22 yıllık birlikteliğim ve tükenmişliğim.

Yorumlarınız için hepinize teşekkür ediyorum.Ben o kadar sindirlmişim ki, yaşadığım ve kızıma yaşatılan şeylerin korkunçlığunu farketsem de sonuca ulaşılacak hamleleri yapmamışım.Onu bile beceremeyecek hale gelmişim. Yukarıda da yazdığım gibi.Biz aynı işyerinde çalışyoruz ve eşim dışarıya karşı gerek karakteri gerekse de iş hayatında hep övgüler alır.Herkes tarafından çok sevilir ve saygı görür.Ayrıca kurumun da amiri ve aile hayatımızı da herkese kusursuz olarak gösterir. Kızımız çok başarılı ve Türkiye'nin en iyi okullarından birinde tam burslu okuyor. Oğlumsa tam bir sevgi pıtırı.Belki beni dışarıya karşı kusursuz gösterilen aile etiketi ve aynı işyerinde çalışmam etkiledi.Çocuklarımın arkasına sığınacak değilim bilakis kızım beni kendime getirdi.Maddi olarak da çok şükür kendimize yetecek kadar kazanıyorum.Benim de pozisyonum gayet iyi.Daha önceki boşanma çabamda eşimin anlaşmalıya yanaşmaması ve beni cezalandırmak için ücretsiz izin dilekçesi vererek oğlumu alması, 6 ay sonra polis zoru ile oğlumu alacağıma ilişkin tehditleri, buna karşın özürleri, ağlaması ve benim de belki düzelir şeklindeki beklentim beni bu duruma getirdi maalesef. İyi ki bu konuyu açtım ve sayenizde bir daha kırılmamak üzere cesaretimi kazandım. Artık açılmamak üzere bu defteri kapattım.Beni kendime getiren yorumlarınız için hepinize teşekkür ediyorum.
Çocuklarınızı azıcık düşünüyorsanız hemen ayrılın bu adamla. Gitsin hiç ayrılmamak üzere ailesiyle yaşasın. Ayrılırken ev , araba ne varsa sakın hepsini ona bırakmayın hakkınızı alın öyle boşanın. Sizi oğlunuzla tehdit ederse de korkmayın ondan sindiremesin sizi. Adam olsaydı da ailesini bu hale getirmeseydi.

Merhaba hanımefendi, şu anda benimde bir sürecim var yeni olayları paylaşmadım. Akıl akıldan her zaman üstündür ben buradaki arkadaşları dinleyerek hareket ettim ve çokta doğru yapmış olduğumu gördüm. Olayın içindeyken eş kişisi hala iyi geliyor size biliyorum ama objektif yorumları es geçmeyin derim.

Sırf size yorum atmak için girdim bu sitede ilk yorumum olabilir, herşey benim içinde baştan çok güllük gülistanlık gözüküyordu taa ki Kv olayına kadar o zaman bende gerçeklerle yüzleştim. Yüzleşmekten korkmayın inşallah herşey yoluma girer.

Tekrar söylüyorum gerçeklerle yüzleşin ben yüzleştim ve boşanma aşamasına geçtim

Elti konuyu baştan çözmüş ve mesafeyi korumuş
Kayınbirader çekirdek ailesine dönmüş yüzünü ve annesini sınırda tutmayı başarmış
Kayınvalide tam bir manipulator pislik.doldura doldura bu oglunu bitirmiş.
Kp denbahseden yok . Eşine gem vurmaliydi.pasif kötü.
Koca dolduruslarla tam bir canavar olmuş.afferin annesini dinlemiş.
Kızınız tam bir yürek yemiş kraliçe. Bu yolda devam etsin.
Oğlunuz erkek diye ablasindan ayrı tutulup kayiriliyor.

Size yorumum .bosaniz çekişme ömür boyu surer.bence bu adamı terapi alıp düzeltin.oradan da tayin isteyin

Bence sizi üzen şey sizden habersiz kendi ailesine para göndermesi ve sizin ailenize istediğiniz gibi davranmaması. Bence bunlar aşılamayacak sorunlar değil. Bunca yıl evliliğine emek vermişsiniz.
Çözüm olarak güzel bir şekilde kartınızı alablirsiniz orun olacağını sanmıyorum, diğer konularda da emin olun herkeste anı sorunlar var. Emin olun boşanmak çözüm değil bu sorunlarınızdan. İnşallah en kısa sürede eşiniz istediğiniz yönde düzelir evliliğiniz sapasağlam olur.
Dalga mi geçiyorsunuz kadın şiddet görüyor hemde kız çocuğu ile beraber...

Ben cocuğuma vuracak adamı var ya ben naparım nasıl annesin sen gözyumdun bunlara o çocuk asla unutmayacak bunları. Bari bundan sonra biraz dik dur da saygı duyabilsin sana. Böyle cahiller üst kademelerde amir oluyorlar şaşıyorum ya evde karısını çocuğunu dövüyor iş yerinde ideal insan pehhh

buyuk gelinlerin cezasini hep kucuk gelin cekmek zorunda sanirim. ve evin buyuk olan abisi esini ezdirmeyince butun gozler kucuk gelin ve ailesine cevriliyor. Allahim ne kadar benziyor ya hayatimiz, ben de sizinle birlikte yorumlari okuyacagim.Allah yardimcimiz olsun

Maaş kartiniz elinde ve siz kendinizi her istediğimizi alıyor diye avutuyorsunuz.Hadi ilk çocuk oldu,böyle bir adama ikinci çocuğu yapmışsınız.Kötü bir insan değil ve kötü alışkanlıkları yok diyorsunuz bir de,inanamıyorum bunu eğitimli ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir kadın söylüyor.Eşiniz iyi bir insan falan değil,hatta çok kötü bir insan.Umarım bu idrak edebilir ve çocuklarınıza daha iyi bir gelecek sağlamak adına bu adamdan bir an önce kurtulursunuz.

Maaş kartiniz elinde ve siz kendinizi her istediğimizi alıyor diye avutuyorsunuz.Hadi ilk çocuk oldu,böyle bir adama ikinci çocuğu yapmışsınız.Kötü bir insan değil ve kötü alışkanlıkları yok diyorsunuz bir de,inanamıyorum bunu eğitimli ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir kadın söylüyor.Eşiniz iyi bir insan falan değil,hatta çok kötü bir insan.Umarım bu idrak edebilir ve çocuklarınıza daha iyi bir gelecek sağlamak adına bu adamdan bir an önce kurtulursunuz.
Hayatında iyi insan görmeyen, bunları iyi insan sanıyor işte

Annemde iyileşti ama nüksetti. Onu da atlattı çok şükür. Boşanmayı kafama koyduğumda eşim oğlumu aldı kaçırdı. Bulamazsın 6 ay ücretsiz izin dilekçesi verdim dedi. 6 ay sonra polis zoruyla alırsın dedi. Heryerde aradım oğlumu. Ailesine haber verdim. Geldiler. Bir şekilde beni ikna ettiler. Bana mücadele etmek zor geldi. Bir şans daha verdim. Ama yok olacak gibi değil. Oğlum sevgi dolu bir çocuk. Kızım babası ile iletişimi kesince eşim oğlunun üzerine titremeye başladı. Oğlumu da kaybedersem yaşayamam deyip duruyor
kızıyla barışmaya çalışmıyor mu
gönlünü almaya vs

birde sen ailemle neden konuşmuyorsun diyince ne diyerek bağırıyor size
çocuğunuza şiddet uyguladığında önce o eli tersine büküp sonra çocuğunuza darp raporu alsaydınız keşke
ve kendinize

boşanıcam gibi konuşuyorsunuz ama nedense hiç sanmıyorum

Bu konular dışında, eşim gayet iyidir.Genelde evinden işine işinden evine.
Ama bugüne kadar benim maaş kartım hep eşimdeydi.1 gün bile maaşımı kendim çekmedim.

Pes, bu adami gözünüzde aklamaya calismayin. Birey olamamis, anasinin sozuyle şekil aliyor. Benim annemi kovacak adamin, alnini karislarim. Kaldi ki annem de bana soylemeden gitmez. Annesi dolduruyor, sizin ustunuze saliyor. Onlara tekrar giderek hata yapmissin, sorun zirtapoz kocanda. Sen de birey olamamissin, sen cocuk musun ki maas kartin esinde ? Sen kendi maasini cekemiyor musun ? Bak ailesene para gonderiyor,sen maas kartini ona vermedigin takdirde, aninda boşanma davasi acmazsa ben de bir sey bilmiyorum.

kızıyla barışmaya çalışmıyor mu
gönlünü almaya vs

birde sen ailemle neden konuşmuyorsun diyince ne diyerek bağırıyor size
çocuğunuza şiddet uyguladığında önce o eli tersine büküp sonra çocuğunuza darp raporu alsaydınız keşke
ve kendinize

boşanıcam gibi konuşuyorsunuz ama nedense hiç sanmıyorum
Şiddet mi uyguluyormus cocuga, o kismi atlamisim pes ki ne pes. Adamin cocugu umrunda mi ? Anasinin sozu icin cocugunu tek kalemde siler. Bu adam aile olamamis ki annesinin kuzusu, bu adamdan eslik beklemek sacma

Merhaba. Bu siteyi uzun süredir takip ediyorum ama bugün bir nebze iç dökmek ve dışardan bakan gözlerden fikir almak için konu açmak için üye oldum. Sanırım uzun olacak sabrınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

42 yaşındayım ve üniversiteden sınıf arkadaşımla 6 yıllık sevgililik dönemi sonrası evlendik ve şu an 16 yıllık evliyiz.Sevgilik dönemimizde eşim beni her an prensesler gibi hissettirdi, güven verdi ve ayaklarımı yerden kesti diyebilirim.Ailem, eşim konusunda (özellikle eşimin ailesi ile ilgili) tereddütlü olsalar da ben istediğim için evliliğe onay verdiler. Ailelerimizden herhangi bir maddi destek görmeden, zorluklarla mücadele ederek evlendik.Maddi manevi her zorluğu birlikte göğüsleyerek bu günlere geldik. İkimiz de rotasyona tabi kamu görevlisiyiz.3 yıl çocuk istemedik.3 yıl sonra dünyalar tatlısı bir kızımız oldu ve ben o gün aslında eşimin gerçek yüzünü görmeye başladım.

Şöyle ki, eşimin bir abisi var ve 21 yaşında liseden tanıştığı kız arkadaşı ile evlenmiş.Eltim ve kaynım aynı memleketten. İkisi de öğretmen ve tüm tatilleri boyunca eltimin ailesinde kalıp, kendilerine hiç gelmemelerinden kayınvalidem rahatsız olmuş.Bu konularda kaynımla sorun yaşamışlar ve kaynım hayatlarına karışmamalarını belirterek, eltime de herhangi bir saygısız davranışta bulunmaları halinde anne ve babasını sileceğini belirtmiş.Kayınvalidem biz üniversitedeyken sürekli eşimi arayıp eltim ve kaynım hakkında eşime dert yanıp, çok üzüldüğünü belirterek sakın sen abin gibi olma, sen de öyle olursan biz ölürüz v.b tarzı söylemlerde bulunurdu. O dönem tabi ben de saf ve tecrübesizim. Bu söylemlerin ilerdeki hayatımı mahvedeceğini nereden bilebilirim.

Biz evlendiğimizde kayınvalidemler eltim ve kaynımı bu şekilde kabul etmişlerdi.Eltime de gayet sevgi dolu yaklaşımları vardı ve kayınvalidem onların çocuklarına bakmak için adeta eltimin annesi ile yarış halinde idi.

Bizim evllilik öncesi dönemde eşim aileme karşı gayet saygılı ve kibar davranışlar sergilerdi.Ailelerden farklı şehirlerde oturduğumuz için çok da aile konularına odaklanmadım.Ta ki evliliğimizin 3. yıl sonunda kızımın doğacağı zaman, eşim memleketine tayin isteyeceğini, annesinin çocuğumuza bakacağını falan söyleyerek beni ikna etmesine ve bizim eşimin memmleketi ve oraya yakın yerlere tayin istememize kadar.Tayinimiz memleketine 45 dk olan şirin bir ilçeye çıktı ve biz taşındık.Doğuma yakın annem geldi.Onun ilk torunu olacaktı kızım.Doğumdan 1 gün önce eşim anneme benden habersiz, hastanede kendi annesinin benim yanımda kalacağını, eltimin doğumunda kendi annesine haber verilmediği için annesinin içinde ukde kaldığını, mevcut durumda kendine ihitiyacımızın olmadığını söylemiş.Annem de doğumdan 1 gün önce evine gitti.Hem eşime hem de onun lafı ile evine giden anneme çok içerledim.Doğum oldu ve ben yalnızca bebeğime odaklanmaya karar verdim. Bu süreçte araç kredisi çektiğimiz için işe başlamak zorunda kaldım ve başka kredilerimiz de olduğundan bakıcı ücreti verebilecek durumumuz yoktu. Bebeğime annesi bakmak istemedi.Benim annem uzak olan memleketimizden geldi ve 1 yıl kızıma baktı.Bu süreçte eşim anneme merhaba bile demiyordu. Eşimle bu konularda sürekli tartışmalarımız oldu ama yapısının böyle olduğunu söyleyerek durumu geçiştiriyordu.Annem benim mutluluğum için hiç bir şeye ses etmiyordu.Daha sonra annem kanser oldu ve tedaviye başladı.Bu süreçte biz bakıcı bulduk.Ama bir süre sonra bakıcının kendi torunu olunca bıraktı.Biz küçük bir ilçede ne bir kreş ne de bakıcı bulabildik.Mecburen 2 yaşındaki kızımı işyerine götürmeye başladık.Eşimi başka bir ilçeye görevlendirdiler ve benim işim iyice zorlaştı.Eşimin annesi ise 1 gün bile kızıma bakmadı.Kızım da bu süreçte zatüre oldu ve hatanede yattı. Eşimin ailesi o zaman hastaneye ziyarete geldiler ve eşimin annesi 2 hafta kızıma bakacağını söyledi.Kızım hastaneden çıktı ve kayınvalidem 5 gün kızıma bakınca bunaldığını, bu yaştan sonra 1 gün bile çocuk bakamayacağını söyledi.Ben de zor durumdayız iznimiz yok 1 hafta daha yardımcı olsan iyi olur, diğer torununa 3 yıl bakmışsın dedim.O da bana ona anneannesi de baktı dedi.Ben de benim annem de hasta olana kadar baktı dediğim için bana hakaretler ederek benim üzerime yürüdü.Ben şok olmuştum. Hayatımda ne böyle bir şey duydum ne de gördüm.Eşim annesini hemen evine götürdü. Daha sonra kayınpederim de bana ve aileme öyle hakaret ve tehditlerde bulundı ki buraya yazmıyorum bile.Ben bu durumu aileme haber verdim ve hemen yanıma geldiler.Destek oldular.Eşim ise benden ve ailemden ailesi adına özür diledi.Ben de eşime artık ailesi ile hiçbir şartta görüşmeyeceğimi söyledim. Yaklaşık 2 yıl ben eşimin ailesi ile hiç görüşmedim ama eşime karışmadım. Bu süreçte harika bir bakıcı bulduk kızım da çok mutluydu.Eşim arasıra ailesiyle görüşüyordu.Bir kaç kere kızımı da benim onayımla götürdü. Eşimle aramız çok iyiydi. Bir bebeğimiz daha olacaktı.Bir gün eşim bana kayınvalidemlerin benden özür dilemek istediğini, sadece özür dilemeleri için onlarla görüşmemi istediğini sonrasına karışmayacağını söyledi.Ben de vicdan yapıp tamam dedim.Benden özür dilediler ben de eşim üzülmesin diye konuyu kapattım. Bu arada oğlum da doğdu.

Fakat eşim sözünde durmadı ve sık sık ailesiyle görüşmek istedi.Nerdeyse her hafta sonu ailesine gitmeye başladık. Bu arada eşim abisinin ailesine ilgisizliğini telafi edebilmek için yırtınmaktan panikatak olmuştu ve ilaç kullanmaya başlamıştı. Ben gitmek istemediğimde ise bana şiddet bile uygulamaya başlamıştı. Ailesi konusunda benden olumsuz bir şey duyduğunda ya da onlara gitmediğimde bana o kadar çok öfkeleniyordu ki ne yaptığının kendi de farkında değildi.Kızım da artık babannesine gitmek istemiyor , anneannesine gidiyor diye ona da hakaretler ve şiddet başlamıştı. 10 yaşındaki kızım bu duruma sert tepki verdi ve babası ile artık hiç iletişim kurmuyor. O gitmeyince ben de artık gitmiyorum ama eşim bayramlarda falan oğlumu alıp kendi gidiyor. Onlara da bizim gitmeme nedenimizle ilgili yalanlar, türlü bahaneler uyduruyor.Hayatı bize dar ediyor.

Bu arada eşim bizim evliliğimiz süresince benim aileme gelmez gitmez.Ben ve ailem ona bu noktada hiç karışmadık.Onu bu şekilde kabul ettik.

Bu konular dışında, eşim gayet iyidir.Genelde evinden işine işinden evine.Evde çocukların eğitimi, yemesi içmesi ile ben ilgilenirim eşim pek ilgilenmez ama alışveriş, ödemeler ondadır.Yemeği genelde eşim yapar çünkü yemek yapmayı çok seviyor.Temizliği birlikte yaparız. Biz ne istesek alır.Gece-gündüz demez mutlaka alır. Ama bugüne kadar benim maaş kartım hep eşimdeydi.1 gün bile maaşımı kendim çekmedim. Eşim kendinden çok bize alır ve başka bir yere para harcamaz.Ama geçen kafama takıldı hesaplara baktım. Neredeyse her ay düzenli olarak ailesine para göndermiş.Miktarları yüksek değil ama ailesinin hiç ihtiyacı yokken benden habersiz göndermesi zoruma gitti.Çünkü ailesi benim çocuklarıma bir çorap bile almadı bugüne kadar.Eltimin çocuklarına ise, kaynımdan korktuğundan hediyeleri yağdırır.Asıl benim ailem maddi manevi hep yanımda oldu bugüne kadar.

Ben bir kaç kez eşimden boşanmaya çalıştım ama eşim boşanmaya yanaşmıyor.Terapiste gitmek, profesyonel yardım almak konusunda da onu ikna edemiyorum. Tıkanıp kaldım.Artık onunla mücadele edecek gücümün bile kalmadığını hissediyorum.Kolumu kaldıracak mecalim bile kalmadı. Yaptığım tek şey onu varken yoksaymak...Artık onu affedemiyorum ama tamamen hayatımdan çıkarmaya cesaret de edemiyorum.
FalcoJeanny FalcoJeanny işaretlediğim yerde görünüyor

Haklısınız.Ben hep safça ikimiz birlikte birikim yaparız maaşlar birlikte olsun diye düşündüm.Tabi bir de maaş çek faturalar öde falan ilk etapta zor geldi ve eşimin kötü alışkanlığı olmadığından eşime çok güvendim.
üniversite okumuşsunuz zor gelmemiş
eş memleketine gelmişsiniz zor gelmemiş
2 yaşında çocuğu işe sürüklemişsiniz zor gelmemiş

Allah aşkına fatura ödemenin nesi zor? maaşı kazanabilen kadın 2 otomatik ödeme talimatnı mı veremeyecek. Hayatımda duyduğum en saçma bahane yemin ederim

40 yaşındayım 14-15 yaşında evin faturalarını vezneden ödüyordum (o zamanlar daha bankadan ödeme yoktu), zor filan değildi. okuma yazma bilmeyen köylü teyzelerim bile sora sora ödüyor valla. daha neler yahu.

yani o değil de annem bakacak diye sizi sürekleyip getiren adam
annenizi doğum zamanı kovan adam
annesi de bakmamış çocuklara
sizi gırtlağa kadar kredi borcuna da sokmuş, ücretsiz izin de aldırmamış demektir.

nasıl kriz çıkmadı? bunca şey olurken?
adama demediniz mi hem borçlandırdın hem annem bakacak diye getirdin hem annemi kovaladın, bakıcı da bulmadın beni böyle bir ceremeye soktun diye?

bu adam nasıl olup a işyerinde "ideal" görünebilir? etrafra kimseye bunları duyurmadınız çünkü değil mi?

hep kedinin b.kunun üstünü örttüğü gibi örttünüz... çocuğu da zaten sadece siz yaptınız hiiiiç bakıcı filan bulunmaması adamın sorunu değil işyerine de siz yanınızda getirip siz bakmışsınızdır. kesin.

Allah'ım Türk kadınının koca merakından sana sığınırım yarabbi.

Maaş kartınızı ipt ettirip yenisini işyerinize istetin buraya yazın ondan sonra cvp yazacağım 10 yaşında kız bile kendini ezdirmiyor isyan ediyor kızınızdan örnek alın

Annemde iyileşti ama nüksetti. Onu da atlattı çok şükür. Boşanmayı kafama koyduğumda eşim oğlumu aldı kaçırdı. Bulamazsın 6 ay ücretsiz izin dilekçesi verdim dedi. 6 ay sonra polis zoruyla alırsın dedi. Heryerde aradım oğlumu. Ailesine haber verdim. Geldiler. Bir şekilde beni ikna ettiler. Bana mücadele etmek zor geldi. Bir şans daha verdim. Ama yok olacak gibi değil. Oğlum sevgi dolu bir çocuk. Kızım babası ile iletişimi kesince eşim oğlunun üzerine titremeye başladı. Oğlumu da kaybedersem yaşayamam deyip duruyor
Maaş kartı en hafif olaymış önce adama uzaklaştırma falan koyduğun oğlunuz için önlem alın kuzenizle mutlaka öncelik bu olsun

35 yaşındayım 11 yıllık memurum esime maaş kartımı vermeyi bırakın maaşımdan bile vermem (evi arabayı aldik o zaman veriyordum)ne münasebet ya ben çalışcam maaşımı adam çekecek yok artık. Hele hele cocuguma bakmaya gelmis anneme selam vermeyecek he? oldu cnm neden bu hayatı yaşayayım? kimse kusura bakmasın o adamın alnını karışlarım. kocasız kalmak mi mesele? ben şu kendine güveni olmayan kadınlara şaşırıyorum kızmayın da. erkek ney ya evlilik ne? esim yoldaş olmalı bana sırtıma yük değil. allahim esime bin şükür diyeyim de kızlarımızı da bu tür adamlardan uzak etsin amin amin amin

Eşinin maaş kartına el koyan adam adam değildir gözüme. Böyle adamlardan herşeyi beklerim bu bir. İkincisi eşinizin annesi için kızınıza şiddet göstermesine musade ettiniz. Hayatı ona dar ederdim sizin yerinizde olsam. Boşanmak istemiyorsa adam olsun olmuyorsa da açın davayı gitsin. Ondan icazet mi alacaksiniz?

Benim bu yondeki sahsi fikrim ipler kopmadan evvel cift terapisi almak yönünde. O basit tartismalar farkinda olmadan kar topundan çığ haline dönüyor. Sonrasinda ise incir cekirdegini doldurmayacak bir mevzudan oturu buyuk tartismalar patlak veriyor. Esiniz su asamada terapi almayi kabul ediyosa geciktirmeden baslayin derim.
Valla çift terapisi değil normal terapi alacak imkan bile yok bu şartlarda. Ama tamamen katılıyorum size

X