrol altına alırsak normal yapabilirsin doğuma doğru kadın doğum uzmanı ile dahiliye uzmanı beraber karar vereceklermiş. normal doğumu çok istiyorum ama allahım herşeyin hayırlsıını versin. bizim için hangisi hayırlısıysa kabulüm şartlandırmamak lazım kendimizi doğum kousunda..

geçmiş olsun canım insallah seker normal sevıyeye ulasır ..
allahım gönlüne göre versin

Kızlar hepinize geçmiş olsun .. Aman kendinize dikkat edin temizlikti alışverişti herşey olur . Önemli olan siz ve bebişiniz .. bol bol dinlenip keyfini çıkarın . Allah hepimizin yardımcısı olsun ..
Ben bebeğimin ismine karar verdim sanırım sonunda .Çocuk kaç aydır bunalıma girdi karnımda o mu olsun bu mu olsun diye :):)
Mete olacak ismi :):)

slm kızlar ben artık bebeğime :emir_bebek:kıyafetler almak istiyorum ve ben bu konuda cok :KK31: cahilim gercekten ilk hamileliğim :KK49: ve bana yardımcı olan yok yani burada kimsem yok :116: bana sizler yardımcı olurmusunuz :KK28:

canım ben aldıklarımın listesini yapmış ve paylaşmıştım ekliyim tekrar faydası olur belki:)

Benimde ilk hamileliğim ama anneciğime yakın olduğum için herhangi bir zorluk yaşamadım henüz alışveriş konusunda.
Şimdiye kadar etrafımdaki tecrübeli anneler ve burdan paylaşılanlardan fikir alarak aldıklarım şu şekilde. Umarım işine yarar.

Bol bol alttan çıt çıtlı atlet badilerden aldım. Çok kullanılıyormuş. 3 tane battaniye aldım. Bunların kalınlıkları birbirinden farklı. Alt değiştirme minderi, banyo için havlu takımı, iki tane tam takım hastane çıkışı, 3 tane 5' li hastane çıkışı. Birkaç tane ayaklı penye alt. kıyafetlerinin içerisinden giydiriyosun dediler. Bunun haricinde kış bebeği olacakları için sanırım yeleğe ve hırkaya ihtiyaç duyabiliriz. İki tane kapitoneli penye yelek aldım. Örme yelek ve patiğede ihtiyaç olacak. Hazır patiklerden de aldım. bikaç tane de tulum aldım ama onları 3-6 ay aldım. Mevsimlik tulumlar. Zaten hastane çıkışlarının içinde de tulum oluyor. bunlar haricinde tırnak makası, saç fırçası, burun aspiratörü, banyo süngerleri vs. de aldım. şimdilik bu kadar :) hmmm bir de bikaç tane minik minik ayakkabılardan aldım :)

X