2014 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• kızımız geliyor

OY: 221 45,4%
  • oğlumuz geliyor

OY: 251 51,5%
  • ikiz kızlarımız olacak

OY: 4 0,8%
  • İkiz oğullarımız olacak

• ikiz; bir kızımız, bir oğlumuz olacak

• üçüzlerimiz olacak

OY: 3 0,6%

• Ankete Katılan
    487
merhaba arkadaşım bende folbiol kullanıyorum folik asit miktaı yüksek demişsin zararı olurmu acaba birde o hap çok ufak zaten nasıl 6 ya bölüyorsun onu?

6 ya bölüncede az canımya günlük 4 mg alman gerek değilmi?

yok canım folik plustan 3 tane alınca 0,4 mg yada 400 mcg yapıo. 5mg folbiolü 6 ya bolersem 0,833 mg ya da 833 mcg yapıo.. yani folik plustan 6 adet kadar almış gibi oluo.. dr. fazla buldugu sınır 1 mg ya da 1,000 mcg.. dolayısıyla folbiol 1 tablet günlük sınırı 5 kat aşmış oluo..

Kizlar merhaba. Ben de donmus embriyoyla hamile kaldim, yarin kese gormeye giddcegim. Izmirdeyim, satim 2 nisan, ilk bebegim olacak, 54 kg, 5 ocak ta da hayirlisiyla bat'im. Umarim firesiz bu zorlu maratondan galip geliriz

hoş geldin canım.. bebişin hayırlı sağlıklı, ömürlü olsun :)

selam kızlar inş bende ocak annesi görünüyorum... sat 28 mart/ilk bebek/ 24 yaş/kırşehir:))inş bu hafta kesemizide görürsek rahat edecezzz, sizde durumlar nedir? benimle aynı hafta olanlar keselendiniz mi çok merak ediyorum:) bu arada bende folic plus kullanıyorum..

Arkadaşlar Merhaba,

Allah Nasip Ederse İnşallah bende Ocakta bebeğimi alıcam kucağıma.Allah herkese hepimize hayırlısıyla nasip etsin .

Sizlere birşey sorucam benim sat 4 nisandı 2 mayısta yani bugün adet olmalıydım bekleyemedim 30 nisanda gittim hcg 64.79 çıktı.
bugün doktora gösterebildim sonucu gebelik var yeni daha dedi.salı günü gel keseye bakalım dedi ama ne bir tahlil ne ilaç ne herhangi bir uyarı hani şunu şunu yap veya yapma gibi hiç birşey demedi . Sizce doktorun yaptığı normalmi.Bilmiyorum işleyişi yani

Tşkr.ederim peki folik asit veya vitamin daha doğrusu doktorun gidişatı sizce normalmi

folik asit gebe kalmadan baslaniliyor icilmeye simdi basla istersen kuruyemiste cevizdede var nasilsa diye tavsiye etmemis olablir doktor

Canlarım günaydın.. Müjdecim Folik asit almıyorsan hemen başla.. Doktorun ilk söylemesi gereken buydu.. Evet gebelik öncesi başlanır ama gebeliğin ilk aylarında folik asit önemlidir..

Evet aile hakimliklerinde bazen kadın doğum doktoru oluyor ve evet periyodik kontrol yapılıyor.. Ben daha kese görünemediği için özel doktoruma henüz gitmedim, şimdilik aile hekimliğinde hemen tüm kan değerlerimi istedi doktor...

Son düzenleme:
Canlarım günaydın.. Müjdecim Folik asit almıyorsan hemen başla.. Doktorun ilk söylemesi gereken buydu.. Evet gebelik öncesi başlanır ama gebeliğin ilk aylarında folik asit önemlidir..

Evet aile hakimliklerinde bazen kadın doğum doktoru oluyor ve evet periyodik kontrol yapılıyor.. Ben daha kese görünemediği için özel doktoruma henüz gitmedim, şimdilik aile hekimliğinde hemen tüm kan değerlerimi istedi doktor...

Bilgiler için çok tşkr. ederim canım. Şimdi çıkıp aile hek. kayıt yaptırıcam sonrada bi kadın doğum merkezine gidicem şu folik asit meselesi kafama takıldı.Birde hcg değerimede baktırayım İnşallah Her Şey Yolunda olur Allah Herkese Nasip Etsin İnş.

Bilgiler için çok tşkr. ederim canım. Şimdi çıkıp aile hek. kayıt yaptırıcam sonrada bi kadın doğum merkezine gidicem şu folik asit meselesi kafama takıldı.Birde hcg değerimede baktırayım İnşallah Her Şey Yolunda olur Allah Herkese Nasip Etsin İnş.

Git canım baktır.. Kendine ve bebişine dikkat et...

gunaydın arkadaşlar folikasit demişinşz benim doktorum direkt elevite başladı nasılsa geçicez diye

X