2014 kpss çalışma günlüğüm

yap tabi ben bile yapıcam kader kısmet işi bunlar çok beklentiye girdigimiz yok olursa olur olmazsa 2014 mecburen :) hayırlısı.. bu arada tercihler ne zaman bir de kaç tercih hakkımız var biliyormusun?

Tercihler 19 Kasım'da başlıyor olması lazım. Kaç tercih hakkımız var onu pek bilmiyorum kii 30 falanmıydı tam hatırlamıyorum.
Bekar olsam atanmak için heryeri yazardımda doğu harici, evli olunca öyle olmuyor ben şimdilik tek ist. tercih edicem...

Ders çalışmaya başlayan varmı ben daha başlamadım ama bugün tarihten aldığım notların bir tekrarını yapabilirim içimden geldi :)

Tercihler 19 Kasım'da başlıyor olması lazım. Kaç tercih hakkımız var onu pek bilmiyorum kii 30 falanmıydı tam hatırlamıyorum.
Bekar olsam atanmak için heryeri yazardımda doğu harici, evli olunca öyle olmuyor ben şimdilik tek ist. tercih edicem...

Ders çalışmaya başlayan varmı ben daha başlamadım ama bugün tarihten aldığım notların bir tekrarını yapabilirim içimden geldi :)

bende 30a çıktı diye duydum bende bekarım ama öyle heryeri tercih etmicem yakın iller zaten aman aman bir puan yok maksat tercih yapmadı demesinler :)

Benim bildiğim kadarıyla iki yıllık mezunuysan 3'ten devam etmek istiyorsan onun kayıtları geçti
Şuan sadece aöfye kayıtlı olupta kayıt yenileticekler kayıt yaptırıyorlar
Bir dahaki seney beklemen gerekiyor malesef
Öss sınavına girmeyeceksin 2 yıl mezunu olanlar dikey geçiş hakkını kullanarak sınava girmeden 3'ten devam edebiliyorlar
Belli bir kayıt tarihi var onun bu sene geçti ekim sonu gibi bitmiş olması gerekiyor

Akşam dediklerini düşündümde, acıköğretim okumak çokta kolay değil, önümüzdeki 2 sene hem aöf bitirmek hemde kpss ye hazırlanmak beni fazlasıyla yorabilir ve ikiside tarım yamalak olur. ( ki kayıt zamanımıda geçirmişim)

İşletme kamu yönetimi gibi bölümlerden atanmak daha kolay ve kadro daha çok fakat ona vereceğim enerjiyi 3001 ci olarak çalışırsan benim için daha yararlı olur gibi geliyor.

Bugüne kadar aöf bitirebilen pek iyi örnekler yoktu hiç çevremde, hep yıllarca girip çıkıyorlardı-sürünüyorlardı. Önümde şimdi şimdi mezunlar görmeye başladım ama geç kaldım sanırım :KK43: inşallah günün birinde atanırsam, atandıktan sonra daha sakin bir kafayla tamamlarım.

Akşam dediklerini düşündümde, acıköğretim okumak çokta kolay değil, önümüzdeki 2 sene hem aöf bitirmek hemde kpss ye hazırlanmak beni fazlasıyla yorabilir ve ikiside tarım yamalak olur. ( ki kayıt zamanımıda geçirmişim)

İşletme kamu yönetimi gibi bölümlerden atanmak daha kolay ve kadro daha çok fakat ona vereceğim enerjiyi 3001 ci olarak çalışırsan benim için daha yararlı olur gibi geliyor.

Bugüne kadar aöf bitirebilen pek iyi örnekler yoktu hiç çevremde, hep yıllarca girip çıkıyorlardı-sürünüyorlardı. Önümde şimdi şimdi mezunlar görmeye başladım ama geç kaldım sanırım :KK43: inşallah günün birinde atanırsam, atandıktan sonra daha sakin bir kafayla tamamlarım.

Tabiki senin için neyin en doğru olduğunu sen daha iyi bilirsin canım. Aöf okumak öyle sandığın gibi çok zor değil. Ben geçen sene kpss çalışırken hiç aöf ye doğru dürüst bakmadım bile çıkmış sorulara baktım birde göz ucuyla şöyle kitabın sayfalarına göz gezdirdim. 8 dersin 6'sını verdim hiçte zorlanmadım. Bu sene biraz daha detaylı çalışırım çünkü başka yapıcak hiçbişeyim yok geçen sene ne güzel kpss çalışıyordum vaktim geçiyordu. Burdada yapıcak hiçbişey yokki :)

Tabiki senin için neyin en doğru olduğunu sen daha iyi bilirsin canım. Aöf okumak öyle sandığın gibi çok zor değil. Ben geçen sene kpss çalışırken hiç aöf ye doğru dürüst bakmadım bile çıkmış sorulara baktım birde göz ucuyla şöyle kitabın sayfalarına göz gezdirdim. 8 dersin 6'sını verdim hiçte zorlanmadım. Bu sene biraz daha detaylı çalışırım çünkü başka yapıcak hiçbişeyim yok geçen sene ne güzel kpss çalışıyordum vaktim geçiyordu. Burdada yapıcak hiçbişey yokki :)

Seneye kayıt yaptıracam ama. En kötüsü 4 senelik üniversite mezunu ev hanımı oluruz :)

Çalışmaya öncelikle, evdeki kitaplardan başlıyorum. Geçen sınavda sadece 2 ay çalışma durumum olduğu için kitaplarımda çözmediğim baya soru kalmıştı. Özellikle geometriye hiç bakmadım.

Proğramım 1 sene türkçe mat geo çözmek ama tarih coğrafyayıda elimdeki kitaplardan çalışır öyle yeni kitaplar alırım artık.

1 önceki gün matematikten temel kavramlarla ilgili sorular çözdüm, temel kavramlar hep atladığım konulardı, çünkü sözüm ona matematiğim iyi sanıyordum, ama çalışmadan tekrar etmeden olmuyormuş. Testlerin ancak yarısını yada 1/3ü doğru çözebildim :KK43: Temel kavramların sağlam olması gerekiyor ki, tüm matematik sorularının başı temel işlemler.

Hafta içi hergün öğlene kadar kuran kursuna, öğleden sonrada ahşap boyama kursuna gidiyorum. Akşamları sadece eşimin nöbette olduğu günler ders çalışabileceğim. Ama olsun, haftada bir kaç test de olsa bir yerlerden başlamak gerekiyordu :)

Meğer niyetlendik sınavdan 2 sene önce çalışmaya başlamaya, ufakta olsa çalışmaya çalışıyorum.

Tercih formlarıda açıklandı. Benim bölümümden hiç atama yok. 3001 den tercih yapmam gerektiği kesinleşti. Bunun içinde en az 90 alarak memuriyet hayatını garantilemem gerek.

İki arkadas, hararetle tartışıyormus. Tartıştıkları konu, sigara içerken İncil okunup okunmayacağı imiş... Sonuç alamayınca hikaye bu ya Papa'ya sormaya karar vermişler. Papa'nın yanına gidip sırayla sorularını sormuşlar. Biri olumsuz cevap alırken diğeri, izin almayı başarmış.

İzin alamayanın sorduğu soru:
- Papa hazretleri, İncil okurken canım sigara içmek istiyor, içebilir miyim?
- Oğlum, İncil okunurken Tanrı 'yla ilgilenmen lazım. O sırada dikkatinin dağılmaması lazım. O yüzden İncil okurken sigara içilmez.

İzin alanın sorduğu soru :
- Papa hazretleri, sigara içerken canım İncil okumak istiyor, okuyabilir miyim?
- Oğlum, her nerede ve ne koşulda olursan ol, İncil okuma isteği duyarsan okuyabilirsin.

KISSADAN HİSSE:
1) Esas olan; aldığın cevap değil, sorduğun sorudur
2) Beceri; almak istediğin yanıtı alabileceğin soruyu sorabilmektir.

evet arkadaşlar nerelerdesiniz dersleremi gömüldünüz ? bende 2012 kpss mağdurlarındanım. aslında kendim ettim kendim buldum da denilebilir. lisansa hazırlandım sınava 15 gün kala hamile olduğumu öğrendim(plansız bi gebelikti korunuyorduk) ve sınav anında bile bu şoku hala atlatamamıştım sonuç 70 aldım 2014 e hazırlanmaya hak kazandım.
Ama bu sefer daha güçlüyüm çünkü ben artık 3 ay sonra dünyaya gözlerini açacak olan bi prenses annesiyim. Kork benden kpss

evet arkadaşlar nerelerdesiniz dersleremi gömüldünüz ? bende 2012 kpss mağdurlarındanım. aslında kendim ettim kendim buldum da denilebilir. lisansa hazırlandım sınava 15 gün kala hamile olduğumu öğrendim(plansız bi gebelikti korunuyorduk) ve sınav anında bile bu şoku hala atlatamamıştım sonuç 70 aldım 2014 e hazırlanmaya hak kazandım.
Ama bu sefer daha güçlüyüm çünkü ben artık 3 ay sonra dünyaya gözlerini açacak olan bi prenses annesiyim. Kork benden kpss

Bölümün ne canım

işletme kadrolara baktım çook fena bide bende istanbul dışına çıkamıyorum yani 90 kesinlikle lazım.
bende kızıma masal yerine şanlı osmanlımızın tarihini okuyacağım :) hatta başladım bile

işletme kadrolara baktım çook fena bide bende istanbul dışına çıkamıyorum yani 90 kesinlikle lazım.
bende kızıma masal yerine şanlı osmanlımızın tarihini okuyacağım :) hatta başladım bile

bende 4 aylık evliyim. 2014 kpss'den sonra cocuk düşünmek bana çok geç olur gibi gelıyor. Benimde planım sınava bir kaç ay kala doğum yağacak şekilde hamile kalmam. Aslında bana kalsa sınavdan sonra isterim bebek ama o zaman evliliğimizin 2. yılını doldururuz, ve çevredekilerin gözü çok üstümde olur. (tabi allah kısmet ederse bir bebeğimizin olmasını)

Umarım herşey gönlümüzce olur.

bu sene kpss ye girmedim, yaşım 30 oldu, sizce 2014 te girsem mi, yoksa benim için çok geç mi olucak

iktisat mezunuyum.
2 çocuğum var, bu sene sınav olduğunu unutmuşum daha doğrusu

geçen hafta ziraat bankası sınavına girdim, iyi geçti

2010 da kpssye girmiştim, çok zorlandım berbat bi puan almıştım

bende 4 aylık evliyim. 2014 kpss'den sonra cocuk düşünmek bana çok geç olur gibi gelıyor. Benimde planım sınava bir kaç ay kala doğum yağacak şekilde hamile kalmam. Aslında bana kalsa sınavdan sonra isterim bebek ama o zaman evliliğimizin 2. yılını doldururuz, ve çevredekilerin gözü çok üstümde olur. (tabi allah kısmet ederse bir bebeğimizin olmasını)

Umarım herşey gönlümüzce olur.

akıl vermek gibi olmasında tavsiye diyelim;
planına göre sınava 1 sene kala hamile kalıcan bi iki ay kalada doğum yapıcan. şu an her ne kadar çalışmaya başladık desekte en yoğun olucağımız dönem son 6 ay kala olucak ve sen o zaman hergün başka bi yeri ağrıyan canı çoğu gün yataktan bile çıkmak istemeyen bi kadın olucaksın. millete diyecek şeymi yok 2. ne zaman diye sorarlar arasını açma derler......
yani eğer yaşın müsaitse ertelemeni öneririm

iktisat mezunuyum.
2 çocuğum var, bu sene sınav olduğunu unutmuşum daha doğrusu

geçen hafta ziraat bankası sınavına girdim, iyi geçti

2010 da kpssye girmiştim, çok zorlandım berbat bi puan almıştım

azmin ve temelin varsa neden olmasın yaş sınırı merkezi yerleştirmede yok ufak ufak şimdiden başlarsan Allah'ın izniyle iyi bi puan alırsın

X